• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Régiből "új"

Elvből kizárni a sima 6500K-es hidegfehér led világítást azért, mert nem lesznek alatta színesek a növények, az nettó tévedés.
Lesznek, de nem olyan mértékben mint ahogy annak lennie kellene.

A legtöbb fehér lámpából alapértelmezés szerint hiányzik a piros/kék. Emiatt a tartályok kimosottnak tűnnek. A színes növények sokkal jobban kiemelkednek, ha erősebb piros/kék világítás van. Ugyanakkor elegendő zöld/narancs/sárga spektrumnak is jelen kell lennie ahhoz, hogy kiegyensúlyozott vizuális eredményt adjon.
A fotoszintézishez, az erősebb vörös/kék egyes növényekben serkenti a pigmentációt. Ez azt jelenti, hogy sok vörös növény vörösebbé válik, ha erős vörös/kék spektrumnak vannak kitéve.
A 6500k a lámpa durva színárnyalatát jelzi, de nincs közvetlen hatással arra, hogy jó-e ez a fény a növények növekedéséhez vagy sem.
a fény spektrumeloszlása az, amely befolyásolja a növények növekedését és nem lehet megmondani a fény pontos spektrumeloszlását pusztán a K-értéke alapján.
Minden olyan webhely, amely azt állítja, hogy a 6500K jobb a növények számára, pusztán marketing trükk.
 
Lehet, hogy nem értem a szarkazmust, de ezt a csehszlovák marketingszöveget minek másoltad ide?
engem pusztán elkezdett érdekelni a világítási séma és átértékelődött bennem minden...
Egy ideje alkalmazom és egyáltalán nem bántam meg... persze mindenki úgy világít ahogy akar meg azzal amivel akar, csak helyre tenném, hogy nem kell leszólni az RGBket sem.
 
Vízcsere után csináltam újabb teszteket.
Amit változtattam a macro-ból adtam 25ml a 20 helyett és van itthon foszfátom abból raktam 5ml.Carbo 4ml Macro 4ml ezeket naponta adagolom míg nem veszek új tápot.
Így lett a vizem
GH:8 GH:10 helyett
KH:5 KH:7 helyett
PH:7 nem változott
Fe:0,1 Fe:0 helyett
NO3:10 NO3:25 helyett
PO4:0,10 nem változott
Remélem jól értelmeztem amit írtatok és idővel javulni fog a víz minősége. Köszönöm a segítséget!:)
 
Vízcsere után csináltam újabb teszteket.
Amit változtattam a macro-ból adtam 25ml a 20 helyett és van itthon foszfátom abból raktam 5ml.Carbo 4ml Macro 4ml ezeket naponta adagolom míg nem veszek új tápot.
Így lett a vizem
GH:8 GH:10 helyett
KH:5 KH:7 helyett
PH:7 nem változott
Fe:0,1 Fe:0 helyett
NO3:10 NO3:25 helyett
PO4:0,10 nem változott
Remélem jól értelmeztem amit írtatok és idővel javulni fog a víz minősége. Köszönöm a segítséget!:)
Igen, ez így jó lehet... A nagyobb tudomány ezt így megtartani 😉
 
Vásároltam Green Aqua Micro és macro tápot.A hétvégén fogok vízcserét csinálni.Jó lenne ha úgy tápoznék, hogy heti vízcsere 30% mellett napi 9 ml mindkettőből naponta?Más ezek mellé nem kell?
 
Vásároltam Green Aqua Micro és macro tápot.A hétvégén fogok vízcserét csinálni.Jó lenne ha úgy tápoznék, hogy heti vízcsere 30% mellett napi 9 ml mindkettőből naponta?Más ezek mellé nem kell?
Heti 50% javasolt. Alapvetően a 30% nem rossz, de megvan a felesleges tápanyag felhalmozódásának veszélye. Ebben az esetben inkább 5-5ml/nappal indulnék. Mérni kellene, hogy hogyan alakulnak a táparányok. a 10-15 ppm nitrátot kéne megcélozni. Ha a hét végén a vízcsere előtt mérve ez az érték kisebb, akkor nagyjából ki lehet számolni, hogy mennyivel kell emelni. Sokat segít a számolásban a vízcsere utáni azonnali mérés, illetve a csere előtti mérés összehasonlítása. Ebből lehet kiszámolni a heti fogyást. Azt kell elosztani 7 felé és meglesz a pontos napi adag.
A GA oldalán fent van az ő javaslatuk a tápozásra. 20 literre, 30% heti vízcserére javasolnak 0,6ml/nap tápot. 0,6*12,5=7,5ml/nap . Ők nem javasolják a fele alá menni alacsonyabb megvilágításnál sem. A minimum neked 3,75ml/nap. Ezért óvatoskodom, hogy kezdjünk 5ml/nappal. Ha kevés lesz, majd emelünk. A fényerőd nagyban fogja befolyásolni a fogyasztást, illetve a növénymassza tömegének emelkedése is emelni fog a mennyiségeken. Mivel hajlandó vagy és tudsz is méricskélni, támaszkodunk a képességeidre. ;)
 
Heti 50% javasolt. Alapvetően a 30% nem rossz, de megvan a felesleges tápanyag felhalmozódásának veszélye. Ebben az esetben inkább 5-5ml/nappal indulnék. Mérni kellene, hogy hogyan alakulnak a táparányok. a 10-15 ppm nitrátot kéne megcélozni. Ha a hét végén a vízcsere előtt mérve ez az érték kisebb, akkor nagyjából ki lehet számolni, hogy mennyivel kell emelni. Sokat segít a számolásban a vízcsere utáni azonnali mérés, illetve a csere előtti mérés összehasonlítása. Ebből lehet kiszámolni a heti fogyást. Azt kell elosztani 7 felé és meglesz a pontos napi adag.
A GA oldalán fent van az ő javaslatuk a tápozásra. 20 literre, 30% heti vízcserére javasolnak 0,6ml/nap tápot. 0,6*12,5=7,5ml/nap . Ők nem javasolják a fele alá menni alacsonyabb megvilágításnál sem. A minimum neked 3,75ml/nap. Ezért óvatoskodom, hogy kezdjünk 5ml/nappal. Ha kevés lesz, majd emelünk. A fényerőd nagyban fogja befolyásolni a fogyasztást, illetve a növénymassza tömegének emelkedése is emelni fog a mennyiségeken. Mivel hajlandó vagy és tudsz is méricskélni, támaszkodunk a képességeidre. ;)
Rendben.Köszönöm 😊
 
Rendben.Köszönöm 😊
Eltelt egy hét adagoltam a fent leírtak alapján a macro és a micro tápokat.(5-5 ml mindkettőből naponta) Víz csere előtt csináltam tesztet. A következő eredmények lettek.
GH:10
KH:8
PH:7,5
Fe:0.5
NO3:50
PO4:1,0
Víz csere után is mértem
GH:10
KH:8
PH:7,5
Fe:0,25
NO3:25
PO4:0,5
Mivel a nitrát a duplája lett és amúgy is magasabb mint kéne jó lenne ha a macrót csökkenteném és 5 helyett csak 4-et adnék? A micro maradna 5
Vagy még ennél is kevesebb legyen?
 
ha ez a szint van tartósan, akkor én emelném a foszfát szinthez a NO3-at 5-re... ha nem tudod emelni akkor viszont a foszfát szintet csökkenteném 0,7-re. de 0,2-ig is lemehet...
Hogy tudnám ezt kivitelezni?Mit kellene hozzá módosítanom?
 
lehet olyan termékeket kapni, amivel csak a nitrátot és csak a foszfátot adagolod... vagy vékony tápozást kombinálni egy teltebb táppal.
De egy picit feljebb olvasva @Zsoltiabéka jól útbaigazított az adagolással kapcsolatban...
Igen.Ő javasolta az 5-5 ml tápot csak nem tudom hogy normális-e hogy egy hét után a nitrát a duplája lett?Kell e valamin változtatnom mert azt írta hogy a nitrát 10-15 között ideális de nekem 50 lett egy hét tápozás után.
 
Igen.Ő javasolta az 5-5 ml tápot csak nem tudom hogy normális-e hogy egy hét után a nitrát a duplája lett?Kell e valamin változtatnom mert azt írta hogy a nitrát 10-15 között ideális de nekem 50 lett egy hét tápozás után.
Ezt erős tulzásnak tartom... jól lett az mérve?
 
Színskála van a sera teszthez én annyinak olvastam le de max jövő héten megismétlem a vízcsere előtt.
Minden tesztnek színskálája van... 😁 De ez akkor is soknak vélem... még a 180l akvámomnál se volt általános adagolásnál 15nél nagyobb a nitrátszíntem. És ez indításnál volt menetközben kevesebb...
 
Igen.Ő javasolta az 5-5 ml tápot csak nem tudom hogy normális-e hogy egy hét után a nitrát a duplája lett?Kell e valamin változtatnom mert azt írta hogy a nitrát 10-15 között ideális de nekem 50 lett egy hét tápozás után.
Helló, itt vagyok. Tehát sok lett a nitrát. Ezek szerint a lámpa még mindig a Raptor... Voltam én is ebben a cipőben régen. A következőt kéne tenni: hagyd ki a makrót 1 hétig, csak mikrót adj 5ml-t. A következő héten pedig 2,5ml makró, 5ml mikró. Szerezhetnél be foszfát tápot és káliumot, mert lehet, hogy később azzal kell kiegészíteni a makrót. Ha gyenge a fény, akkor a nitrát jobban halmozódik. 🙂
Ha az előző vízcsere utáni mérés is megvan, akkor kimatekozhatnánk, hogy mennyit tettünk bele, mennyi a fogyás-halmozódás.
 
Helló, itt vagyok. Tehát sok lett a nitrát. Ezek szerint a lámpa még mindig a Raptor... Voltam én is ebben a cipőben régen. A következőt kéne tenni: hagyd ki a makrót 1 hétig, csak mikrót adj 5ml-t. A következő héten pedig 2,5ml makró, 5ml mikró. Szerezhetnél be foszfát tápot és káliumot, mert lehet, hogy később azzal kell kiegészíteni a makrót. Ha gyenge a fény, akkor a nitrát jobban halmozódik. 🙂
Ha az előző vízcsere utáni mérés is megvan, akkor kimatekozhatnánk, hogy mennyit tettünk bele, mennyi a fogyás-halmozódás.
Köszönöm a segítséget!Méregetek továbbra is.Jövök majd az újabb értékekkel.
 
Back
Oldal tetejére