• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Project 80

Alg86

Főkertész
Elég nagy késéssel, de 2 hónappal a rendelés leadása után végre megérkezett az új akvárium, szóval lassan elindítom a naplót - inkább csak amolyan ötletbörze céllal, magamat ismerve valószínűleg nem lesz rendszeresen vezetve, de ha valami érdekes történés van, jelentkezem majd.

Szóval a felállás:

- Akvárium: 80x35x35, 10mm opti üveg - kicsit overkill tudom, de ezt ajánlotta a helyi szaki... Kis meglepetés ért mikor kicsomagoltam hogy fekete szilikonnal ragasztotta - azóta megbarátkoztam vele, mert egyébként gyönyörű szabályos a ragasztás mindenhol, szépen meg vannak csiszolva az élek, jó munkát végzett.
- Világítás: Chihiros lámpatestbe épített 5 sornyi V-TAC 5730: 2x természetes fehér + 3x hideg fehér.
- Szűrő: OASE Biomaster 350, talán sikerül apróról lőni egyet jó áron...
- CO2: van
- még az is lehet, hogy valami falusi lightground-ot is kap, ezt még ki kell találni...

A terv egy kicsit kényelmesebben karbantartható, stresszmentes Nature Aquarium összerakása lenne.

Legóztam kicsit, a lenti állapotot sikerült jelenleg elérni - egyelőre csak nagyon durva koncepció, nyilván ki kell dolgozni jobban ha a helyére kerül az akvárium. (+ a régi bontásakor abból is kijön pár szebb fadarab amit fel lehet használni)

Indítás csak Júniusban, 2 hét múlva elutazok 2 hétre és egy egy hetes akváriumot nem hagynék szívesen magára.

IMG-2869.jpg
 
Elég nagy késéssel, de 2 hónappal a rendelés leadása után végre megérkezett az új akvárium, szóval lassan elindítom a naplót - inkább csak amolyan ötletbörze céllal, magamat ismerve valószínűleg nem lesz rendszeresen vezetve, de ha valami érdekes történés van, jelentkezem majd.

Szóval a felállás:

- Akvárium: 80x35x35, 10mm opti üveg - kicsit overkill tudom, de ezt ajánlotta a helyi szaki... Kis meglepetés ért mikor kicsomagoltam hogy fekete szilikonnal ragasztotta - azóta megbarátkoztam vele, mert egyébként gyönyörű szabályos a ragasztás mindenhol, szépen meg vannak csiszolva az élek, jó munkát végzett.
- Világítás: Chihiros lámpatestbe épített 5 sornyi V-TAC 5730: 2x természetes fehér + 3x hideg fehér.
- Szűrő: OASE Biomaster 350, talán sikerül apróról lőni egyet jó áron...
- CO2: van
- még az is lehet, hogy valami falusi lightground-ot is kap, ezt még ki kell találni...

A terv egy kicsit kényelmesebben karbantartható, stresszmentes Nature Aquarium összerakása lenne.

Legóztam kicsit, a lenti állapotot sikerült jelenleg elérni - egyelőre csak nagyon durva koncepció, nyilván ki kell dolgozni jobban ha a helyére kerül az akvárium. (+ a régi bontásakor abból is kijön pár szebb fadarab amit fel lehet használni)

Indítás csak Júniusban, 2 hét múlva elutazok 2 hétre és egy egy hetes akváriumot nem hagynék szívesen magára.

View attachment 175580
Szia, üdv a csapatbab!
Engem most két dolog bökött meg. Opti akvát feketével? Ez nagyon ront rajta és nem biztos, hogy tartós marad, hacsak nem hurkásra nyomta körbe. Az viszont meg így rondít rajta. Mihamarabb töltsd tele vízzel és teszteld le. 1-2 napot álljon benne a víz.
A másik a szűrés... én keveslem a BM350-et hozzá. Papíron jó, de nincs benne elég kakaó, ha reaktort is akarsz használni mellé akkor még gyengébb lesz. De lehet, hogy pont nem lesz vele gondod. Sok sikert és örömöt hozzá.
 
Utoljára módosított:
Szia, üdv a csapatbab!
Engem most két dolog bökött meg. Opti akvát feketével? Ez nagyon ront rajta és nem biztos, hogy tartós marad, hacsak nem hurkásra nyomta körbe. Az viszont megint rondít rajta. Mihamarabb töltsd tele vízzel és teszteld le. 1-2 napot álljon benne a víz.
A másik a szűrés... én keveslem a BM350-et hozzá. Papíron jó, de nincs benne elég kakaó, ha reaktort is akarsz használni mellé akkor még gyengébb lesz. De lehet, hogy pont nem lesz vele gondod. Sok sikert és örömöt hozzá.

Hogy mennyire ront rajta az majd kiderül, szerintem nem vészes. Hogy miért lenne kevésbé tartós mint a színtelen azt nem értem. Sőt, jobban látszik hogy mindenhol kitölti az illesztéseket(szerintem ezért dolgozik feketével hogy lássa ha valahol buborék van benne). A faszi rengeteg akváriumot épített már, ennél jóval nagyobbakat meg bolti sort is, szóval megbízok benne hogy nem fog szétesni. Nyilván lesz vizes próba berendezés előtt.

Számolj utána: 80x35x35 külső méret, 78x33x34 belső méret ha csurig van töltve: ez 87 liter, ebből lejön még a berendezés - max. valami 70-75 liter vizet kell forgatnia, nehogy már kevés legyen az 1100l/h névleges meg az 5l szűrőanyag, főleg hogy nem is egy full kiélezett show akváriumot akarok építeni. A mostani 60as kocka egy ecco pro 300-al megy évek óta, sosem éreztem kevésnek.
 
Utoljára módosított:
ezért dolgozik feketével hogy lássa ha valahol buborék van benne).
ő... melyik szilónál nem lehet látni a buborékot? Persze jók a színezett szilók ha van keret merevítés hozzá, de hosszútávon én nem vállalnám be.

Én ezt a szűrőt 60L akváriumhoz reaktorral használom, és épphogy elég. Oké a matek, mint írtam papíron szupi, élesbe más lesz. De én kérek elnézést, eszem ágában sincs lebeszélni semmiről, csupán a saját tapasztalatom alapját osztottam.
üdv és szép napot!
 
Innen indulunk - a maximalizmusom és a teljes mértékben hiányzó művészi vénám miatt mindig nehéz ügy a hardscape, valahogy sosem lesz olyan mint amit elképzeltem magamnak - de ez most kimondottan tetszik, szerintem hozzám képest jól sikerült. Délután jöhet a növény-shopping.

Tegnap este kb 75% készültségnél nem voltam még elégedett vele, valami hiányzott, de ahogy próbálgattam a többi fát bele mindig "sok" lett. Aztán most hogy egyben van, és nézegetem a nappali másik végéből, egyre jobban tetszik.

Ja igen, némi technikai info: A talaj Amazonia, táptalaj nincs, szórtam alá mindkét részre 5-6 kapszulányi Masterline tápot, meg az Amazonia csomagjából táprudakat.
Dennerle Kongo zúzalék + noname gyöngykavics + ADA gravel.
JBL Sansibar "Orange".

Növény témában még nem vagyok biztos. Gondolkodom hogy full crypto+epifita legyen, vagy Mondevidensis/Vivipara/Cyperus Helferi függöny hátul...
 
Utoljára módosított:
Szia!

Szerintem a tisztán epifita akva minden másnál pihentetőbb. Ezt én már egy éve tapasztalom. Ugyanakkor már anno úgy alakítottam ki a dolgokat, hogy ha több időm, kedvem lesz az akvával foglalkotni, akkor hátra bármi ültethető legyen. Ez az út szerintem előtted is nyitva áll. ;)
Szép a scape. Én utólag már sajnálom, hogy anno erre nem szántam időt, mert nagyon számít, de ez így jó alap lesz szerintem. :)
 
No akkor növénylista:

Ami a régiből jön:
- Anubias Nana
- Buce "red"
- pár tő Crypto Albida Brown
- Valami másik crypto, fogalmam sincs pontosan mi

Ami új - ez kb fele-fele arányban saját ötlet illetve Liquid Nature srácok segítsége:
- Blyxa
- Crypto wendtii green
- Crypto Spiralis "Red"
- Crypto nurii "Rose Maiden"
- Crypto Parva
- Crypto Lutea Hobbit
- Microsorum "True needle leaf"
- Eleocharis Montevidensis "ADA"
 
Első vízparaméterek (pici halkaját dobok bele néha):
Ammónia, nitrit, foszfát, vas: gyakorlatilag 0 (beállt szűrőanyag van ugyebár alatta, eddig nem tápoztam)
Nitrát: 4mg/l
GH/KH: 4/4

Fa nem gombásodik, üvegen minimális barna film, de csak akkor lehet észrevenni ha letörlöm.
Elkezdem óvatosan tápozni, co2 már az eleje óta ketyeg kb. 20mg/l-re belőve.

Még a régi Ecco Pro-val megy, de napokon belül érkezik egy OASE Biomaster 600.

Mivel a TC420 nem bírja el a lámpát, Chihiros commander is beállítva (köszi srácok a nyalókát :D) - viszont a táp elkezdett minimálisan sípolni tőle, ez nem menő, valamit ki kell majd találni rá :unsure:

Amúgy még mindig nagyon tetszik, jó ránézni a nappali másik végéből (konyhából) kávéfőzés közben - az első olyan scape ami végre úgy sült el (eddig) ahogy terveztem, remélem sikerül is szépen tartani. - na jó, a jelenlegi garnélás nano scape is bejön a maga egyszerűségében :)
Még az is lehet kap majd valami budget háttérvilágítást később...
Illetve a "főfa" (a hosszú keresztben álló) réseibe gondolkodom valami pici levelű bucén - a garnélásban van pár tő "red mini" ami egész mutatós...

Halakat még nem döntöttem el. Talán egy kisebb csapat Galaxy, valami kisnüvésű cory, meg egy csapathal - Espei/Kolibri/Nanostomus Marginatus... - bár ezekből csak az Espei az ami szépen csapatban úszkál :)
 
Utoljára módosított:
Mivel a vízparaméterek rendben, a szűrőanyag régóta beállt, így gondoltam jobban jár az a maréknyi hal/csiga/garnéla ha beengedem őket az akváriumba, mintha a vödörben kellene kuksolniuk hetekig még.
Úgysincsenek sokan, talán 3 ősöreg(>5 éves) zöld neon akiket sose látni, egy oto, két cory, pár csiga meg egy maréknyi Malawa garnéla. Az ammóniát, nitritet naponta ellenőrzöm.

Szűrőcsöveket kéretik figyelmen kívül hagyni, ha jön az új szűrő azok is le lesznek cserélve természetesen. A Seachem Purigen is az utolsókat rugja, abból is be van már szerezve egy második zacsi, ez meg mehet regenerálni. Ja igen, így lábadozás közben az üveget sem töröltem le most látom, elnézést. Holnap talán már kicsit jobban rendbe tudom tenni, kiszedegetni az elgurult talaj-darabokat, talán tölteni kis extra homokot hátulra, megigazítani azt az anubiast bal oldalon stb...

Bal hátul remélketőleg a Crypto Spiralis fog majd megjelenni előbb-utóbb, csak zselés lett ültetve, szóval eltart majd egy darabig...
 
Overkill? - BM600 in da house - a csövezést lecseréltem az Aquaowner-féle szürke szilikonra - sokkal kezelhetőbb mint a hagyományos szűrőcsövek, baromi puha és hajlékony. A szűrő 22-es csövezését egyel szűkebbre vettem - egyszerűen azért mert a 16-os mérethez vannak alkatrészeim.
IMG_3483.jpeg

+ hoztam egy adag Buce mini needle leaf-et, és felragasztgattam a faágakra hogy legyen egy kis extra részlet ott is... főleg a nagy keresztben álló "főfán"
 
Overkill? - BM600 in da house - a csövezést lecseréltem az Aquaowner-féle szürke szilikonra - sokkal kezelhetőbb mint a hagyományos szűrőcsövek, baromi puha és hajlékony. A szűrő 22-es csövezését egyel szűkebbre vettem - egyszerűen azért mert a 16-os mérethez vannak alkatrészeim.
View attachment 176697

+ hoztam egy adag Buce mini needle leaf-et, és felragasztgattam a faágakra hogy legyen egy kis extra részlet ott is... főleg a nagy keresztben álló "főfán"
Nos... hát ez valahol ereszt... a csőcsatlakozó fejre tippelek, de megyek vele a topicjába.
 
Back
Oldal tetejére