• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kezdő akvarista kapott cucokbol jó e-így? :)

Grivers

Új regisztrált
Üdv, szeretném bemutatni kezdő alváriumat mint a címben írtam kapot cucokbol van, részletek:

Akvárium: egy mpaquarien (szerintem gyári) 6szögletes 35x80x50 kb 120l

Szűrő: fluval 206 külső alulról felfelé a sorrend a szűrő:kerámia, szivacs, aktív szén(Coco carbon), jobb oldalt szív, lyukacsos cső (20cm-en van rajta kb 40db lyuk), balon van a visszatérő (függőleges lefelé)

Fűtés:(ezt vettem bele) aquael platinum 150 így az egész akváriumba 24°-van (az elején jobb és baloldalt a törésbe 1-1 hőmérő (így a front űvegen nem zavarja az embert a kilátásban).

Levegő: atman at-a1500 egy 10cm-es porlasztó kővel.

Világítás: annyit tudok írni róla hogy 50cm ledes zárt és toldhato se típus se teljesítmény nincs írva.

növény van benne meg egy roncs hajó, pár kagyló stb...
Jelenleg 26db hal van benne.
3hete megy eddig.

Ez lenne nagyjából részletekben az akváriumom, ha valaki lát benne valami hibát vagy hogy min lenne érdemes módosítani azt szívesen fogadom, vagyis nagy segítség lenne. :)
 
Üdv, szeretném bemutatni kezdő alváriumat mint a címben írtam kapot cucokbol van, részletek:

Akvárium: egy mpaquarien (szerintem gyári) 6szögletes 35x80x50 kb 120l

Szűrő: fluval 206 külső alulról felfelé a sorrend a szűrő:kerámia, szivacs, aktív szén(Coco carbon), jobb oldalt szív, lyukacsos cső (20cm-en van rajta kb 40db lyuk), balon van a visszatérő (függőleges lefelé)

Fűtés:(ezt vettem bele) aquael platinum 150 így az egész akváriumba 24°-van (az elején jobb és baloldalt a törésbe 1-1 hőmérő (így a front űvegen nem zavarja az embert a kilátásban).

Levegő: atman at-a1500 egy 10cm-es porlasztó kővel.

Világítás: annyit tudok írni róla hogy 50cm ledes zárt és toldhato se típus se teljesítmény nincs írva.

növény van benne meg egy roncs hajó, pár kagyló stb...
Jelenleg 26db hal van benne.
3hete megy eddig.

Ez lenne nagyjából részletekben az akváriumom, ha valaki lát benne valami hibát vagy hogy min lenne érdemes módosítani azt szívesen fogadom, vagyis nagy segítség lenne. :)
Üdv!
Az itt fórumozók 99%-a azt írná a kérdésedre, hogy ebben az akváriumban semmi sem jó. De ez így nagyon negatív, sőt demoralizáló lenne.
Segítséget kértél, tisztelettel.
Elsőre annyit tudnék javasolni, hogy olvass át annyi tolpic-ot, naplót, hozzászólást, amennyit csak tudsz, amennyit időd enged. Ezen a fórumon minden info megvan ahhoz, hogy egy szép és jól működő akváriumot tudj készíteni, csak időt kell szánni az olvasásra. Nagyon ajánlom , hogy az oldal legfelső sorából választd ki a "Blog - Oktató anyag" fülecskét. Ezzel kezd.

A legelső kérdés az, hogy neked úgy teszik-e, ahogy megkaptad? (Műnövény, hajóroncs, stb.) Feltételezem, hogy nem tetszik, de ezt nem tudhatom, mert nem ismerjük egymást.
Tehát el kellene döntened, hogy milyen irányba szeretnél indulni? Szerintem válassz ki egy akváriumot, egy képet abból a sok ezernyiből, ami itt a fórumon (vagy a neten) van. Tölsd fel ide a naplódba, vagy linkeld be. Akkor már tudni fogjuk, hogy mi az ízlésed, melyik irányba szeretnél indulni? Akkor már lehet konkrét segítséget is adni ahhoz, hogy miként lehet azt megvalósítani?

Valószínűleg az egészet át kellene építeni, a nulláról indulva. Megvan-e benned a szándék és akarat, hogy megtedd?
Amíg ezt a döntést meghozod, addig ne csinálj semmit az akváriummal! Próbáld életben tartani a halakat, mert ha eddig elvoltak ilyen körülmények között, akkor kibírják még azt a pár napot / hetet, amíg döntesz az új otthonukról.
 
Utoljára módosított:
Üdv, szeretném bemutatni kezdő alváriumat mint a címben írtam kapot cucokbol van, részletek:

Akvárium: egy mpaquarien (szerintem gyári) 6szögletes 35x80x50 kb 120l

Szűrő: fluval 206 külső alulról felfelé a sorrend a szűrő:kerámia, szivacs, aktív szén(Coco carbon), jobb oldalt szív, lyukacsos cső (20cm-en van rajta kb 40db lyuk), balon van a visszatérő (függőleges lefelé)

Fűtés:(ezt vettem bele) aquael platinum 150 így az egész akváriumba 24°-van (az elején jobb és baloldalt a törésbe 1-1 hőmérő (így a front űvegen nem zavarja az embert a kilátásban).

Levegő: atman at-a1500 egy 10cm-es porlasztó kővel.

Világítás: annyit tudok írni róla hogy 50cm ledes zárt és toldhato se típus se teljesítmény nincs írva.

növény van benne meg egy roncs hajó, pár kagyló stb...
Jelenleg 26db hal van benne.
3hete megy eddig.

Ez lenne nagyjából részletekben az akváriumom, ha valaki lát benne valami hibát vagy hogy min lenne érdemes módosítani azt szívesen fogadom, vagyis nagy segítség lenne. :)
Kérdezted, jó-e így. Szerintem nagyon nem. Fogalmad sincs, milyen halaid vannak, de már vettél hozzájuk gyorsan szaporodó guppikat. Gyanítom, hogy a korábban meglévő halak között is akad elevenszülő, ami további problémák forrása lesz majd. Jobban jártál volna, ha inkább élő növényeket veszel. Ahogy @elektrorudi írta, át kellene építeni az egészet. Rajtad múlik, hogy megteszed-e.
Először érdemes lenne rászánnod 2-3 órát, hogy megismerd az alapvető összefüggéseket. Az alábbi oldalon nagyon jól össze van foglalva a lényeg:
Remélem, nem veszed sértésnek, amit írtam, és túljutsz majd a hajóroncson és műnövényeken. Sok sikert!
 
Back
Oldal tetejére