• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növénygondok - diagnózis

Áhhh, természetesen nem....tehát itt van a kutya elásva :) 500gr GA és 500gr Seachem között kb 2000 forint van a seachem javára, azonban aGA itt is “agresszívabb“ hatóanyag ban és 500gr GA felel megy 1kg Seachemnek. Ami azt jelenti, hogy 6990.- áll szemben A seachem 8800as kilós árcédulájával.

thx :)

de ez már eléggé off volt. :)
 
Utoljára módosított:
Áhhh, természetesen nem....tehát itt van a kutya elásva :) 500gr GA és 500gr Seachem között kb 2000 forint van a seachem javára, azonban aGA itt is “agresszívabb“ hatóanyag ban és 500gr GA felel megy 1kg Seachemnek. Ami azt jelenti, hogy 6990.- áll szemben A seachem 8800as kilós árcédulájával.

thx :)
Miért használod folyamatosan az agresszív jelzőt? Hatékonyabb, töményebb stb. Jó minőségű és a külföldi versenytársaknál töményebb termékei vannak a GA-nak. Miért is baj ez? Kevesebbet kell adni belőlük és pont. Ez miért negatívum, miért használsz negatív jelzőt?
 
Ne érts félre, nem negatív értelemben használom az agresszív jelzőt. Egy nagyon jö kezdeményezés, hogy magyar saját termék került a piacra. Maga az EL módszer amire Viktor írta, hogy már már túl hatékony. Ő használta az agresszív jelzőt is a módszerre. De itt nem kell negatívként értékelni. Inkább mint egy versenyző, aki mindent bele ad. Viktor azt mondta, hogy ez a táp csúcsra járatja az akváriumot. Nagy bummot ér el a növényeken, azonnali fejlődéssel és szemmel látható eredményekkel. Ebben az értelemben használtam a jelzőt.
 
Sziasztok!

Kezdőként kérdezem. A növényeimen vélhető magnézium-vas hiány ütötte fel a fejét. A levelek szélei elkezdtek világosodni. A belső erezet mellett pedig maradt az eredeti szín. Mérni nem tudok. Az akvárium nemrég lett átrendezte, újra ültetve. A talaj kb 8 hónapos dennerle 9:1 táp és deposit mix a fedő nagyon vastagon. (sajnos). az egész akváriumot újra növényeztem, a baci kultúrát újra indítottam. Seachem Pristine-t és Stabilityt adagolta eléggé agresszívan. Indító kúra volt és még utána is 3 naponta nyomtam bele az előírt mennyiséget kb. A tápozás TF Macro és Planter napi szinten 2 nyomás 30(20) liter vízhez. Szűrés külső EHeim. Easy Carbo megy bele napi 2x 1ml reggel és lámpa gyújtás előtt délben, mikor a nagynyomású is kapcsol. A lámpa a Dennerle 30les Led lámpája. Vettem seachem iront, azt tettem 0,5ml/nap ma van a második napja. Jobb híján a tf plantert emeltem 1,5x-re tehát 3 pumpa a Planterből.
ma az egyik Wavy Green elkezdett bubizni. Ez nem tudom mennyire befolyásoló? Ha tápanyag hiányos nem tudom, hogy bubizik-e? A probléma leginkább szembetűnő a Staurogyne Repenseken. De ott van szinte minden növénynél.

View attachment 90303[/URL]]
Szia! Sztem a stau miatt nem kellene aggodni, ha mas novenyeken nem latsz hianytunetet. Nalam is pontosan ugyan igy nez ki mind a ket akvariumban a kezdetektol. A nagy akvaban ga tapozok EI alapjan, azaz omlik bele a novenytap, es itt is ugyan ilyen a stau levele. Valamint azt is el kell fogadni, hogy nem minden noveny marad meg egy adott kornyezetben. Ezzel folyamatosan kiserletezned kell, ki kell tapasztalnod mi marad meg, mi nem..
A sokbol sztem teljesen mindegy mit veszel, a ga-s termekkel is tokeletesen lehet dolgozni.
 
Szia! Sztem a stau miatt nem kellene aggodni, ha mas novenyeken nem latsz hianytunetet. Nalam is pontosan ugyan igy nez ki mind a ket akvariumban a kezdetektol. A nagy akvaban ga tapozok EI alapjan, azaz omlik bele a novenytap, es itt is ugyan ilyen a stau levele. Valamint azt is el kell fogadni, hogy nem minden noveny marad meg egy adott kornyezetben. Ezzel folyamatosan kiserletezned kell, ki kell tapasztalnod mi marad meg, mi nem..
A sokbol sztem teljesen mindegy mit veszel, a ga-s termekkel is tokeletesen lehet dolgozni.
Próbáljatok meg gyökértápot nyomni alá, nekem bevált.
 
Sajnos nem csak nála vannak bajok, de ott szemléltethető a legjobban. Gon
Próbáljatok meg gyökértápot nyomni alá, nekem bevált.
akkor elképzelhető, hogy az új növényekhez merülőben van a talaj?vagy túl vastagon (8-10cm) van a deposit mix a táptalajon? Hiánytünetek a wavy greeneken és az Anubias nanánál is van. Szerintem a Cuba is sárgásabb mint kellene, de ott azért kicsit nehezebb Nekem eldőnteni. Egyedül talán a Reineckii minin nem látok.
 
Sajnos nem csak nála vannak bajok, de ott szemléltethető a legjobban. Gon

akkor elképzelhető, hogy az új növényekhez merülőben van a talaj?vagy túl vastagon (8-10cm) van a deposit mix a táptalajon? Hiánytünetek a wavy greeneken és az Anubias nanánál is van. Szerintem a Cuba is sárgásabb mint kellene, de ott azért kicsit nehezebb Nekem eldőnteni. Egyedül talán a Reineckii minin nem látok.
A buce az anubias-nak nincs koze a talaj, es taptalajhoz, mivel kotozos novenyek. A cubat megint kizarnam, mivel nalak ket alkalommal is volt beloluk taptalaj nelkul, es eltek virultak. Alternanthera-t tartanam indokoltnak, de mivel nala nincs hianytunet, en kizarnam a taptalaj problemat. En inkabb a folyekony tapozasodban keresnem a porszemet. Esetleg tapertekeket tudsz merni a vizedben?
 
Sajnos nem csak nála vannak bajok, de ott szemléltethető a legjobban. Gon

akkor elképzelhető, hogy az új növényekhez merülőben van a talaj?vagy túl vastagon (8-10cm) van a deposit mix a táptalajon? Hiánytünetek a wavy greeneken és az Anubias nanánál is van. Szerintem a Cuba is sárgásabb mint kellene, de ott azért kicsit nehezebb Nekem eldőnteni. Egyedül talán a Reineckii minin nem látok.
Ezt most nem igazán értem. A deponit mix amit említettél az a dennerle nano deponit mix? Azt tetted 9in1 deponit mix fölé?
 
Utoljára módosított:
Ezt most nem igazán értem. A deponit mix amit említettél az a dennerle nano deponit mix? Azt tetted 9in1 deponit mix fölé?
Nem bocsánat igazad van Scraper Soil van fölötte. Javítom is a bejegyzésben. (Már nem tudom javítani :) )
 
Utoljára módosított:
A buce az anubias-nak nincs koze a talaj, es taptalajhoz, mivel kotozos novenyek. A cubat megint kizarnam, mivel nalak ket alkalommal is volt beloluk taptalaj nelkul, es eltek virultak. Alternanthera-t tartanam indokoltnak, de mivel nala nincs hianytunet, en kizarnam a taptalaj problemat. En inkabb a folyekony tapozasodban keresnem a porszemet. Esetleg tapertekeket tudsz merni a vizedben?
Igen ezért is írtam ezeket a növényeket. A Cuba nálam is van talajban is és kötözve is. Az Alternanthera lehet hogy táphiányos, csak mivel más színű nem biztos hogy feltűnik. Mind közül azért hoztam fel példának a Stau-t. De valamilyen formában a többi növényen is jelen van többé kevésbé, a probléma.
 
Hát mondjuk én nem sózom vissza a vizet. Ioncserélt víz megy az akiban csapvízzel keverve, lehet ez a problémám? De tekintve eddig teljes csapvíz volt, most főleg ioncseréltet tettem bele. Volt újra indítás, utána pedig két nagy vízcsere. Azóta pedig kb 1x 40-50%-os 1/3-2/3 arány az ion cserélt javára a héten. Ma kapott egy újabb ilyet. Miért GA miért nem a Seachem továbbra is?
Stabil, és egyszerű, mint a faék. Ez a biztonság nekem megér annyit, amennyit kérnek érte.
 
Sziasztok
Az Anubias ok nálam úgy hajtanak hogy minden új levél pirosas színű csak jóval később zöldül kicsit .Ez a jelenség valami komolyabb hiány?
 
Sziasztok, egyik nap még nőtt mint a bolond, aztán ilyen lett.

3E31C6AA-364F-43D5-A13B-0C0852AA02B9.jpeg32242884-E9ED-484C-9108-B8D33B4D10E1.jpegAF3D7DDB-F413-4DC0-A7BD-90AA8CDB681D.jpeg
több dolog történt. 1 pár nappal előtte mondjuk 4-5 elkezdtem +1 nyomás micro-adni TF tápból, mellé a 30l vízhez 0,5ml seachem Iront. szépen elkezdett terjedni és a reinikiin (remélem jól írom) is fejlődés fedezhető fel. (De csak a lámpánál közeliekén) (de lehet az is, hogy ők új talajt kaptak) amik lentebb vannak azokon nem(és azok új talajt sem kaptak). Illetve éjszakára véletlenül úgy maradt a co és egy teljes napot ment. Szóval a Cubának a levelei elkezdtek sárgulni.
 
Sziasztok, egyik nap még nőtt mint a bolond, aztán ilyen lett.

View attachment 90615View attachment 90616View attachment 90617
több dolog történt. 1 pár nappal előtte mondjuk 4-5 elkezdtem +1 nyomás micro-adni TF tápból, mellé a 30l vízhez 0,5ml seachem Iront. szépen elkezdett terjedni és a reinikiin (remélem jól írom) is fejlődés fedezhető fel. (De csak a lámpánál közeliekén) (de lehet az is, hogy ők új talajt kaptak) amik lentebb vannak azokon nem(és azok új talajt sem kaptak). Illetve éjszakára véletlenül úgy maradt a co és egy teljes napot ment. Szóval a Cubának a levelei elkezdtek sárgulni.
Szia,
Lehet, már sok egy kicsit a vas. Vagy csökkentsd a microt, vagy emeld a makrót.
 
Szia,
Lehet, már sok egy kicsit a vas. Vagy csökkentsd a microt, vagy emeld a makrót.
Igen én is erre gondoltam. A vasat 1 napig nem adtam utána megint, a Micro-t vissza vettem. Msőt úgy látom stagnál, legalábbis ez a probléma. Tovább egyenlőre nem terjed, viszont megjelent (szerintem) alga, Mintha fekete pettyek jelennének meg mindenhol.köveken, növényeken.
 
Igen én is erre gondoltam. A vasat 1 napig nem adtam utána megint, a Micro-t vissza vettem. Msőt úgy látom stagnál, legalábbis ez a probléma. Tovább egyenlőre nem terjed, viszont megjelent (szerintem) alga, Mintha fekete pettyek jelennének meg mindenhol.köveken, növényeken.
Az már lehet foszfát hiány miatt is... Én mérnék nitrát,foszfát,vas értékeket, biztos ami biztos.
 
Sziasztok, egyik nap még nőtt mint a bolond, aztán ilyen lett.

View attachment 90615View attachment 90616View attachment 90617
több dolog történt. 1 pár nappal előtte mondjuk 4-5 elkezdtem +1 nyomás micro-adni TF tápból, mellé a 30l vízhez 0,5ml seachem Iront. szépen elkezdett terjedni és a reinikiin (remélem jól írom) is fejlődés fedezhető fel. (De csak a lámpánál közeliekén) (de lehet az is, hogy ők új talajt kaptak) amik lentebb vannak azokon nem(és azok új talajt sem kaptak). Illetve éjszakára véletlenül úgy maradt a co és egy teljes napot ment. Szóval a Cubának a levelei elkezdtek sárgulni.
ARM nem vasfüggő, viszont imádja az NPK-t
 
Back
Oldal tetejére