• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Low-tech garnélás nano

Harisnya nem tömődik túl hamar el? Illetve így hogy jut "mindenhová" Substrat Pro? Pl. a befolyó cső köré hogy kerül akkor belőle? Ott is köt meg bacit, vagy rosszul gondolom?

Én amúgy úgy csinálom, hogy hetente kiszedem belőle az összes cuccot és az akvárium leeresztett vizébe kicsit megkavargatom ugyanakkor a tartályt is kiöblítem. Egyenlőre így nincs hangja, de még egy hónapja sem megy. Bár szerintem elég relatív az, hogy kinek mi a zavaró. Valamilyen szintem szerintem minden szűrőnek van hangja.
 
Nem tudom milyen hamar fog eltömődni, még csak tegnap tettem bele. De legfeljebb majd néha kiveszem, kibontom és átmosom azt is.De nekem mielőtt eljutna a harisnyáig a víz, mindenhol szivacs van, szóval mechanikailag megszűri az a vizet.
A befolyó cső fölé nem is raktam eleve substrat pro-t, csak a másik oldalra.
 
és azt hogy oldottad meg? oda raktál egy szivacs darabot, hogy a subtrat megálljon? van egy fényképed?
 
igen is meg nem is:) ugyebár a substratpro egy harisnyába van belerakva, amit kb hengeralakúra csináltam. Mielőtt beraktam volna a szűrőkamrába, a kamrába alulról, oldalról és a kifolyó felől is beraktam szivacsdarabokat. Nem sűrű szivacsot, mert agyon lefogná a flow-t, de nem is túl ritkát. Ezután raktam be a "harisnyahengert" a szivacsok közé. Természetesen ha nem lenne szivacs a rotor felőli részen, akkor sem lenne gond, hiszen a harisnya nem engedi kifolyni a substrat pro-t.
 
Off: Jó ez a harisnya cucc, de legközelebb Szilvia nehogy azt írd, hogy tangába raktad a szűrőanyagot, mert dobok egy hátast! :LOL: :woot:
 
Off: Jó ez a harisnya cucc, de legközelebb Szilvia nehogy azt írd, hogy tangába raktad a szűrőanyagot, mert dobok egy hátast! :LOL: :woot:

Hát ez nem fog előfordulni, ne aggódjatok :D

Majd készítek egy képet a dologról, bár nagyon nem fog sokminden látszani belőle. Nem igérem mára, mert jó esetben ha este 8ra hazaérek, de igyekszem majd
 
Back
Oldal tetejére