• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növénygondok - diagnózis

inhof zoltan

Főkertész
Nem tudom, holnap behozom a foszfát tesztet. Mérek párat. Annyira lefoglalt gondolatban az otthoni agancs probléma, hogy szégyen, de nem is gondoltam az indításkor fellépő foszfáthiányra...
Mindenesetre adtam egy nagy adag macrót.
Na mértél foszfátot? Mire jutottál?

inhof zoltan

Főkertész
Utálom ezt a serás tesztet. Baromira nem lehet meglátni semmit rajta. Kb. 0,25-0,5 lehet. Emelnem kell a foszfát szintet, mert a nitrát 20 körül van.
Ha jól számolom kb 1-1,2 re fel kéne nyomnod. Jól tudom hogy 15/1 az arány?
Jbl tesztet használok azzal jól be tudom lőni csak a nitrát tesztjüket utálom mert nem látom pontosan az árnyalatokat rajta.

Z1234

VIP kertész
Mitől olvadnak így a levelek?
Ha egy egy levelet így ledob, az még nem a világ vége, ha amúgy növöget és szaporodik. Méretéből gondolom, hogy relatíve kis akváriumban van, például tóban ennek a többszörösére nőhet. Ha az akvárium fedele közel van, vagy nagyon meleg és párás a lámpától, azt sem szereti feltétlenül.

Hifimanus

Kertész tanonc
Sziasztok!
Valakivel elcserélnék 2 szál Ludwigiát. Adna helyébe 2 szál Rotala ceylont.
A rotalával azonban némi baj lehet, csatolom a fotót. Érdemes átvenni?

IMG_20191122_132329.jpg

Bálint Nagy

Főkertész
Indítottam két wabit. Az egyikben látványosan kiveszett minden. Most vettem észre, hogy a Bacopa caroliniana levelein valami élősködő szerű fekete gömbök vannak. Valaki tudja mi ez és hogyan lehet kipucolni őket a wabiból?
7288201B-2D51-4069-A4AE-372DD30D21A9.jpeg

Szaki

Főkertész
Szerintem ez levéltetű lesz, nálunk is megjelent és végigfertőzte az összes növényünket.
Minden tetves levelet levágni és kidobni, más megoldás nincs sajnos. Szárakon is lehet belőlük.

Bálint Nagy

Főkertész
Szerintem ez levéltetű lesz, nálunk is megjelent és végigfertőzte az összes növényünket.
Minden tetves levelet levágni és kidobni, más megoldás nincs sajnos. Szárakon is lehet belőlük.
Egy levelet levettem tegnap és ledörzsöltem róla a nemtommicsodákat. Föld szaguk volt. Ma este megnézem újra. Valószínű ez a wabi kuka lesz.

Bálint Nagy

Főkertész
És ezzel új hobbi született...? :unsure:
Wabi kusa helyett wabi kuka... :ROFLMAO::cry::cool:
Ha tényleg fertőzés, akkor nem fog megállni. Wabi kusa golyót csinàltam és abba ültettem. Sajnos (így utólag) terráriumba való mohával fedtem be, ami nem volt egy szerencsés döntés. Valószínű arról jött a fertőzés is. A növények 70%-a az egyikben (amelyiket posztoltam) teljesen elmálott.

Oldal tetejére