• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Kövek, és sziklák

tsokee

Legenda
Utánanéztem ennek az F.BS ragasztónak, és 80g-os kiszerelésben találtam. Egy elég nagy darab nikecellt tervezek körberagasztani kövekkel, szóval ez a 80g-os ragasztó igen csak soványka. Kellene belőle egy raklapnyi. Vajon Impa Super Ancora ragasztóval nem tudnám a köveket a nikecellhez ragasztani?
A nikecellel ovatosan, ha nem sulyozza le elegge a ko, vagy elengedi a ragaszto, az egesz cucc ki fog loni az akvariumodbol. Erdemes lenne tesztelned akvan kivul, ha tudod. Miert nikecell amugy, mas nem johet szoba? Pl gyepracs?

de a fehéren világító nikecell még így is kitűnhet a kövek takarásából. Van esetleg vmi "festékanyag" amivel be tudom festeni, színezni?
Nem hasznalnank semmilyen festeket. A kilogo reszeket is bekenhetned ragasztoval es meghempergetheted a talajban, amit hasznalsz. Vagy aprobb kotormeleked nincs? Nagyokbol nem tudsz lefaragni ilyeneket hozza?

Mulinator

Kertész tanonc
A nikecellel ovatosan, ha nem sulyozza le elegge a ko, vagy elengedi a ragaszto, az egesz cucc ki fog loni az akvariumodbol. Erdemes lenne tesztelned akvan kivul, ha tudod. Miert nikecell amugy, mas nem johet szoba? Pl gyepracs?

Nem hasznalnank semmilyen festeket. A kilogo reszeket is bekenhetned ragasztoval es meghempergetheted a talajban, amit hasznalsz. Vagy aprobb kotormeleked nincs? Nagyokbol nem tudsz lefaragni ilyeneket hozza?

Köszi Tsokee a gyors választ! Nagy köszönet érte tényleg!
Úgy próbálom összehozni a hungarocell-kő arányt, hogy stabilan süllyedjen, és nem rögzítem semmihez, így ha esetleg a későbbiekben 1-1 kőnél el is engedne a ragasztás, akkor sem játszana rakétásat.
Azért vagyok kénytelen hungarocellt használni, mert elég nagy (relatív) dombot tervezek készíteni, amit ha teljes egészében kőből készítenék, a súlya miatt darura lenne szükségem, a sodalite ára miatt pedig bankkölcsönt kéne felvennem.
Persze csak túlzok meg vicceskedek, de ez tűnik a legésszerűbb, és legköltséghatékonyabb megoldásnak. A kő már adott, hiszen évek óta megvan, és használom az akváriumban, így arra már nem kell költenem, max. pár darabbal kiegészíteni, ha esetleg nem lenne elég. Feldarabolom kisebb darabokra, és körbe ragasztom vele a hungarocellből készített dombot, hegyet. Aztán addig játszok a súlyokkal, amíg stabilan lesüllyed.
Bamboocha46-nak követem a naplóját, és ő készített hasonlót, méghozzá nagyon ügyesen. Szilikon ragasztót, műgyantát, és talán csemperagasztót használt. Az ő véleményét is kikértem, várom a válaszát.
A kőtörmeléket és a talajt (Tropica soil) jó ötletnek tartom én is, megfogadom a tanácsodat.
Köszönöm szépen a segítséget!

Jopet

Legenda
ez tűnik a legésszerűbb, és legköltséghatékonyabb megoldásnak.
Használj téglát. Nem vicc! Azt leragasztani sem kell, biztosan nem fog felúszni :)
Szoktunk még használni lávakő zúzalékot is emeléshez, ez annyiból jobb a téglától, hogy még nagyobb baci-közeg tud kialakulni a talajban is. De persze ez inkább elterítve jó vastagon (pl ha a hátsó rész egységesen magasabb), púpozni nem nagyon lehet jól.

Mulinator

Kertész tanonc
A lávakőzúzalék biztos jobb a téglánál, de nem akarom keverni a talajt. A tégla eszembe sem jutott, pedig hát tényleg, hiszen az is agyagból van, habár fogalmam sincs a készítés során hozzáadott adalékok miatt nem lehet veszélyes a garnikra?
Én meg az utca széléről loptam egy nagy darab követ, de akkor helyettesítem egy téglával. Jó ötlet, és még hasznosabb is. Gondolom, hogy mindegy milyen tégla. Próbálok vmi rácsos téglát venni, aminek a közepét ki tudom venni, és akkor a közepébe meg rakok vmit a baciknak, és akkor a talajjal sem keveredik.
Annyi jó tanácsot kapok, hogy tényleg egyre inkább azon gondolkodom, hogy indítok egy naplót.
Köszönöm szépen!
Szóval mindegy milyen tégla? Gondolok itt pl egy B30-asra, amit méretre flexelek, és a közepét kivágom a szűrőanyagnak.
Bele milyen szűrőanyagot ajánlotok? Vmi hálós purigenre gondolnék a baciknak. Ugye ott fényt nem fognak kapni, és áramlat sem éri, hiszen rajta lesz a "domb".

Oldal tetejére