• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növénygondok - diagnózis

Bálint Nagy

Főkertész
Köszi a válaszokat. Tropica Specialized akkor jó lehet? Ebben láttam nitrátot és foszfort. Esetleg kiegészítve valami folyékony szénforrással?

Vízteszteket bevallom őszíntén nem csináltam. Mikor egy hónapos volt, mielőtt belekerültek a halak, elvittem egy kicsit egy közeli boltba ott bevizsgálták, hogy jöhetnek e már a halak, de ennyi.
Tropicát sokan dícsérték. Én azért tutiamiziher adnék egy kicsi plusz foszfátot is az üvegnek.

dhorvath

Főkertész
Köszi a válaszokat. Tropica Specialized akkor jó lehet? Ebben láttam nitrátot és foszfort. Esetleg kiegészítve valami folyékony szénforrással?

Vízteszteket bevallom őszíntén nem csináltam. Mikor egy hónapos volt, mielőtt belekerültek a halak, elvittem egy kicsit egy közeli boltba ott bevizsgálták, hogy jöhetnek e már a halak, de ennyi.
Vízoszlopba K+micro összetételű tápoldatok mellé nem adagolnék plusz nitrátot, főleg nem komplex macro tápot, csak táprúd formában azok alá a növények alá, amik kifejezetten igénylik. Ha eddig nem tudtad mi az az algabumm, ezzel nagyon könnyen megtudhatod (egyrészt, másrészt kizöldülnek az addig piros növényeid, ahogy nálam is a H'Ra). Ahogy @Bálint Nagy írta, csak egy pici foszfát kezdetnek.

Emzsé

Tapasztalt kertész
Sziasztok!
Régóta küzdök ecset és pontalgával,szerencsere az ecset minimális. Tesztet még nem csináltam, de próbálom szemre meghatározni a problémát. Én foszfát hiányára gyanakszom. Szerintetek jó úton járok?
(akva adatai: 60 liter nettó viztömeg, napi 1 ml GA Micro és Macro és 2 ml flourish Excel megy bele, fény: 0,5 w/liter 7 órában, szűrés eheim külső)
Bocsi a képek minőségéért

Attachments

Csanádi Ferenc

Tapasztalt kertész
Sziasztok!
Van egy 3 hónapos nano akváriumom, amiben az Alternanthera reineckii Mini leveleiben sötét foltok jelentek meg, a többi növényem viszont egészségesnek tűnik.
(ADA talaj és tápozás (bár a Green Brighty Nitrogen-t nem adom mindig) + Flourish Excel, nagynyomású CO2, ~1W/liter fény 7 órában, Eheim külső szűrő+Purigen)
Tudtok segíteni, hogy mi lehet a probléma?

Attachments

Jency

Kertész szaki
Sziasztok!
Van egy 3 hónapos nano akváriumom, amiben az Alternanthera reineckii Mini leveleiben sötét foltok jelentek meg, a többi növényem viszont egészségesnek tűnik.
(ADA talaj és tápozás (bár a Green Brighty Nitrogen-t nem adom mindig) + Flourish Excel, nagynyomású CO2, ~1W/liter fény 7 órában, Eheim külső szűrő+Purigen)
Tudtok segíteni, hogy mi lehet a probléma?
Szia! Full RO-val megy a csere? Ha igen, akkor visszasózva?

Oldal tetejére