• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tetratec EX 1200

Sziasztok!

A segítségetekre lenne szükségem Tetratec EX 1200 szűrőmmnek kisebb baleset folytán eltört a 90 fokos könyöke (L alakú toldó) az esőztetőhöz (lásd a képen), illetve a beszívókosár (szintén képen) szőrén-szálán eltűnt. Peches ember vagyok, meg kell hagyni :S Nem kis keresgélés után a neten csak teljes nyomó illetve szívóoldali szettet találtam, ami cirka 9 ezer forint lenne, ezért a két alkatrészért, amit sajnálok kiadni. Esetleg tudtok helyet, üzletet ahol lehet minden alkatrészt venni (külön).

Köszi a segítséget előre is.
tetratec-nyomooldali-szett.jpg
tetratec-szivooldali-szett.jpg
 
Sziasztok!
Nem rég vettem egy ilyen szűrőt. Viszont az akvárium különböző okok miatt majd csak kb 1 hónap múlva lesz beüzemelve. Addig érdemes elvinnem egyik akvarista barátomhoz és nála beüzemelni? Hogy mire berendezem az akimat, már bacis szűrővel induljon. Ezek a bacik mennyit bírnak ki vízmozgás nélkül? Mert ugye a szállítás közben ez nemigazán megoldható. :D
 
szemzojani said:
Sziasztok!
Nem rég vettem egy ilyen szűrőt. Viszont az akvárium különböző okok miatt majd csak kb 1 hónap múlva lesz beüzemelve. Addig érdemes elvinnem egyik akvarista barátomhoz és nála beüzemelni? Hogy mire berendezem az akimat, már bacis szűrővel induljon. Ezek a bacik mennyit bírnak ki vízmozgás nélkül? Mert ugye a szállítás közben ez nemigazán megoldható. :D

Érdemes. De otthon is járathatod egy vödörben, csak arra figyelj hogy mindig dobj bele valami kaját a baciknak, hogy legyen mit enniük, bakt.kultúrával is segíthetsz nekik.
30 perc után exponenciálisan csökken a baktériumok száma ADA szerint.
 
Mérte már valaki az EX 1200 vízhozamát?
Nekem kettő is van és tegnap lemértem őket. Sajnos az eredmény 600-650 liter/óra körül volt csövekkel szűrőanyagokkal (szivacs, Matrix, VG. Substraat, perlon). :(
kb 1,5-2 hónapja voltak takarítva, de érzésre frissen takarítva sem szoktak sokkal többen nyomni.
 
egedzs said:
Mérte már valaki az EX 1200 vízhozamát?
Nekem kettő is van és tegnap lemértem őket. Sajnos az eredmény 600-650 liter/óra körül volt csövekkel szűrőanyagokkal (szivacs, Matrix, VG. Substraat, perlon). :(
kb 1,5-2 hónapja voltak takarítva, de érzésre frissen takarítva sem szoktak sokkal többen nyomni.
Reális. 6-700 várható tőlük a leírt környezetet figyelembe véve.
 
Pénteken vásárol TetraTec ex 1200 indításkor miért zöröghet ? kb1 másodpercig a rotor zörög de útánna teljesen hangtalan.Barátom Eheim Classic ja ad ki ilyen hangot de az övé már rotor cserés.Péntek óta üzemel .Nem levegős.Mihamarabb szeretnék választ kapni.
 
Engem nem zavar ha ennél a típusnál ez normális.Csak nem ez az első külső szűröm és azok hangtalanul indultak.Szóval ha következtetünk akkor ez nem normális hogy zörögve indul egy 5 napos új külső szűrő.Más valakik akik szintén 1200 es használtok nektek indításkor milyen hangot ad ki ?
 
petrik6 said:
Engem nem zavar ha ennél a típusnál ez normális.Csak nem ez az első külső szűröm és azok hangtalanul indultak.Szóval ha következtetünk akkor ez nem normális hogy zörögve indul egy 5 napos új külső szűrő.Más valakik akik szintén 1200 es használtok nektek indításkor milyen hangot ad ki ?

Ha ez rotor hang akkor semmi gáz. A legtöbb szűrőnél előfordul. Nálam minden EHEIM profnál volt.
 
petrik6 said:
Pénteken vásárol TetraTec ex 1200 indításkor miért zöröghet ? kb1 másodpercig a rotor zörög de útánna teljesen hangtalan.Barátom Eheim Classic ja ad ki ilyen hangot de az övé már rotor cserés.Péntek óta üzemel .Nem levegős.Mihamarabb szeretnék választ kapni.

Ha ez megnyugtat az enyém is bezörög indításnál.Szerintem nem kóros ez a hang :thumbup:
 
Sziasztok,

Ex1200 alsó kosarába szeretnék mechanikai szűrőanyagot, felette 2 liter Siporax, 1 liter Substrat Pro és 2 liter Filterfit "működik".
A szűrés 1900l/óra 200 literre.

Érdemes a gyári biolabdát berakni, vagy hatékonyabb a kerámiagyűrő?
Esetleg jobban járok, ha csak a szivacsokat rakom az alsó kosárba?

Köszönöm

Márk
 
Bismarck said:
Sziasztok,

Ex1200 alsó kosarába szeretnék mechanikai szűrőanyagot, felette 2 liter Siporax, 1 liter Substrat Pro és 2 liter Filterfit "működik".
A szűrés 1900l/óra 200 literre.

Én ennyi minőségi szűrőanyag mellé max a szivacsot tenném.....
 
Bismarck said:
Bismarck írta:Sziasztok,

Ex1200 alsó kosarába szeretnék mechanikai szűrőanyagot, felette 2 liter Siporax, 1 liter Substrat Pro és 2 liter Filterfit "működik".
A szűrés 1900l/óra 200 literre.



Én ennyi minőségi szűrőanyag mellé max a szivacsot tenném....

Nagyon köszönöm a véleményt :D
 
Meg tudná valaki mondani pontosan hány liter bio szűrőanyag fér bele, ha csak a durva szivacsot és egy vékony perlont használnék?
A vödör mérete 12 liter. Jól gondolom, hogy 6 liter bio + szivacs + perlon elfér?
Nekem Eheim 2217 van, abban ugyanilyen elrendezésben 4 liter bio van, de annak jóval kissebb a vödörmérete.
 
Én egy hónapja helyeztem üzembe egyet.Találtam róla leírást,tapasztalatot a típussal kapcsolatban.Valaki írta, hogy egy vödör térfogata kb.2,3literx4.Tehát majd 9 liter szűrőanyag fér bele.Én is ez alapján rendeltem bele bio szűrőanyagot a gyári töltet helyére.Én az alsó rekeszbe siporaxot+szivacsot a fölső háromba durván 7liter filterlithet tettem.Ez a szűrőanyag változatosabb szemcseméretű(kisebb-nagyobb),mint a bio.Az általad leírt mennyiség simán belefér :thumbup: Most állt be a szűrőm és kristálytiszta a vizem,meg vagyok vele elégedve :clap:
 
Üdv!
Igaz én még nem üzemeltem be,de nekem is van egy ilyen szűrőm.Az alsó rekeszt meghagytam a gyárira,az fölött lévő 2 rekeszben van Eheim substrat pro 2-2L -nyi,majd a felső rekeszt a szénnel meghagyom az első 2-4 hétben,majd cserélem 2L-nyi Bio Rio -ra. Az Eheim szűrőanyag szépen megtölti a rekeszeket.
Tomi
 
Köszi szépen fiúk !

Ez bizony nem hangzik rosszul. Ennyi szűrőanyaggal már meg kellene tudnom szűrni a 126 literemet.
 
Hát igen, én is a hasznos szűrőanyag térfogat miatt(majd 9liter) és nem utolsó sorban az ára miatt választottam ;) Nekem a br.160litert szűri egy 650l/h Eheimmel karöltve!
Sok sikert a szűrővel kapcsolatban :thumbup:
 
Tegnap én is egy Tetratec 1200 tulajdonosa lettem.
Ma délelőtt szépen be is üzemeltem. Nem volt vele semmi probléma.
A felhasznált anyagok alapján egyáltalán nem lehet azt mondani rá, hogy gagyi lenne. A szűrőanyagokra ez már messze nem igaz, de nem is szerepelt a terveimben a gyári anyagok használata. Mindössze a legalsó kosárba ment két réteg szivacs a gyáriból. Aztán 2 liter érett Substrat a régi Eheim 2217-ből valamint szintén 2 liter érett BioRio, bár ezt felesben összekevertem 2liter szűz BioRioval, hátha így könnyebben átköltözik pár lakó.
Összesen 6 liter biológiai töltet + 1 zacsi Seachem Purigen végzi ezentúl a dolgát.
A kimenetre beújítottam egy AM 1000 reaktort amit rögtön át is alakítottam a "szokásos" hálós megoldással.
A másfélszeres szűrőanyag mennyiség és a reaktor ellenére az átfolyás ugyanakkora mint az Eheim 2217-nél volt.
Gyári adat :
Eheim 2217: 1000liter/óra
Tetratec 1200: 1200liter/óra
Nyilván ennyit egyik sem tud megpakolva, de a Tetra teljesítménye így reaktorral együtt, szerintem szép teljesítmény.
 
Back
Oldal tetejére