• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Otthoni 112 literes

Tegnap este kipróbáltam a világításomat, működik-e.
Szomorú élmény volt....:(

A probléma a következő:
Az 1. pozícióban lévő "A" fénycső pislákol ha a "B" fénycsövet mozgatom. A 2. pozícióban lévő "B" fénycső nem ad életjelet.
Fénycsövek felcserélése.
Az 2. pozícióban lévő "A" fénycső pislákol, ha "B" fénycsövet mozgatom. Az 1. pozícióban lévő "B" fénycső ismét nem ad életjelet.

Összefoglalva:
Az "A" fénycső az 1. és a 2. pozícióban is próbál világítani. A "B" fénycsövet még soha nem láttam világítani, viszont a vége kissé meleg.
Elsőre a "B" fénycső hibájára gondolok. A képen odaírtam, hogy van bekötve és mi a rajz az előtéten. (Az F a másik fénycsövet jelenti)



Tudnátok segíteni? :cry:
Köszi!
 
Szia!

A 21 és 22 csatlakozás másik 2 oldala át van hidalva? Az előtéti rajzon a 24 és 25 bekötéssel szembeni oldal!
 
A bekötés, ahogy nézem, jó. A kábelek hossza belefér a megadottba?
Úgy tudom (ha rosszul, majd javítanak), hogy nem minden előtét jó t5 és t8 csőhöz is. Ez jó a tiedhez? Az előtét adatlapján meg tudod nézni.
 
A bekötés, ahogy nézem, jó. A kábelek hossza belefér a megadottba?
Úgy tudom (ha rosszul, majd javítanak), hogy nem minden előtét jó t5 és t8 csőhöz is. Ez jó a tiedhez? Az előtét adatlapján meg tudod nézni.
Az előtét szerintem jó:
OSRAM QTP5 2x24-39 T5 PROFESSIONAL ECG, FÉNYCSŐ MŰKÖDTETŐ EGYSÉG
Csövek:
2db OSRAM LUMILUX T5 HO 24W/865 G5 HIGH OUTPUT FÉNYCSŐ 549mm
A kábelek bőven 1m alattiak.
 
Megoldódott...

Az egyik fénycső rossz volt (gonndolom zárlatos), így a másik csak néha felvillan mellette.
Találtam egy régebbi 24w csövet, szerencsére az jó volt, így mind a kettő szépen világított. Ha visszatettem a most vett csövet megint nem világított.

Köszi mindenkinek!(y)
 
Ha nincs áthidalva, az nem gond, csak a fénycsövek nem fognak világítani!!:)
Tudod jól, hogy nem erre gondoltam, hanem hogy szerintem az nem gond, ha 180 fokkal fordítva van kötve a cső két végén :) Ráadásul a képet megnézve nincs is fordítva kötve :)

Amúgy pedig örülök, hogy megoldódott (y)
 
Tudom, azért nyomtam a végére szmajlit :) Bocs, ha nem adta vissza, hogy értem a viccet :p
A nagy Lebowski-ban van egy részlet, Töki és Walter párbeszéde, annak van ilyen stílusa, az ugrott be, mikor válaszoltam:
- Hol van a kocsim?
- Biztos rossz helyen parkoltál.
- Walter, tudod jól, hogy ellopták...

Elnézést, nem offolok többet :)
</off>
 
Ééééééés elkezdődött! :woot:
Jelentem vasárnap elindítottam az akvát (2013.10.06).
Az 54 literes akváriumból az összes vizet átraktam, a szűrő a csere során folyamatosan járt. A lakók bent vannak mind egy szálig. Úgy gondoltam mivel az új akváriumban a víz fele már beállt akváriumból van, a szűrő szintén beállt, a talaj is 70%-ban a másikból került át, nagy baj nem lesz ha mindenkit berakok. A red moor fa sajnos menetközben feljött(magávalhozva némi növényt is), ezért jelenleg 2 db kő tartja lent. Ahogy a köveket nézem, egyre jobban megteszik rajta, lehet rajta is hagyom. Színileg is illik hozzá.

Lakók:
-4 Amano garnéla
-9 neon
-3 dalmata molly növendék
-3 endler guppy
-1 sima guppy

Növények:
Hydrocotyle sp japan
Ludwigia sp
Microsorum pteropus narrow
Pogostemon helferi
Parvula mini
Pogostemon erectus
Hygrophila polysperma
Bacopa (nem tudom milyen)
Willow moha
Echinodorus Tenellus
Cryptocoryne wendtii green

Vízcsere sajnos heti 30 liternél többet nem tudok megoldani, remélem nem lesz ez túl nagy baj.
A világítás: 2x24W
Időtartam: ...???
Tápzás: Green Aqua Micro Macro + Easy carbo
Mennyiség: ...???
Az ecetsavas CO2-őt szeretném a héten adagolni hozzá, remélem megleszek addigra. Kérdés, hogy a Tetra ex 1200 elbírna egy külső diffúzort?

Képek:

Növények nélkül, tereprendezés után:


Beültetve (bocsi a piszkos technikáért :oops:):



Fentről:


A mini parvula nem igazán mutat még, lehet kicsit mélyre is ültettem, de nem szerettem volna, hogy feljöjjön. Amennyire tudtam szétültettem.


Eddig így állunk. Tudnátok segíteni a világítás és a táp is mennyi legyen kb.?
Előre is köszönöm!

Üdv.:Sanyi
 
Szóval.Amit eddig csináltam vele:
5-5ml micro macro ment bele vasárnap, naponta 5 ml Easy Carbo. Hétvégén vagy jövőhéten citromsavas CO2, külső reaktorral.
jelenleg 7 órát világítok 18 cm magasról, 24W-tal.
Vízcsere legközelebb vasárnap 30liter, 24 órát állva hagyott csapvízzel, előkészítő nélkül.
Rendben lesz így?:ninja:

Köszi!
 
Back
Oldal tetejére