• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Milyen világítást használjunk?

Az lenne a kérdésem, (mintha korábban olvastam volna, csak nem találom) hogy a Quad Ody lámpáknál, lehet úgy is járatni, hogy a egyszerűen 1-et kiveszek a foglalatból ...ergo 1 foglalat üresen marad a másik 3 meg jár ? 243l low tech fölé nézegetek egy Quad 4x54W-ost...lehet játszanom kell a magassággal, de ha csak simán kivehetek 1-et a foglalatból, az akár az további mozgásteret adhat.
 
Az lenne a kérdésem, (mintha korábban olvastam volna, csak nem találom) hogy a Quad Ody lámpáknál, lehet úgy is járatni, hogy a egyszerűen 1-et kiveszek a foglalatból ...ergo 1 foglalat üresen marad a másik 3 meg jár ? 243l low tech fölé nézegetek egy Quad 4x54W-ost...lehet játszanom kell a magassággal, de ha csak simán kivehetek 1-et a foglalatból, az akár az további mozgásteret adhat.
Én nem gondolnám, hogy bármi problémát okozna. Nem akvarisztikai világító testeknél is előfordul, hogy kimegy egy cső... De miért nem raksz össze egy CO2 rendszert? 😉 Akkor nem lesz ilyen "gond"...
 
Én nem gondolnám, hogy bármi problémát okozna. Nem akvarisztikai világító testeknél is előfordul, hogy kimegy egy cső... De miért nem raksz össze egy CO2 rendszert? 😉 Akkor nem lesz ilyen "gond"...
De amiota ujjabb tipusu armaturakat dobtak piacra, ugy gyartjak a fojtokat, hogy dupla csovekhez. Nekem pl most eppen egy hasonlo tortenet van, dupla csovu armi, es az egyik erintkezo nem teljesen jo, igy nem vilagit. Viszont ezert a masik cso folyamatosan villog.
 
Oké, hát még az is szóbajön, hogy megbontom és kicserélem 1x54W elektronikus előtétre az egyik részt. Vagy csak járatom jó magasról ...vagy akár beteszek takarást vmi alufóliát.
Megoldás mindig van, akár vehetnék pár ATI reflektort, foglalatokat és lehetne kempingelni egy 3x54-est. De egyszerűbb (és szebb) lenne nekem a gyári.
Korábbi akvámban 3 évig 100 W T5-T8 ment 160 literre (40 cm magas) >0.625 W/l és úgy érzem kb. ezzel még lehet bírni és van fejlődés is. Pláne ha gagyibbak a refik stb., sok fény elmegy abból is.
Meggondolom még, köszönöm ! Majd hi tech is lehet, de azt inkább nanoban :)
 
60cm-es vízoszlopot át lehet még világítani világítani fénycsővel?
140X50X60 akváriumra mondjuk 2db Quad Ody 54W?
 
Sziasztok!
Van egy 70 cm magas vízoszloppal bíró nettó 570 literes akváriumom (150x60x70) Itt találjátok a naplóm: Kompromisszum?570
az akváriumot szeretném közelebb vinni a Nature Aqurium kincepcióhoz, ehhez előbb utóbb világítást kell fejlesztenem. Jelenleg egy Aquamorf LDX-4 van felette, amit a kiinduló használt szettből egyelőre nem cseréltem (korábban afrikai sügereztek benne, nem volt szempont az erős megvilágítás)

az akvárium középen egy széles üvegmerevítővel rendelkezik, és a széleken is van üvegmerevítője. Így a két oldalon van 2 db egyenként kb. 60-61 cm hosszú nyílás ami felé lehet lámpát elhelyezni. Kép z akvárium tetejéről:
WrXFSB7iEJMPioFTymAw-Asw=w1600-h1200-no?authuser=0.jpg

függeszteni is tudok fölé, es igazából azt is szeretnék

a kérdés az mivel világítanátok ilyen magas vizet?
Nem volt most energiám ebben a témában minden a fórumon fellelhető infot végignézni, gondoltam inkább megkérdezem, hátha van valakinek kedve adni tanácsot :).
A GA 650-es medencéjén 3 db ADA Solar RGB van (ha jól tippelem a típust. Az egy kicsit több viz de 10 cm-el alacsonyabb akvárium...
MInden tanácsot szívesen fogadok

Üdv
Péter
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!
Van egy 70 cm magas vízoszloppal bíró nettó 570 literes akváriumom (150x60x70) Itt találjátok a naplóm: Kompromisszum?570
az akváriumot szeretném közelebb vinni a Nature Aqurium kincepcióhoz, ehhez előbb utóbb világítást kell fejlesztenem. Jelenleg egy Aquamorf LDX-4 van felette, amit a kiinduló használt szettből egyelőre nem cseréltem (korábban afrikai sügereztek benne, nem volt szempont az erős megvilágítás)

az akvárium középen egy széles üvegmerevítővel rendelkezik, és a széleken is van üvegmerevítője. Így a két oldalon van 2 db egyenként kb. 60-61 cm hosszú nyílás ami felé lehet lámpát elhelyezni. Kép z akvárium tetejéről:
View attachment 99697
a kérdés az mivel világítanátok ilyen magas vizet?
Nem volt most energiám ebben a témában minden a fórumon fellelhető infot végignézni, gondoltam inkább megkérdezem, hátha van valakinek kedve adni tanácsot :).
A GA 650-es medencéjén 3 db ADA Solar RGB van (ha jól tippelem a típust. Az egy kicsit több viz de 10 cm-el alacsonyabb akvárium...
MInden tanácsot szívesen fogadok

Üdv
Péter
Az Ati powermodul lápái magasabb vízoszlophoz vannak kifejlesztve. Egy 6x80w, vagy egy 8x80w dimmeres lámpával nem lőnél mellé.
 
Az Ati powermodul lápái magasabb vízoszlophoz vannak kifejlesztve. Egy 6x80w, vagy egy 8x80w dimmeres lámpával nem lőnél mellé.
Hello! Köszönöm a tippet! A Powermodul lámpák ventillátorai milyen zajjal járnak vajon? Van tapasztalatotok?
 
Sziasztok!
Van egy 70 cm magas vízoszloppal bíró nettó 570 literes akváriumom (150x60x70) Itt találjátok a naplóm: Kompromisszum?570
az akváriumot szeretném közelebb vinni a Nature Aqurium kincepcióhoz, ehhez előbb utóbb világítást kell fejlesztenem. Jelenleg egy Aquamorf LDX-4 van felette, amit a kiinduló használt szettből egyelőre nem cseréltem (korábban afrikai sügereztek benne, nem volt szempont az erős megvilágítás)

az akvárium középen egy széles üvegmerevítővel rendelkezik, és a széleken is van üvegmerevítője. Így a két oldalon van 2 db egyenként kb. 60-61 cm hosszú nyílás ami felé lehet lámpát elhelyezni. Kép z akvárium tetejéről:
View attachment 99697

függeszteni is tudok fölé, es igazából azt is szeretnék

a kérdés az mivel világítanátok ilyen magas vizet?
Nem volt most energiám ebben a témában minden a fórumon fellelhető infot végignézni, gondoltam inkább megkérdezem, hátha van valakinek kedve adni tanácsot :).
A GA 650-es medencéjén 3 db ADA Solar RGB van (ha jól tippelem a típust. Az egy kicsit több viz de 10 cm-el alacsonyabb akvárium...
MInden tanácsot szívesen fogadok

Üdv
Péter
Szerintem gondold át, mennyire akarsz elmerülni a növényezésben. Ekkora méretben rengeteg munka/idő, rengeteg pénz egy növényes akvárium üzemeltetése, ezért érdemes átgondolni, mire alapozol. A 70 cm magasság mellett sokkal nehezebb a karbantartás, folyamatos nyúlkálás az akváriumban, ezért hosszú távon lehet jobban járnál az üveg lecserélésével - egy alacsonyabb (pl. 50 cm magas) akváriummal. Gondolom, megszoktad már a 70-es magasságot, de minél többet kell majd nyúlkálni benne, annál terhesebb lesz. Az üveg lecserélése ráadásul sokkal kisebb befektetésből megoldható, mint az összes technika hozzáigazítása a nagy magassághoz.
A magas vízoszlopok átvilágítására elsősorban - amennyire én tudom - a HQI lámpák a legalkalmasabbak. HQI izzók manapság már egész jó - ~80 lm/W - fényhasznosítással kaphatók, így akár DIY lámpa is szóba jöhet, kis költségvetésből.
 
Sziasztok! A fenti kérdésemhez kapcsolódóan kicsit (biztosan nem eleget :)) olvasgattam, és ha jól láttam a beszélgetéseket/cikkeket akkor a növényes akváriumoknál 60 lumen/liter fényárammal kellene világítani? Ez ennyi víz esetében szinte lehetetlen. 570 liter vízhez akkor kellene 34000 lumen??? Vagy van valami további szempont amit figyelembe kell venni a nagyobb akváriumoknál?
 
Szerintem gondold át, mennyire akarsz elmerülni a növényezésben. Ekkora méretben rengeteg munka/idő, rengeteg pénz egy növényes akvárium üzemeltetése, ezért érdemes átgondolni, mire alapozol. A 70 cm magasság mellett sokkal nehezebb a karbantartás, folyamatos nyúlkálás az akváriumban, ezért hosszú távon lehet jobban járnál az üveg lecserélésével - egy alacsonyabb (pl. 50 cm magas) akváriummal.
Kedves Jopet! Köszi a választ. A naplóm neve nem véletlenül Kompromisszum?570... Diszkosz-növény kompromisszum akart lenni még akkor is ha most Vitorlások lakják. Amikor az ünnepek alatt elkezdtem olvasni újra a fórumot akkor bennem is felmerült hogy jó nagy ökör vagyok, hogy ekkora akváriumban a növényezésen gondolkozom. A hozzászólásod után megin agyaltam ezen, és arra jutottam, hogy nagyon szeretem, hogy ilyen nagy medencénk van. Nem fogom most kicserélni.
Az viszont biztos hogy aki nagyobb méretben gondolkozik annak eszébe ne jusson 60 cm-nél magasabb vízoszlopra gondolni. Az a legidegesítőbb része a karbantartásnak. Egyébként meg nem vészes. Heti 1-2 óra.
A költségek, hát igen. De a beruházások nagy részén túl vagyok. Még egy világítás és talaj téma lenne, aztán szerintem sok mindenre alkalmas lehet, kevés lenne a technikai korlát. A fenntartásban a legnagyobb tétel a CO2 és a tápok, egyelőre belefér...Durva egyébként mennyivel többet”esznek” meg a növények mint a többi élőlény.
Szóval a kocka el van vetve...
HQI dolognak utánanézek. Ott mekkora gond lehet az hogy nagyon fűtenek a lámpák?
 
én nem bohóckodnék barkács hqi megoldással... ha már lúd, legyen kövér, én megvenném az ati 8 fénycsövesét... 😊😊
 
Valamiért annyira a LED irányban gondolkodtam, hogy idegennek érzem azt, hogy T5 lámpát vegyek :) de szerencsère nem kell holnap megtennem. Lehet kicsit tervezni, tájékozódni.

a jelenlegi Aquamorf LDX4 led-es lámpám megduplázása is szóba jöhet. Biztosan találok valami ítéletet itt a fórumon ezekről a lámpákról....
 
Back
Oldal tetejére