• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Otthoni 112 literes

Mikro-Makro szerintem minden nap mehet, ahogy elő van írva.
Nekem is van mini parvulám, az imádja ha odapirítanak neki, és kapjon széndioxidot rendesen. Én is azt hittem, hogy túlságosan lenyomok pár szálat, de igazság szerint ő megtalálja a saját helyét, és az új hajtások már úgyis jó mélységre nőnek.
A vízcsere mindig jó Joci ahogy említette, igaz én 50%-ot szoktam, persze az enyém egy 49l-es nano. :)

A berendezés szimpatikus, igaz a félig levágott palack az elég durván fest számomra. Tudom, megvan a praktikája :)
 
Mikro-Makro szerintem minden nap mehet, ahogy elő van írva.
Nekem is van mini parvulám, az imádja ha odapirítanak neki, és kapjon széndioxidot rendesen. Én is azt hittem, hogy túlságosan lenyomok pár szálat, de igazság szerint ő megtalálja a saját helyét, és az új hajtások már úgyis jó mélységre nőnek.
A vízcsere mindig jó Joci ahogy említette, igaz én 50%-ot szoktam, persze az enyém egy 49l-es nano. :)

A berendezés szimpatikus, igaz a félig levágott palack az elég durván fest számomra. Tudom, megvan a praktikája :)
Köszönöm a segítséget, akkor módosítom a tápot. Az ecetsavas CO2-őt meg igyekszem minnél előbb belőni. A palack helyett probálok mjad egy lilyt készítettni, vagy külföldről olcsót beszerezni. 2 nap elteltével a Seachem Purigen megmutatta mit tud, nagyon tetszik a tiszta víz :)
THX GA ;)
 
told neki mind a két fénycsövet és a mic-mac-e.carbo legyen napi 2-2-2ml ha indul a co2 emelheted 3-4ml-re több nem kell, mert nem sok a fényed
 
Sziasztok!

Helyzetjelentés:
Vasárnap megvolt az első vízcsere (30l). Elsőnek az volt a terv, hogy nem használok vízelőkészítőt, hanem pihentetem a vizet 2 napig. A víz cseréje 30 literes hordóval történik.
Namármost 1 hete amikor az akváriumot indítottam ráébredtem, hogy 30 liter víz nem melegszik túl gyorsan szobahőmérsékletre. Konkrétan 2 nap után is hideg volt... Mostantól langyos vizet engedek, abba előkészítő, és mehet is az akiba. Jelenleg Sera Aquatan előkészítő van itthon. A terv az, hogy használom ezt amíg el nem fogy és utána veszek Seachem Prime vízelőkészítő - 100 ml. most csak 2100 Ft - Green Aqua
Brutál a 100 ml / 4000 liter.
1 hét alatt --> 30 liter
10 hét alatt --> 300 liter
100 hét alatt --> 3000 liter
Elég lesz egy darabig...;)
Sajnos 2 nagy tő Pogostemon erectus feljött a víz tetejére és nem is akart utána a talajban maradni. Félbe kellet vágnom a 2 nagy tövet, hogy végül lent maradjon, azóta nem jött fel.
Sajnos a citromsavas CO2-őt nem sikerült még elindítanom, mivel szombaton dolgoztam, vasárnap csapatépítés. Külső reaktort csinálok hozzá, remélem működni fog. A mostani hétvégén már tényleg szeretném beindítani a rendszert. Szereztem elzárócsapot a rendszerhez, a terv az, hogy este elzárom a CO2-őt és reggel meló előtt megnyitom.
CO2 on: 6:00
Világítás on: 10:00
Világítás off: 21:00
Co2 off: 21:00
Festo a csap elméletileg pöpecul kellene záródnia, ezzel a megoldással szeretném kitolni a citromsavas CO2 idejét.
Túl nagy változás nem történt, óvatosba növögetnek a növények. Nem kapkodják el, de megnézve az egy héttel ezelőtti képeket, azért látható változás.
Pluszba bekerült 2 db gombmoha, sajnáltam volna megválni tőle...
(A technika a héten lesz takarítva:X3:)
Jelenleg így fest az aki:


A parvula minin van némi változás, remélem a CO2 segít majd neki a növekedésben.


Jelenleg így állunk.

Szép napot mindenkinek!
Üdv.:Sanyi
 
Üdv!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Úgy néz ki alga ütötte fel a fejét, sajnos már így egy hét után.
A gyorsabb áttekintés végett:
Világítás: 18cm-ről 2x24W 10:00-21:00 (11 óra)
Tápozás: 2ml Green Aqua Micro 2ml macro 2ml Easy Carbo CO2 még nincs.
A túletetésre is ügyelünk.

Az első az üvegen van, elég könnyen lejön és zöld színű tőle a kendő (zöld poralgának gondolom, de csak tipp).


Ez a fajtát nem tudom, hogy alapból rajta lehetett-e már (nem bolti a növény) vagy most jött rá:




Tudnátok segíteni ez ügyben?

Előre is köszönöm!
Üdv.:Sanyi
 
Na basszus...ez a gondolat kapott el engem (némi cifrázással) amikor tegnap este hazaértem munka után.:nailbiting:
A fentebb taglalt algák mellé még érkezett ez is:

Borzasztó...
A talaj az előző akvából lett átrakva, ott már találkoztam ezzel a fajtával, de nem foglalkoztam vele, mondván, hogy úgyis szét lesz szedve az egész.
Az lehet, hogy a másik akvából cipeltem át ezt? Miután kiszedtem a talajt kapott egy csapvizes mosást és úgy került jelenlegi helyére.
Mitől alakulhatott ez ki nálam? :( És mit kezdjek ellene? A hétvégén gőzerővel szeretném elindítani az ecetsavas CO2-őt. Jelenlegi algáim ellen hatásos lehetne?
1.GDA
2.Staghorn
3. Barna valami...
Változtasak valamin?

Előre is köszi!
Üdv.:Sanyi
 
Szerintem sok a 11óra, simán levenném 8-ra. 48w/112liter=0,43 co2 nélkül OK, de co2-vel határeset. Táptalaj maradt, átraktad vagy új? Tápot mennyit adagolsz naponta és mit? Milyen a víz, esetleg paraméterek. Kitaláljuk, megoldjuk...;)
 
Na, ha részletesebben futom végig, akkor láttam volna egy két dolgot, amit megkérdeztem :) Tápozás szerintem jó, CO2-vel majd fel lehet emelni 3-4 ml/nap-ra. Világítási idő elég 8 óra, szűrés OK, ezeket az algákat simán áthurcolhattad akár, amennyit csak tudsz szedd ki. A szűrő mióta megy, bacikultúra rendben? Vízcserekor adagolod?
 
Szerintem sok a 11óra, simán levenném 8-ra. 48w/112liter=0,43 co2 nélkül OK, de co2-vel határeset. Táptalaj maradt, átraktad vagy új? Tápot mennyit adagolsz naponta és mit? Milyen a víz, esetleg paraméterek. Kitaláljuk, megoldjuk...;)
A szűrő már az előző 54 literesben is ment 1,5 hónapot, a benne lévő szűrőanyagok nagyrésze pedig már 3-4 hónapja munkába van fogva.
A világítási időt visszaveszem 8 órára, ahol tudom leszívom az algás talajt. Bacikultárát nem szoktam adagolni, ha szükséges természetesen beszerzem, úgyis venni szeretnék Seachem Prime-ot majd. A bacikultúra mindegy milyen fajta?
A vzíparamétereket sajnos nem tudom, semmilyen tesztem nincs...:oops:

Köszönöm a segítséget!(y)
 
Prime jó, ha azt kapsz ne is keress tovább. Elnézve a parvuládat nem nagyon akar kibontakozni, :( ennek több oka is lehet. Fény, co2, kemény víz, táptalaj merült...pH, KH teszter azért jó ha van...:)
 
A Prime vízelőkészítő, a Stabilty a bacikultúra, még mielőtt nagyobb keveredés lesz! Mindkettő tökéletes és ár/érték arányban is kiemelkedő! :)
 
Kösz a korrigálást cheetah, figyelmetlen voltam! A Tetra teszteket használtam, jók voltak. Most JBL van, és azok is jónak tűnnek. A Sera tesztekkel voltak problémáim, 10 percenként mást mért...kegyetlenül összezavart! ;)
 
Kösz a korrigálást cheetah, figyelmetlen voltam! A Tetra teszteket használtam, jók voltak. Most JBL van, és azok is jónak tűnnek. A Sera tesztekkel voltak problémáim, 10 percenként mást mért...kegyetlenül összezavart! ;)
Köszi a tippet, akkor a Sera-t hanyagolom.
 
Back
Oldal tetejére