• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Wabi Kusa ABSOLUT Nano

Tommi

Veterán
Sziasztok!

Nem terveztem naplózni ezt, mert eleve nem terveztem összerakni.
Hétvégén volt egy kis pakolászás az erkélyen; előkerültek kavicsok, némi faanyag (red moor) és még 1-2 liter aljzat (Manado dark) is. Nosza dobáljuk be őket egy üvegbe néhány máshonnan kiszedett növénnyel, hátha jól nézne ki a kisszobában.

Adatok:
Üveg: 32x16x22 (~11L)
Szűrő: DIY belső szűrő (egy henger alakú, műanyag irodai gémkapocstartó, benne kínai vízpumpa, néhány kerámiagyűrű, kb 2 deci matrix és a tetején szivacs)
Világítás: egy asztali lámpa, benne egy 10w (1055lm) led izzó (6500K)
Víz: full RO visszasózva (GA Gh/Kh+, 150 tds)
CO2: nincs, nem is hiszem, hogy lesz benne...bár ki tudja, citromsav és szódabikarbóna mindig van itthon:unsure::cool:
Talaj: maradt még ISTA premium, de egy ilyen setup-ba nem volt szívem beleönteni. Úgyhogy low cost Manado Dark - egyébként számomra meglepő módon egész meredek dombocska lett belőle. Aztán lehet pár nap után majd lecsúszik a francba. Alatta van 2 réteg szivacs, emelésképpen; meg itt ott kavicsok, hátha megtartja és nem csúszik előre.
Dekor: gránit, red moor
Növények: Lobelia Cardinalis mini (egy ilyen kis üvegben hátul), Anubias Petite, Micranthemum Monte Carlo, Bucephalandra Lamandau mini red
Tápozás: Saját keverésű macro, ahogy sikerül...szerintem heti 1-2x pár csepp. Méricskélni biztos nem fogom.

Ha beáll a víz, akkor lehet pár hét múlva beköltöztetek néhány vadas neocaridinát.
Amint ki tudom venni a követ a nagyobb fa tetejéről még tervezek arra a 2 ágra felpakolni bucékat. A Monte Carlot meg szeretném ha bedúsulna ott a fa lapos részén és néhány szál meg lelógna előre.
Nem biztos, hogy sűrűn fogom naplózni, főleg ha az első algabumm elveszi a kedvem és szétbombázom...meglátjuk. Azt a pár órát biztos megérte, amit elszöszöltem vele.

IMG_20210420_183504.jpg
IMG_20210420_185312.jpg
IMG_20210420_185435.jpg
IMG_20210420_182839.jpg
IMG_20210420_183114.jpg

Köszi, hogy benéztél!
 
Sziasztok!

Nem terveztem naplózni ezt, mert eleve nem terveztem összerakni.
Hétvégén volt egy kis pakolászás az erkélyen; előkerültek kavicsok, némi faanyag (red moor) és még 1-2 liter aljzat (Manado dark) is. Nosza dobáljuk be őket egy üvegbe néhány máshonnan kiszedett növénnyel, hátha jól nézne ki a kisszobában.

Adatok:
Üveg: 32x16x22 (~11L)
Szűrő: DIY belső szűrő (egy henger alakú, műanyag irodai gémkapocstartó, benne kínai vízpumpa, néhány kerámiagyűrű, kb 2 deci matrix és a tetején szivacs)
Világítás: egy asztali lámpa, benne egy 10w (1055lm) led izzó (6500K)
Víz: full RO visszasózva (GA Gh/Kh+, 150 tds)
CO2: nincs, nem is hiszem, hogy lesz benne...bár ki tudja, citromsav és szódabikarbóna mindig van itthon:unsure::cool:
Talaj: maradt még ISTA premium, de egy ilyen setup-ba nem volt szívem beleönteni. Úgyhogy low cost Manado Dark - egyébként számomra meglepő módon egész meredek dombocska lett belőle. Aztán lehet pár nap után majd lecsúszik a francba. Alatta van 2 réteg szivacs, emelésképpen; meg itt ott kavicsok, hátha megtartja és nem csúszik előre.
Dekor: gránit, red moor
Növények: Lobelia Cardinalis mini (egy ilyen kis üvegben hátul), Anubias Petite, Micranthemum Monte Carlo, Bucephalandra Lamandau mini red
Tápozás: Saját keverésű macro, ahogy sikerül...szerintem heti 1-2x pár csepp. Méricskélni biztos nem fogom.

Ha beáll a víz, akkor lehet pár hét múlva beköltöztetek néhány vadas neocaridinát.
Amint ki tudom venni a követ a nagyobb fa tetejéről még tervezek arra a 2 ágra felpakolni bucékat. A Monte Carlot meg szeretném ha bedúsulna ott a fa lapos részén és néhány szál meg lelógna előre.
Nem biztos, hogy sűrűn fogom naplózni, főleg ha az első algabumm elveszi a kedvem és szétbombázom...meglátjuk. Azt a pár órát biztos megérte, amit elszöszöltem vele.

View attachment 146229
View attachment 146230
View attachment 146231
View attachment 146232
View attachment 146233

Köszi, hogy benéztél!
Szerintem, elég pofás lett. 👍
 
Meglepő, de teljesen algamentesen üzemel takarítás nélkül is (szivacsot még nem látott).

IMG_20210515_174750.jpg

Az egyik bucén meg szerintem virág jön:

IMG_20210515_180312.jpg

Lehet a cégtől hazahozok egy normális fényképezőt, ha legalább a bucékról és a garnikról tudnék pár normális képet csinálni már megérné...

IMG_20210515_180420.jpg
 
Nincs tul kozel? Hany centi a kamera es a fotozni kivant tema kozti tavolsag? Lehet, hogy nem tud olyan kozelre fokuszalni. Makro mod van esetleg a telon?
Kb 8-10 centi lehet a távolság. Gondolom kicsit becsapja az akvaüveg is és mintha a sötétebb textúrákra (pl faág rései) jobban sikerülne megtalálnia a fókuszt.
Honor 9, ezen nincs makro mód.
 
Kb 8-10 centi lehet a távolság. Gondolom kicsit becsapja az akvaüveg is és mintha a sötétebb textúrákra (pl faág rései) jobban sikerülne megtalálnia a fókuszt.
Honor 9, ezen nincs makro mód.
Lehet keves a feny, vagy nem tamasztottad le a kezed es nem tudod kitartani a rovid zaridot. Ez a kep Honor 8cal keszult (szarabb kamera) es float uvegen keresztul: https://photos.google.com/share/AF1...?key=TXA2RXVRR29yUjFIWUszLXBLb19YdldoeVBMR21B
Ez is Honor 8 a 4literes opti kocka sarkarol:
 
Utoljára módosított:
Lehet keves a feny, vagy nem tamasztottad le a kezed es nem tudod kitartani a rovid zaridot. Ez a kep Honor 8cal keszult (szarabb kamera) es float uvegen keresztul: https://photos.google.com/share/AF1...?key=TXA2RXVRR29yUjFIWUszLXBLb19YdldoeVBMR21B
Ez is Honor 8 a 4literes opti kocka sarkarol:
A telót pont le tudom támasztani az akva elé a szekrényre, elég stabil. Viszont lehet megpróbálok fölétenni még egy pilácsot, hogy több fény legyen. Talán így a záridőt is levihetem 1/80-100 környékére...
Valamit nem jól csinálok az biztos, a Tietek sokkal élesebb, tisztább.
Köszi!
 
Időközben annyira low-tech lett, hogy már szűrés sincs benne...se kövek, se fa, se állatok és víz is már csak alig:)
Még a nyáron bealgásodott, nem is foglalkoztam vele, aztán szét is szedtem.
Először csak Ludwigia Glandulosát tároltam az üvegben (kb szeptemberben kerültek bele), aztán szép sorban raktam mellé minden olyan növényt, amit nem volt szívem kidobni - Lilaeopsis Brasiliensis, Pogostemon Erectus, Rotala H'ra, Anubiasok.
Napi 2-3x vízpermetezés a nagy akva cserevizével.

IMG_20211220_112037.jpg
IMG_20211220_111644.jpg
IMG_20211220_112110.jpg
IMG_20211220_112132.jpg
 
Back
Oldal tetejére