• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Motu Nui 200l

Priviben elárulod te hol vetted a kék algázó gébeket?
Nekem van 6 darab, elvileg 3 ebből fiú lenne de persze csak 1 az. Vennék még 2 fiút de nem a mostani forrásból. :(

Az szép, nem a legjobb arány. Bár a fiúnak rendes kis háreme van :)
Elárulom én itt is, a GA-ban vettem (ez nem minősül reklámnak, tudjuk miért :) ). Bementem, hogy veszek pár simát, hátha rákapnak a nálam megtalálható algákra és mit ad isten nem volt, még azért nézelődtem kicsit és közben befutott a halszállítmány. Nah akkor mondom én ezt megvárom hátha lesz benne. És volt is nemcsak egyféle, hanem egyből 3. Ezen felbuzdulva egyből hoztam is a kék színűből. Volt még sima meg narancs, ha jól emlékszem. Múlt hét szerdán is voltam, akkor még volt belölük. Elég jól meg lehetett különböztetni a nemeket ahogy néztem a felhozatalt.
 
Ez lehet, hogy sokat segített, alga fronton is. Mivel gyorsan nőnek, mutatja, hogy szívják fel a tápokat a vízből. Arra érdemes figyelni, hogyha hirtelen kidobod a nagy részét, az elég nagy változás lehet az akvárium életében.
Kétségtelen, hogy nagyban hozzájárult az alga eltűnéséhez.
Sajnos muszály volt lefelezni, mert már egymás alá torlódtak a felszíni áramlásnak köszönhetően. Vízcserekor meg minden létező helyre beakadtak. Lehet nemvolt a legjobb választás a salvinia auriculata, elég aprócska szerzemény. A nagyobb levelű úszónövénnyel ez lehet nem lenne ennyire komplikált. Meghát a szkimmer is beszívta őket, ezért @tsokee -tól látott módszerrel védekezni kellett ellene (csak én gyorskötözőt használtam), de így meg nem szedi rendesen le a felszínen úszó nemodavaló cuccokat.

IMG_20180125_180919.jpg
 
sajnos a @Rebal -tól a helénák helyett kapott HM úgy ahogy volt 4-5 nap alatt elmálott és elemeire hullott. Ezt sajnos nemtudom, hogy miért történt, de ha valaki tudja akkor szívesen veszem ha felvilágosít.
:(Én se tudom. Mivel kezelted, mielőtt betetted (csigák ellen)? Mennyit állt, amíg az akváriumba került? Esetleg a lágy víz - csapvíz átállás? A körülmények nálad is low-tech szint. Más nem jut eszembe... Akkor múltkor tarra vágtam, de lassan megint lesz, tudok adni, ha teszel vele még egy próbát!? :)
 
:(Én se tudom. Mivel kezelted, mielőtt betetted (csigák ellen)? Mennyit állt, amíg az akváriumba került? Esetleg a lágy víz - csapvíz átállás? A körülmények nálad is low-tech szint. Más nem jut eszembe... Akkor múltkor tarra vágtam, de lassan megint lesz, tudok adni, ha teszel vele még egy próbát!? :)

Az igaz, hogy még pár napig a beföttes üvegbe voltak, de a csigák ellen nemnagyon tettem bele semmit. Ha jól emlékszem egy két pumpálást az excelből nyomtam bele, lehet az volt a gond :(
Ha esetleg lesz fölös akkor, elképzelhető hogy találok neki még pár cm2 helyet :) Szóval megköszönöm, ha gondolsz majd rám nyíráskor
 
Az igaz, hogy még pár napig a beföttes üvegbe voltak, de a csigák ellen nemnagyon tettem bele semmit. Ha jól emlékszem egy két pumpálást az excelből nyomtam bele, lehet az volt a gond :(
Ha esetleg lesz fölös akkor, elképzelhető hogy találok neki még pár cm2 helyet :) Szóval megköszönöm, ha gondolsz majd rám nyíráskor
Tuti az excel vágta taccsra.(n) Persze, majd szólok, ha ismét vágok.;)
 
Meghát a szkimmer is beszívta őket, ezért @tsokee -tól látott módszerrel védekezni kellett ellene (csak én gyorskötözőt használtam), de így meg nem szedi rendesen le a felszínen úszó nemodavaló cuccokat.

A hártyát nekünk így jól leszedi, az egyéb úszó bizéket (levelek, parvula stb.) nyilván nem. Gyorskötözővel próbálkoztunk mi is az elején, de úgy túl nehéz lett a skimmer feje, ezért lett befőttes gumi :)
 
A hártyát nekünk így jól leszedi, az egyéb úszó bizéket (levelek, parvula stb.) nyilván nem. Gyorskötözővel próbálkoztunk mi is az elején, de úgy túl nehéz lett a skimmer feje, ezért lett befőttes gumi :)
Nálam nem süllyeszti le jobban a mozgó részt, vagy ha igen akkor az nekem csak jó. A legkissebb fokozatra van állítva a skimmer és még igy is sokszor van, hogy a begyült úszónövények miatt levegőt is szív. Már 3 helyen volt elhelyezve, de a többi helyen a fodrozódás miatt felszíni hártyát nem szívta le, most ahol van ott meg az úszónövényeket gyüjti ami elzárja a víz útját és meg is áll egy időre a növények mozgása ezért sokszor a ludwigia nem is kap fényt órákig amíg nem indul meg újra a növénytömeg. Lehet még mindig próbálkoznom kellene egy másik helyen, csak ott meg egy terelőt kellene raknom a kimenőágra.
 
Nálam nem süllyeszti le jobban a mozgó részt, vagy ha igen akkor az nekem csak jó. A legkissebb fokozatra van állítva a skimmer és még igy is sokszor van, hogy a begyült úszónövények miatt levegőt is szív. Már 3 helyen volt elhelyezve, de a többi helyen a fodrozódás miatt felszíni hártyát nem szívta le, most ahol van ott meg az úszónövényeket gyüjti ami elzárja a víz útját és meg is áll egy időre a növények mozgása ezért sokszor a ludwigia nem is kap fényt órákig amíg nem indul meg újra a növénytömeg. Lehet még mindig próbálkoznom kellene egy másik helyen, csak ott meg egy terelőt kellene raknom a kimenőágra.

@Zuzmi és @Gyukker is csináltak az úszónövényeknek óvodát (a Zuzmié itt van), ezzel még megpróbálkozhatsz, vagy még egy plusz terelőt készíteni szúnyoghálóból, kb. így (a skimmeren most nincs rajta körbe a háló, csak ez a terelő izé):
skim_protektor.jpg
A víz megtöri a fényt, ezért nem nagyon látszik, de kb. ugyanakkora rész van víz alatt is mint felette. Néha még így is átcsúszik alatta 1-2 levél, ha erősebb áramlattal érkezik :)
 
@Zuzmi és @Gyukker is csináltak az úszónövényeknek óvodát (a Zuzmié itt van), ezzel még megpróbálkozhatsz, vagy még egy plusz terelőt készíteni szúnyoghálóból, kb. így (a skimmeren most nincs rajta körbe a háló, csak ez a terelő izé):
View attachment 48994
A víz megtöri a fényt, ezért nem nagyon látszik, de kb. ugyanakkora rész van víz alatt is mint felette. Néha még így is átcsúszik alatta 1-2 levél, ha erősebb áramlattal érkezik :)

Ez a nagyobb terelő dolog tetszik. Lehet a hétvégén aplikálok is egy ilyet az aksira. Az úszónövény óvoda annyira nem jön be, mert akkor egyhelyelyen ragadnak le a növények és az alatta levők nem kapnak fényt. De ezt a terelőt járható útnak tartom.
Köszi szépen az ötletet :)
 
Back
Oldal tetejére