• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Ki milyen GH/KH+-t használ?

hmmmm.... én meg fogom a mérőkanalat kiveszek a sóból, aztán megközelítem az akváriumot fölé tartom a kanalat és megfordítom :D:D:D
Az akváriumban feloldódik a só, keverés nélkül is ;)
De Nálad nem is áll fent a veszélye, hogy elejted a kanalat, még mielőtt kimernél a sóból, azután meg pláne nem.
Nekem mindkettő az erősségem. :D
 
Sziasztok,

Van valakinek tapasztalata Gh+ (Green Aqua Gh+) szárítással? Zavart, hogy egy kissé nedves lett a só. Gondoltam, milyen logikus ha leveszem a kupakot és a radiátoron hagyom száradni egy kicsit. Az eredmény ma reggelre egy sóleves lett 🤣 Valakinek valami jó ötlete a probléma megoldására?
 
Sziasztok,

Van valakinek tapasztalata Gh+ (Green Aqua Gh+) szárítással? Zavart, hogy egy kissé nedves lett a só. Gondoltam, milyen logikus ha leveszem a kupakot és a radiátoron hagyom száradni egy kicsit. Az eredmény ma reggelre egy sóleves lett 🤣 Valakinek valami jó ötlete a probléma megoldására?
Nekem is volt ilyen esetem. Zárt tégelyben száraz gombócokká tömörödött. Botmixert vetettem be, de semmi látszatja nem volt.
Azt tapasztaltam, ha már egyszer megszívta magát, akkor úgy is marad.
Egy 500 gr-os doboz (hál' Istennek!) tegnap fogyott ki.

Az lenne a jó, ha lenne olyan belső műanyag záró kupakja, mint a GA-s monotápoknak, vagy a GG-s garnikajáknak.
 
Nekem is volt ilyen esetem. Zárt tégelyben száraz gombócokká tömörödött. Botmixert vetettem be, de semmi látszatja nem volt.
Azt tapasztaltam, ha már egyszer megszívta magát, akkor úgy is marad.
Egy 500 gr-os doboz (hál' Istennek!) tegnap fogyott ki.

Az lenne a jó, ha lenne olyan belső műanyag záró kupakja, mint a GA-s monotápoknak, vagy a GG-s garnikajáknak.
Igen, nem volna rossz. Ráadásul szerintem a "remek" szárítós ötletemmel pont, hogy az ellenkezőjét értem el. Ahelyett, hogy száradt volna, szerintem a világ összes nedvességét megkötötte a levegőből. Szóval, amennyiben ma száraz köhögéssel küzdötök Budapesten, elnézést, én vontam ki a nedvességet a forgalomból :oops:
 
Igen, nem volna rossz. Ráadásul szerintem a "remek" szárítós ötletemmel pont, hogy az ellenkezőjét értem el. Ahelyett, hogy száradt volna, szerintem a világ összes nedvességét megkötötte a levegőből. Szóval, amennyiben ma száraz köhögéssel küzdötök Budapesten, elnézést, én vontam ki a nedvességet a forgalomból :oops:
És most van valamennyid, Norbi? Ugorj át, és adok az enyémből.
 
Kis fejlemény a fentiekkel kapcsolatban. Gondoltam egyet és tegnap este egy jó adag rizst tettem a dobozkába egy üditőskupakban. Láss csodát ma reggelre egészen pofás lett, szóval betettem egy új adagot. Felkevertem kicsit a sót, hogy ne tapadjon össze és most várok holnapig. 🤞
 
Kis fejlemény a fentiekkel kapcsolatban. Gondoltam egyet és tegnap este egy jó adag rizst tettem a dobozkába egy üditőskupakban. Láss csodát ma reggelre egészen pofás lett, szóval betettem egy új adagot. Felkevertem kicsit a sót, hogy ne tapadjon össze és most várok holnapig. 🤞
Nem voltak sose hülyék a nagyszüleink, amikor a sószóróba rizst is tettek. 😉
 
Sziasztok!
Csak egy apróbb észrevétel egy termékkel kapcsolatban.Én GA-s Gh-Kh + használok de figyelmetlenségemnek köszönhetően az akváriumom újraindításakor a második vízcserét követően elfogyott és rendeléskor nem raktam a kosárba 😭.Persze csütörtökön vettem észre a hibát,így csak jövő héten érkezik az új adag.Viszont az indítás utáni 2-3 naponkénti vízcsere szükségessége miatt elhaladtam a helyi üzemegységbe ahol megkérdezve hogy van-e visszasózójuk igennel válaszoltak és a polc leghátuljáról elövarázsoltak egy sera mineral salt terméket.A dobozra rá volt ragasztva egy magyar nyelvü termékleírás miszerint 5gr termék az összkeménységet 1.3 nK-val a karbonátkeménységet 0,6 nK-val emeli 100 liter RO vízben ezért meg is vásároltam.Nagyon megörültem hogy milyen szerencsém van így meg tudom csinálni a szükséges vízcserét.Hazaérve mégegyszer átolvastam az utasítást.Kicsit furán volt fogalmazva és volt rész ami kétszer volt leírva,így úgy döntöttem hogy leveszem a magyart hátha az angol egyértemübben fogalmaz (ezt a boltban nem tehettem meg).És ekkor ért a meglepetés.Az angol leírás egyértelmüen jelzi hogy a termék nem változtat a karbonátkeménységen.Jött a teszt mérés. És valóban a Gh leírás szerint emelkedet de a Kh 0 maradt RO vízzel készített oldatban.Igazából nem tudom mire vélni hogy miért rossz a magyar leírás de ha valaki nem ollvassa el az eredetit jóhiszemüen rossz vizet kavarhat.Sajnos elég sok terméknél tapasztalható ilyen (JBL cseptesztek).
Ui.:Lehet hogy ez nagyon egyedi eset és a matrica lett rossz termékre nyomva,mert körülnézve az interneten több helyen helyes fordításban találtam meg a termékleírást.
 
Sziasztok!

Kicsit az előző hozzászólással is kapcsolatos kérdésem lenne, új akvárium indításakor amikor még csak növények vannak benne és napi szinten kell a vízcsere, fontos-e a visszasózással foglalkozni, vagy elég 1-2 hét elteltével megkezdeni és addig jó magában az RO víz?
 
Sziasztok!

Kicsit az előző hozzászólással is kapcsolatos kérdésem lenne, új akvárium indításakor amikor még csak növények vannak benne és napi szinten kell a vízcsere, fontos-e a visszasózással foglalkozni, vagy elég 1-2 hét elteltével megkezdeni és addig jó magában az RO víz?
Az én határozott véleményem, hogy az első pillanattól kell aktív talaj mellé a GH/KH+. Ami felesleg, azt úgy is elnyeli a talaj, viszont az első időszakban lezajló nagymértékű nitrifikációs folyamat olyannyira ph csökkentő, hogy magát a baci kultúrát is kinyírhatja.
 
Back
Oldal tetejére