• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes TGY – NAGY optiwhite 90x45x45

Sikerült megállítani az algásodást.
  • 2-szer cseréltem 50% vizet
  • Magasabbra állítottam a CO2 beoldást
  • A világítást visszavettem 80%-ról 50%-ra, valamint 30%-ra csökkentettem a ZÖLD komponens erejét.
  • A barna lávakövet tömény Carboval lekezeltem. ( nagyjából a napi adag kétszeresét nyomtam rá)
  • Az üveget mosogató szivacs dörzsis részével letakarítottam.

  • A köről az alga lekopott
  • Az üvegre nem jött vissza
  • A homok zöldülése nem növekedett

Még nem cseréltem a homokot, hanem csak felkavartam egy kicsit, hogy a zöld felszín mélyebbre kerüljön. Majd cserélni fogom.
7755977560
 
Nem értem, h miért nem tudok értékelhető képet készíteni erről az akváriumról. Mindegyik nagyon sötét. Valóságban jobban néz ki!
 
Terveim szerint holnap csatlakozik még hozzájuk egy csapat Iriatherina werneri, és - amikor végre lehet majd kapni - egy csapat Pseudomugil paskai.
 
Nem értem, h miért nem tudok értékelhető képet készíteni erről az akváriumról. Mindegyik nagyon sötét. Valóságban jobban néz ki!
Telefonos fotók, ugye? Állíts a fehéregyensúlyon. A kameraképnél különböző pontokon ha megérinted a képernyőt, annak a területnek a fényerejéhez állítja majd a világosságot.
Ezen kívül mintha valami fény is tükröződne a frontüvegen. Minden fényt szüntess meg a háttérben. Az akvárium lámpája is megvilágítja a körülötted levő dolgokat, az lenne a legjobb, ha kitakarnád, hogy kizárólag az akváriumra világítson. Akár a világos öltözékedtől is bőven visszaverődhet fény stb. Ha nem akarsz vacakolni a kitakarással, a fotózás idejére engedd lejjebb a lámpát.
Szívesen látnék egy normális fotót én is az akváriumról 👍
 
Telefonos fotók, ugye? Állíts a fehéregyensúlyon. A kameraképnél különböző pontokon ha megérinted a képernyőt, annak a területnek a fényerejéhez állítja majd a világosságot.
Ezen kívül mintha valami fény is tükröződne a frontüvegen. Minden fényt szüntess meg a háttérben. Az akvárium lámpája is megvilágítja a körülötted levő dolgokat, az lenne a legjobb, ha kitakarnád, hogy kizárólag az akváriumra világítson. Akár a világos öltözékedtől is bőven visszaverődhet fény stb. Ha nem akarsz vacakolni a kitakarással, a fotózás idejére engedd lejjebb a lámpát.
Szívesen látnék egy normális fotót én is az akváriumról 👍
Köszönöm a hasznos segítséget! Csináltam egy fekete maszkot az akvárium fölé és két oldalára, hogy ne kerüljön be zavaró fény. Plusz semmi külső világítás nem ment.
Ilyen lett a kép.
77576

Még szerencse, hogy fotóztam, mert így meg tudtam menteni az Otot, amit beszívott az egyik ág. (Jobb oldalon látszik szegény)
 
Elöntötte az akváriumot a fonal alga. Ehhez az kellett, hogy több hétig ne legyen vízcsere, és hullámozzon a CO2 szint.
Azóta már kétszer cseréltem 50% vízet. Szerintem javul a helyzet. Most megint jobban odafigyelek majd a karbantartásra.
 
Ugyancsak újdonság, hogy a motoros szkimmert lecseréltem üvegre. Második beszívóként kötöttem rá az egyik szűrőre. Működik, de kell csak mindkét ágra, hogy be lehessen állítani, hogy honnan, mennyit szívjon.
 
Ami bosszant egy kicsit, hogy a wertneri-k és a paskai-ok, annyira félénkek, hogy alig látom őket. Szépen úsznak mindenfele az akváriumban, de már két-három méterről észrevesznek és bebújnak a a növények közé :( Amúgy annyira szépek lettek, hogy alig hiszek a szememnek :)
 
Szia!
Paskaik és a werneri kalászhalak felbátorodtak már?
Egy képnek nagyon örülnénk, hogy lássuk, hogyan áll most a helyzet?
 
2019 szeptember elejei az utolsó kép az akváriumról
kep16.jpg

Sajnos, erőteljesen algásodott.
A felszín közeli Rotala Vietnam H'ra túlburjánzott, fonalalgás volt de hetente ki kellett szednem egy kisebb vödörnyit. Minden növény nőt, mint az örült, de kicsit sem voltak szépek :(
Ráadásul a rengeteg növény lecsökkentette a flow-t.
Először a belső poppy lett lillyre cserélve, majd menet közben az egyik 2075-ös ki lett cserélve egy Eheim 2078-ra. (Halkan megjegyzem: NAGYON JÓ kis szűrő!!!!) Köszönöm @Etele :)
Még négy hónapig ment a layout.
 
2020 január 11-én építettem át az akváriumot.
Technika maradt.
Kövek egy része maradt (JÓ ALGÁSAN)
Egy régről meglévő GA-ban vásárolt fa került bele.
Klasszikus, egyszerű, sok növényes berendezést szerettem volna.
kep17.jpg
 
Másfél hónapig nem volt alga egyáltalán. Utána viszont, miután kifogyott a Nitrát táp az adagolóbol. Egy csapásra baromi sok alga lett. Elsősorban zöld fonal alga. A kis optiwhite akváriumban a Chihiros WRGB alatt soha nincs fonalalga, itt viszont a Chihiros Vivid alatt állandóan megjelenik és képtelen vagyok szabadulni tőle.
kep18.jpg
 
Back
Oldal tetejére