• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Stripped

jegenye77

Főkertész
Sziasztok!
Költözés miatt szét kellett bontani az aksimat.
Hamarosan indítok egy újat a régi technikával de új elrendezéssel. :)

Akvárium:

60x30x30 Opti-white
Szűrés:
Tetra 600,ADA Bio Rio,Eheim Substrat Pro,Seachem Purigen
Világítás: Odyssea 2x24w + Led

-nagynyomású co2
-chihiros doctor
-Dennerle Osmose Professional 130
-Jebao dosing pump DP-4

Talaj:
- ADA Amazonia
- ADA Power Sand Special

Eddig idáig jutottam :
25950021_754ef65eb9ca59ab199a65fb230ea4ad_xl.jpg
Talaj és kövek hiányában most csak ennyi o_O
 
Sziasztok!
Költözés miatt szét kellett bontani az aksimat.
Hamarosan indítok egy újat a régi technikával de új elrendezéssel. :)

Akvárium:

60x30x30 Opti-white
Szűrés:
Tetra 600,ADA Bio Rio,Eheim Substrat Pro,Seachem Purigen
Világítás: Odyssea 2x24w + Led

-nagynyomású co2
-chihiros doctor
-Dennerle Osmose Professional 130
-Jebao dosing pump DP-4

Talaj:
- ADA Amazonia
- ADA Power Sand Special

Eddig idáig jutottam :
View attachment 59754
Talaj és kövek hiányában most csak ennyi o_O
Hujj de jó ez is(y)(y)! Ezt a naplót is követem..
 
Végre sikerült kicsit foglalkozni az aksival a költözés után. :)
Konkrétan nem is az aksival de azért ez is kellett mát,hogy eltakarítsak végre minden hozzá tartozó cuccot.Üvegeket,csöveket,szűrőt stb.
Úgy néz ki, készen áll az indításra már csak be kell szerezni pár dolgot.
De szabi előtt már nem fog menni sajnos o_O
Lehet jobb is mert 2 hétre itt kellene hagynom és az az indítás tán nem lenne okos dolog :rolleyes:
 
KB 3kg követ is szereztem, úgyhogy most már csak rajtam múlik :)
Rossz, hogy vége lassan a szabinak de jó hogy végre foglalkoztok az aksival.
Külön öröm, hogy GA-s látogatás is belefért az időbe :)
 
Szia. Nagyon szépek a fák és az elhelyezésük is szuper, de a kavicsokat szerintem cseréld le valamilyen az aljzathoz színben illő homokra.
Köszönöm!
Fotókon teljesen más színe van mint élőben.
Élőben nem pirosas vagy sárgás.
De majd úgy is kicsit koszolódik és nem lesz ekkora a kontraszt.
 
Meglepett először mikor hazaértem és teljesen be volt homályosodva a víz
26000696_bb1513b6bc79f52bb278c98ee91dc9a0_xl.jpg
Aztán rájöttem, hogy a fákat be se áztattam előtte :eek:
A vasfa volt már az előző aksiba de a másik teljesen új. Gondolom az csinálta ezt a vízzel. :unsure:
Most a harmadik vízcsere után már kezd tiszta lenni. Most kicsit sárgás még de remélem még két-három 50% os vízcsere után teljesen tiszta lesz.
Növények nem állnak valami fényesen.
Cuba nagyon sz@rul néz ki. Montevidensis fele is elsárgult. Abból már nem is lesz semmi sajnos. Cryptocoryne Hobbit is jó pár levelet elhullajtott.
Tripartita és a Bucephalandra valamint a Bonsai is jól néznek ki.
Közbem a szokásos taknyosodás és némi fonal alga megjelent.
Kialakul ez csak egy kis türelem ( kell ) :rolleyes:
 
Sajnos a zselés növényekkel ez a tapasztalatom nekem is. Nálam az elatine produkált hasonló tüneteket, csúnyán eltűnt a beültetett növények 70%-a. A stau is hasonlóan viselkedett, viszont a parvula gyönyörűen nőtt már az elejétől kezdve.

Azóta a stau szépen helyrejött, viszont az elatine nem. A kirohadt növényeket nem zselés, már vízalatti levelekkel rendelkező növényekkel pótoltam. Ezekkel már nem volt probléma. A történethez hozzátartozik, hogy friss indítású akváriumom volt, high-tech technikával, aktív talajjal, az elejétől kezdve el tápozással, co2 beoldással.

Légy türelmes, a zselés növényeknek kell egy kis idő az átállásra, ha nagyon rossz a helyzet pótold a növényeket “cserepes” tövekkel, azokkal szerintem nem lesz gond.

Ezek egy kezdő szavai voltak :) sok sikert, és türelmet.. jó lesz ez
 
Sajnos a zselés növényekkel ez a tapasztalatom nekem is. Nálam az elatine produkált hasonló tüneteket, csúnyán eltűnt a beültetett növények 70%-a. A stau is hasonlóan viselkedett, viszont a parvula gyönyörűen nőtt már az elejétől kezdve.

Azóta a stau szépen helyrejött, viszont az elatine nem. A kirohadt növényeket nem zselés, már vízalatti levelekkel rendelkező növényekkel pótoltam. Ezekkel már nem volt probléma. A történethez hozzátartozik, hogy friss indítású akváriumom volt, high-tech technikával, aktív talajjal, az elejétől kezdve el tápozással, co2 beoldással.

Légy türelmes, a zselés növényeknek kell egy kis idő az átállásra, ha nagyon rossz a helyzet pótold a növényeket “cserepes” tövekkel, azokkal szerintem nem lesz gond.

Ezek egy kezdő szavai voltak :) sok sikert, és türelmet.. jó lesz ez
Máskor nem volt ilyen bajom a zselés növényekkel. Most se vártam még nagy fejlődést csak hogy ne olvadjanak el.
De majd igen, pótolom ha nem lesz belőlük semmi. Amúgy is szeretnék még a fákra pár növényt rakni.
 
Back
Oldal tetejére