• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Algaland

Gondoskodsz róla, hogy időről időre az elhanyagolt naplók életre keljenek :)
Valóban nem sokat posztolgatunk mostanában, ha a néhanapján bedobott savbombákat nem vesszük figyelembe, egy-két topikot olvasunk rendszeresen, de a többséget akkor, amikor az idő engedi.

Nem csak a fórum, az akvák is eléggé háttérbe szorultak az elmúlt hónapokban. Algalandban 9-10 hete nem volt vízcsere o_O ez meg is látszik a növényeken.
Ma viszont kiszedtük az összes bucét, anubiast és megkapták a "szokásos" carbos fürdőt, alapos mulmozás, csövek, lily tisztítása, vízcsere, pár nap és rendbejön minden. :cool:

Elrettentésként (ne próbáljátok ki otthon kategória):
View attachment 162155

Kijött egy 10-15 liternyi buce, az most regenerálódik egy vödörben.
A halak tekintete mindent elárul. :D
 
Gondoskodsz róla, hogy időről időre az elhanyagolt naplók életre keljenek :)
Valóban nem sokat posztolgatunk mostanában, ha a néhanapján bedobott savbombákat nem vesszük figyelembe, egy-két topikot olvasunk rendszeresen, de a többséget akkor, amikor az idő engedi.

Nem csak a fórum, az akvák is eléggé háttérbe szorultak az elmúlt hónapokban. Algalandban 9-10 hete nem volt vízcsere o_O ez meg is látszik a növényeken.
Ma viszont kiszedtük az összes bucét, anubiast és megkapták a "szokásos" carbos fürdőt, alapos mulmozás, csövek, lily tisztítása, vízcsere, pár nap és rendbejön minden. :cool:

Elrettentésként (ne próbáljátok ki otthon kategória):
View attachment 162155

Kijött egy 10-15 liternyi buce, az most regenerálódik egy vödörben.
Szia !
Azt a "regenerálást a vödörben" légyszi leírnád nekem ugyanis én is így jártam a bucékkal és az anubiasokkal.
 
Szia !
Azt a "regenerálást a vödörben" légyszi leírnád nekem ugyanis én is így jártam a bucékkal és az anubiasokkal.
Szia, az semmi kulonos, csak akvavizben aznak par napig, miutan megkaptak a carbos furdot. Ha visszaraktuk volna az akvariumba, ugyanaz az eredmeny lenne, de hatalmas volt a bokor, ezert egy "kis" reszet kulon vettuk. :)
Hol van kirakva a hóra a maradék? Szüretelnék belőle.
Nálam is a borsó volt a favorit.😁
Szuloknel a konyhakertben :) ez mar a 2. reteg, ugyanazon a parcellan. Kivancsiak leszunk, eszreveheto lesz-e valamilyen elteres a kert tobbi reszehez kepest. Az egyik borso azert olyan dus, mert szuret utan hagytuk ujbol kihajtani, abbol kaptak a joszagok forrazva. A 2. hajtas mar nem olyan zsenge, abba nem csak @kunakos fulladozna, ezert emberi fogyasztasra mar nem szoktuk adni. ;)
 
Van egy kb. 1 éves wabink a pincében. Nem volt semmi koncepció, csak volt egy lapos akvánk (korábbi bettabúgató) pár spagettikő, akadama meg néhány levágott gaz. Nem kapnak semmilyen tápot, amikor eszükbe jut, akkor a spricnibe rakunk 1 kis mic-macot, de ez durván kéthetente fordul elő, de nagyrészt csak sima RO megy. A mostoha körülmények ellenére egész természetes hatás lett, a mohák szépen benőtték a köveket. A Marsilea hirsuta meg most kezdett átalakulni:
IMG_20220122_165859.jpg
@star67 Csillának pedig külön küldjük a következő képet :)
IMG_20220128_172844.jpg
 
Utoljára módosított:
Köszi! Drukkolok ezerrel, hogy a picurkák egészségben felcseperedjenek és ismét beinduljon a rákszaporulat.🤞🏻🤞🏻🤞🏻
Köszi, az egyik mami eldobálta az összes labdáját, de ő most eddig ügyesnek tűnik. Közben lett egy 3. petés is, őt is elkülönítettük és reménykedünk. :)
A wabim heti gondoskodás mellett sem különb. Lehet, le kellene vinnem nekem is a pinyóba.😂
Hozd nyugodtan, van még pár üres helyiség :)

Őket pedig ma találtuk akváriumtakarítás közben:
IMG_20220130_142626.jpg
IMG_20220130_142938.jpg
Ez egy olyan pozitív élmény, amire egyáltalán nem számítottunk, de ezek szerint jól érzik magukat. :) A szülők ilyenek:
IMG_20210718_075607.jpg
 
Köszi, az egyik mami eldobálta az összes labdáját, de ő most eddig ügyesnek tűnik. Közben lett egy 3. petés is, őt is elkülönítettük és reménykedünk. :)

Hozd nyugodtan, van még pár üres helyiség :)

Őket pedig ma találtuk akváriumtakarítás közben:
View attachment 162576
View attachment 162575
Ez egy olyan pozitív élmény, amire egyáltalán nem számítottunk, de ezek szerint jól érzik magukat. :) A szülők ilyenek:
View attachment 162574
Régebben én is szemetzem ezzel a rákfajjal, "vámpirrák, vagy hasonló néven fut".

Itt sajnos (vagy nem sajnos) a legtöbb -nem honos- rákfaj tartása tilos/ engedélyhez kötött. Mivel a törvények egészen átláthatatlanok, és nincs egy lista, hogy mit is szabad tartani, ezért lemondtam a rákokról.

Örülök, hogy nálatok láthatom öket. 🥰
Pár helyen azt irják, hogy hamar hozzászokik a gazdájához, s például etetéskor kézbemászik, meg ilyenek.
 
Köszi, az egyik mami eldobálta az összes labdáját, de ő most eddig ügyesnek tűnik. Közben lett egy 3. petés is, őt is elkülönítettük és reménykedünk. :)

Hozd nyugodtan, van még pár üres helyiség :)

Őket pedig ma találtuk akváriumtakarítás közben:
View attachment 162576
View attachment 162575
Ez egy olyan pozitív élmény, amire egyáltalán nem számítottunk, de ezek szerint jól érzik magukat. :) A szülők ilyenek:
View attachment 162574
A lakóhelyükről van napló? (lehet csak én nem találtam meg😒)
 
Nem szeretnék tolakodó lenni, de nagyon várom a képet. 🤗🥺
Lőttünk végre egy képet. 😊 Szemből semmi sem látszott, ezért fentről készült. Bal felső sarokban kialakítottunk egy dombot a szárazföldi rész miatt, lávakövek tartják a talajt. Jobbra lent látszik a külső szűrő beszívó ága, rajta szúnyogháló. Jobbra fent meg a kifolyó vége, az egy lávakőre folyik, így egy csobogóként is funkcionál.
Középen egy közepes redmoor, rajta sok anubias, azok nagy része emers, szeretnek benne bujkálni a rákok. Pár crypto és HM van még, plusz egy futóka, meg egy nagyobb pistia úszónövény segíti a szűrést.
IMG_20220219_152851.jpg
 
Hírek a vámpírlakból: a kicsik szépen cseperednek, már itt-ott színeket is vélünk felfedezni a "bundájukon" egyre jobban kezdenek hasonlítani a szülőkre. :)
Így skubiznak 👀
IMG_20220308_170323.jpg
Ciano még mindig akad, de már megejtettünk egy nagyobb takarítást, jelentősen csökkent a mennyiség. A csigákon nem látjuk az aktivitást, legtöbbször csak egy helyben, az egyik sarokba csoportosulva mozdulatlanul vannak, vagy a talajba fúrják be magukat. Valószínűleg ezek is inkább éjjel aktívak.
Van velük egy db neocaridina, méret alapján simán elmehetne amanonak is o_O
IMG_20220306_144113.jpg
 
Back
Oldal tetejére