• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Otthoni 112 literes

Sziasztok!
A világítás eletromos részei, ha minden igaz a héten itt lesznek, és egész jól áll az armatúra is. (y)
Más téma.
Az atman szűrőkhöz lehet kapni lily pipe-ot, szép zöld színben.:p Arra gondoltam (mivel jelenleg nem fér bele normális lily), hogy az áramlás javítása érdekében vennék Atmanos lily-t.
Esetleg nem tudja valaki, hogy az mekkora csőhöz jó?
Nekem ha minden igaz 16/22 a kifolyó ág (Tetra ex 1200). Ezzel tudna működni a dolog?
 
Sziasztok!
A világítás eletromos részei, ha minden igaz a héten itt lesznek, és egész jól áll az armatúra is. (y)
Más téma.
Az atman szűrőkhöz lehet kapni lily pipe-ot, szép zöld színben.:p Arra gondoltam (mivel jelenleg nem fér bele normális lily), hogy az áramlás javítása érdekében vennék Atmanos lily-t.
Esetleg nem tudja valaki, hogy az mekkora csőhöz jó?
Nekem ha minden igaz 16/22 a kifolyó ág (Tetra ex 1200). Ezzel tudna működni a dolog?

Szia!
Szerintem felesleges megvenned ezt a lilly-t. Egyszerűbb megoldás, ha fogsz egy fél literes-literes flakont és átlósan levágod a nyakát :) A nyakánál mehet fel a kifolyóra. Persze a legjobb megoldás egy normál lilly, de elég sokan használnak ilyet is.
Nálam így néz ki (de ha ügyes vagy,sokkal szebbet is tudsz kreálni):
https://lh4.googleusercontent.com/-zT1TUvawdq0/URqj9hPbKoI/AAAAAAAAAL8/4vOeaLJVWSw/s640/DSCN2232.jpg
 
Szia!
Szerintem felesleges megvenned ezt a lilly-t. Egyszerűbb megoldás, ha fogsz egy fél literes-literes flakont és átlósan levágod a nyakát :) A nyakánál mehet fel a kifolyóra. Persze a legjobb megoldás egy normál lilly, de elég sokan használnak ilyet is.
Nálam így néz ki (de ha ügyes vagy,sokkal szebbet is tudsz kreálni):
https://lh4.googleusercontent.com/-zT1TUvawdq0/URqj9hPbKoI/AAAAAAAAAL8/4vOeaLJVWSw/s640/DSCN2232.jpg
Köszi, tényleg jó megoldás! ;)
Azért gondoltam, zöld lily pipe-ra, mert ez csak egy "vég" amit -ha a méret is stimmel- rá tudnék húzni a tetra kifolyócsövére az esőztető helyett... és csak 500 Ft... :p
 
Szia!
Szerintem felesleges megvenned ezt a lilly-t. Egyszerűbb megoldás, ha fogsz egy fél literes-literes flakont és átlósan levágod a nyakát :) A nyakánál mehet fel a kifolyóra. Persze a legjobb megoldás egy normál lilly, de elég sokan használnak ilyet is.
Nálam így néz ki (de ha ügyes vagy,sokkal szebbet is tudsz kreálni):
https://lh4.googleusercontent.com/-zT1TUvawdq0/URqj9hPbKoI/AAAAAAAAAL8/4vOeaLJVWSw/s640/DSCN2232.jpg
Jelentem, tegnap ásványvizes palackból elkészítettem az 54 literesbe a lily-t. Mindennel együtt kb. 10 perc volt és szerintem jól szuperál! Köszi a tippet! ;)
 
Kezd alakulni az akvárium kinézetének a körvonalai.
A talaj manado lesz, tehát dombos rész nem lesz, így marad a sík terület.
Az alap elképzelés:
- Bal oldalt egy fa lenne(pl: mangrove) és köré közepes-nagyobb növények lennének ültetve, úgymond erdőt alkotva. Ez elé (frontüveg irányába) valami magasabb füves rész (pl.Sagittaria subulata)
- Az "erdő" mellett egy út lenne nagyobb méretű (3-5 mm) barnás sárgás kavicsból, mely az erdő mögé kanyarodna el.
- Melette lenne a "mező", 2-3 db barnás kővel, itt alacsonyabb növényt tervezek ami mező kinézetet tudna kölcsönözni (pl.:tenellus?)
akva_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Ez lenne az alapkoncepció.A két különböző talajt kisebb lávakövekkel tudnám elválasztani, hogy ne keveredjen.
Ha ez így nem lenne megoldható vagy csak nehezen(a keveredés) akkor az út helyett "farönk" szerűséget terveztem.
A növények az 54 literes akváriumomból lennének kivéve. Sajnos mindegyikből csak ~5-6 tő van és azok sem túl egészségesek.
Növények:
Hygrophila polysperma
Lindernia rotundifolia
Cryptocoryne wendtii green
Green Aqua Echinodorus Tenellus
Bacopa (nem tudom milyen)

Mivel ezekből tényleg csak pár tő van, ezért megköszönném, ha tudnátok olyan növényeket mondani, amik a leendő körülmények között jól éreznék magukat, és a fentebb vázolt elképzelésnek kb. meg tudnak felelni.
(Ha van valakinek eladó és tudja postázni 1-2 múlva szívesen vennék :))

Előre is köszönöm, szép napot!
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Egy gyors helyzetjelentés.
A világítás és a bútor is szépen alakul, de azért még van egy kis meló velük.
Az ecetsavas CO2-őt már megrendeltem de biztos kell 2-3 hét amíg ideér. Ettől függetlenül, ha sikerül akkor előbb elindítnám az akváriumot mint ahogy az megérkezik. Vagy jobb lenne bevárni?

Növénytéren próbáltam utánanézni milyen jöhetne szóba.

Nos:
Erdős rész:
hydrocotyle sp japan
ludwigia sp
microsorum pteropus narrow
hygrophila difformis

Erdős előtti rész (front üveg felé):
pogostemon helferi
sagittaria subulata

Mező:
Green Aqua Echinodorus Tenellus

Az én körülményeim között tarthatnám sikeresen ezeket a növényeket?
Alapból igyekeztem úgymond kevésbé igényeseket választani, de gyakorlati tapasztalatom egyikkel sincs....
Ha van valakinek ezek közül eladó, és postázni is tudja szívesen vennék belőlük!

Üdv!
 
Sziasztok!

A fentebbi növényekkel kapcsolatban tudnátok segíteni? Azért kérdem, mert ha tarthatóak az általam létesített körülmények között, akkor próbálnák beszerezni belőlük, az is idő még...
A mostani indításnál szeretnék tényleg körültekintően választani növényeket, ne csak szenvedjenek nálam.

Előre is köszönöm!
 
A hygro difformis szerintem nagy lesz 112 literbe, nálam a 160-ban is elterebélyesedik. 3-4 tő elfoglal 50x20 cm helyet. A ludwigia sp. jó választás, nekem lowtechbe is megvan. Háttérbe talán a pogostemon erectust ajánlom. Nagyon látványos nővény, ilyen "fenyves" látványa jut nekem eszembe róla, ez is megvan lowtech körülmények között. Vagy a szokásos valisneria megfelelő mérete. A tenellus mező az erős lesz, mintha hónaljig érő gyékényesbe gázolnál. A parvula mini sokkal csecsébb.
 
A hygro difformis szerintem nagy lesz 112 literbe, nálam a 160-ban is elterebélyesedik. 3-4 tő elfoglal 50x20 cm helyet. A ludwigia sp. jó választás, nekem lowtechbe is megvan. Háttérbe talán a pogostemon erectust ajánlom. Nagyon látványos nővény, ilyen "fenyves" látványa jut nekem eszembe róla, ez is megvan lowtech körülmények között. Vagy a szokásos valisneria megfelelő mérete. A tenellus mező az erős lesz, mintha hónaljig érő gyékényesbe gázolnál. A parvula mini sokkal csecsébb.

Szerintem simán működhet a difformis ekkora akváriumban. Nálam is 112l ben van kb. 8-10 tő. Egyébként tényleg elég terebéyes, igaz nálam pont az akvárium szélén van, és nincs fölötte közvetlenül a fénycső (fel is van kopaszodva rendesen). Jók lesznek a növények, hajrá (y)
 
Szerintem simán működhet a difformis ekkora akváriumban. Nálam is 112l ben van kb. 8-10 tő. Egyébként tényleg elég terebéyes, igaz nálam pont az akvárium szélén van, és nincs fölötte közvetlenül a fénycső (fel is van kopaszodva rendesen). Jók lesznek a növények, hajrá (y)
Köszönöm szépen, megnyugodtam!(y)
 
A hygro difformis szerintem nagy lesz 112 literbe, nálam a 160-ban is elterebélyesedik. 3-4 tő elfoglal 50x20 cm helyet. A ludwigia sp. jó választás, nekem lowtechbe is megvan. Háttérbe talán a pogostemon erectust ajánlom. Nagyon látványos nővény, ilyen "fenyves" látványa jut nekem eszembe róla, ez is megvan lowtech körülmények között. Vagy a szokásos valisneria megfelelő mérete. A tenellus mező az erős lesz, mintha hónaljig érő gyékényesbe gázolnál. A parvula mini sokkal csecsébb.
A parvula mini valóban jobb lenne... Az pogostemon erectus is elég csinos.
Köszi a tippet! (y)
 
Nálam van hydrocotyle tripartita japan és vallisneria nana, amit ajánlani mernék, jól elvannak lowtech-ben is. A hydrocotyle-t igazából lesz, ami lesz alapon vettem, gondoltam, kevés lesz neki a fény, de egész jól bírja, kellett neki vagy fél év, mire magára talált, de lassan befutja az akit. A vallisneria nana is mehet nagyobb akiba, nálam már kezd "visszakanyarodni", úgyhogy kábé most 40-50 cm-esek a levelek és szépen jönnek a hajtásai is. Ha szeretnéd kipróbálni, vihetsz, egy-két szálat (itt vagyok a "szomszédban"), nincs rengeteg nyesedék, de akad :) Szolgáhatok pár red cherry-vel is, ha érdekel, ők szaporábbak, mint a nyulak. (ha helyes ez a hasonlat :D ) Ha aktuális, és érdekel, szóljál. Ja, és ha a taxyphyllum magához tér még a nyári hősokkból, és újra "bedurran", az is lesz bőven. Egyenlőre még most kezdi újra az élet jeleit mutatni a csórikám, nyárig meg maroknyikat vágtam le hetente.
 
Nálam van hydrocotyle tripartita japan és vallisneria nana, amit ajánlani mernék, jól elvannak lowtech-ben is. A hydrocotyle-t igazából lesz, ami lesz alapon vettem, gondoltam, kevés lesz neki a fény, de egész jól bírja, kellett neki vagy fél év, mire magára talált, de lassan befutja az akit. A vallisneria nana is mehet nagyobb akiba, nálam már kezd "visszakanyarodni", úgyhogy kábé most 40-50 cm-esek a levelek és szépen jönnek a hajtásai is. Ha szeretnéd kipróbálni, vihetsz, egy-két szálat (itt vagyok a "szomszédban"), nincs rengeteg nyesedék, de akad :) Szolgáhatok pár red cherry-vel is, ha érdekel, ők szaporábbak, mint a nyulak. (ha helyes ez a hasonlat :D ) Ha aktuális, és érdekel, szóljál. Ja, és ha a taxyphyllum magához tér még a nyári hősokkból, és újra "bedurran", az is lesz bőven. Egyenlőre még most kezdi újra az élet jeleit mutatni a csórikám, nyárig meg maroknyikat vágtam le hetente.
Köszi szépen, írtam privit!;)
 
Én lehet középre tenném és ha később bekerül még két cső azokat meg a szélére!
Rendben akkor középre rakom kb.
Purigenből 100ml elegendő lenne? A GA-s ajánlás szerint 100ml/100l. Nekem 112 literes, de kb. 100l lesz belőle. Gondolom az a 12 liter amúgy sem sokat zavarna.
 
Üdv ismét!

Megérkeztek a citromsavas CO2 hozzávalói. Olyan kérdésem lenne, hogy a Tera EX 1200-as szűrőre ráköthetnék-e egy házi CO2 reaktort. Killer-nél láttam leírást http://www.akvarista.hu/?oldal=42&uid=14525&cmd=show&id=3389
Ahogy néztem ezzel a megoldással csak kis mértékben folytanám a szűrőt. Annyi módosítással lenne, hogy a csőben olyan közeg lenne ami a boeldást segíti (pl.:szivacsdarabok, szúnyogháló... ).
Tehát vajon ráköthetem a küslő CO2 "beoldót"?:shifty:

Köszi!
 
Teszek fel pár képet az mostani "layout" elképzelésemről.
Tudom, az üveg retkes kissé kaotikus az összeállítás és stb, és stb... Ettől függetlenül az elképzelés maga szerintem kivehető. A fő talaj manado lesz, az út sima 3-5mm-es kavics, a kettőt pedig lávakő választja el.





Az út bal oldalán mangrove gyökér lenne, körülötte: ludwigia sp, microsorum pteropus narrow, pogostemon erectus, hygrophila polysperma (kis adag), hydrocotyle sp japan
Az erdős rész előtt: pogostemon helferi és echinodorus tenellus
Az út jobb oldalán: eleocharis parvula mini

Jó lesz ez így?:)
(A fentebbi CO2 beoldásról vélemény?)

Üdv.:Sanyi
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére