• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

240 literes növényesem

Szerintem csak az a baj vele,hogy nem lett kozmetikázva,"leégett" a teteje.De bisztos vagyok benne,hogy élőben sokkal jobbat mutat a fekete oldalak nélkül.Még az tetszik benne,hogy a merevítők hosszanti irányban vannak.Nem árnékolnak.Az enyémen középen teljesen bevízkövesedett.Nagyon sok fényt lefog emiatt.
 
DomeSL said:
Szia,
Szerintem ez már egy kicsit túl tömény.
Valahogy nem egyenletes. Nekem a Turbulence of waters című kép jut róla eszembe, ami sajnos neten nem látható (legalábbis én most nem találom), de egy nagy téglalapban volt egy 2/3-ad részt kitöltő sötétkék tégalalp a maradék 1/3 pedig szintén osztva volt 2/3-ad 1/3-ad részre amiből a kisebbik sárga színű volt a 2/3-ad meg világosabb kék.
Szóval olyan mintha a halaknak át kellene ugrani a közepét, hogy átkerüljenek a tulsó sarokba.

Húúú, most gondolkozok, hogy töröljem-e inkább az üzenetet, főleg mivel én még nem mutattam semmit, de inkább hagyom, hátha a negatív kritika is segít.
Mondjuk úgy, hogy azt gondolod, hogy neked van igazad, és akkor biztos én tévedek. Ez erősítheti az elégedettségedet. :)

sza DomeSL, nincs hari. minden izlés kérdése természetesen. előben nagyon szép, ha formában van a fotókon sajna nehez elérni hogy ne égjen ki a durva fények miatt. szemből természetesen csalokák az ilyen méretű akik. a majd fél méteres mélység azért kellő mozgásteret adnak a halaknak. szóval nem kell ugraniuk :D

az ilyen stem akiknál egyébként jellemzően felnövesztik a felszínig a növényzetet mert a felso 5-10 centiben pompáznak igazán a növények pl:
gallery_7a.jpg


gallery_08a.jpg


a mélység sajnos a fotókon nem jól érzékelhető. de a zsúfolt kritikát természetesen elfogadom :)
 
Szerintem egyáltalán nem zsúfolt az akváriumod!Nekem pont az ilyen akik tetszenek!Pont az a szép benne hogy ilyen dzsungeles!Grat. Viktor
 
Viktor!

Én is gratulálnék az akváriumodhoz! Valaki írta hogy bal oldalt egy kicsit sűríteni kéne. Nekem pont az tetszik hogy ott ritkább a növényzet és így keret nélkül is nagyon ütős, sőt ütősebb :)

Amit viszont kérdeznék hogy a kimondhatatlan nevű kőből neked hány kg van az akváriumodban körülbelül? Meg az Ada amazonia aljzat most fekete vagy barna mert van ahol fekete van ahol meg barna.
 
Labirintkopoltyus said:
Viktor!

Én is gratulálnék az akváriumodhoz! Valaki írta hogy bal oldalt egy kicsit sűríteni kéne. Nekem pont az tetszik hogy ott ritkább a növényzet és így keret nélkül is nagyon ütős, sőt ütősebb :)

Amit viszont kérdeznék hogy a kimondhatatlan nevű kőből neked hány kg van az akváriumodban körülbelül? Meg az Ada amazonia aljzat most fekete vagy barna mert van ahol fekete van ahol meg barna.

köszi, ;)
A Seiryu nálam úgy emlékszem 13-15kg volt. Az Aqua Soil Amazonia igazából barna, ilyen természetes színű aljzat.
 
Az utóbbi hetekben a Nano miatt kicsit elhanyagoltam a nagy testvért. És elképesztően nagy dzsungel volt már.

Ma a vízcserénél vágtam egy nagyobbat hát és mivel rég mutattam fotót íme:
3580834645_a959c92844.jpg

nagyobb képhez katt:
http://www.flickr.com/photos/viktorlant ... 5/sizes/o/

sokat nem pepecseltem a beállításokkal. így kicsit életlen és tükröződik is. de a célnak most megfelel.

egyre inkább érik bennem a gondolat hogy átalakítom az akit. a sok stem szerű növény egy idő után sajnos nem olyan igazán szép már. alulról túl sokat kopaszodik, nekem pedig nincs kedvem kivenni mindet és visszavágva újra elültetni.

adok magamnak időt még a nyáron és ha még mindig úgy gondolom nyár végén nekiesek és lecserélem a teljes növényzetet lassan növő növényekre.
 
Cecska said:
képet a növény ritkítás/nyírásról! :)

sajnos a fenti látvány már a múlt. Tegnap egy erőteljes ritkítással és növény eltávolítással megkezdtem a felkészülést az aki átalakítására.
a következő 2 hónaban már inkább csak vegetál majd és ha a nagy melegek lemennek átalakítom az akit.

Úgyhogy ez a napló itt véget ér. Nagyon sok szép pillanata volt az akváriumnak még akkor is ha nem a kifejezetten letisztult japán vonalat képviselte.
Öröm volt nézni ahogy hónapról hónapra szebb és színesebb lesz. Szép volt amikor virágzott és szerencsére a legjobb pillanatairól megmaradnak a fotók.

Az utolsó időszakban a stemekkel már nagyon nehezen bírtam. Jávai is durván túlszaporodott. A következő akiban ezért finomabb növényeket tervezek stemek nélkül.

Amikor az akváriumot csináltam még szinte mindent külföldről kellett rendelnem. Ezért kicsit kevesebb kő vagy éppen aljzat volt. A mostani átalakításnál ez már nem lesz gond szerencsére ott a GA ;)

Összességében sajnálom, mert nagyon szép akvárium volt, de remélhetőleg az átalakítás megint egy rendezettebb képet varázsol majd belőle.

Az átalakításnál nem tervezem a teljes kiürítést. Az amazónia talaj bent marad. De minden dekort növényt kiveszek halakat szintén. És remélhetőleg egy 1 napos folyamatban átalakítom az egészet. Tropica növényekre cserélem a jelenlegi növényeket. Dekor ügyben még nem döntöttem. Van pár hetem még....

a post végére 2 kép ami nagyon jól jellemzi milyen volt az aki....

3303324775_24a5c14dca_b.jpg

3377301270_d73fb3d5c3_b.jpg
 
Nekem mindig is Ő volt a kedvencem, igy nagyon sajnálom... De biztos vagyok benne, hogy új külsővel is szép lesz :) Sok sikert hozzá!
 
Szerettem ezt az akit. Igazi dzsungel volt. Mondj neki nagy köszönetet mielőtt szétkapod, hisz sok dolgot tanított meg neked. Aztán végy egy nagy levegőt és előre ;)
 
Nagyom tetszett az akid és nagyon várom az újat.Csak annyit mondhatok,kukkants erre a képre.














4699785_3d746cce5efaa7673bf995723689b7ac_m.jpg

;)
 
tibicuk said:
Nagyom tetszett az akid és nagyon várom az újat.Csak annyit mondhatok,kukkants erre a képre.

4699785_3d746cce5efaa7673bf995723689b7ac_m.jpg

;)

ho ho hooo :D
tibicuk úgy látom te beléptél a fan club-ba :lol:
Sosem gondoltam volna, hogy valahol ez a háttérkép. Ha megengedsz egy apró javaslatot. Stetchelve - full képhez igazítva jobb lenne.

Egyébként nagyon jó érzés :p
 
:) és még jobb lenne akkor,ha az asztalon: jobb gomb, tulajdonságok, beállítások, képernyőfelbontás->legnagyobb.
így kisebbek lesznek az ikonok, és jobban látszódik a dzsungel : )
art
 
Elérkezettnek látom az időt hogy megmutassam saját 240 literes akváriumom. Az akvárium nem túl régi telepítés, ma éppen 64 napos és meglehetősen sokat finomítottam rajta az indulás óta. De előbb egy kis történet…

Több mint 10 éve van saját akváriumom, de az idők alatt lassan elhalványult a lelkesedés így nem igen fejlesztgettem. Pár hónapja rátaláltam Nigro Akvarisztikai Blogjára ami a növényes akváriumok gyönyörű világát próbálja megismertetni hazánkban. Tőlünk nyugatabbra illetve távol keleten (eredetileg japánból származik ez a fajta akvarisztika) már évtizedek óta hódít, de valószínűleg a hagyományos akvarisztikához képest meglehetős drágasága miatt nem, vagy kevésbé terjedt idehaza.

telepites1.jpg


Serra Flordepot betöltve

Nigro blogját olvasva rendkívül megtetszett ez a fajta akvarisztika főleg, hogy láttam ő is milyen gyönyörű világot hozott össze medencéiben. Így újra elkezdtem lelkesedni a témáért, új értelmet nyert az akváriumozás. Szakmám miatt is lelkesedek a szép tárgyakért, jól megtervezett dolgokért, szép látványért, elvégre közel egy évtizede dolgozom számítógépes grafikusként. Kecses angol szóval élve designer és art director lennék.

A blog az elmúlt fél évben kinőtte magát és ma már szép számmal járnak napi rendszerességgel mások is, hogy egy csipetet kapjanak ebből a világból. Mindenkinek ajánlom egyébként hogy látogasson el az oldalra akkor is ha nem tervez akváriumot építeni a következő években, mert rendkívül jó cikkeket lehet olvasni és szép növényes akváriumokat láthatunk. Én is kellő inspirációt szereztem és sok külföldi site átbogarászása után, belevágtam egy saját nagy akváriumba. Ennyi előtörténet után a tények…

telepites3.jpg


ADA Aquasoil Amazonia aljzat

Az akváriumnak egy igényesebb darabot szerettem volna és akkoriban még nem gondolkodtam hogy ADA vagy Opti White akváriumot vásároljak. Így esett a választásom az MP Scubaline 120 típusra. 240 literes, méreteit tekintve 120*40*50-es. Az akváriumot Magyarországon vettem a bútorral együtt. Gondoltam leírom mert a legtöbb dologra ez nem igaz.

Egy Eheim 2226-os külső szűrő hajtja ami lehetne erősebb is, de mióta nem reaktort használok a teljesítmény elfogadható szinten van.

telepites2.jpg


Aquasoil bekerült. Kövek, vasfa elhelyezve.

Világítás eredetileg T8 2*38Watt volt, amit az indulás óta az Arcadia OT2-re (Over Tank Luminarie) cseréltem így az akvárium tetejét megtartva de a szárnyakat kivéve most egy nyitott rendszerrel üzemelek. Az új világítás T5 4*54 Watt ami mindenféle növényhez elegendő. A világítás cseréjével így 1W/Liter (4W/Gallon) üzemel ami ideálisnak mondható. Napi 10 órát világítok reggel 9-től este 7-ig időzítővel.

CO2 rendszerem egy Aqua Medic szett volt amit azóta némiképp átalakítottam. Eredetileg belső reaktor volt, amit azóta egy Rhinox 2000-es diffúzorra cseréltem esztétikai okokból és mert csökkentette a szűrő teljesítményét. Erről bővebben itt olvashatsz. Bekerült egy Aqua Medic Pulse mágnesszelep ami a világítással együtt kapcsol ki és be (egyenlőre). A kezdeti műanyag buborékszámlálót egy Cal Aqua Double Counterre cseréltem. Főleg esztétikai okokból és mert a korábbi műanyag AM számláló elkezdett ereszteni és el is tört. Egy 2 kilós palackot használok a rendszerrel, mert ez éppen befér még a reduktorral az akvárium alatt lévő szekrénybe. A CO2 beoldás jelenleg 2-3 buborék másodpercenként. A megfelelő CO2 szintet egy Cal Aqua Dual Drop Checkerrel ellenőrzöm.

Növényi táptalajnak a Sera Flordepot használtam. Erre került az ADA Aquasoil Amazonia talaj amit mindenkinek csak ajánlok, mert nem kell előmosogatni és rendkívül jó tulajdonságai miatt a növényeknek és az akvárium vizének is jó, de esztétikailag is egy remek választás. Sajnos legközelebb valószínűleg csak Németországból tudjuk hozatni.

telepites4.jpg


Megjöttek a növények is. Telepítés

Dekorációnak vasfát használtam illetve Seiryu követ. És erre az alapra kerültek a növények. A növényeket a Pruitt-tól szereztem. (www.vizinoveny.hu) Íme a teljes növény lista:

Ricchia fluitans, Hemianthus callitrichoide “Cuba”, Eleocharis acicularis, Echinodorus tenellus, Tigerlotus “piros”, Rotala rotundifolia, Microsorium pteroptus, Liliaopsis brasiliensis, Cladophora aegraglopila, Ludwigia glanduosa submers, Cryptocoryne undulata, Anubias affzeli, Anubias nana, Echinodorus Aflame, Echinodorus parvifloris, Echinodorus uruguayensis, Vesicularia dubaianea, Fontinalis antipiretica, Ludwigia peruensis

telepites5.jpg


Órák múlva slaggal feltöltés

Rendkívül sok növényt szerettem volna már az indulásnál is így jól betelepítettem az akváriumot.A növényválasztás nem feltétlenül logikus volt, leginkább olyanokat választottam ami megragad és szimpatikus. Nem akartam egy meglévő látványt leutánozni. A saját fejem után mentem. Ezen a téren valószínűleg még alakítani fogok a látképen, illetve biztos ha még egyszer csinálnám más növényeket és elrendezést választanék. De a jelenlegi állapotokban is rengeteg örömöm lelem. Azóta egyébként kiegészítettem a kezdeti telepítést a megfelelő sűrűség eléréséhez.

Sajnos a korábbi 110-es akváriumom felszámolása miatt olyan halak is bekerültek ami nem feltétlenül egy ilyen növényes akváriumba való. Például harcsák akik finoman szólva kivégezték a Cuba-t és ahogy látom a Riccia tartással is fel kell hagynom emiatt. A kezdeti moháról amit a vasfára rögzítettem nem is beszélek…De nincs szívem megválni tőlük annyi éve velem vannak. Persze egy idő után lehet ez már nem kérdés lesz, ha méreteikben tovább nőnek.

telepites6.jpg


Feltöltés után még halak és CO2 nélkül

Jelenleg ők lakják a medencét:

15 Caridina japonica, 30 Trigonostigma heteromorpha, 6 Crossocheilus siamensis

A korábbi akváriumból:
2 Hypostomus punctatus, 2 Megalechis thoracata, 1 Epalzeorhynchos bicolor

Garnélákból szeretnék még telepíteni mert a növényzet kellő védelmet nyújt nekik és jól megvannak a többi hal mellett. Egyébként pedig gyönyörű lények!

akvarium_dec5.jpg


2008. December 5. állapot

Növények tápozását az ADA tápjaival oldom meg egyenlőre, de idén tervezem más termékek kipróbálását is. Már beszereztem Tropica tápot, de Keymaker EI cikke alapján az EI tápozást is kipróbálnám a későbbiekben.

Jelenleg tehát: ADA Brighty K, ADA Green Brighty STEP-1, ADA ECA

telepites7.jpg


1 hónaposan. A növények gyönyörűek

A növények, ha a halak időszakos “rongálását” leszámítom, rendkívül jól érzik magukat. Az elmúlt két hónapban többször vissza kellett vágnom őket. A jövőben időközönként publikálok róla fotókat ahogy épül szépül, ahogy alakítgatom. Nevet egyenlőre nevet nem adtam neki ahogy azt a növényes akváriumoknál szokás, de igyekszem valami frappánsat kitalálni.

Végezetül íme a jelenlegi állapot 2009 január 10-én 64 nappal a beállítás után:

akvarium_jan10_2.jpg


2009. Január 10. állapot

Az akvárium bal oldalát még biztosan alakítanom kell, de láthatóan sokat fejlődött az indulás óta és szerencsére nem rossz irányba…

Köszönettel tartozom Nigronak a kezdeti segítségért és a remek blogéert ami inspirált és nagy segítségemre volt. Valamint Keymaker-nek a tápozós és szűrős tanácsokért, és külföldi beszerzési helyekért. Szentgyo-nek a remek garnélás blogért a garnélák mindennapi életének megértéséhez.

Az új akvárium hatására kezdtem el ezt a blogot is írni, hogy segítsek másoknak olyan dolgok megismertetésével ami hazánkban nem elérhető, illetve tovább népszerűsítsem Nigroval és a többiekkel együtt a növényes akvarisztikát az Aquascaping-et. Azóta egy Nano akváriummal is büszkélkedhetek, de erről majd egy másik alkalommal…

Forrás: Saját 240 Literes Akváriumom | Viktor Lantos
Szia Viktor!
Megkérdezhetném 9:00-19:00-ig beállított vil. nél a CO2 időzítője ,hogy volt/van beállítva?
Levegőztetés ideje,ha van?
 
Szia Viktor!
Megkérdezhetném 9:00-19:00-ig beállított vil. nél a CO2 időzítője ,hogy volt/van beállítva?
Levegőztetés ideje,ha van?

Huh hat ez mar 1 millio eve volt. A CO2 minden akinal mas. Beoldas fuggo, aramoltatas fuggo, vilagitas es novenyfajta fuggo, lagy viz kemeny viz fuggo szoval tobb tenyezotol fugg. Alap ajanlasok vannak, de egyebkent tenyleg egyedi
 
Back
Oldal tetejére