• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Ki milyen GH/KH+-t használ?

Köszönöm. Igen növényeknek jobb, viszont endler guppinak leírás szerint 15 nk kellene...Bár nem tudom mi lesz vele, ha csak 5 nk.
 
Köszönöm. Igen növényeknek jobb, viszont endler guppinak leírás szerint 15 nk kellene...Bár nem tudom mi lesz vele, ha csak 5 nk.

A guppinak közepesen kemény / kemény víz kell és lúgos pH - "gyárilag". Jelenleg én is tartok Endlereket, lágy savas vízben (pH 6, Gh 7-8), és szépen szaporodnak, elevenek, jó a színűk. (Bár fognak kapni egy saját medencét vmikor, mert terveim vannak velük...)

Ha sima Gh+ sóval sózod vissza, akkor a pH úgysem lesz meg, mivel a Gh+ só Kh-t nem emel. Az meg teljesen természetellenes, hogy magas a Gh, és nulla közeli a Kh. Én a helyedben inkább egy "pancsolt" vizet csinálnék, csapvíz + RO + só, akkor meglesz a pH, az alacsonyabb keménység meg annyira nem zavaró. De ha lágy vízben tartod őket, akkor sem fognak szenvedni.
 
A guppinak közepesen kemény / kemény víz kell és lúgos pH - "gyárilag". Jelenleg én is tartok Endlereket, lágy savas vízben (pH 6, Gh 7-8), és szépen szaporodnak, elevenek, jó a színűk. (Bár fognak kapni egy saját medencét vmikor, mert terveim vannak velük...)

Ha sima Gh+ sóval sózod vissza, akkor a pH úgysem lesz meg, mivel a Gh+ só Kh-t nem emel. Az meg teljesen természetellenes, hogy magas a Gh, és nulla közeli a Kh. Én a helyedben inkább egy "pancsolt" vizet csinálnék, csapvíz + RO + só, akkor meglesz a pH, az alacsonyabb keménység meg annyira nem zavaró. De ha lágy vízben tartod őket, akkor sem fognak szenvedni.

Köszönöm.

Akkor inkább Gh/Kh+ veszek (Dennerle Osmo remineral vagy Shrimpking) és beállítok 8-10 Gh/4-5 Kh-t.
 
Sziasztok,

Használ valaki (CaCl2-2H2O) és Magnézium-szulfát heptahidrátot (MgSO4·7H2O) visszasózásra? Mik a tapasztalatok?
 
Utoljára módosított:
Szia,

Egy másik bejegyzésben írtam hogy RO víz visszasózásra használtam és kis idő elteltével előjött az ecsetalga, arra gondoltam hátha erre vezethető vissza, de azóta próbáltam visszasózás nélkül is és ugyanazt tapasztaltam.

Sziasztok,

az alábbi problémában szeretnék segítséget kérni:

Akváriumomat a kezdetek óta csapvízzel töltöm de régóta van RO készülékem és szerettem volna váltani RO vízre. Kb 1 éve próbálkoztam vele először úgy hogy hetente cserélt vizet már csak RO vízzel pótoltam (MgSO4·7H2O) és (CaCl2-2H2O) val visszasózva. 4-5 hetet követően az eddig minimális algával működő akváriumban megjelent az ecsetalga és durván elkezdett terjedni mindenhol. Ekkor visszaálltam a csapvízre és pár hetet követően, miden rendeződött, elhalt az ecsetalga is.

Most újra megpróbálkoztam vele. Szintén a fenti módszerrel csak visszasózás nélkül, de ugyanaz a jelenség történt, megjelent az ecsetalga 2-3 hét után mindenhol.

Akvárium paraméterek: 60 L, akvatic nature pro soil (nagyon régi ezért jbl táp kapszulával felgyógyítva), nagynyomású CO2, atman cf 600 szűrő (matrix, substrat pro, Seachem Purigen..), led világítás smd5730 kb 5-6000 lumen (napi 8 óra), Green Aqua Micro+macro 3 ml/nap, heti 30% vízcsere.

Szerintetek mi lehet gond, mit csinálok rosszul RO vízzel?
 
Szia,

Egy másik bejegyzésben írtam hogy RO víz visszasózásra használtam és kis idő elteltével előjött az ecsetalga, arra gondoltam hátha erre vezethető vissza, de azóta próbáltam visszasózás nélkül is és ugyanazt tapasztaltam.
Koszi!

En nemreg tettem meg ugyanezt a lepest, es szerencsere nem jott alga. Koztes lehetoseg, hogy ( aktiv szenen tisztitott) csapvizzel kevered a RO vizet a kivant kemenysegre / TDS-re, persze ha olyan a csapvized...
 
Köszönöm.

Akkor inkább Gh/Kh+ veszek (Dennerle Osmo remineral vagy Shrimpking) és beállítok 8-10 Gh/4-5 Kh-t.
Miért ezek közül veszel? GA-s nem jó? (talán az a legolcsóbb) Csak azért kérdezem, mert én is készülök venni.
 
Amikor azt a bejegyzest irta, meg nem volt a GA-nak sajat GH/KH+, csak GH+
Valóban nem túl új komment! :)
Szóval akkor jók a tapasztalatok GA-sal? Nem túl nagy akiban lenne, úgyhogy az ár másodlagos..
CRS-hez ajánlanád vagy oda elég a régi? Még elég sok van belőle.
 
Valóban nem túl új komment! :)
Szóval akkor jók a tapasztalatok GA-sal? Nem túl nagy akiban lenne, úgyhogy az ár másodlagos..
CRS-hez ajánlanád vagy oda elég a régi? Még elég sok van belőle.
A GH/KH+ sojuk par honapos, talan oktoberben kezdtek forgalmazni, tul sok tapasztalatot meg ne varj. Viszont a GH+ alapjan nem lehet rossz ez sem. A dennerle GH/KH+ evek ota letezik, sokan hasznaljak (koztuk mi is), megbizhato es stabilan beallithato a vized. Cserebe nem olcso, vagyis relativ, de az elmult evekben brutalisan dragult.
CRS-hez inkabb a sima GH+, ha KH-t emelsz, noni fog a PH-d is, azt nem szeretik nagyon.
 
A GH/KH+ sojuk par honapos, talan oktoberben kezdtek forgalmazni, tul sok tapasztalatot meg ne varj. Viszont a GH+ alapjan nem lehet rossz ez sem. A dennerle GH/KH+ evek ota letezik, sokan hasznaljak (koztuk mi is), megbizhato es stabilan beallithato a vized. Cserebe nem olcso, vagyis relativ, de az elmult evekben brutalisan dragult.
CRS-hez inkabb a sima GH+, ha KH-t emelsz, noni fog a PH-d is, azt nem szeretik nagyon.
Köszönöm, hasznos volt a válaszod!
Emlékeztem én, hogy valamiért oda csak GH+-t lehet használni (gondolom az aktív talaj stabilizálja a PH-t), de a növényesbe beszerzek egy GH/KH+-t a PH ingadozás elkerülésére.
 
Sziasztok.
Nagyon kemény a csapviz nálunk Gh: 30 kh: 20. Lowtech medence 200 liter. Érdemes ilyen esetben a lágyítással foglalkozni? Anubiasok cryptok és pár gyenge világítás mellett tartható növényeim vannak. Tervezem növelni a világítást és lenne co2 adagolás, ebben az esetben érdemes lágyítani a co2 beoldás miatt?
 
Sziasztok.
Nagyon kemény a csapviz nálunk Gh: 30 kh: 20. Lowtech medence 200 liter. Érdemes ilyen esetben a lágyítással foglalkozni? Anubiasok cryptok és pár gyenge világítás mellett tartható növényeim vannak. Tervezem növelni a világítást és lenne co2 adagolás, ebben az esetben érdemes lágyítani a co2 beoldás miatt?
Szia!

ilyen kh mennyiséggel szinte felesleges a co2, nem fog segíteni sajnos a ph-d meg sem fog mozdulni valószínűleg. Ro sokat segíthet, ha komolyabb fejlesztésen gondolkozol.
 
Sziasztok.
Nagyon kemény a csapviz nálunk Gh: 30 kh: 20. Lowtech medence 200 liter. Érdemes ilyen esetben a lágyítással foglalkozni? Anubiasok cryptok és pár gyenge világítás mellett tartható növényeim vannak. Tervezem növelni a világítást és lenne co2 adagolás, ebben az esetben érdemes lágyítani a co2 beoldás miatt?
Szia! Üdv a fórumon!

Akkor érdemes lágyítani, ha a jelenleginél igényesebb növényekkel akarsz foglalkozni. Az anubias és cryptocoryne fajok bírják a kemény vizet, CO2 sem kell nekik. Nem tudom, mi van még ezen kívül. Ilyen kemény vízben szerintem a CO2-nek nincs sok értelme.
 
Sziasztok. Dennerle osmose remineral ÷
használok visszasozásra.Az tünt fel az utóbbi időben,hogy bármennyire is összekeverem nem oldódik fel teljesen sem langyos sem hidegben vízben. Nem tudom hogy így rendben vane,ezért szeretném kikérni a véleményeteket.Előre is köszönöm.
 
Utoljára módosított moderátor által:
Sziasztok. Dennerle osmose remineral ÷
használok visszasozásra.Az tünt fel az utóbbi időben,hogy bármennyire is összekeverem nem oldódik fel teljesen sem langyos sem hidegben vízben. Nem tudom hogy így rendben vane,ezért szeretném kikérni a véleményeteket.Előre is köszönöm.
Szerintem nem gáz. Igaz, hogy ezt a terméket még nem használtam, de túl nagy különbség nem lehet a többi por alapú visszasózó közt. Majd az üvegben, hígabb oldatban oldódik. 😉(Szép is lenne, ha a mészkő olyan gyorsan oldódna vízben... Omlanának össze a házak egy kis párás ködtől...)
 
Utoljára módosított moderátor által:
Sziasztok. Dennerle osmose remineral ÷
használok visszasozásra.Az tünt fel az utóbbi időben,hogy bármennyire is összekeverem nem oldódik fel teljesen sem langyos sem hidegben vízben. Nem tudom hogy így rendben vane,ezért szeretném kikérni a véleményeteket.Előre is köszönöm.
GA GH+-t használok, és ugyanúgy nem oldódik fel teljesen.
Van e célból egy csodafegyverem. ;)
1645376430370.png
 
Back
Oldal tetejére