• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Key's Forest

Es mennyivel kevesebb GH+t adsz igy, h meg az asvanyi port adagolod? Amikor inditottam az akvat akkor volt benne ko formaban, de ugy vettem eszre, h ahol a ko volt ott a novenyek kiegtek.
Érdekes módon a Mironekuton semmivel sem emeli meg a TDS értéket. Szóval én addig adagolom a GH+ port, míg el nem érem a 120-as értéket, aztán szórok egy keveset(késhegynyi) a Mironekutonból is.
 
Érdekes módon a Mironekuton semmivel sem emeli meg a TDS értéket. Szóval én addig adagolom a GH+ port, míg el nem érem a 120-as értéket, aztán szórok egy keveset(késhegynyi) a Mironekutonból is.
Koszonom a segitseget! Mar meg is rendeltem a cuccost!
 
sziasztok! Jo reg nem irtam a naplomba! De mentsegemre szoljon, h kozben az akvat egesz szepen rendbe hoztam. Jelenleg egy keves zold ponton kivul algam nincs, a viz kristalytiszta. Attol fuggetlenul, h ide nem irtam rengeteget olvastam a forumot es ugy erzem sokat tanultam ismet! Alapvetoen az elozo algabumm egyertelmuen a rossz CO2 beoldas es keringetes volt a felelos es arra meg ra jott a nem megfelelo tapozas. Ugyanis szerintem ugy jartam N-dee kollega meg nagyon regen (nagyon hasznosak ezek az adatok itt a forumon!!!) a nitrat szintem gyakorlatilag nem lehet merni a nagy biologiai szurokozeg miatt. De miota dupla nitratot adagolok es a CO2 is rendbe jott azota fokozatosan elkopott az alga. Azota kikevertem magamnak az EI tablazat szerint a mannat es ugy tunik az is bevalt. Noveny fronton is tortent valtozas. A sok Blyxabol 60% ment helyere Monte Carlo kerult elore moge pedig HM bokor. Egy ket helyre kerul egy kis Pogo Helferi es az aranymetszesbe kerult egy csokor Rotala Magenta, h megtorje a zold uralmat. @eMZé kolllega tanacsara vizcsereknel belovom 120ra a TDS-t adok egy kis mironekutont hozza es a garnelak tenyleg vigan elvannak. Ugyh kopp-kopp, de most minden rendben. Gyurom az akvat az IAPLC-ra. Mar csak azert is megeri nevezni, h kapjak egy szep oklevelet a helyezes meg lenyegtelen plane elso akvariumnal.
 
sziasztok! Pici Update az akvarol. Az elmult egy honapban, tortent par valtozas. A hatso Diandra sor ismet kimult, ugyanugy mint az elso telepiteskor alulrol befeketedet es elrothadt. Olvastam itt a forumon, h eleg kenyes ez a faj, hat ezt csak alatamasztani tudom. Ennel a novenynel nem megengedett a hiba! Ugyanis a diy reaktor elkoszolodasaval jelentosen csokkent a flow igy co2 problemaja lett sztem. Erdekes, h a tobbi novenyen semmi nem latszott de ez egybol elpusztult. Harmadjara nem probalkozok, Rotala Indica kerult a helyere egy hete, remelem ezzel tobb szerencsem lesz. Blyxa ugy no mintha muszaly lenne neki, nem gyozom eladni a felesleget. Gondolkodtam azon, h kellen koze beszurkalnom par to Hygrophila pinnatifidat, ezzel is novelve kicsit a termeszetes hatast. Ebben meg nem dontottem. A montecarlo elven, de nem durrant akkorat amit elvartam. HM bokrok szepen surusodnek, a Rotala Magenta pedig mostmar szep uj hajtasokat hoz mar alig latszodik az emers formaja. Alga csak zoldpor van, de megtalaltam a legjobb irtasi modjat. Leszivom szinte teljesen a vizet es letorlom az uvegrol rongyal teljesen ezzel a modszerrel mar szinte eszrevehetetlen a reteg. Camera fronton is update jott, mert nagyon megtetszett @letsgodisco akvajanak a szep rajzolata, ugyh szereztem egy hasonlo obit: Sigma 24mm f1.4 igaz neki 35mm van, de nekem ez a perspektiva jobban tetszik. Meg mielott megjott agyaltam, h megtartsam-e melle meg a canon 17-40est, de amint kiprobaltam eldolt, mennie kell a canon obinak. Sokkal szebb reszleteket add vissza, az f ertekrol meg nem is beszelve. Igertem multkor fotokat, akkor elmaradt, de most itt van nehany reszlet az emers reszrol.
25681427076_a3d14825e1_b.jpg_MG_0029 by zoltan csanyi, on Flickr
25586438272_cf37f204e8_b.jpg_MG_0028-2 by zoltan csanyi, on Flickr
25707473745_b3573bce21_b.jpg_MG_0026 by zoltan csanyi, on Flickr
 
Igen ez mar az. Azt olvastam, h a 35mm-esnek meg egy fokkal elesebb a kepe, de ezzel is teljesen meg vagyok elegedve. Mar csak egy 5Ds kellene... sweet drems:love:

Akkor te a vázról én meg az objektívedről :)
Nagyon jó kis lencse. Én is erősen gondolkodom a sorozatból bővíteni.
 
Sziasztok! Az elmult nehany hetben ezkozltem egy kis feny upgrade-et. Jott plus 2x39w az eloter kiemelesere es csinaltam egy hatso diy led vilagitast a majdani fotohoz. Egyelore minden ugy fejlodik ahogy elvartam. Sajnos a GDA is. Azzal nem tudok mit kezdeni. Gyakorlatilag minden heten nullara szivom a vizet, halakat kiszedem a garnelakkal, novenyeket papirtorlovel lefedem es nedvesen tartom. Hagyom szaradni az uvegen az algat, majd szepen letorlom, h veletlen se keruljon vissza a vizbe. A koveket le kezelem seachem excel-el, homokot atmosom. Igy birja max 4napig. A kovetkezo takaritasnal tiszta homaly ismet. Jo lenne tudni az okat ennek. De igazabol ez nem zavar annyira, nem akarok a verseny elott blackout-ot csinalni. Csak az a 4-5 ora mata nem hianyzik hetente :D a vegso kepre rendelek 25 neont es a tul nagy regieket addig kiszedem. Szerencsere van olyan opcio, h direkt kicsiket kuldenek. Az emers resz meg durvan elszaporodott, az mc mar kilog az akva oldalan :) kepek a keddi takaritas utan lovok! Esku :D
 
Back
Oldal tetejére