• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Kövek, és sziklák

Utánanéztem ennek az F.BS ragasztónak, és 80g-os kiszerelésben találtam. Egy elég nagy darab nikecellt tervezek körberagasztani kövekkel, szóval ez a 80g-os ragasztó igen csak soványka. Kellene belőle egy raklapnyi. Vajon Impa Super Ancora ragasztóval nem tudnám a köveket a nikecellhez ragasztani?
A nikecellel ovatosan, ha nem sulyozza le elegge a ko, vagy elengedi a ragaszto, az egesz cucc ki fog loni az akvariumodbol. Erdemes lenne tesztelned akvan kivul, ha tudod. Miert nikecell amugy, mas nem johet szoba? Pl gyepracs?

de a fehéren világító nikecell még így is kitűnhet a kövek takarásából. Van esetleg vmi "festékanyag" amivel be tudom festeni, színezni?
Nem hasznalnank semmilyen festeket. A kilogo reszeket is bekenhetned ragasztoval es meghempergetheted a talajban, amit hasznalsz. Vagy aprobb kotormeleked nincs? Nagyokbol nem tudsz lefaragni ilyeneket hozza?
 
A nikecellel ovatosan, ha nem sulyozza le elegge a ko, vagy elengedi a ragaszto, az egesz cucc ki fog loni az akvariumodbol. Erdemes lenne tesztelned akvan kivul, ha tudod. Miert nikecell amugy, mas nem johet szoba? Pl gyepracs?


Nem hasznalnank semmilyen festeket. A kilogo reszeket is bekenhetned ragasztoval es meghempergetheted a talajban, amit hasznalsz. Vagy aprobb kotormeleked nincs? Nagyokbol nem tudsz lefaragni ilyeneket hozza?

Köszi Tsokee a gyors választ! Nagy köszönet érte tényleg!
Úgy próbálom összehozni a hungarocell-kő arányt, hogy stabilan süllyedjen, és nem rögzítem semmihez, így ha esetleg a későbbiekben 1-1 kőnél el is engedne a ragasztás, akkor sem játszana rakétásat.
Azért vagyok kénytelen hungarocellt használni, mert elég nagy (relatív) dombot tervezek készíteni, amit ha teljes egészében kőből készítenék, a súlya miatt darura lenne szükségem, a sodalite ára miatt pedig bankkölcsönt kéne felvennem.
Persze csak túlzok meg vicceskedek, de ez tűnik a legésszerűbb, és legköltséghatékonyabb megoldásnak. A kő már adott, hiszen évek óta megvan, és használom az akváriumban, így arra már nem kell költenem, max. pár darabbal kiegészíteni, ha esetleg nem lenne elég. Feldarabolom kisebb darabokra, és körbe ragasztom vele a hungarocellből készített dombot, hegyet. Aztán addig játszok a súlyokkal, amíg stabilan lesüllyed.
Bamboocha46-nak követem a naplóját, és ő készített hasonlót, méghozzá nagyon ügyesen. Szilikon ragasztót, műgyantát, és talán csemperagasztót használt. Az ő véleményét is kikértem, várom a válaszát.
A kőtörmeléket és a talajt (Tropica soil) jó ötletnek tartom én is, megfogadom a tanácsodat.
Köszönöm szépen a segítséget!
 
ez tűnik a legésszerűbb, és legköltséghatékonyabb megoldásnak.
Használj téglát. Nem vicc! Azt leragasztani sem kell, biztosan nem fog felúszni :)
Szoktunk még használni lávakő zúzalékot is emeléshez, ez annyiból jobb a téglától, hogy még nagyobb baci-közeg tud kialakulni a talajban is. De persze ez inkább elterítve jó vastagon (pl ha a hátsó rész egységesen magasabb), púpozni nem nagyon lehet jól.
 
A lávakőzúzalék biztos jobb a téglánál, de nem akarom keverni a talajt. A tégla eszembe sem jutott, pedig hát tényleg, hiszen az is agyagból van, habár fogalmam sincs a készítés során hozzáadott adalékok miatt nem lehet veszélyes a garnikra?
Én meg az utca széléről loptam egy nagy darab követ, de akkor helyettesítem egy téglával. Jó ötlet, és még hasznosabb is. Gondolom, hogy mindegy milyen tégla. Próbálok vmi rácsos téglát venni, aminek a közepét ki tudom venni, és akkor a közepébe meg rakok vmit a baciknak, és akkor a talajjal sem keveredik.
Annyi jó tanácsot kapok, hogy tényleg egyre inkább azon gondolkodom, hogy indítok egy naplót.
Köszönöm szépen!
Szóval mindegy milyen tégla? Gondolok itt pl egy B30-asra, amit méretre flexelek, és a közepét kivágom a szűrőanyagnak.
Bele milyen szűrőanyagot ajánlotok? Vmi hálós purigenre gondolnék a baciknak. Ugye ott fényt nem fognak kapni, és áramlat sem éri, hiszen rajta lesz a "domb".
 
Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék, hogy szürke cementből lehet-e bujkálókat készíteni akváriumba?
Ha nem, akkor milyen könnyen beszerezhető anyagot használjak?
Valamint milyen festékkel lehet őket festeni?

Köszönöm.
 
Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék, hogy szürke cementből lehet-e bujkálókat készíteni akváriumba?
Ha nem, akkor milyen könnyen beszerezhető anyagot használjak?
Valamint milyen festékkel lehet őket festeni?

Köszönöm.
Kedves Béla!

Legtöbbünk törekszik a víz alatti világunk lehető legtermészetesebb kialakítására (jó-jó hegyek meg vízesés, meg erdő, stb..., de mégis), az élőlényeink is szívesebben veszik ha minél kevesebb környezetidegen anyag kerül a nyálkahártyájukkal közvetlen érintkező vízbe. Számukra egy ágas-bogas fadarab, vagy dús növényzet százszor jobb búvóhely mint a mit mi tudunk a saját kezünkkel kreálni. Természetesen a döntés a Te kezedben van, de mindenképp olyan anyagokat használj ami nem szól bele durván a víz paramétereibe (pl: cement Ph 13-erősen lúgos) és nem tartalmaz vízben oldódó mérgező anyagokat (festék- vegyi anyagok garmadája)!
Reméljük nem veszed a javaslatunkat bántásnak!

Jó akvarizálást!

AmegA
 
Kedves Béla!

Legtöbbünk törekszik a víz alatti világunk lehető legtermészetesebb kialakítására (jó-jó hegyek meg vízesés, meg erdő, stb..., de mégis), az élőlényeink is szívesebben veszik ha minél kevesebb környezetidegen anyag kerül a nyálkahártyájukkal közvetlen érintkező vízbe. Számukra egy ágas-bogas fadarab, vagy dús növényzet százszor jobb búvóhely mint a mit mi tudunk a saját kezünkkel kreálni. Természetesen a döntés a Te kezedben van, de mindenképp olyan anyagokat használj ami nem szól bele durván a víz paramétereibe (pl: cement Ph 13-erősen lúgos) és nem tartalmaz vízben oldódó mérgező anyagokat (festék- vegyi anyagok garmadája)!
Reméljük nem veszed a javaslatunkat bántásnak!

Jó akvarizálást!

AmegA
Köszönöm a választ.
Csiga sügereim vannak, és a csigaházak kiváltására gondoltam a cement bujkálókat, mert ha a csigaházban pusztul el egy hal akkor általában még 5-6 követi mire észreveszem a vizen, hogy baj van. A bujkáló egyszerübbnek tünt, de az valóban igaz, hogy nem a legszebb és pláne nem természetes. Valami mást kell kitalálnom.
Üdv: B
 
Sziasztok!
Kíváncsi vagyok a véleményetekre...A mai nap összeraktam egy új Iwagumi Hardscape-et.... Akvárium mérete: 45x30x30 Opti-White...Alapnak Tropica Substrate talaj használtam, kb 1.5 cm vastagon... erre a rétegre raktam rá a Tropica Aquarium Soil... a Hardscape alapját pedig Seiryu kő (18kg) adja, amit impala ragasztóval ragasztottam össze.... a köveket magam törtem és raktam össze...a háttér még nem végleges mert opálos white háttér lesz...a szúrésről egy OASE Biomaster 250 gondoskodik majd.... Kinek mi az észrevétele véleménye.... várok minden kritikát és építő véleményt....

293hg276fg84lyx5cfd5.jpg
 
Kinek mi az észrevétele véleménye.... várok minden kritikát és építő véleményt....
Szia. Szerintem tök jó - így ahogy van!
Hátul hagyj annyi helyet - akár az egész hardscape előrébb mozgatásával - hogy a középső részen legyen helyed még a későbbiekben kisebb dekorral/növénnyel kiegészíteni. Értsd: ne fehér ürességgel érjen véget a látvány.
Szívesen megnéznék a layoutról egy kevésbé mély fotót is, amit picit távolabbról lősz.

Szerk:
Egyúttal megkérnék egy moderátort (@inadsz), hogy mozgassa a megfelelő topikba e két posztot...
 
Utoljára módosított:
Üdv,
szedtem pár kiló fekete és vöröses színű bazalt tufát, de még mielőtt betenném a két akvárium valamelyikébe, meg szeretném kérdezni, hogy nem okoznak-e valamilyen gondot. Az egyik medencében halak, a 30 l-es nanóban pedig neocaridinák vannak. Csatolok pár fotót, köszönöm előre is a választ.
 

Attachments

  • IMG_20210724_200205.jpg
    IMG_20210724_200205.jpg
    253.3 KB · Megtekintések: 59
  • IMG_20210724_200225.jpg
    IMG_20210724_200225.jpg
    266.6 KB · Megtekintések: 64
Kész a hardscape nagyjából, pár kisebb követ még majd veszek..
A két jobboldali szikla alá 28x48 cm-es 2 cm-es lépésálló nikecellt raktam, lehet vele gond hosszabb távon? Nem úgy tűnik mint ami fel akarna jönni, úgy 25 kg az a két kő ami rajta van..
 

Attachments

  • image_6487327(5).JPG
    image_6487327(5).JPG
    396.9 KB · Megtekintések: 53
Üdv,
szedtem pár kiló fekete és vöröses színű bazalt tufát, de még mielőtt betenném a két akvárium valamelyikébe, meg szeretném kérdezni, hogy nem okoznak-e valamilyen gondot. Az egyik medencében halak, a 30 l-es nanóban pedig neocaridinák vannak. Csatolok pár fotót, köszönöm előre is a választ.
Ha bazalttufa, akkor nem nagyon változtat a vízparamétereken. Sósavat rá, ha nem pezseg jó lesz. 🙂
 
Üdv,
szedtem pár kiló fekete és vöröses színű bazalt tufát, de még mielőtt betenném a két akvárium valamelyikébe, meg szeretném kérdezni, hogy nem okoznak-e valamilyen gondot. Az egyik medencében halak, a 30 l-es nanóban pedig neocaridinák vannak. Csatolok pár fotót, köszönöm előre is a választ.
Ja,én is bazalt tufának nézem,de előtte slaggal,vagy zuhanyrózsával jól veresd ki,mert a lyukak tele vannak kosszal. Én ki is szoktam főzni kicsit.
Amúgy nálam csak tufa van az akksiban. Nem okoz gondot
 
Kész a hardscape nagyjából, pár kisebb követ még majd veszek..
A két jobboldali szikla alá 28x48 cm-es 2 cm-es lépésálló nikecellt raktam, lehet vele gond hosszabb távon? Nem úgy tűnik mint ami fel akarna jönni, úgy 25 kg az a két kő ami rajta van..
Egy észrevételem van, páros számú hegycsúcsok vannak. Vegyél még egy követ, hogy páratlan számú legyen.
Amit a boltban összeraktál, mert 3 volt, és balra meg szép lankás részt alakítottál ki. Inkább újraraknám, hogy a páratlan szám meglegyen.
 
Back
Oldal tetejére