• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Milyen világítást használjunk?

így fogok tenni... már nagyon várom az eredményt, hogy vajon mennyivel lesz szebb a látvány és mennyivel fognak jobban nőni a növényeim... 😊
 
így fogok tenni... már nagyon várom az eredményt, hogy vajon mennyivel lesz szebb a látvány és mennyivel fognak jobban nőni a növényeim... 😊
Azért érdekes, hogy pont valami hasonlót írtam neked pár nappal ezelőtt.

Idézem önmagam:
"Ha olcsón akarod megúszni a jobb minőségre váltást és szeretsz barkácsolni, akkor én a meglévő lámpádban cserélném a led szalagokat 95 CRI-re."
 
igen, köszönöm az infót! 😊
nem szeretem a barkács megoldásokat, de ezt most ki fogom próbálni! a lámpát amúgy is cserélni szeretném, úgyhogy ha tönkre teszem, legalább meg lesz az ok az új lámpa vásárlására, ha meg jól sikerül a műtét és tetszik az eredmény, akkor majd egy kicsit később veszem meg az új lámpát...
 
igen, köszönöm az infót! 😊
nem szeretem a barkács megoldásokat, de ezt most ki fogom próbálni! a lámpát amúgy is cserélni szeretném, úgyhogy ha tönkre teszem, legalább meg lesz az ok az új lámpa vásárlására, ha meg jól sikerül a műtét és tetszik az eredmény, akkor majd egy kicsit később veszem meg az új lámpát...
Azért tönkre ne tedd inkább. Ha nem vagy egy ezermester, akkor inkább bele se kezd, inkább keress valakit aki ért hozzá. Vagyunk páran ;)
 
Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni.
120x60x50 akvára ki milyen lámpát tenne? Co2 van. Eddig a Twinstar 1200s szériát néztem meg Ati 4x54w és ebből nem tudom eldönteni, hogy dimmellest vagy anélkülit..( olvastam hogy sokszor meghülyül a dimmelős)
Előre is köszönöm a válaszokat!
 
Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni.
120x60x50 akvára ki milyen lámpát tenne? Co2 van. Eddig a Twinstar 1200s szériát néztem meg Ati 4x54w és ebből nem tudom eldönteni, hogy dimmellest vagy anélkülit..( olvastam hogy sokszor meghülyül a dimmelős)
Előre is köszönöm a válaszokat!
Én egyértelmű ATI-t választanék, és dimmerest.
 
Sziasztok! Adott egy 120*50*60 akvárium amit most fogok újraindítani.Odyssea Quad 4x54w t5 lámpát használtam eddig.Leszeretném cserélni .De tanácstalan vagyok led vagy fénycsöves legyen. Növényes akvárium lenne Co2 van.Mit ajánlotok?

 
Sziasztok! Adott egy 120*50*60 akvárium amit most fogok újraindítani.Odyssea Quad 4x54w t5 lámpát használtam eddig.Leszeretném cserélni .De tanácstalan vagyok led vagy fénycsöves legyen. Növényes akvárium lenne Co2 van.Mit ajánlotok?

Vannak érvek és ellenérvek mindkettőnél, van aki erre, van aki arra esküszik.
Szerintem a legjobb, ha utána olvasol itt a fórumon és te magad döntöd el 😉😁.
 
A) ledes megoldások:
1) legolcsóbb verzió: barkácsolsz magadnak alu profilból 6-8 x 120 cm-es 95 cri-s v-tac led szalagosat
2) olcsó verzió: kinai chihiros wrgb 2, ebből van 120 cm-es
3) drága verzió: 3 db aqua illumination prime fresh water

B) fénycsöves megoldás
drága verzió: ati 6 vagy 8 fénycsöves dimmelhető...

hogy melyik a jobb, arról nincs egységes álláspont itt a fórumon, én már rengeteg embert megkérdeztem, valaki erre esküszik, valaki arra, ahogy előttem is megírta @cs_z_ kolléga 😊
 
Back
Oldal tetejére