• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Project 80

A "szokásos" baromi ritka random update...
Sajnos elég sok dolog történt idén, jópár karbi meg tápozás kimaradt, így nem annyira szép mint lehetne... ma volt egy fél délutánom, nekiálltam kigyomlálni az Eleocharis ADA-t mindenhonnan, kidobtam vagy 10 bolti adagnyit biztosan belőle, szinte meg sem látszik... Blyxa kikopott, nincs vele szerencsém - de nem is baj, nem nyomja el a crypto-kat. A bal oldali Spiralis is kapott egy nagy ritkítást, remélhetőleg hoz majd friss leveleket hamarosan. Hal fronton szeretnél még bele valamit, Ramirezi lesz valószínűleg, a garnikat jó lenne kordában tartani mert lassan eleszik a harcsák elől a kaját. Esetleg badis badis... meg oto-k jöhetnek, most hogy már van mit enniük.
A kövek zöldek de nem zavar, van némi táphiány itt-ott, illetve a talajt nagyon rendbe kellene tenni... majd jövőre, most ennyi fért bele az ünnepi hajrában.
unnamed.jpg

Jah, a fekete szilikon tart, nem esett még szét az akva :p

Kövi update hűsvétkor :ROFLMAO:
 
Na jó, pici update mert történt valami:

Jól jött ki az év végi cash balance, így megleptem magam egy Chihiros dózispumpa-szettel.
Fun fact, a tartóba pont passzentosan belefér a promóciós 4xfél literes MasterLine tápszettből a 3 fontos: Micro, Macro, Carbo. A negyedik valami vízhomályosság-csökkentő csodaszer, azt eddig sem használtam, most sem fogom. Amúgy eddig is MasterLine tápozás ment, csak kicsit rendszertelenül.
Igen, tudom, adtak a szetthez szép színes flakonokat, de így egyrészt nem kell pocsolni vele, másrészt nem kap fényt (fogalmam sincs számít-e amúgy, carbo-nak elvileg igen, micronak is lehet), és pontosan tudom melyik flakonban mi van.
unnamed.jpg

Más: Az Espei razbik gyönyörű mélybronz színűek lettek és elkezdtek ikrázni. A malawa garnélák kezdenek túlszaporodni, kapnak vajd valami mikroragadozót a nyakukba (Dario Black tiger, vagy Ramirezi).
 
Azért az átlátszó flakon nem hülyeség ám. Mióta tápadagolót használok (lassan négy éve) eszembe sem jut ellenőrizni a szintet. De legalább ha kinyitom a szekrény ajtaját csak feltűnik az üres átlátszó flakon.
 
Azért az átlátszó flakon nem hülyeség ám. Mióta tápadagolót használok (lassan négy éve) eszembe sem jut ellenőrizni a szintet. De legalább ha kinyitom a szekrény ajtaját csak feltűnik az üres átlátszó flakon.
Be van állítva az app-ban hogy flakononként 500ml, kapok értesítést a telefonra ha fogy. Ennél kényelmesebb már csak az lenne ha meg is rendelné az utánpótlást magának :ROFLMAO:
 
Be van állítva az app-ban hogy flakononként 500ml, kapok értesítést a telefonra ha fogy. Ennél kényelmesebb már csak az lenne ha meg is rendelné az utánpótlást magának :ROFLMAO:
Ismerve a céget én azért ellenőrizgetném a flakonban lévő mennyiséget. Amúgy ez tényleg nagyon jó funkció csak legyen pontos a kalibrálás és tartsa is hosszú távon.
 
Ismerve a céget én azért ellenőrizgetném a flakonban lévő mennyiséget. Amúgy ez tényleg nagyon jó funkció csak legyen pontos a kalibrálás és tartsa is hosszú távon.

Egyáltalán nem pontos :)
A kalibrációm tökéletes a mérőedény szerint, épp a két hete néztem az alkalmazásban, hogy eléggé kevés van a tartályokban. tartályokra ránézve valóban kevés volt, de azért 50-60ml-el kevesebb írt mint a valós mennyiség. Viszont ha úgy nézzük ez jó mert ha nullát jelez akkor még biztosan van annyi, hogy tudjunk beszerezni tápot :D
@ßųŗŋęy meg tudja ezt erősíteni, vele beszéltem erről, sőt Ő hívta fel rá erre a figyelmemet. :)
 
Note to self:
Napi tápozás:
3ml MasterLine II (Macro), a gyári ajánlás
3ml MasterLine Carbo, gyári ajánlás
1,5ml MasterLine I (Micro), gyári ajánlás fele

Vízcsere előtti nap:
KH 5, ezt viszem szépen lassan lejjebb 2-3 környékére
GH 10, ez is megy majd le a KHval arányosan
Vas: kb. 0, de lehet rossz a tesztem mert narancssárga lesz és nem színtelen/lila (JBL csepp)
NO3: 3mg/l
PO4: epszilon :ROFLMAO: Legyen 0,05mg/l

CO2: 20mg/l-re kalibrált teszt folyadék lime zöld

Szűrőtakarítás dátum jan. 13
 
Panaszkodtam korábban hogy ereszt az Oase BM650 valahol a csőcsatlakozásnál. Nos, a legutóbbi szűrőtakarításnál ránéztem, és a csőcsatlakozó egység alján a csonkokon lévő 2 kis tömítés elég ramaty állapotban volt... volt hogy már teljesen síkban volt a csonkkal, semmi válla nem volt, nem csoda hogy nem tömített rendesen. Ideiglenesen teflonszalagot kapott, úgy nem eresztett, de rendeltem egy új csatlakozó egységet - ez ma beépítésre került, remélhetőleg így már nyugodtan alhatok.

Valaki nem tudja milyen méretű tömítőgyűrű való oda? Nem találtam külön ilyen alkatrészt ezért cseréltem az egész blokkot, de egy hibátlan tartalék sosem árt ha van itthon...
 
Panaszkodtam korábban hogy ereszt az Oase BM650 valahol a csőcsatlakozásnál. Nos, a legutóbbi szűrőtakarításnál ránéztem, és a csőcsatlakozó egység alján a csonkokon lévő 2 kis tömítés elég ramaty állapotban volt... volt hogy már teljesen síkban volt a csonkkal, semmi válla nem volt, nem csoda hogy nem tömített rendesen. Ideiglenesen teflonszalagot kapott, úgy nem eresztett, de rendeltem egy új csatlakozó egységet - ez ma beépítésre került, remélhetőleg így már nyugodtan alhatok.

Valaki nem tudja milyen méretű tömítőgyűrű való oda? Nem találtam külön ilyen alkatrészt ezért cseréltem az egész blokkot, de egy hibátlan tartalék sosem árt ha van itthon...
GA-nál van: Oase Biomaster csőcsatlakozó adapter tömítőgyűrű ;)
Szerintem mindegyikhez ugyanakkora való, mert csak a szűrőtartály méretében van különbség.
 
Utoljára módosított:
GA-nál van: Oase Biomaster csőcsatlakozó adapter tömítőgyűrű ;)
Szerintem mindegyikhez ugyanakkora vaó, mert csak a szűrőtartály méretében van különbség.
Nagyon köszönöm! Gyári ábrán nincs rajta mint tartalék alkatrész, az itteni boltban nincs is a webshopban csak a teljes adapter így nem is néztem GA kínálatban. Nagyon ritkán járok Budapesten rendelés meg mostanában nincs tervezve, de legközelebb megpróbálom útba ejteni és beugrani egy párért (meg egy fűtőkupakért)
 
Nagyon köszönöm! Gyári ábrán nincs rajta mint tartalék alkatrész, az itteni boltban nincs is a webshopban csak a teljes adapter így nem is néztem GA kínálatban. Nagyon ritkán járok Budapesten rendelés meg mostanában nincs tervezve, de legközelebb megpróbálom útba ejteni és beugrani egy párért (meg egy fűtőkupakért)
Ha jobban megnézed a GA webboltját, akkor láthatod, hogy minden kis biszb@szt lehet náluk venni a szűrőhöz.
Ha meg nem találsz valamit, írj az info@-ra.
 
Na jó, pici update mert történt valami:

Jól jött ki az év végi cash balance, így megleptem magam egy Chihiros dózispumpa-szettel.
Fun fact, a tartóba pont passzentosan belefér a promóciós 4xfél literes MasterLine tápszettből a 3 fontos: Micro, Macro, Carbo. A negyedik valami vízhomályosság-csökkentő csodaszer, azt eddig sem használtam, most sem fogom. Amúgy eddig is MasterLine tápozás ment, csak kicsit rendszertelenül.
Igen, tudom, adtak a szetthez szép színes flakonokat, de így egyrészt nem kell pocsolni vele, másrészt nem kap fényt (fogalmam sincs számít-e amúgy, carbo-nak elvileg igen, micronak is lehet), és pontosan tudom melyik flakonban mi van.
View attachment 179640

Más: Az Espei razbik gyönyörű mélybronz színűek lettek és elkezdtek ikrázni. A malawa garnélák kezdenek túlszaporodni, kapnak vajd valami mikroragadozót a nyakukba (Dario Black tiger, vagy Ramirezi).
Lenne eladó malawa garnélád?
 
OFF

Na jó, most már nem bírom tovább...
Rengeteg ember helytelenül haszálja a fojtani vs. folyik igéket a fórumban, hihetetlen, baromira szúrja a szemem, már-már fojtogató érzés folyton ezt olvasni.

Szűrő kimeneti vízhozamát csökkenteni -> FOJTANI! Pontos J-vel! Nem folytani, olyan szó nincs. Folyatni van, de azt egy szűrővel nem akarod csinálni. Folytatni is, de egy szűrőt nem tudom hogy lehetne folytatni...
A szűrőre kötött dolgok nem folytják a szűrőt, hanem fojtják. Ha egy szűrő folyik, az nem jó, akkor ereszt, vizes lesz a lakás, jajj!

Nem folytatom tovább ezt a kirohanást (szép angolosan rant-ot), befejezem mielőtt belém fojtjátok a szót, vagy engem az akváriumba...
 
Huh, én konkrétan megrettentem ezen sorok olvasása közben, hiszen szinte biztos voltam benne, hogy nemrégiben én is elkövettem ezt a hibát. A napokban irtam (tudom, hogy hosszú i-vel kell irni, de nekem nincs effeke karakterem a most kezemben lévö eszközön 😬) egy nem rég beüzenelésre került extern fütöröl, ami kihat a szürö vizátmozgatási sebességén.
Biztos voltam benne, hogy az általad egyik kiemelt szót használtam, s mindemellett még hibásan is!
Visszaolvasva viszont azt vettem észre, hogy ezen sorokan - pont ugy mint ezt a pár sort- az általad gyakran emlitett problémás szavakat mellozve irtam!

#énKipróbáltamÉsVanÉletJésLynélkülIs!
 
Back
Oldal tetejére