• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Ki milyen GH/KH+-t használ?

Sziasztok!

Kicsit az előző hozzászólással is kapcsolatos kérdésem lenne, új akvárium indításakor amikor még csak növények vannak benne és napi szinten kell a vízcsere, fontos-e a visszasózással foglalkozni, vagy elég 1-2 hét elteltével megkezdeni és addig jó magában az RO víz?
1. A vízkeménység növelő sók igazából növénytápsók is. A gazoknak kell kalcium és magnézium is.
2. A víz stabilitását is segíti. Ha nem használsz semmit és nincs az üvegben sem vízkeménység növelő kő, akkor a víz ph sokkal instabilabb lesz.
3. Létezik baromira alacsony ph-val természetes víz, akvárium is, de az élőlényeknek kelleni fog egy állandóság, ami az üveged stabilitását adja. Az állatok telepítésekor megváltoztatni a vízparamétereket, mert sokalljuk a gh-kh sók pocsékolását.... Hááát, ha ez az attitűd vezérel, akkor az aktív talajos indítást és a high-tech irányt felejtsd el, mert az alapvetően pazarlóan bánik az anyagi erőddel.
4. Az akvárium fontos lényei a baktériumok. Nem látjuk őket, de tőlük működik a szűrésed. Ha kezdetektől nem egy állandó vízparaméter a cél, akkor könnyen válaszolnak tömeges kipusztulással drasztikus változtatáskor.
 
Az állatok telepítésekor megváltoztatni a vízparamétereket, mert sokalljuk a gh-kh sók pocsékolását.... Hááát, ha ez az attitűd vezérel, akkor az aktív talajos indítást és a high-tech irányt felejtsd el, mert az alapvetően pazarlóan bánik az anyagi erőddel.
mivel mindenképp a high-tech irány a célom, arra az elmúlt hetekben már rájöttem, el kell engedni mi mennyibe kerül, és azt kell venni/csinálni ami szükséges hozzá, ha ezt akarja az ember
 
szerintetek lehet probléma belőle, hogy a GA-s GH/KH megszívta magát nedvességgel? Kuka vagy használhatom így is?
 
szerintetek lehet probléma belőle, hogy a GA-s GH/KH megszívta magát nedvességgel? Kuka vagy használhatom így is?
Én is így jártam + újra rendeztem az üveget múlt hétvégén, és mivel nem voltak benne a halak, gondoltam mehet direktbe bele a GHKH+
A jelentős része rögtön feloldódott, de ami a képen van az már 4 napja így van és nem akar eltűnni :rolleyes:
Eddig amíg száraz volt, sosem volt ilyen, pedig többször is volt hogy direktbe az üvegbe raktam a port és nem a vízcserés hordóba.
1695967430181.png
 
KH/GH mindig nehezebben oldódik mint a sima GH. A boltban az utóbit hasznájuk többet ezt direktbe akváriumba lehet tolni. De a KH/GH más gyártó termékeinél is problémás. Ezt inkább érdemes feloldani előtte.
Jah és igen a KH/GH a tárolóban is jobban megköti a vizet mint a sima GH. Szal nem érdemes fedél nélkül hagyni a dobozt sokáig. Baj akkor sem lesz csak nehezebb adagolni.
 
Én is így jártam + újra rendeztem az üveget múlt hétvégén, és mivel nem voltak benne a halak, gondoltam mehet direktbe bele a GHKH+
A jelentős része rögtön feloldódott, de ami a képen van az már 4 napja így van és nem akar eltűnni :rolleyes:
Eddig amíg száraz volt, sosem volt ilyen, pedig többször is volt hogy direktbe az üvegbe raktam a port és nem a vízcserés hordóba.
View attachment 177993
Egy sűrű szövésű hálón keresztül öntsd be egy literes palackban feloldva. Ami fennakad, azt a hálóval összemasszírozod, amíg el nem tünik. Esetleg még a szódáspalackos trükköt tudom javasolni. Amúgy, ha vannak már benne kapirgászok, akkor pár nap alatt eltüntetik. 😉
 
KH/GH mindig nehezebben oldódik mint a sima GH. A boltban az utóbit hasznájuk többet ezt direktbe akváriumba lehet tolni. De a KH/GH más gyártó termékeinél is problémás. Ezt inkább érdemes feloldani előtte.
Jah és igen a KH/GH a tárolóban is jobban megköti a vizet mint a sima GH. Szal nem érdemes fedél nélkül hagyni a dobozt sokáig. Baj akkor sem lesz csak nehezebb adagolni.
Én is használom mindkettőt, a KHGHt csak alkalmanként, kiegészítés képpen. A doboz nem volt fedő nélkül de lassan már 1 éves, szóval volt azért nyitogatva. Mindenesetre ezentúl maradok az előzetes feloldásnál.

Egy sűrű szövésű hálón keresztül öntsd be egy literes palackban feloldva. Ami fennakad, azt a hálóval összemasszírozod, amíg el nem tünik. Esetleg még a szódáspalackos trükköt tudom javasolni. Amúgy, ha vannak már benne kapirgászok, akkor pár nap alatt eltüntetik. 😉

A hálós módszert meg tudom csinálni de gondolom utána a mérőkanalas adagolás már nem úgy van mint előtte. Ha inkább kirakom a napra kiszáradni az nagy hülyeség? :unsure:
A kapirgászok most hétvégén költöznek vissza.
 
Eddig Dennerle beesalt GH+-t használtam az akiban (10 éven át), növényes, CBS garnis, neonhalas akváriumban, aktív talajjal, nem keményítő dekorral (bazalt, lávakő), Profito táppal. Heti 30-40l vízcsere van RO vízzel, egyszerűen 120-130 ppm-re visszasózva (a só "zutty az akiba módszerrel" kerül be). Most elfogyott a só és vennék GA-s GH+-t, de elbizonytalanodtam. GH/KH+ vagy csak a sima GH+ kell nekem?
Valahogy a csigák sosem éltek túl sokáig, most sincs egy darab sem, csak a házatlan csiga mászkál a falon. Köszi.
 
Valahogy a csigák sosem éltek túl sokáig, most sincs egy darab sem, csak a házatlan csiga mászkál a falon. Köszi.
Planária. Egyfajta laposféreg. Ha nincs magasnyomású CO2, akkor valószínű, hogy ők a felelősnek a csiguszok fogyásáért. Javaslom nézz be ide:
 
Planária. Egyfajta laposféreg. Ha nincs magasnyomású CO2, akkor valószínű, hogy ők a felelősnek a csiguszok fogyásáért. Javaslom nézz be ide:
Pajzscsiga, nem planária :)
1700648796562.jpeg
És amúgy van CO2, külső reaktorral beoldva, ezt elfelejtettem írni :) A DC színe mélyzöld (direkt)
 
Milyen élölények vannak a pajzscsigán kivült? Mennyi pontosan a gh°d és kh°d szint?
ideális esetben fele annyi kh van, mint gh.
Növények (anubias, buce, rotala, stauroge r., microsorium), neonhal, CBS garnéla, korábban néhány Cory. Évek óta nem méregetem a vizet, csak a TDS mérővel állítom be 120-130 ppm-re. A CBSek úgy szaporodnak, mint a nyulak. Csak a csigák tűntek el :)
A másik, Bettás akváriumban nincs CO2, csak lágyvíz, oda is ugyanúgy állítom be a vizet. Csiga ott is csak a pajzscsiga.
 
A TDS 120-130 szerintem GH/KH adagolás esetén érvényes gyakorlati érték. A csigaház felépítéséhez mész kell, az pedig a KH összetevőből lesz a vízben.
Egyszer én is lementem, KH < 0,8 alá, olyan megfontolásból, hogy kevesebb CO2-vel is elérjem a savas vizet. Igen ám, csakhogy a süncsigák háza kilyukadt. :-(
Most GH=7 KH=4 értéket lőttem be.
 
Back
Oldal tetejére