• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Régiből "új"

Sziasztok!
Ma megjött az új lámpa végül Chihiros All Max 901 85 W 6500 lumenes mellett döntöttem amit itt javasoltatok. :) Szeretném megkérdezni, hogy hány %-ra állítsam a világítást? A 70 jó lehet?
Szia,

A 6500 lumen már a dimmelt, gyártó által ajánlott max 80%-ra vonatkozik, a lámpa 100%-on elvileg 8300 lument tud.
A 70 szerintem kb jó lesz indításnak. Érdemes felkapcsoláskor és lekapcsoláskor beállítani legalább egy fél órás napfelkelte-naplemente funkciót, hogy a halak se stresszeljenek a hirtelen fényváltozás miatt.
Jöhetnek a képek róla;)
 
Szia,

A 6500 lumen már a dimmelt, gyártó által ajánlott max 80%-ra vonatkozik, a lámpa 100%-on elvileg 8300 lument tud.
A 70 szerintem kb jó lesz indításnak. Érdemes felkapcsoláskor és lekapcsoláskor beállítani legalább egy fél órás napfelkelte-naplemente funkciót, hogy a halak se stresszeljenek a hirtelen fényváltozás miatt.
Jöhetnek a képek róla;)
Köszönöm ez szerintem nem tudja a napfelkeltés dolgot de így is nagyon örülök neki.:) A fény össze sem hasonlítható az előző 2600 lumenessel.
 
Sziasztok!
Ma megjött az új lámpa végül Chihiros All Max 901 85 W 6500 lumenes mellett döntöttem amit itt javasoltatok. :) Szeretném megkérdezni, hogy hány %-ra állítsam a világítást? A 70 jó lehet?
CO2 van már?
Ha nincs, akkor max 30%, különben algatenger lesz az egész akvárium.
 
Back
Oldal tetejére