• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen fényerőt használtok az akváriumban?

Milyen fényerőt használtok az akváriumban?

  • 0-0,5 Watt/liter

    Votes: 93 20.0%
  • 0,5-0,75 Watt/liter

    Votes: 128 27.5%
  • 0,75-1 Watt/liter

    Votes: 163 35.0%
  • 1 Watt/liter fölött

    Votes: 82 17.6%

  • Total voters
    466
Waresz said:
Ezek ismeretében tehát a CO2-t és a fényt is kell növelnem. Sajnos (még) nincsen semmilyen CO2 rendszerem és a jelenlegi anyagi helyzetem nem azt mutatja, hogy a közeljövőben lesz. Az addig rendben, hogy veszek még egy 30W-os csövet, de milyen megoldás van a CO2 növelésére? Körülnézek a CO2-os topikban is, hogy ne offoljak. :)
Ha nincs CO2-d akkor csakis a fény csökkentése a megoldás. És az Easy Carbo.
 
hello,
2x11w os fény egy 35 literes akváriumba szerintetek elég ahhoz, hogy jófajta növényeket tartsak? (6500 kelvin mind2)
 
Nekem is 0.4 Watt/liter jött ki, de majd ha cserélek T8 ról T5-re, feljebb megy. Most indítottam az akváriumot, egyenlőre nem is baj, hogy kevesebb a fény.
 
Sziasztok!

54l-es akit indítok, de bajban vagyok a világítással. Először 2*24W-os T5-ös 6500K-es csöveket néztem. Ez ugye 48W. Lehet hogy ez sok lesz? :eh: :wtf: :crazy:
Vagy van még egy variáció, miszerint marad az egyik 24W-os cső, és hozzáteszek még egy 14w-osat is. Ez is 6500K, T5-ös. Így a második variáció szerint 38W fényem lenne.

DIY függesztett armatúra lesz, szóval tudok állítani a magasságon, ezért gondoltam, hogy esetleg a több (48W) is jó lenne. Mert többől lehet keveset csinánli (ingyen) emeléssel, de kevésből többet nem! :D

Akkor a kérdés még egyszer : 54l-hez, 48W, vagy 38W ?
 
Nekem 112 liter felett a tetőbe építve van 4x24W T5 HO.
Ha 54 literesem lenne, igyekeznék az 54 literhez közelíteni, tapasztalva, hogy bizony a táp szinezi kicsit a vizet. A fényterelők bemattulnak, ha nem tisztogatja az ember, meg egyébként is:)
A víztől 5 centire vannak a csöveim, ha függesztett armatúra lenne, akkor pláne 1W/litert közelíteném meg, mert az rendszerint kicsit magasabban szokott lenni.
 
Proci said:
Nekem 112 liter felett a tetőbe építve van 4x24W T5 HO.
Ha 54 literesem lenne, igyekeznék az 54 literhez közelíteni, tapasztalva, hogy bizony a táp szinezi kicsit a vizet. A fényterelők bemattulnak, ha nem tisztogatja az ember, meg egyébként is:)
A víztől 5 centire vannak a csöveim, ha függesztett armatúra lenne, akkor pláne 1W/litert közelíteném meg, mert az rendszerint kicsit magasabban szokott lenni.

Okés, köszi! Már Nigro is rávilágított, hogy kell az a 48W!
 
Eddig mintha az 1W/l-t támogattad volna.
Csak így rémlik, úgyhogy ha tévedek akkor bocs.
Ne írd, hogy keressem meg azt a hozzászólásodat amiben ezt írod. :mrgreen:
keymaker said:
48W T5-ös az 54 liter fölött az 3.7 WPG. Az algásodás receptje pont így kezdődik. ;) Ennek fele is bőven elég kell legyen.
 
Szerintem , HA rendben van minden (co2, tápozás, szűrés, vízcserék), akkor mehet az 1W/Gallon, DE akkor 6 vagy 7 órán tovább ne világítsunk! Nekem bevált mindkét akimnál!! ;)
 
Hali!

Nem tagadom én javallottam, priviben a 38 Wattot.

Ha leszámítom az 54 liternél a talajt, és hogy nincs teljesen tele az akvárium akkor sok a 2x24 Watt.Tudom, hogy valaki ennél többel világít de az már nagyon mélyvíz.

Valahol írta Key (ha tévedek akkor bocs), hogy a legfényigényesebb növényeknek is kielégítő a 0.75 watt.

Egyébként ez a "rendben van minden ez tetszik"...Attól függetlenül, hogy én is ezt szajkózom úton útfélén, könnyebb ezt mondani mint megcsinálni.Bár mindkét akváriumomban volt egy jókora időszak amikor ez sikerült de nem könnyű.(csak ha rájössz a mikéntjére)
 
Ugyan, semmi gond jojo. :) Csak javaslatot tettél, és megpróbáltál megóvni egy lehetséges kudarctól. Reméljük nem lesz gond vele. Ha meg sok lenne egyből, följebb állítom az armatúrát. ;)
 
keymaker said:
48W T5-ös az 54 liter fölött az 3.7 WPG. Az algásodás receptje pont így kezdődik. ;) Ennek fele is bőven elég kell legyen.

Ohh Key, most elbizonytalanítottál... :cry:
10W a diferencia a 2 változat közöt... Armatúra emeléssel kb mennyire oldható meg az aranyközépút elérése? :?
Ha olyan 15cm-re teszem? :crazy:
 
Nem tudnád a két csövet külön kapcsolni?
Ha beindult az aki, kelleni fog a maradék pilács. ;)
 
Nigro said:
Nem tudnád a két csövet külön kapcsolni?
Ha beindult az aki, kelleni fog a maradék pilács. ;)
Akkor meg elsőre 24W? Ezt meddig kéne így? Egy-két hét? Légyszi Nigro fejtsd ki, hogyan működne ez az én esetemben! :roll:
 
Én a 100 literest 96W-vel világítom (4x24 HO 6500K Osram + reflektorok), és most gondolkozok valami DIY kiegészítésen, mert keveslem.
Izlések és pofonok. Szeretem ha látszanak a dolgok. :D
Algát 5 hónapja láttam utoljára, de azt is saját hülyeségem miatt.

katroc said:
Nigro said:
Nem tudnád a két csövet külön kapcsolni?
Ha beindult az aki, kelleni fog a maradék pilács. ;)
Akkor meg elsőre 24W? Ezt meddig kéne így? Egy-két hét? Légyszi Nigro fejtsd ki, hogyan működne ez az én esetemben! :roll:
 
Jó igen a látvány megint más, de én az algáktól félek. Nem akarom azt, hogy sok időd, energiát, pénzt belefektetek, és akkor egy algabirodalmat hozok össze... :(
 
katroc said:
Jó igen a látvány megint más, de én az algáktól félek. Nem akarom azt, hogy sok időd, energiát, pénzt belefektetek, és akkor egy algabirodalmat hozok össze... :(

Nekem is 54l -es akváriumom van 2*24 W , távolság 15 cm semmi alga, 7 óra világítással.
 
kisszsu said:
katroc said:
Jó igen a látvány megint más, de én az algáktól félek. Nem akarom azt, hogy sok időd, energiát, pénzt belefektetek, és akkor egy algabirodalmat hozok össze... :(

Nekem is 54l -es akváriumom van 2*24 W , távolság 15 cm semmi alga, 7 óra világítással.

Egyre inkább meggyőztök! :) A 7 óra világításhoz Nigro új bejegyzése alapján én is eljutottam. :)
 
Back
Oldal tetejére