• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Április 29 - Scaper's Day 2

Kedves Résztvevők, Érintettek!
A leírások valamelyikében @viktorlantos említette, hogy a "ragasztó pisztoly nem a legjobb megoldás". Érdeklődöm, hogy ez a ragasztó pisztoly az a szerkezet, ami "hideg" ragasztó hengert melegít forróra, amitől folyóssá válik és újbóli kihűlésénél megkeményedik (ragaszt) ? Ez az elektromos ragasztó pisztoly, ugye?
Ha igen akkor a pisztoly használója/használói leírná a tapasztalatát a cuccról? Feleségem sok dekorációhoz használja ezt a kütyüt és elgondolkoztam, hogy a következő hardscape-et ezzel a pisztollyal fogom ragasztani és nem FBS-sel. Gyorsabban szárad. De mi a hátránya? Van hátránya?
Köszi,
Dávid
 
Kedves Résztvevők, Érintettek!
A leírások valamelyikében @viktorlantos említette, hogy a "ragasztó pisztoly nem a legjobb megoldás". Érdeklődöm, hogy ez a ragasztó pisztoly az a szerkezet, ami "hideg" ragasztó hengert melegít forróra, amitől folyóssá válik és újbóli kihűlésénél megkeményedik (ragaszt) ? Ez az elektromos ragasztó pisztoly, ugye?
Ha igen akkor a pisztoly használója/használói leírná a tapasztalatát a cuccról? Feleségem sok dekorációhoz használja ezt a kütyüt és elgondolkoztam, hogy a következő hardscape-et ezzel a pisztollyal fogom ragasztani és nem FBS-sel. Gyorsabban szárad. De mi a hátránya? Van hátránya?
Köszi,
Dávid
Nem minden dekoron tapad meg rendesen

Tapatalkkal küldve az én SM-G925F eszközömről
 
Kedves Résztvevők, Érintettek!
A leírások valamelyikében @viktorlantos említette, hogy a "ragasztó pisztoly nem a legjobb megoldás". Érdeklődöm, hogy ez a ragasztó pisztoly az a szerkezet, ami "hideg" ragasztó hengert melegít forróra, amitől folyóssá válik és újbóli kihűlésénél megkeményedik (ragaszt) ? Ez az elektromos ragasztó pisztoly, ugye?
Ha igen akkor a pisztoly használója/használói leírná a tapasztalatát a cuccról? Feleségem sok dekorációhoz használja ezt a kütyüt és elgondolkoztam, hogy a következő hardscape-et ezzel a pisztollyal fogom ragasztani és nem FBS-sel. Gyorsabban szárad. De mi a hátránya? Van hátránya?
Köszi,
Dávid
Akkor is ha tök száraz a fa, miután vizet kap elválik. Ilyen célú ragasztásra nem alkalmas.
 
aha, vagy fúrjak, csavarozzak. Oké:)
Ezt csavarozni nem kell. megméred a tiplinek a hosszát, és annak a felit fúrod az egyik fában, a másik felit meg a másikban, összenyomod őket, és a többire a víz teszi a dolgát, megszorítja (megdagad).
Már csak akkor tudod szétszedni, ha kiszárítod újra a fát.
 
Ezt csavarozni nem kell. megméred a tiplinek a hosszát, és annak a felit fúrod az egyik fában, a másik felit meg a másikban, összenyomod őket, és a többire a víz teszi a dolgát, megszorítja (megdagad).
Már csak akkor tudod szétszedni, ha kiszárítod újra a fát.
Nem rossz ötlet, de ehhez elég jól el kell találni a két furat szögét, különben nem úgy fog állni a két fa egymáshoz képest, ahogy szeretnénk. Persze nagyobb gyökerek rögzítéséhez jó lehet.

Kedves Résztvevők, Érintettek!
A leírások valamelyikében @viktorlantos említette, hogy a "ragasztó pisztoly nem a legjobb megoldás". Érdeklődöm, hogy ez a ragasztó pisztoly az a szerkezet, ami "hideg" ragasztó hengert melegít forróra, amitől folyóssá válik és újbóli kihűlésénél megkeményedik (ragaszt) ? Ez az elektromos ragasztó pisztoly, ugye?
Ha igen akkor a pisztoly használója/használói leírná a tapasztalatát a cuccról? Feleségem sok dekorációhoz használja ezt a kütyüt és elgondolkoztam, hogy a következő hardscape-et ezzel a pisztollyal fogom ragasztani és nem FBS-sel. Gyorsabban szárad. De mi a hátránya? Van hátránya?
Köszi,
Dávid
Én is csak megerősíthetem az előttem szólókat: engem is csábított a gyors kötési idő, így lávakőre ragasztottam olvadékragasztóval red moort, illetve fát fához. Ahol kicsit poros vagy morzsalékos a lávakő, ott már eleve gyengébb volt, de amint megszívták magukat a fák vízzel kb. a ragasztások 40%-a elengedett. Szerencsém volt, mert a többi tartotta annyira, hogy ne emelkedjenek fel, ahol elengedett ott pedig fbs-sel javítottam. Talán olyan spec esetekben lehet létjogosultsága, ahol a ragasztás bonyolultsága miatt kell egy ideiglenes stabil kötés szárazon, amíg megköt a vele párhuzamosan alkalmazott fbs, de önmagában tényleg elég rizikós.
 
Nem rossz ötlet, de ehhez elég jól el kell találni a két furat szögét, különben nem úgy fog állni a két fa egymáshoz képest, ahogy szeretnénk. Persze nagyobb gyökerek rögzítéséhez jó lehet.
Ha az egyik ki van már fúrva, és benne a tipli, könnyen lehet benézni hova kerülne a szembe vele lévő fúrat, és megjelölni.
 
Mi használtuk a ragasztopisztolyt. Tenyleg kovon nem a legbiztonsagosabb, de 90%-ban egymasra rakasoltuk oket, ott elegendonek mutatkozott. Amiket oldalrol rogzitettunk, a fennsik alatti háló szegelyenek eltakarasara, azoknak egy resze lepotyogott. Viszont kerdezzetek Pigát, nala volt valami barna kőragasztó... na az tart!

Fához itthon a csapolást teszteltem, az nagyon jó dolog!
 
@viktorlantos
Viktor!

Lesz itt valaha eredmény hirdetés?
Vagy már volt csak én lemaradtam róla?
Zoli ,kíváncsi vagyok én is Viktor válaszára....bár én úgy tudom nem lettek megversenyeztetve az akváriumok.
Az előző oldal közepén van egy összefoglaló róluk, talán az AGA-n is, de biztosan az EAPLC-n indultak (a három elkészült), ott fej fej mellett végeztek.:) Esetleg majd az IAPLC-re is benevezhetnénk őket.;) (Bocs, hogy nem Viktor)
 
Utoljára módosított:
Az előző oldal közepén van egy összefoglaló róluk, talán az AGA-n is, de biztosan az EAPLC-n indultak (a három elkészült), ott fej fej mellett végeztek.:) Esetleg majd az IAPLC-re is benevezhetnénk őket.;) (Bocs, hogy nem Viktor)
Most visszaolvastam, ott az volt a vége, hogy a végső fotók futnak még egy kört.
 
Back
Oldal tetejére