• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Scaper's day - az építés napja

Szeretnéd, hogy legyen scaper's day?

  • Nem

    Votes: 0 0.0%
  • Majd ha fagy :)

    Votes: 0 0.0%

  • Total voters
    62
  • Poll closed .

viktorlantos

Alapító
Admin
Közeleg a tavasz és ötlet szinten feldobnék egy eseményt, hogy lássuk működne-e a dolog.

Tehát belőnénk az egyik hétvégét, amikor akváriumokat építünk egy időben a GA-ban. A GA emeleti bemutatóról lenne szó.

Lenne 3 db 60 literes akvárium, amit 3 csapat építene és a következő hónapokban mindenki által látogatható lenne, fotóznánk stb, majd a végén értékelnénk.

De hogy egy kis csavart vigyünk bele mindhárom csapat 2-3 emberből állna. Egy főnök :) aki egy tapasztalt szaki és két segítő, akik aktívan építenek vele. A csapatok előre kidolgoznák itt a fórumon, hogy mit építenek ezt itt a fórumon követnénk is, az anyagokat ez alapján szereznénk be, majd egy szombat délután minden csapat megépítené a megálmodott akváriumot.

Ugyanezen a napon a GA csapat is akváriumokat épít majd. Ettől egy borzalmasan pörgős és remélhetőleg ultra hatékony esemény lenne, szerintem ilyen nem is nagyon volt eddig még.

Most annyiban változna a helyzet, hogy ez nem egy nyílt workshop, tehát csak az építők lennének jelen, de természetesen mindenféle módon dokumentálnánk a történéseket. Szerintem Live stream is menne ameddig ki nem fulladunk :)

Az esemény addig tart amíg be nem fejezzük az akváriumokat. Tehát szombaton ebéd után 13-tól akvárium startig.

Mivel egy akvárium építés elég sok folyamatból áll a csapatok minden tagjának bőségesen lenne mit tennie annak ellenére, hogy "csak" 60 literről beszélünk. Dekorok előkészítése, talajmunkálatok, növények előkészítése, ültetés, szűrő és co2 beüzemelés. És folyamatos dokumentálás.

Az elkészült akváriumokat folyamatosan dokumentálni fogjuk az első 3 hónapban. Ebben az időben az építő csapat módosításokat is végezhet az akváriumon, pl nyírás, finomítás. A 3 hónap vagy 60 nap elteltével a fórumozók szavazhatnak a legjobbnak ítélt akváriumra, mi pedig a legjobb csapatot megjutalmazzuk valamivel :)

Tehát a menet a következő:
  • 3 kulcs ember veterán kiválasztása
  • veteránok segítőinek kiválasztása
  • 1 hét alatt a tervek bemutatása itt a fórumon (lehet már létező akvárium fotója, hogy ilyet csináltok pl, tehát nem kell skicc vagy nem kell totál egyedinek lennie, de legyen szép! :) )
  • növénylista, dekor és hozzávalók rögzítése és beszerzés
  • Scaper's day - az építés napja

Mit szólnátok egy ilyen eseményhez? Nekiugorjunk? Szavazzatok.

A veteránoknak egy jó esemény és jó buli, a segítőknek, akik lehetnek kezdők is pedig a jó hangulaton kívül egy remek alkalom a tanulásra, tapasztalat cserére.

Vélemények, gondolatok jöhetnek. Az eseményről teszünk, hogy megfelelően promózva legyen és körbejárja a világhálót :)

Nah most ti jöttök...
 
Egy kis gondolatébresztőnek addig is azoknak akik pudingnak érzik ezt a méretet.

60 literesek.....

Jah azt nem mondtam Aquasky 60-as high tech ADA akik. Szerintem az Aquajournalba is betolom, ha odateszitek magatokat :)

1925328_622401494495678_19082031_n.jpg
 
Vasárnap estig döntsetek, hogy legyen-e ilyen esemény :)
És ha pozitív a válasz, akkor hétfőtől indul a toborzás. Akár jövőhéten már a kész csapatok tervezgethetnek.
Nem lenne rossz 2 hét múlva megcsinálni szombaton. Semmiképp nem várnék szeptemberig, mert még a végén úgy járunk vele mint..... :D
 
Nincs megkötés. Nyilván az egész csapat érdeke, hogy jó végeredmény szülessen, de bárhonnan jöhetnek jelentkezők.

Kössük időponthoz. 2 hét múlva szombaton rá kell érni. :) Csak olyan jelentkezzen, aki tényleg ráér :)
 
Nincs megkötés. Nyilván az egész csapat érdeke, hogy jó végeredmény szülessen, de bárhonnan jöhetnek jelentkezők.

Kössük időponthoz. 2 hét múlva szombaton rá kell érni. :) Csak olyan jelentkezzen, aki tényleg ráér :)

Tuti nem érek rá. :(
 
Nincs megkötés. Nyilván az egész csapat érdeke, hogy jó végeredmény szülessen, de bárhonnan jöhetnek jelentkezők.

Kössük időponthoz. 2 hét múlva szombaton rá kell érni. :) Csak olyan jelentkezzen, aki tényleg ráér :)


Naná, hogy legyen! Rá is érek és szeretnék is jelentkezni. :)
 
Szerintem is nagyon király.(y) Nekem először az a bizonyos Thaiföldi verseny ugrott be, de ez így jobb. Sokkal jobb.

Nem tudom, hogy hány szabad 60as aksitok van, de nekem még az is tetszene, hogyha a GA is kiállítana egy ilyen csapatot és lehetne ellenetek is versenyezni. Mekkora dicsőség lenne már titeket hazai pályán lenyomni:D Ha már a versenyeken vagy nem indultok, vagy utolérhetetlenül előrébb jártok:whistle:

Elég népszerű lesz ez a program is, úgy látom. Azért még reménykedem, hogy valaki majd gondol rám csapattagjainak kiválasztásakor:). A segítő szándékom és az időm megvan.
 
Nekem a vasárnap is jó. :D Van valami jelentkezős felület, vagy csak kommentben kell jelezkezni? Sajna csak mobilról avgyok holnap estig.
 
Jelentkezés hétfőtől indul, addig mondjátok, ha valami fáj még :)

Tényleg szeretnénk egy jó eseményt rittyenteni ebből :) Én lehet egész nap fotózni videózni fogok csak :)
 
Back
Oldal tetejére