• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növénygondok - diagnózis

3 napja raktam ada Iron Bottom kapszulát. Várom mi lesz

Érdemes 1-2 hetet várni és utána mérlegelni.
Akkor is a csúcshajtásokon fogod látni az eredményt. A régi károsodott levelek nem fognak pompázni.
Reálisan mennyi idő alatt növekszik 1 levél? 1 hét? Ezért is mondjuk a néhány hetet.
 
Sziasztok! Mi lehet a baja a növényeimnek? Főleg a ludwigiával van gondom, elkezdte dobli a leveleket és nagyon ronda, de a parvula se nől és mindent beterít a barna alga. Előzőben sose volt bajom a növényekkel, de ez most kataszrófa, olyan az akvárium mint egy fertő. Ami változott előzőhöz képest: került be középre folyami homok, dombokat emeltem sziklák, tm30 szivacs segítségével(arra ment rá a táptalaj és a talaj,) kerüld be 2db gyökér, nem tápozok carbo-val. (Barna alga lehet azért van mert szilikát oldódik a folyami homokból?) Másfél hónapja üzemel az akvárium, külső szűrő 3 hete van. Tápozáson emelnem kellett, így eltünt az olajréteg a vízfelszínről:
(Minden easy life)Napi 2ml profito, 2ml ferro, 1ml nitro. 3 naponta 0.5 ml fosfo) 25nk kemény a víz. Mindegyik növény nagyon rondán néz ki, de ez a ludwigia super red a leggázabb. Lágy vízzel(Ro) jobb lenne a helyzet? Légyszives ha tudtok, segítsetek :)22d6c156f0fc05e72bd705b5c9303f92.jpga02777e3770dabc5015fcd54befcdc1d.jpg
 
Sziasztok! Mi lehet a baja a növényeimnek? Főleg a ludwigiával van gondom, elkezdte dobli a leveleket és nagyon ronda, de a parvula se nől és mindent beterít a barna alga. Előzőben sose volt bajom a növényekkel, de ez most kataszrófa, olyan az akvárium mint egy fertő. Ami változott előzőhöz képest: került be középre folyami homok, dombokat emeltem sziklák, tm30 szivacs segítségével(arra ment rá a táptalaj és a talaj,) kerüld be 2db gyökér, nem tápozok carbo-val. (Barna alga lehet azért van mert szilikát oldódik a folyami homokból?) Másfél hónapja üzemel az akvárium, külső szűrő 3 hete van. Tápozáson emelnem kellett, így eltünt az olajréteg a vízfelszínről:
(Minden easy life)Napi 2ml profito, 2ml ferro, 1ml nitro. 3 naponta 0.5 ml fosfo) 25nk kemény a víz. Mindegyik növény nagyon rondán néz ki, de ez a ludwigia super red a leggázabb. Lágy vízzel(Ro) jobb lenne a helyzet? Légyszives ha tudtok, segítsetek :)View attachment 51830View attachment 51831
Ja és a világítás: 3x 0.5m 6500k + 1x 0.5m 8000-10000k 8520 as dupla chip es ledcsík, ami maxon megy napi 6-8 órát. És co2 is megy ezerrel. A szűrőm eheim ecco pro 2036.
 
Ja és a világítás: 3x 0.5m 6500k + 1x 0.5m 8000-10000k 8520 as dupla chip es ledcsík, ami maxon megy napi 6-8 órát. És co2 is megy ezerrel. A szűrőm eheim ecco pro 2036.
A 3x0,5 m milyen led? Lumen? Nekem úgy tűnik, hogy fényhiányban szenved a super red.
A barna alga jöhet a folyami homokból oldódó szilikátra. Talán ammónia is van a vízben az új szűrő miatt? (Bár 3 hét alatt már beérhetett). Ha nincs, tegyél bele oto-t, amano-t, ők segítenek.
 
A 3x0,5 m milyen led? Lumen? Nekem úgy tűnik, hogy fényhiányban szenved a super red.
A barna alga jöhet a folyami homokból oldódó szilikátra. Talán ammónia is van a vízben az új szűrő miatt? (Bár 3 hét alatt már beérhetett). Ha nincs, tegyél bele oto-t, amano-t, ők segítenek.
6-7000 lumen lehet. Van bent 2 db palacsinta de nem nagyon eszik az algát, melléjük más algaevőt nem akarok mert sajnos csak 54 literes az akvárium [emoji18] Szilikáttal lehet valamit kezdeni?
 
6-7000 lumen lehet. Van bent 2 db palacsinta de nem nagyon eszik az algát, melléjük más algaevőt nem akarok mert sajnos csak 54 literes az akvárium [emoji18] Szilikáttal lehet valamit kezdeni?
Nem árnyékol semmi? Az új hajtások elég zöldesek, ezért gondoltam, hogy nem kap elég (jó minőségű?:rolleyes:) fényt. Esetleg mikrotápanyag hiány? Profito-t nem ismerem.

Pár Amano és Oto mehet bele nyugodtan, nem fognak összeveszni a helyen.
Hát GERONIMO a helyzet. Van szilikátmegkötő, de megköti a foszfátot is. És ahogy hallottam, többet árt, mint használ.
Én az algázókra építenék, és ha a szilikát miatt folyamatosan jön a barna alga, legalább mindig lesz mit enniük.
 
Nem árnyékol semmi? Az új hajtások elég zöldesek, ezért gondoltam, hogy nem kap elég (jó minőségű?:rolleyes:) fényt. Esetleg mikrotápanyag hiány? Profito-t nem ismerem.

Pár Amano és Oto mehet bele nyugodtan, nem fognak összeveszni a helyen.
Hát GERONIMO a helyzet. Van szilikátmegkötő, de megköti a foszfátot is. És ahogy hallottam, többet árt, mint használ.
Én az algázókra építenék, és ha a szilikát miatt folyamatosan jön a barna alga, legalább mindig lesz mit enniük.
Köszi! Akkor még pár amano és 4 oto helyet kap benne. :)
Amugy előző összeállításban ilyen szép volt a ludwigia: akkor még csak a nagyon hideg 8-10000k-s ledcsík volt bent. Akkor lehet tényleg az a baj? (Ja meg akkor dennerle shrimp talaj és aqua basic plus táptalaj, most meg ada amazonia és dennerle 9 in 1 talaj. Akkor gondoljam ujra a világítást? [emoji58] Ja és 1 darab algám nem volt belső szűrő mellett. 87bcb0d72459cdb99b622be5336bdf64.jpg
 
Köszi! Akkor még pár amano és 4 oto helyet kap benne. :)
Amugy előző összeállításban ilyen szép volt a ludwigia: akkor még csak a nagyon hideg 8-10000k-s ledcsík volt bent. Akkor lehet tényleg az a baj? (Ja meg akkor dennerle shrimp talaj és aqua basic plus táptalaj, most meg ada amazonia és dennerle 9 in 1 talaj. Akkor gondoljam ujra a világítást? [emoji51] View attachment 51838
Hm, a több fény biztos nem fáj neki. Akkor arra tudok gondolni, hogy a barna alga nagyon meglepte. Illetve... a tápozás is a régi (gyártó, mennyiség)?
Nálam is hasonló volt a helyzet, és 4 oto betelepítését követően két hét alatt sokat javult.(y)
 
Hm, a több fény biztos nem fáj neki. Akkor arra tudok gondolni, hogy a barna alga nagyon meglepte. Illetve... a tápozás is a régi (gyártó, mennyiség)?
Nálam is hasonló volt a helyzet, és 4 oto betelepítését követően két hét alatt sokat javult.(y)
Tápozás is a régi :/ . Hát kiváncsi leszek, jövő héten szerzek be belőlük :)
 
Sziasztok!
Van egy kis gondom a képen látható növénnyel. Adatok az akváriumról.
Az akvárium 64 literes, ada africana talaj. Odyssea dual pro 2x24 wattos lámpa napi 8 órában. OASE Biomaster 250-es szűrő benne s.matrix,matrix trop meg ada bio rio plusz purigrn. A tápozás Green Aqua Micro meg macro 3-3 ml naponta easy carbo naponta 3ml. Co2 0-24-be megy.
Mi lehet a gond?
Képek.
http://kepkuldes.com/images/8bdccecdb92641b20cb339ad8b7ca80b.jpg
http://kepkuldes.com/images/b01b3c4e0b67c72c28949f6a5cae2d87.jpg
http://kepkuldes.com/images/eeeaec35b9bf9a82269088e303235e29.jpg
Előre is köszönöm a segítséget!
@viktorlantos kezd alakulni a növény. Lenne még két kérdésem az egyik a micro meg macro elég 3-3ml? A második a világítási idő lenne, elég a 8 óra naponta? Az egyik cső Eheim freshpower daylight T5 24 w 6500k, a másik pedig Sylvania Grolux T5 24 w 8500k.
Előre is köszi a segítséget!
 
@viktorlantos kezd alakulni a növény. Lenne még két kérdésem az egyik a micro meg macro elég 3-3ml? A második a világítási idő lenne, elég a 8 óra naponta? Az egyik cső Eheim freshpower daylight T5 24 w 6500k, a másik pedig Sylvania Grolux T5 24 w 8500k.
Előre is köszi a segítséget!

A korábbi fotóid alapján a növények többsége jól érzi magát. Emiatt a fényen nem nagyon változtatnék. Ki lehet próbálni, hogy 8 helyett 9 órát világítod, de ha problémát látsz vedd vissza.
Micro macro elég 3-3ml.
 
A korábbi fotóid alapján a növények többsége jól érzi magát. Emiatt a fényen nem nagyon változtatnék. Ki lehet próbálni, hogy 8 helyett 9 órát világítod, de ha problémát látsz vedd vissza.
Micro macro elég 3-3ml.
Rendben én is úgy látom most minden szépen alakul. Marad így minden:)
 
Köszi! Akkor még pár amano és 4 oto helyet kap benne. :)
Amugy előző összeállításban ilyen szép volt a ludwigia: akkor még csak a nagyon hideg 8-10000k-s ledcsík volt bent. Akkor lehet tényleg az a baj? (Ja meg akkor dennerle shrimp talaj és aqua basic plus táptalaj, most meg ada amazonia és dennerle 9 in 1 talaj. Akkor gondoljam ujra a világítást? [emoji58] Ja és 1 darab algám nem volt belső szűrő mellett. View attachment 51838
Szeretnék én is ilyen szép ludwigia állományt...
 
Back
Oldal tetejére