• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen fényerőt használtok az akváriumban?

Milyen fényerőt használtok az akváriumban?

  • 0-0,5 Watt/liter

    Votes: 93 20.0%
  • 0,5-0,75 Watt/liter

    Votes: 128 27.5%
  • 0,75-1 Watt/liter

    Votes: 163 35.0%
  • 1 Watt/liter fölött

    Votes: 82 17.6%

  • Total voters
    466
atti76 said:
Kevergetés helyett próbáld meg ezt: http://www.greenaqua.hu/green-aqua-noveny-wellness-csomag-kedvezmennyel.html
Elfogadható árú, ha nincs otthon senki, aki segítene napi 6-6 ml-t adagolni (a tápból), a hét elején belenyomhatod akár a hétvégéig kiszámolt mennyiséget is (kivéve Carbo!) ;)
Ez csak akkor javasolt, ha minden egyéb (fény, szűrés, nagynyomású CO2 MINDEGYIKE!) megfelelő, különben ronda algásodásod lesz!

Szerk, úgy látom, Ramen megelőzött...


Igen, rátaláltam már erre is, köszönöm a tanácsot!!! :oops: csak szeretnék mindenféle tápozási lehetőséget számbavenni, folyamatosan olvasgatok itt, is, és próbálom megérteni mit miért, hogyan kell! Elsőnek mindenféleképp kész termékeketfogok használlni, amíg meg nem tapasztalom, tanulom mi hogyan működik! Az akvarisztika nem új nekem, de ez a növényezés nagy falat :D ezért előre is bocs , de lesz még pár idétlen kérdésem biztos :crazy:
Köszönöm a segítséget nektek!
 
Sziasztok!

Reménykedem hogy az 1 WATT/L csak bizonyos méretig gondoljátok!? 8000 l -t most 8KW-al kelene megvilágítanom??? :eek:
komolyan érdekel mert ép lámpavásárlásnál tartok!
Üdv:Z
 
8000 liternél már érdemes lehet szerintem fémhalogéneket használni, abból nem kell 8000 watt, kevesebbel is jó vagy. :) De itt persze lényeges az is, hogy milyen magas az akvárium, milyen növényeket szeretnél, stb...
 
Hali!

Nincs ilyen, hogy kell!

Mehet a felével is, de Luna leírta, hogy függ attól, hogy mit akarsz.
 
A diszkoszoknak nem kell erős fény, gondolom nem a legfényigényesebb növényeket akarod tartani, szerintem olyan 0.5w/l vagy alatta elég lesz, de fémhalogén lámpákkal. Ha lehetséges naplózd majd nekünk :angel: ;)
Köszi.
 
Én is fémhalogénben gondolkodom kérdés a WATT meg KELVIN??? Itt 6-8000 közt írjátok,ha jól emlékszem! Aki 3mx1,5x1.8 vízoszlop!!! Tudom hogy ez nagyon mély, és nemigen van tapasztalata senkinek,de még a 4 KW-is sokalom nem csak fogyasztásban !!! Mondhatnátok nem kellett volna ilyen mélyre építeni,de nem "zseblámpával" akarom megvilágítani, de nálunk a Börtön körűl (dolgozni jártam oda ) :) 150-es fémhalogének adnak "napali"fényt kb 10 m magasból ! (tudom a víz más) Diszkoszok lesznek benne, meg jólenne pár növény nagy igényeim nincsenek óriásvaliznéria fodroslevelű vizikalász anobiasz kb hirtelen ennyi.
Előre is köszi a válaszokat!
Üdv! Zoli
 
A takarítást átgondoltad? ;)
Egyelőre 6x150w HQI-val megnézném mi történik. Ha ezzel elketyeg, akkor feleslegesen ne pörgesd a villanyórát.
(Ahogy az Amano akváriumokat elnéztem, az ilyen nagy akváriumoknál, már jóval kisebb a w/liter arány.)
 
zoltan2000 said:
8000 l -t most 8KW-al kelene megvilágítanom???
Vazze ez még nekem is sok :wtf: :wtf: :eek: :shock: Az én 1500 asom felett eddig 150 watt világítotott, a naplókban megnézheted az eredményt,ha van kedved oszdd vissza.A vízoszlop magassága azonban nálam sokkal kisebb.Nem írigyellek ha kezelned kell a medencét,bármit kivenni belőle rémálom.
 
zoltan2000 said:
Én is fémhalogénben gondolkodom kérdés a WATT meg KELVIN??? Itt 6-8000 közt írjátok,ha jól emlékszem! Aki 3mx1,5x1.8 vízoszlop!!! Tudom hogy ez nagyon mély, és nemigen van tapasztalata senkinek,de még a 4 KW-is sokalom nem csak fogyasztásban !!! Mondhatnátok nem kellett volna ilyen mélyre építeni,de nem "zseblámpával" akarom megvilágítani, de nálunk a Börtön körűl (dolgozni jártam oda ) :) 150-es fémhalogének adnak "napali"fényt kb 10 m magasból ! (tudom a víz más) Diszkoszok lesznek benne, meg jólenne pár növény nagy igényeim nincsenek óriásvaliznéria fodroslevelű vizikalász anobiasz kb hirtelen ennyi.
Előre is köszi a válaszokat!
Üdv! Zoli

szerintem kellene egy saját topikot nyitnod a növényes beszélgetések vagy a naplók alá a projectről és ott minden kérdést feltehetsz ugyanarról.
így viszonylag egy helyen lesznek az infók és az általános topikokat sem nyomjuk szét extrém dolgokkal. ;)
 
Valóban jó ötlet, hogy nyiss egy saját topikot a projektről. ;)
Ami még eszembe jutott, hogy nem volna hülyeség egy PAR mérőt használni, hogy képbe kerüljünk ilyen vízoszlop átvilágításánál. ;)
 
Üdv mindenkinek.új vagyok még az oldalon,ez az 1. hsz.-om :) végigolvastam ezt a témát,sok érdekesség van.de engem az érdekelne,hogy energiatakarékos égővel is lehet viágitást adni az aksinak?110literes az akváriumom,2x18w a világitásom.mostmár értem hogy miért kínlódnak a növényeim.élnek-élnek,de nemigazán nőnek :oops: költeni nemigazán akarok már rá,nemtúl olcsó lenne még 2 fénycső foglalattal 1ütt.ezért gondoltam arra hogy tennék bele még energiatakarékos égőt.
 
kár.na mind1.az előbb nem jól számoltam,87literes az akvárium.65hosszú,28széles,45magas.kb 12-13órát megy a világitás.2x18w elég ennyi ideig?vagy tegyek még 1et mellé?
 
Sziasztok.

Kérdésem a következő.
Van egy 128L aksim, mekkora a fény igénye?
Ahány ember annyi félét mond. :crazy: 1W/L elég?
Van benne növény de nem sok.

Előre is köszönöm. :D
 
Elsősorban :!: függ attól,milyen erős (l/h) a szűrésed,van-e co2,vagy nincs.Függ attól,hogy milyen igényű növényeket szeretnél.
 
Sziasztok!

a 27l akik felett(4db,egymás mellett vannak)T8 36W 860 daylight 6400K háromsávos fénycsővel világítok.Sajnos egyenlőre nagynyomású co2-ről csak maximum álmodozni tudok,ezért élesztős co2 használok.Na ebből adódik a kérdés,ha egymás mellett vannak az akik,akkor ez nem kevés fény? :? sajnálom,de erre nem találtam választ a fórumon.
A két 54l felett pedig külön külön 40w t5 világít.
 
Hali!
Folyamatban van a következő projectemhez egy DIY armatúra.
Szerintetek a 40 literre 2 x 24 vagy 36 + 24w világítást rakjak?Külön-külön kapcsolhatóra tervezem csinálni,szóval megoldható lenne,hogy eleinte a 2. megoldásnál csak 36 w égjen és majd ha már kezd beállni,akkor kapcsolnám rá a maradék 24wos égőt.Nem túlzás e a 60 w 40 literre?
 
Back
Oldal tetejére