• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Kövek, és sziklák

Nagy valószínűséggel igen. Lehetetlen megmondani, milyen kőzetek keverékéből áll a kavics. Találtam már megkövesedett csigaházakat is benne, ami egyértelműen mészkő :) Ha biztosra akarsz menni, marad a savpróba. Tartalmazhat szilikátot is, de az egy másik téma (szerintem a szilikát nem okoz komoly problémát).
20%os sósav nem olyan drága tétel. Szárazon egy vödörbe teszed a kavicsot és annyit öntesz rá, hogy lepje. Amíg pezseg, addig van mészkő. Ha nagyon sokáig nem hagyja abba a pezsgést, akkor túl sok a mészkő. Az is előfordult már egyes áztatásnál, hogy egyszerűen kifogyott a sav. Frissítés után újra pezsgett... A szilikát el fog múlni a sok vízcserével.
Köszönöm szépen a segítséget! Akkor letesztelem a kavicsokat egy kis savval.
 
Sziasztok,
Ezek a dunai kövek mennyire alkalmasak ? Sügeres akváriumba gondolnám.
 

Attachments

  • kövek.jpg
    kövek.jpg
    548.5 KB · Megtekintések: 24
Sziasztok,
Ezek a dunai kövek mennyire alkalmasak ? Sügeres akváriumba gondolnám.
Milyen sügér? Nagyon nem mindegy.
Dél-, vagy közép-amerikai esetében abszolút felejtős. Afrikai esetében a kemény víz a nyerő.
DE
Ha belegondolsz, hogy hajók járkálnak, meg mennyi szutyok kerül a folyóba, inkább ne. Ezek ráadásul nem azok a méretek, amiket egy üstben ki tudsz főzni.
Inkább menj el kirándulni, és a hegyekből hozz köveket.
 
Köszi a válaszokat. Csigasügér lenne benne.
És mennyi súlyt lehet bepakolni kövekből az akváriumba, mennyi súlyt bír el az üvegalj. Van valami szabály pl. literenként 1kg,
 
És mennyi súlyt lehet bepakolni kövekből az akváriumba, mennyi súlyt bír el az üvegalj. Van valami szabály pl. literenként 1kg,
Bármennyit - amennyit a bútor és födém is elbír.
Ha a kövek feszítik az oldalüvegeket is (és ezáltal a ragasztást), vagy ha nincs alátámasztása az akváriumnak (pl. vaskeretben van), na az egy teljesen más tészta...
 
Bármennyit - amennyit a bútor és födém is elbír.
Ha a kövek feszítik az oldalüvegeket is (és ezáltal a ragasztást), vagy ha nincs alátámasztása az akváriumnak (pl. vaskeretben van), na az egy teljesen más tészta...
Köszi a választ.
 
FB csoportban találtam eladó követ (sziklákat)
hülye kérdés és biztos függ a kő fajtájától is de 50 liter kő kb hány kiló lehet?
 
FB csoportban találtam eladó követ (sziklákat)
hülye kérdés és biztos függ a kő fajtájától is de 50 liter kő kb hány kiló lehet?
Tényleg nehéz kérdés. A porózus lávakövek a legkönnyebbek. (andezittufa, - bazalttufa: 2,2-2,6kg/l, márvány: 2,65-2,75kg/l, kvarc: 2,66kg/l) Talán a bazalt a legnehezebb,(2,8-3kg/liter) de nem sok különbség van a hasonló tömörségű sziklák közt. Ha tudod az anyagát, akkor a Wikipédiából valószínűleg ki tudod nézni a fajsúlyát. 😉
 
Tényleg nehéz kérdés. A porózus lávakövek a legkönnyebbek. (andezittufa, - bazalttufa: 2,2-2,6kg/l, márvány: 2,65-2,75kg/l, kvarc: 2,66kg/l) Talán a bazalt a legnehezebb,(2,8-3kg/liter) de nem sok különbség van a hasonló tömörségű sziklák közt. Ha tudod az anyagát, akkor a Wikipédiából valószínűleg ki tudod nézni a fajsúlyát. 😉
Köszi szépen
nagyon nem nyúlhatok mellé 200Ft/Kg
de szerintem az eladó sem tudja az anyagát viszont írta, hogy akváriumokból származik és nem keményíti a vizet
 
Köszi szépen
nagyon nem nyúlhatok mellé 200Ft/Kg
de szerintem az eladó sem tudja az anyagát viszont írta, hogy akváriumokból származik és nem keményíti a vizet
Fotó nincs róla szárazon? Ha nem keményít, akkor lehet vulkanikus, esetleg valamilyen kvarcmódosulat, agyagpala, szilikátos kötésű homokkő...
 
Fotó nincs róla szárazon? Ha nem keményít, akkor lehet vulkanikus, esetleg valamilyen kvarcmódosulat, agyagpala, szilikátos kötésű homokkő...
délután tud róla képet küldeni mert én szürke-fekete színben gondolkodok
és azt írta már csak szürkés-zöldes van
haverom menne érte megvenni ezért lenne jó valami támpont
igazából nem kell 50 liter mert annyi a medence csak gondoltam ha akciós és szép mért ne legyen itthon
arra gondoltam, hogy odaküldöm 2 diszperzites vödörrel aztán amennyi belefér
 
délután tud róla képet küldeni mert én szürke-fekete színben gondolkodok
és azt írta már csak szürkés-zöldes van
haverom menne érte megvenni ezért lenne jó valami támpont
igazából nem kell 50 liter mert annyi a medence csak gondoltam ha akciós és szép mért ne legyen itthon
arra gondoltam, hogy odaküldöm 2 diszperzites vödörrel aztán amennyi belefér
Valahogy a márványra van sejtésem. Csináljatok vétel előtt savpróbát sósavval. Ha pezseg, akkor keményít, bármit mond is az eladó. Az pedig az alkupozíciódat erősítheti(függetlenül attól, hogy a seiryu és társai is keményítik a vizet), mert neked azt mondta, hogy nem keményít, tehát csorba esett az igazságon... 😉
 
Valahogy a márványra van sejtésem. Csináljatok vétel előtt savpróbát sósavval. Ha pezseg, akkor keményít, bármit mond is az eladó. Az pedig az alkupozíciódat erősítheti(függetlenül attól, hogy a seiryu és társai is keményítik a vizet), mert neked azt mondta, hogy nem keményít, tehát csorba esett az igazságon... 😉
igen én is gondoltam a savtesztre de nem akarom még ezzel is csesztetni havert örülök, hogy elhozza
majd posztolom a képet hátha valaki kő-szaki megtudja mondani kép alapján
meg az is lehet, hogy nem is tetszik
időm van mivel lesz egy kisebb műtétem október végén addig nem akarom elindítani az akváriumot mert eddig mindig bedurrant a víz mikor másra bíztam az etetést
pláne egy ilyen növényes akváriumnál még jobban oda kell figyelni
 
@irgum76 Menj el egy kőkereskedésbe, 80-250 forintért vannak mindenféle kövek (nyilván nem japán kövek). Az előtted szóló posztjában is erről volt szó.
Köszi én az itteni tűzépeken érdeklődtem de csak nagyobb folyami kavicsuk van
Pesten esetleg tudsz konkrét kőkereskedő helyet?
(ja bocs én ott leragadtam a fekáliás olajos vasútkőnél :) )
 
Back
Oldal tetejére