• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Kövek, és sziklák

meleagris

Legenda
A kérdés, hogy az arány ami kioldódik belőle, jó e. Sajna nekem ahogy egyre több seiryu kő lett az akváriumomban, egyre több foszfát marad bent a vízben, közben a vas és a nitrát jó, kálium szintén az egekbe..

Mondjuk már mindegy, mert hétvégén építem át az aksim, most fakövek lesznek benne..
Szerintem nincs olyan, hogy jó arány, a kioldódásra vonatkoztatva, bár nem tudom mit értesz ez alatt.
Emeli a KH-t, pH-t, szerintem a GH-t is.
Azt nem olvastam, hogy foszfátot, vagy K-t adna-e le, ettől még lehet.
Nálam van 20 kg 72 literes akvában, magasabb a pH-m és a keménység is, de stabil marad a heti vízcserékkel, ozmóvízzel.

vplaca

Kertész szaki
Szerintem nincs olyan, hogy jó arány, a kioldódásra vonatkoztatva, bár nem tudom mit értesz ez alatt.
Emeli a KH-t, pH-t, szerintem a GH-t is.
Azt nem olvastam, hogy foszfátot, vagy K-t adna-e le, ettől még lehet.
Nálam van 20 kg 72 literes akvában, magasabb a pH-m és a keménység is, de stabil marad a heti vízcserékkel, ozmóvízzel.
Nem arra gondolok, hogy foszfátot ad le, szerintem tuti nem. Az akvárium stabilan GH8 KH6, visszasózok, csak egyre kevesebb kellett, majd kb semmi, ha 100% RO vizet adok vízcserekor, akkor is GH8 volt az akvárium.. Szerintem számít az egyes elemek aránya. Pl a kalcium elég sok elemnek antagonista párja, a magnézium meg segíti a foszfát felvételt. Szerintem ha pl a kalcium-magnézium arány nem jó, okozhat galibát. Aztán ha már sok a foszfát, akadozhat a vas felvétel, meg a kálium is..

meleagris

Legenda
Nem arra gondolok, hogy foszfátot ad le, szerintem tuti nem. Az akvárium stabilan GH8 KH6, visszasózok, csak egyre kevesebb kellett, majd kb semmi, ha 100% RO vizet adok vízcserekor, akkor is GH8 volt az akvárium.. Szerintem számít az egyes elemek aránya. Pl a kalcium elég sok elemnek antagonista párja, a magnézium meg segíti a foszfát felvételt. Szerintem ha pl a kalcium-magnézium arány nem jó, okozhat galibát. Aztán ha már sok a foszfát, akadozhat a vas felvétel, meg a kálium is..
Ha a körülmények változatlanok, értem ez alatt pl. CO2 beoldás, gondolom megközelítőleg ugyanannyi Ca és Mg fig belőle kioldódni, mint korábban.
Feltételezve, hogy foszfátot és K-t nem ad le.
Leget, hogy más tényezők befolyásolták a foszfát és K mennyiségét az akvádban.

vplaca

Kertész szaki
Ha a körülmények változatlanok, értem ez alatt pl. CO2 beoldás, gondolom megközelítőleg ugyanannyi Ca és Mg fig belőle kioldódni, mint korábban.
Feltételezve, hogy foszfátot és K-t nem ad le.
Leget, hogy más tényezők befolyásolták a foszfát és K mennyiségét az akvádban.
A kő mennyisége változott.. Azt írtam, hogy ahogy egyre több került be, annál feljebb mászott a foszfát és a kálium.. Persze aztán beállt, de így nem annyira jó.. 10-es nitrát mellett a 3-4-es foszfát "kicsit" sok...

meleagris

Legenda
A kő mennyisége változott.. Azt írtam, hogy ahogy egyre több került be, annál feljebb mászott a foszfát és a kálium.. Persze aztán beállt, de így nem annyira jó.. 10-es nitrát mellett a 3-4-es foszfát "kicsit" sok...
Az valóban sok.
De, ahogy írtam, az alapján az infó alapján, amit én olvastam nem derült ki, hogy foszfát és K kioldódna belőle.
Én ennyit találtam. Ettől még lehet, hogy távozik belőle.
Mit jelent az egyre több került bele...?
5 helyett mondjuk 10 kg? Vagy sokkal többet tettél bele fokozatosan?

Utoljára módosított:

mmccannon

Legenda
Nem tartom kizártnak, hogy a kioldódó anyagok befolyásolják a növények tápanyagfelvételét, így amit nem vettek fel, az a vízben maradt és csak arra várd, hogy megmérjed a szintjüket.
De ez csak ez kósza gondolat részemről.

vplaca

Kertész szaki
Az valóban sok.
De, ahogy írtam, az alapján az infó alapján, amit én olvastam nem derült ki, hogy foszfát és K kioldódna belőle.
Én ennyit találtam. Ettől még lehet, hogy távozik belőle.
Mit jelent az egyre több került bele...?
5 helyett mondjuk 10 kg? Vagy sokkal többet tettél bele fokozatosan?
5-10-15-20-20+
Mindig benőtték a növények, így mindig egyre nagyobbat vettem. Aztán végül így sem látszott semmi belőlük :D Egyáltalán nem lehet így kivenni, hogy mennyi van benne valójában..(Illetve volt, mert ma bontottam..)
20191125_DSC05784HDf.png

vplaca

Kertész szaki
Szép!
Ezt eddig hol rejtegetted?🙂
Van naplója?
Szia
Leesett mire gondolsz, nincs naplója. Igazából engem csak annyira érdekel az akvarizálás, hogy a nappaliban legyen egy vállalható akvárium amire azért jó ránézni. De ez a szint nekem elég, sima szűrőhomok van benne, csak folyékony tápot kap.

Oldal tetejére