• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Scaper's day - az építés napja

Szeretnéd, hogy legyen scaper's day?

  • Nem

    Votes: 0 0.0%
  • Majd ha fagy :)

    Votes: 0 0.0%

  • Total voters
    62
  • Poll closed .
Talán csak néhány sziámi és garnéla. A fix 50 nagyon előnyös arcát hozza az akváriumnak. Már rég ki akartam próbálni, hogy hogy áll ez a kis mélységélesség ezeknek az akváriumoknak. Mostanában láttam pár hasonló fotót és tök jópofák. Kinyújtják a teret, de kicsit máshogy mint ahogy megszoktuk.
 
Ide irom mert mind a 3 akvariumra egyarant igaz.
Szoval penteken voltam a boltban es azt vettem eszre hogy mindharom akvariumban furan fakó a növények színe. Lehet ez a LED miatt? Mikor multkor kint voltam nem volt ez ilyen feltuno.
 
Ide irom mert mind a 3 akvariumra egyarant igaz.
Szoval penteken voltam a boltban es azt vettem eszre hogy mindharom akvariumban furan fakó a növények színe. Lehet ez a LED miatt? Mikor multkor kint voltam nem volt ez ilyen feltuno.

Szerintem az elmaradt tapozas miatt :(
 
Igy ertheto. Feltem a Led miatt lenne. Pont gondolkodom hogy valahogy szerezzek egyet :)

Ok szóval a növények színe akkor is más lesz.

Nálam a legszebb színe a növényeknek (kifejezetten a zöldeknek) a Solar Green HQI alatt vannak.
Utána a fénycsöves lámpák.
És igen a LED az ami a legkevésbé természetes nekünk. A növények tökéletesen fejlődnek, de ezek a fények hidegek.

A 3 akváriumra visszatérve, sajnos a tápozás nagyon is komoly probléma. Minden szünnap, hétvége stb esetén kimarad.
Nem lenne gond, ha nem lennének hajtva a növények.

Be lehetne önteni 2x ennyi tápot néhány napig, de a másik oldalra sem akartunk átesni. Hogy aztán az utolsó 2 hétben versenyt futunk az algásodással.

PIGA csapat akváriuma rendben volt. A parvula kicsit világosabb lett. Itt ugye 2x annyi fén lett rákapcsolva a végén. Táp maradt annyi ami előtte.

Ozzy akváriumban egyedül a HC vergődik. Van rá pár tipp, megpróbáljuk kizárásos alapon belőni. Nemrég kezdtük klímázni a helységet előtte azért meleg volt.
Az elosztott CO2 rendszeren volt egy CO2 csökkenés. Ezt 1 hete korrigáltuk. Elkezdtünk vasat tápozni. Még a vízcserék gyakoriságát növelve lehetne gyorsan segíteni a növényen. Mondjuk heti 2 csere.

Talachiék akváriuma elég patent. A Riccardia sajnos továbbra sem működik. Parvula, tenellus, flame atom. A héten volt egy pici fonalasodás. De még kezelhető. Elmaradt a hétvégi karbantartás vízhiány miatt. :)
Úgyhogy ez hétfő, kedd lesz.

Nyilván nagyon rá lehetne hegyezni ezekre az akváriumokra is, de a bolti jelleg miatt ők nem kapnak annyi törődést, mintha otthon babusgatná az ember minden nap.

De ha mindhárom fotózással megvagyunk, levonjuk a következtetéseket. :)

Még mindig úgy gondolom, hogy minimális gondokkal kellett szembenézni pl a múlt évi ázsiai contest-el összehasonlítva. De hátradőlni sosem lehet. :)
 
Utoljára módosított:
Szombaton Talachi féle akvárium fotózása.

Időközben kérdés érkezett a központba :) miszerint.... hogyan lesz kiválasztva a nyertes csapat?

Mivel az eredeti terv is az volt hogy ne mi válasszunk nyertest ezt továbbra is fenntartanám. Mi csak segítettünk eljutni a csúcsra :) pfff

Szóval mindhárom akváriumról előnyös porté fotó születik. Az egyik már megvan... :)
Ezeket a fotókat feltesszük a fórumra és egy egy külön bejegyzést kapnak. A bejegyzésre lehet like-ot nyomni.
Ha valaki fordítva lenne bekötve.....

Ugyanezeket a fotókat feltesszük a GA Facebook oldalára is. És itt is megnézzük ki kapja a legtöbb like-ot. Mivel elég széles tábor van a facen is, akiből rengeteg a külföldi, érdekes lesz látni ők mit találnak bombának.

NADE!!!!

Mivel ez egy fórumon indított contest volt a fórum szavazatokat nagyobb súllyal számoljuk a végén. 60-40 a fórum javára.
Aki ezek után nyer azt Feneséges Hencegség-nek kell hívni a következő 1 évben :) A segítőket pedig megjutalmazzuk.... mert tudjuk hogy a főnökök sosem dolgoznak, mindig a többiek tolják a szekeret pffff :)

Hát ez a menet. Már csak néhány nap és kiderül ki az aki az erős indítás után besült és ki az aki hidegvérrel lenyomja a többieket. :)
 
Én azt hittem, hogy az IAPLC-n elért eredmény alapján dől el a nyertes kilét.
Távol álljon tőlem a nagyképűség,de osztom a szavaid Dani az elbírálással kapcsolatban.Tiszteletem a forumozóknak,de ne áltassuk magunkat..lehet,hogy ezzel a saját nyakamba akasztottam a kötelet,de ha úgymond pártatlan véleményt akarunk ennél nem kell több.De ez az én privátom..Persze Viktor a döntés a tietek és én tiszteletben tartom.:cool::)
 
Az IAPLC-n kb. 10-15 koma nézegeti a képeket. Ezek közül 6-nak előző este nem jött össze anyával, ergó bitang GERONIMO napja van, kettőnek tele a töke az egésszel, meg esik is kint, 1-nek meg fáj a hasa. És még nem is túloztam. Szerintem a több szem többet lát rendszer finomítja a végeredményt és metszi a szélsőérték ingadozást. ;)
 
Az IAPLC-n kb. 10-15 koma nézegeti a képeket. Ezek közül 6-nak előző este nem jött össze anyával, ergó bitang GERONIMO napja van, kettőnek tele a töke az egésszel, meg esik is kint, 1-nek meg fáj a hasa. És még nem is túloztam. Szerintem a több szem többet lát rendszer finomítja a végeredményt és metszi a szélsőérték ingadozást. ;)

És akkor nem beszéltünk az "eurovíziós betegségről", amivel sajnos bárhol is járunk találkozni fogunk.

Az IAPLC eredmény egy büszkeség, de szerintem többet ér egy kertész fórum - és a közel 13 ezer hobbi iránt érdeklődő, növényes boltos, ADA alkalmazott, a scaping világ elitje, akik az FB-n jelen vannak és követnek a GA FB oldalán.
Persze, ha valamelyik akvárium nyerne, az más lenne. De azért erre szerintem nulla remény van. Még az is lehet, hogy Amano rossz hangulatban ébred és kivágja az akváriumokat, mint a múlt évi Thai contest akváriumait :)

Ha mondjuk mindhárom akvárium 300 felett végez, amire azért van esély, akkor nem érzem tényleg, hogy többet érne.

De mindkét eredményt oda lehet biggyeszteni az akvárium mellé.
 
Igen, szerintem is. Egy nagy közösség véleménye szívdobogtató, főleg, ha az az eredmény még tetszik is.:) Ennyi ember nem tévedhet (AVG antivirus után szabadon :D ) , szól a mondás, és ez így is van. :)
 
Egyébként mindhárom aki brutál pazar. Nagyon tetszenek. Ha rá kellene böknöm egyre, hogy melyik a nyertes, hát inkább elfutnék...:D
 
Jah és hozzáteszem, mind a fórumon, mind az FB-n csak reggelt ember lájkolhat és csak 1 alkalommal. Tehát az kizárva, hogy havernak szólunk, aki 500 lájkot kattint össze :)
 
mind a fórumon, mind az FBn csak reggelt ember lájkolhat és csak 1 alkalommal. Tehát az kizárva, hogy havernak szólunk, aki 500 lájkot kattint össze

Jah, szemben az IAPLC-vel. :D:ROFLMAO::hungry:
_______________

De van valami díjazás? Vagy miért érdekes a kérdés?
Mert ugyanis bármi is lesz, biztosan lesz fórumos, fb-és és IAPLC-és sorrend is. o_O
 
Back
Oldal tetejére