• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Low-tech garnélás nano

Molroth: Esztétikailag mindenképpen jobb ha egy háló van húzva a szívócsonkra. Nekem semmi nem volt ott "gyárilag", ezért az Aquatic Nature Flow szériájának szivacsát raktam rá (3db.-s csomagban kapni). De nem merek rá megesküdni, hogy nem fogja majd beszívni a kisebb garnikat.Elég ritka szerekezetű.
Hydor szűrőanyagát nem ismerem. Ilyen vatta szerű cucc? Gondolom ha eltömődik akkor nem lehet tisztítani, csak cserélni. Naplódban írd majd meg a tapasztalatokat erről, érdekel!
Glosso-dnak örülök. Remélem nálam is életben marad! Wellness csomagon mit értesz?

Tibóka: Egyenlőre jó. Hosszútávon majd kiderül hogy teljesít. Tapasztalatok később... :)

Green Aqua Növény wellnesscsomag 300ml (10% kedvezménnyel) Green Aqua
 
Most elgondolkoztattál, lehet Nálam is a rotornál zörög valami?! Igazából nem zavaró a zörgés, de ha mégis ott van valami gubanc, akkor hosszú távon talán nem kéne úgy járatni a cuccot... :D
Szombaton úgyis nagy fotózásra készülök, bár nem teljes az elatine szőnyeg, sajnos nincs több ideje, így megy a HAC-ra. Szóval a szűrő úgyis ki lesz kapva (így szépen magyarul), és egyébként is be akartam zacskózni a szűrőanyagot, plusz a szűrőkazettám is már elég retkes, szóval egy takarítás is ráfér.
A flowmhoz kapott szivacson nem mennek be a kis garnélák, nincsenek veszélyben, viszont mivel megállnak benne kisebb darab szennyeződések, ezért belemásznak kitakarítani.
A kép jó lett! :D
 
Most elgondolkoztattál, lehet Nálam is a rotornál zörög valami?! Igazából nem zavaró a zörgés, de ha mégis ott van valami gubanc, akkor hosszú távon talán nem kéne úgy járatni a cuccot... :D
Szombaton úgyis nagy fotózásra készülök, bár nem teljes az elatine szőnyeg, sajnos nincs több ideje, így megy a HAC-ra. Szóval a szűrő úgyis ki lesz kapva (így szépen magyarul), és egyébként is be akartam zacskózni a szűrőanyagot, plusz a szűrőkazettám is már elég retkes, szóval egy takarítás is ráfér.
A flowmhoz kapott szivacson nem mennek be a kis garnélák, nincsenek veszélyben, viszont mivel megállnak benne kisebb darab szennyeződések, ezért belemásznak kitakarítani.
A kép jó lett! :D
Nekem ott rotornál volt a zörgés. De mivel más márkájú szűrőnk van, így nem tudom biztosra, hogy nálad is az a hiba forrása. Nálam konkrétan: ahol a rotor nyomja be a vizet a "tartályba" (amiben a biológiai szűrőanyag van), oda feszítettem be az említett kis szivacsdarabot. Sajnálatos módon ezt nem fotóztam le, így kicsit nehéz a leírtak alapján elképzelni, de a következő takarításnál csinálok egy képet.
"Be zacskózásra" kíváncsi vagyok. Jut úgy mindenhová a szűrőanyagból? Nah majd kiderül, várom a friss képeidet :)

Most nézem a blogodban, hogy neked Aquatic Nature szűrőd van, így elvileg ugyan az a pótszivacs amit a szívócsonkra vettem! Szuper... :D
 
Molroth: Esztétikailag mindenképpen jobb ha egy háló van húzva a szívócsonkra. Nekem semmi nem volt ott "gyárilag", ezért az Aquatic Nature Flow szériájának szivacsát raktam rá (3db.-s csomagban kapni). De nem merek rá megesküdni, hogy nem fogja majd beszívni a kisebb garnikat.Elég ritka szerekezetű.
Hydor szűrőanyagát nem ismerem. Ilyen vatta szerű cucc? Gondolom ha eltömődik akkor nem lehet tisztítani, csak cserélni. Naplódban írd majd meg a tapasztalatokat erről, érdekel!
Glosso-dnak örülök. Remélem nálam is életben marad! Wellness csomagon mit értesz?

Tibóka: Egyenlőre jó. Hosszútávon majd kiderül hogy teljesít. Tapasztalatok később... :)

A fiber olyasmi, mint a vatta, csak sokkal durvább szálú és ezáltal lazább. Szerintem simán tisztítható, de még eddig nem kellett takarítanom.
A beszívó csonkon nekem is szivacs volt, rendszeresen volt 5-6 db kis garnéla a szűrőben, ezért takartam le inkább szövettel.
Állítólag a harisnya is jó erre - ezt még nem próbáltam, de simán jó lehet. Ebből ráadásul van fekete is.
 
Nos, ma fotóztam, és persze utána rendbe raktam a szűrőt is. A rotornál volt a zörgés, úgyhogy köszönöm szépen, hogy szóltál emiatt, végig azt hittem, hogy a szemcsék rezonálnak a műanyag házon. Én is orvosoltam a dolgot egy darabka nagyon ritka lyukú szivaccsal (talán direkt ezért adták ezt a másra nem használható szivacsot az EX1200-asommal?! :D ), és ment vissza rá a substrat. Furcsa módon a plusz kb 3*3*1,5 cm-es szivacs ellenére visszafért mind. Na jó, kicsit igazgattam egy dróttal a szemcséket, de tényleg visszafért mind! :D Szinte teljesen hangtalan a szűrőm most már. ;)
Upsz, majdnem elfelejtettem, takarításnál találtam a vödörben 2 kis garnélát. Mivel az egész szűrő benne volt tokkal-vonóval, így nem tudom, hogy a szűrőházból kerültek-e a vízbe, vagy a szivacsot emeltem ki velük együtt, de azért jelzem, hogy voltak. Utóbbira gyanakszom, nem hiszem, hogy átférnének rajta.
 
én még annyit csináltam, hogy obiban vettem C profilu ablak szigetelő ragasztót (amivel a huzat ellen lehet védekezni) es abbol ragasztottam a szűrő aljára és az akasztós rész alá, így nagyon halk. ha érdekel, holnap csinálok fotót
 
Bennhagytam fotózás után a hátteret az aki mögött, amit egy kartonlappal támasztottam oda, így az akasztós felül is, és hátul is ehhez a darab papírhoz ér hozzá. Semmi rezonancia, semmi zörgés. ;)
 
Nos, ma fotóztam, és persze utána rendbe raktam a szűrőt is. A rotornál volt a zörgés, úgyhogy köszönöm szépen, hogy szóltál emiatt, végig azt hittem, hogy a szemcsék rezonálnak a műanyag házon. Én is orvosoltam a dolgot egy darabka nagyon ritka lyukú szivaccsal (talán direkt ezért adták ezt a másra nem használható szivacsot az EX1200-asommal?! :D ), és ment vissza rá a substrat. Furcsa módon a plusz kb 3*3*1,5 cm-es szivacs ellenére visszafért mind. Na jó, kicsit igazgattam egy dróttal a szemcséket, de tényleg visszafért mind! :D Szinte teljesen hangtalan a szűrőm most már. ;)
Upsz, majdnem elfelejtettem, takarításnál találtam a vödörben 2 kis garnélát. Mivel az egész szűrő benne volt tokkal-vonóval, így nem tudom, hogy a szűrőházból kerültek-e a vízbe, vagy a szivacsot emeltem ki velük együtt, de azért jelzem, hogy voltak. Utóbbira gyanakszom, nem hiszem, hogy átférnének rajta.
Örülök, hogy sikerült neked is megszüntetned az idegesítő zörgést. Ezek szerint jó eséllyel általánosítható ez a többi akasztós szűrőre is ;)
 
én még annyit csináltam, hogy obiban vettem C profilu ablak szigetelő ragasztót (amivel a huzat ellen lehet védekezni) es abbol ragasztottam a szűrő aljára és az akasztós rész alá, így nagyon halk. ha érdekel, holnap csinálok fotót
Szerintem egy fotóval dokumentált leírással sok hasonló gonddal küzdő akvaristának segítenél.
 
Tegnapi napon bekerült 4 Yellow Fire az akváriumba. Tudom még egy kicsit korán, csak a nagy akváriumban bepetésedett az egyik nőstény, sajnos abban a növendékek nem élnék túl. Így úgy döntöttem hogy átrakom a kis nanoba, viszont hogy ne legyen egyedül raktam mellé még 3 kisebb testű társat. (Ha sikerül jó képet csinálnom akkor lekattintom a petés nőstényt)

Más: szűrés megfelelőnek bizonyul. Annyit változtattam rajta, hogy a (régebbi képen látható) kék szivacsot beleeszkábáltam a szűrőkazettába, így könnyebb a dolgom tisztításnál. Viszont olyan problémám lenne hogy a víz felszínét nem forgatja eléggé, így megjelent egy kis olajfolt-hártya szerűség. Arra gondoltam, hogy ezt legegyszerűbben úgy tudnám orvosolni hogy egy kicsi szivacsszűrőt (is) raknék bele amit egy fojtott légpumpa hajtana. Vélemény?
 
Hártya volt Nálam is, egy alapos leitatás (konyhai törlőpapírt ráterítettem, levettem, egy újat rá, le, új, le, új, le, míg el nem tűnt teljesen), majd egy 50%-os vízcsere megoldotta a dolgot, már hetek óta semmi nyoma.
 
Nekem a Limnobium miatt a flex-200-as külső szűrő nem tudja mindig forgatni a vízfelszínt, így néha behártyásodik. A Beni leírt módszerét szoktam én is alkalmazni a heti vízcserénél, de nekem sem jön vissza minden alkalommal.
 
Nekem egyik vízcserénél sem sikerült teljesen megszabadulnom tőle. De az az érdekes, hogy a víz az tiszta csak ez az idegesítő hártya van. Így tegnap aztán úgy döntöttem, hogy berakom ideiglenesen a régi Aquael-fan minimet esőztetővel.
 
Szia!

Érdeklődnék, az akasztós szűrőd mennyire hangos, zajos? Én háló szobába tervezek vele, de nem tudom mennyire hagyna aludni...
 
Bocs, igaz nem hozzám intézted a kérdést, de én pont tegnap csináltam az "elnémítását" :D van egy flex-200as akasztós szűrőm, ami alapjáraton sem nagyon zajos, de azért egy kis zümmögése mindig van , főleg azért mert a benne lévő substrat pro "mocorog". Na ezt tegnap meguntam és a substrat pro-t becsomagoltam egy tiszta, még nem használt harisnya darabba:D de úgy rendesen, kb 2-3szor áttekertem, Na most olyan halk, hogy még odahajolva se nagyon lehet hallani a hangját.
Ja igen, nekünk is a hálóban van, azért próbáltam a lehető leghalkabb megoldást kidolgozni:)
 
Nagyon szépen köszönöm a gyors választ Szilvi, sokat segítettél! :)
Azt hiszem, akkor én is neki esek és kipróbálok egy ilyen felturbózott, csomagolós projektet. ;)
 
Azért a szűrő anyag tartó szerintem tartósabb lehet... :D Nekem a legnagyobb eheim (és legdrágább) volt, de valami rettenet brutál hangja volt, mindenféle szűrőanyag nélkül is. Jó az, ha nem a hálószobában van, pláne ha a szivacs mellé legalább fél liter sipo is befér. Hatékonynak hatékony volt, ez nem vitás.
 
Namost ezzel futottam még pár kört, mert a substrat pro tényleg mocorog, még akkor is, amikor megoldod, hogy ne menjen be a lapáthoz. Namost amit én csináltam, hogy lecseréltem a substrat-ot purigenre. Sajnos a flex-200ba nem nagyon fért be a 100ml-es se, így nekem is harisnyához kellett nyúlnom. Most egy hangja sincs, viszont a flow a harisnya miatt nem túl jó, illetve a víz inkább kikerüli a harisnyát, ha lehetősége van rá és úgy megy, mert nagyon sűrű anyag. Nem tudom, hogy hogyan lehetne megoldani az egészet, kicsit elbizonytalanodtam. A flex-200-asban is elvesztetem a hitem, mert lehet, hogy a 18l nettó-hoz (25 bruttó) kevés :( most külső szűrőn gondolkodom, de az eheim legkisebb vagy a tetratec ex400-asa is baromi nagy (az árát most ne nézzük) és szerintem nem is olyan halk, mint a flex200
 
az ex400ról tudok nyilatkozni, hangtalan.
hogyhogy kikerüli a harisnyát? Olyan azért nincs:) Átfolyik az rajta. A Seachem Purigen önmagába nem jó biologiai szűrőanyagnak.
 
Nem akarok aquael külső szűrő reklámozó lenne (nem fizetnek nekem ezért), de én a modell legnagyobbikát használom. 10 ezer volt, és baromi jó. Teljesen néma (a fejem mellett van!), és nagyon hatékony. 30Literem van (bruttó) és 1200lm fényem, de algának híre sincs, pedig nuku CO2 és napi 10 órát világítok. Szerintem neked az egy számmal kisebb is elegendő lenne (nekem is elég lett volna) az meg 8-9 ezer körül van...
 
Back
Oldal tetejére