• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növénygondok - diagnózis

Co2-m sajnos nincs,de fény van kellően.
Képes a tápanyaghiány ilyet okozni,mintha sáskahad haladna végig?
A staurol tudni kell, hogy nagyon hisztis tud lenni a szepsege mellett. Viszont a jo hir az, hogy rettento hamar regeneralodik. A lyukacsos level nyilvan nem, de az ij hajtasok igen. A vasat meghalalja nagyon.
Ebben a formaban csak mikrot emelnek ha nincs kulon vasad.
 
Az első képen inkább rágásnyomok látszanak. Nincs valami ami eszi? Pl csiga stb?

Direkt csigám nincs.De ez nem jelenti azt,hogy véletlenül nem hoztam be.Nekem is különös,hogy nem tapasztalható az összes Staun.Amolyan lokális,majd fokozatosan halad növényről növényre.Reggel óta megint haladt egy keveset.
Van 6 endler guppi,3 galaxy és 4 oto.De ha ők lennének,akkor szintén mindenfele megcsípkadnék,gondolom.Vagy nem?
Viszont ha egy csiga,akkor hogy találjam meg?
 
Direkt csigám nincs.De ez nem jelenti azt,hogy véletlenül nem hoztam be.Nekem is különös,hogy nem tapasztalható az összes Staun.Amolyan lokális,majd fokozatosan halad növényről növényre.Reggel óta megint haladt egy keveset.
Van 6 endler guppi,3 galaxy és 4 oto.De ha ők lennének,akkor szintén mindenfele megcsípkadnék,gondolom.Vagy nem?
Viszont ha egy csiga,akkor hogy találjam meg?
Gopro. Vagy sj.
 
Direkt csigám nincs.De ez nem jelenti azt,hogy véletlenül nem hoztam be.Nekem is különös,hogy nem tapasztalható az összes Staun.Amolyan lokális,majd fokozatosan halad növényről növényre.Reggel óta megint haladt egy keveset.
Van 6 endler guppi,3 galaxy és 4 oto.De ha ők lennének,akkor szintén mindenfele megcsípkadnék,gondolom.Vagy nem?
Viszont ha egy csiga,akkor hogy találjam meg?

Hát ezek papíron rendben vannak. Lehet a gyerkőc? :D
Tippem nincs, de a fotó alapján az első kép tuti nem hiánytünet. Vagy ha igen abból a fajtából amikor a cápa kiharap egy darabot a szörfösből. Nevezhetjük hiánytünetnek, de azért mégsem az :)

Persze tévedhetek én is :)
 
Hát ezek papíron rendben vannak. Lehet a gyerkőc? :D
Tippem nincs, de a fotó alapján az első kép tuti nem hiánytünet. Vagy ha igen abból a fajtából amikor a cápa kiharap egy darabot a szörfösből. Nevezhetjük hiánytünetnek, de azért mégsem az :)

Persze tévedhetek én is :)
Reggel óta így alakult.
Most növeltem a micro+macrot és a carbot is 1ml-re.Kétszerre fogom adagolni,és úgy talán nem árt a garniknak.
 
Hát ezek papíron rendben vannak. Lehet a gyerkőc? :D
Tippem nincs, de a fotó alapján az első kép tuti nem hiánytünet. Vagy ha igen abból a fajtából amikor a cápa kiharap egy darabot a szörfösből. Nevezhetjük hiánytünetnek, de azért mégsem az :)

Persze tévedhetek én is :)
A kép lemaradt az imént. :)
 

Attachments

  • IMG_20180316_184320.jpg
    IMG_20180316_184320.jpg
    341.5 KB · Megtekintések: 7
Reggel óta így alakult.
Most növeltem a micro+macrot és a carbot is 1ml-re.Kétszerre fogom adagolni,és úgy talán nem árt a garniknak.

garnélák is tudnak csúnya pusztítást csinálni, ha valamelyik növény ízlik nekik. Nálam egy bokor Alternanthera reineckii lila-t tettek a nulláával egyenlővé kevesebb mint 1 hét alatt.
 
garnélák is tudnak csúnya pusztítást csinálni, ha valamelyik növény ízlik nekik. Nálam egy bokor Alternanthera reineckii lila-t tettek a nulláával egyenlővé kevesebb mint 1 hét alatt.
Ez most igazán sokkolóan hatott.Bele se merek gondolni,hogy ők csinálják.
Viszont az imént olvastam itt egy blogban,hogy vízparaméterek változása okozhat hiánybetegséget.Nos,egy hete elszúrtam valamit,és volt egy drasztikus változás keménységet illetően.
 
Ez most igazán sokkolóan hatott.Bele se merek gondolni,hogy ők csinálják.
Viszont az imént olvastam itt egy blogban,hogy vízparaméterek változása okozhat hiánybetegséget.Nos,egy hete elszúrtam valamit,és volt egy drasztikus változás keménységet illetően.

Reméljük, hogy a tápok rendeződése megoldja a dolgokat és nam a garnélák lettek sáskák. :alien:
 
Ez most igazán sokkolóan hatott.Bele se merek gondolni,hogy ők csinálják.
Viszont az imént olvastam itt egy blogban,hogy vízparaméterek változása okozhat hiánybetegséget.Nos,egy hete elszúrtam valamit,és volt egy drasztikus változás keménységet illetően.
a növények nem reagálnak ilyen gyorsan a változásra! de énis ugy nézem azt valami megrágta, ha nem csiga akkor garnéla!
 
Sziasztok!
Van egy kis gondom a képen látható növénnyel. Adatok az akváriumról.
Az akvárium 64 literes, ada africana talaj. Odyssea dual pro 2x24 wattos lámpa napi 8 órában. OASE Biomaster 250-es szűrő benne s.matrix,matrix trop meg ada bio rio plusz purigrn. A tápozás Green Aqua Micro meg macro 3-3 ml naponta easy carbo naponta 3ml. Co2 0-24-be megy.
Mi lehet a gond?
Képek.
http://kepkuldes.com/images/8bdccecdb92641b20cb339ad8b7ca80b.jpg
http://kepkuldes.com/images/b01b3c4e0b67c72c28949f6a5cae2d87.jpg
http://kepkuldes.com/images/eeeaec35b9bf9a82269088e303235e29.jpg
Előre is köszönöm a segítséget!
 

easy carbo naponta 3ml

Max 2ml. Több nem kell. Lehet abból is érdemes csökkenteni. 1-1.5ml. 2ml egy high tech pörgős akvárium adagja leginkább.
Túladagolva tartósan valószínűleg sérülést okoz a növényen. A gyári adagod 1ml lenne. Ezt 3x adagolod túl.
Algásodás lehet azért is mert a növény sérül.

ada africana talaj

Használj talajkapszulát ha nincs táptalaj. Akkor is ha a táptalaj már öregebb mint 5-6 hónap.

Mivel a többi növényed kicsattan, a probléma erre szűkíthető. Tolj le pár növénytápot neki.
Lehet nemrég skalpoltad és ültetted vissza? Lehet volt valami hőmérséklet stb változás? Friss ültetés? Más akváriumból átrakott növény?
 
Max 2ml. Több nem kell. Lehet abból is érdemes csökkenteni. 1-1.5ml. 2ml egy high tech pörgős akvárium adagja leginkább.
Túladagolva tartósan valószínűleg sérülést okoz a növényen. A gyári adagod 1ml lenne. Ezt 3x adagolod túl.
Algásodás lehet azért is mert a növény sérül.



Használj talajkapszulát ha nincs táptalaj. Akkor is ha a táptalaj már öregebb mint 5-6 hónap.

Mivel a többi növényed kicsattan, a probléma erre szűkíthető. Tolj le pár növénytápot neki.
Lehet nemrég skalpoltad és ültetted vissza? Lehet volt valami hőmérséklet stb változás? Friss ültetés? Más akváriumból átrakott növény?
Rendben akkor a carbot csökkentem. Az akvárium tavaly májusban indult. Tropica táptalajt raktam akkor. 3 napja raktam ada Iron Bottom kapszulát. Várom mi lesz
 
Back
Oldal tetejére