• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes My Little Universe

Akvárium ragasztót használtam meg két féle pillanat ragasztót.
Azért nem látszik annyira mert minden ragasztást beszórtam apró fa forgáccsal. Így száradt meg, hogy a rasztóba beleragadt a forgács.
Jó ötlet :), FBS gondolom akkor főleg. Milyen fa forgácsot használtál? Kíváncsiságból ha tudnál egy közeli képet küldeni?
 
Az nem tudom még, hogy közepén mi legyen!?
Homok? Vagy esetleg szórjak oda is egy vékony réteg talajt és arra az apró kavicsot?
 
Szerintem a kavicsos, kőzúzalékos részt könnyebb hosszútávon kezelni, mint a dekorhomokot, amire majd a garnélák örökké ráhordják a talajt, meg piszkolódik egyébként is, örökké cserélgetni kell, hogy szépen mutasson.
 
Szerintem a kavicsos, kőzúzalékos részt könnyebb hosszútávon kezelni, mint a dekorhomokot, amire majd a garnélák örökké ráhordják a talajt, meg piszkolódik egyébként is, örökké cserélgetni kell, hogy szépen mutasson.
Igen! Pont ezért gondoltam, hogy jobb lenne az apró kavicsos megoldás.
A kavicsok alá kell a talaj?
Korábban volt egy aksim ahol elég nagy rész csak kavicsos volt és közte eléggé algásodott.
 
Ha a növények beindulnak, akkor a kis ágacskákat is benövik és ráborulnak a kavicsos útra, mint egy zöld növényes híd. Alig várom! Nagyon kiváncsi leszek rá.
Algamentes indulást!
 
Én is egy plusz szavazatot nyomok az adás apró kavicsra. Nekem ezek a nagy cukorka kavicsok valahogy nem illenek oda. Persze tudom a kibicnek semmi sem drága, de akkor is.
 
Nos, Felipe azt mondta, ha a lehető legtöbb növényt sikerül bezsúfolnod induláskor, akkor csökkented az algásodás veszélyét.
Igen, viszont én szeretném látni, ahogy ezek a kis növények szépen fejlődnek. Pár Bucephalandra és Reineckii mini még bekerült de egyenlőre nem szeretnék többet.
Fele növény új zselés másik fele az előző aksiból került át. Ilyenkor mindig bajba vagyok az indítással, hogy hogy is lenne jó.
Co2 már megy. Lámpa visszavéve üzemel. ADA Bacter megy bele pár csepp és foszfát.
ADA step 2 tápom van de azt még nem adagolom.
 
Alakulgat az akvárium. Növények kezdenek magukhoz térni. Bal elől a parvula az nem akart megindulni de az is az előzőből lett kimentve és már ott is szenvedett. Közé ültetek egy kis mc-t és majd az az oldal is beindul.
Egyenlőre csak a zöld alga jelent meg de az nagyon. :eek:
Lehet a lámpából vissza kellett volna venni az elején de most már mindegy. Tolom bele a foszfátot is hátha segít kicsit.
1571857881913_adobe.jpg
 
Back
Oldal tetejére