• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Scaper's day - az építés napja

Szeretnéd, hogy legyen scaper's day?

  • Nem

    Votes: 0 0.0%
  • Majd ha fagy :)

    Votes: 0 0.0%

  • Total voters
    62
  • Poll closed .
Csak egy gyors riport, mivel 1 hónaposak lettek az akváriumok! Gondoltátok volna?
Elképesztő gyorsan megy az idő....

Ahogy várni lehetett bejáratós korszaknak vége. Fán lévő trutyik már csak elvétve vannak, de így sem könnyen észrevehetőek.
Diatomnak vége és a stemek is kezdik kirugni magukat. Itt főleg @ozzy csapat akváriumára gondolok, ahol a múlt hét végén már nyírni is kellett egy kicsit.
Ebben az akváriumban nagyon jól dolgozik a 2 soros LED. Amennyire a diatom bedurrant az elején, most annyira jól áll neki a sok kis vörös szín ami a megnövelt fény miatt van.
A srácok beválasztottak néhány halat, amit kiegészítünk még.
Karbantartást alig kellett végezni, gyakorlatilag vízcserékben kimerül a gondozás.

@talachi csapat akváriuma a héten kapott egy nagy nyírást a csapatkapitány jóvoltából. :) Már ráfért, mondjuk nekem az elvadult változat is nagyon bejött. Most szépen sűrűsödhet a gyep.
Diatom már itt sem volt, de a köveken némi zöldülést látni. Nem vészes, szerintem 2 otocinclus még kell bele, hogy féken lehessen tartani ezt a fajta algásodást.
1-2 szál fonál volt benne, de alig lehetett látni. Riccardia nagyon lassan indul, de még van 2 hónapja.
Akármennyire ki lett bélelve fóliával azért a Tigris garnélák megtalálták a rést a pajzson és elkezdték ráhordani a talajt a homokra. Reméljük nem bontják el a hegyet a 3 hónap előtt :)
Hal kiválasztás megtörtént, már csak be kell szerezzük.
Karbantartást alig kellett végezni, gyakorlatilag vízcserékben kimerül a gondozás.

@Piga csapat akváriuma nem fejlődik olyan látványosan, illetve igen, de ezt fotón lehet inkább látni. A héten vízcsere előtt kicsit opálos volt már a víz. De szombaton kapott egy karbantartást B jóvoltából.

B ugyan rendszeresen elmondja, hogy a következő versenyen azt is figyelembe vesszük majd, ki mennyire épít karbantartható akváriumot, azért ezek az akváriumok viszonylag gond nélkül fejődnek.
Komolyabb problémák nélkül. A Twinstar szerintem sokat segít. Karbantartó halak, garnélákból talán kevesebb van bent @talachi és @Piga akváriumában.

A héten megpróbálok fotózni. 2 hónap van hátra a csapatoknak, hogy az akváriumok legszebb formáját mutassák. Eddig ok :)(y)
 
Csak egy gyors riport, mivel 1 hónaposak lettek az akváriumok! Gondoltátok volna?
Elképesztő gyorsan megy az idő....

Köszönöm a rövid összefoglalót, Vik. (y)
Amit személy szerint hozzátennék: az én otthoni low-tech (élesztős co2, belső vagy akasztós szűrő) tempómhoz képest minimum kétszeres fejlődési és növekedési sebességet látok a lagúnában.
Igaz, itthon ilyen szintű alga támadással sem találkoztam... viszont a nyírás utáni regenerálódás is jóval gyorsabb, a mohák és a HC növekedését össze sem lehet hasonlítani.
Hogy az algák visszaszorulása elsősorban a Twinstarnak, vagy a @letsgodisco által beszugerált algázórobotoknak köszönhető (vagy is-is) --- nem eldönthető. :D


A srácok beválasztottak néhány halat, amit kiegészítünk még.

Tényleg, hogy vannak a halak? Pentazona-ból került be még pár vidám játékos-- vagy épp ők kerülnek kiegészítésre mostanában?

Tisztelettel: Ozz
 
Csak egy gyors riport, mivel 1 hónaposak lettek az akváriumok! Gondoltátok volna?
Elképesztő gyorsan megy az idő....

Ahogy várni lehetett bejáratós korszaknak vége. Fán lévő trutyik már csak elvétve vannak, de így sem könnyen észrevehetőek.
Diatomnak vége és a stemek is kezdik kirugni magukat. Itt főleg @ozzy csapat akváriumára gondolok, ahol a múlt hét végén már nyírni is kellett egy kicsit.
Ebben az akváriumban nagyon jól dolgozik a 2 soros LED. Amennyire a diatom bedurrant az elején, most annyira jól áll neki a sok kis vörös szín ami a megnövelt fény miatt van.
A srácok beválasztottak néhány halat, amit kiegészítünk még.
Karbantartást alig kellett végezni, gyakorlatilag vízcserékben kimerül a gondozás.

@talachi csapat akváriuma a héten kapott egy nagy nyírást a csapatkapitány jóvoltából. :) Már ráfért, mondjuk nekem az elvadult változat is nagyon bejött. Most szépen sűrűsödhet a gyep.
Diatom már itt sem volt, de a köveken némi zöldülést látni. Nem vészes, szerintem 2 otocinclus még kell bele, hogy féken lehessen tartani ezt a fajta algásodást.
1-2 szál fonál volt benne, de alig lehetett látni. Riccardia nagyon lassan indul, de még van 2 hónapja.
Akármennyire ki lett bélelve fóliával azért a Tigris garnélák megtalálták a rést a pajzson és elkezdték ráhordani a talajt a homokra. Reméljük nem bontják el a hegyet a 3 hónap előtt :)
Hal kiválasztás megtörtént, már csak be kell szerezzük.
Karbantartást alig kellett végezni, gyakorlatilag vízcserékben kimerül a gondozás.

@Piga csapat akváriuma nem fejlődik olyan látványosan, illetve igen, de ezt fotón lehet inkább látni. A héten vízcsere előtt kicsit opálos volt már a víz. De szombaton kapott egy karbantartást B jóvoltából.

B ugyan rendszeresen elmondja, hogy a következő versenyen azt is figyelembe vesszük majd, ki mennyire épít karbantartható akváriumot, azért ezek az akváriumok viszonylag gond nélkül fejődnek.
Komolyabb problémák nélkül. A Twinstar szerintem sokat segít. Karbantartó halak, garnélákból talán kevesebb van bent @talachi és @Piga akváriumában.

A héten megpróbálok fotózni. 2 hónap van hátra a csapatoknak, hogy az akváriumok legszebb formáját mutassák. Eddig ok :)(y)
valószínűleg túl sokat nézed akit ezért nem látod a fejlödést:cool::)de azért kösz..
 
Sziasztok!

Szerdán volt alkalmam megnézni az akváriumokat.
Jó volt látni őket élőben, bár sajnos nem sok időm jutott rájuk.
@Piga -ék akváriumában volt egy kis homály, de a látványa így is elragadó, a többi medence ragyogott!
@talachi -ék hegyein az a Tenellus tényleg elég izmos levelekkel bír (lehet egy kis Sagitaria génekkel manipulálták).
@ozzy -éknál viszont jobb lent el tudnék képzelni még néhány követ.
@Cecska erdőjében még érzem a kert jelleget, a katonás rendet, a túlzott precizitás miatti természetesség hiányát, remélem a növények erőteljes növekedése elnyomja ezt az érzést!

De Mindannyian remekeltetek! Jó kis csapatmunkák!

Balázs ( @keymaker ) akváriuma is brutálisan jó! Lesznek még versenyképek májusig, mert egyre jobban néz ki ?!

A-ttila
 
Balázs ( @keymaker ) akváriuma is brutálisan jó! Lesznek még versenyképek májusig, mert egyre jobban néz ki ?!

Szerintem verseny szempontból a legjobb pillanatban sikerült lefotózni. Nem sok a növény, finom részletek itt ott. Már alig várom hogy fel lehessen tenni a fotókat, de szerintem ez szeptember előtt nem lesz.
Most ugyan sokkal több a növénymassza, de fotón már birizgálja a gondolat az agyad, hogy itt biza nyírni kellene alaposan.

B-nél van a laszti ha fotózni akar, gondolom lesz is, de én lehet megelégednék azzal amit már lőttünk :)
 
No tegnap a nagy rohanásban csak arra volt időm, hogy nap végén telefonnal lekapjam az akváriumokat. A fotókat a naplókba be is dobtam.

A naptárra pillantva most vagyunk kb féltávnál. Az akváriumok nagyon szépen fejlődnek, szerintem hamarabb is eljön a pillanat a fotózáshoz.
Lényeges algásodás nincs pedig nem sikáljuk minden nap az akváriumokat. Erre lehetőségünk sem lenne. Heti 1 vízcsere és kész.

A Twinstar sokat segít, hogy gondtalan legyen ez a néhány hét.

Mindhárom csapat időnként ránéz az akváriumokra és ha úgy adódik segítenek a karbantartásban is. Ezt innen is köszönjük :)

A hét viszonylag eseménytelen volt. Talachi és Ozzy csapat akváriumai gondtalanul üzemelnek. Piga csapat akváriumában elég nagy opálosodás volt egész héten. Pontosabba eleinte úgy festett mintha egy durva baktérium virágzás lenne, de a hét második felében a vízcsere után már inkább arra voksoltam hogy a kövek miatt van ez a zavaros víz. Picit agyagos színe volt már nem opálos.

B lecserélte az indító szűrőanyagot (NA Carbon) bio szűrőanyagra és kapott egy purigent is a héten és reméljük ez megoldja a problémát a következő hetekre.

Piga csapat akváriumába a halakkal még tartozunk. Az elmúlt 1.5 hétben nem jöttek amandák, de amint befut beköltöztetjük őket.

Ami az akvakertészet nyűgjének számít, BGA, fonál, ecset sehol sincs.
 
Egy nagyon fontos dolog! Kicsit már el is felejtettem, de szerencsére most beugrott!

Szóval a verseny ugyan május végéig tart, de a fotózást picit előre kell hozni. Az ok egyszerű. Május 29 Interzoo és nem leszünk és fotózni sem tudunk néhány napig.
Ez csak 1-2 nap lecsippentés, de szerettem volna jelezni, ha esetleg az utolsó percre gyúrtatok volna. Figyeljetek rá pls.
 
Egy nagyon fontos dolog! Kicsit már el is felejtettem, de szerencsére most beugrott!

Szóval a verseny ugyan május végéig tart, de a fotózást picit előre kell hozni. Az ok egyszerű. Május 29 Interzoo és nem leszünk és fotózni sem tudunk néhány napig.
Ez csak 1-2 nap lecsippentés, de szerettem volna jelezni, ha esetleg az utolsó percre gyúrtatok volna. Figyeljetek rá pls.
úristen -- akkor mindennek vége :(
nagyon kellett volna még az az utolsó pár nap :(((((
 
  • Like
Reactions: TZ
Back
Oldal tetejére