• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes eMZé iwagumi v4.0 - 90x45x45 (182 liter)

eMZé

Kertész bálvány
A szokásos technikai részletek:

Akvárium: 90x45x45 182 liter (opti white)
Szekrény: ADA stílusú tömörfa 90x80x45 egyedi barna színben
CO2: 5kg szabványos palack + Papillon reduktor/buborék számláló + Aqua Medic mágnesszelep + 2db ADA visszafolyásgátló + ADA diffuzór 40mm
Világítás: ATI 4x39 Watt T5 2-2 cső külön-külön időkapcsolóval vezérelve (OSRAM csövek)
Szűrés. ADA ES-1200
töltet: 8 liter nagyszemű Bio Rio + 2x100 ml Seachem Purigen
ADA üveg ki és befolyókkal
Tápozás: ADA Green Brighty Step1(később Step2) + Bright K
Algaírtó: Twinstar Nano
Talaj: használt H.E.L.P. + használt Environment összesen kb. 25 liter
Táptalaj: Tropica 5 liter
Dekor: Manten Stone 31 kg
Növény: HC
Élőlények: Amanda lazac, fonal algázó, oto, red cherry

Normális napló címet megpróbálok később kitalálni, most nem működik az agyam (egyenlőre). Éjjel háromkor lettem kész a berendezéssel, ültetéssel és szűrő beüzemeléssel.

Köszönöm a segítséget a kövek válogatásában és az elrendezés kitalálásában @inadsz @viktorlantos ! :);)
A végeredmény:

iwagumi v4.0 by Zoltán Szelei Kis, on Flickr
 
Szuper.
Bár a bal oldali nagy kő mintázata nekem - még - nem igazán tetszik (sárkánykőre hajaz), de ismerve korábbi munkáidat pár hónap múltán ezt minden bizonnyal másképp fogom gondolni (y)
Addig meg csak :wideyed:
Amanók nélkül vágsz bele a gyepbe, bátor vagy. Bár nálad technikában sem tapasztalatban nincs gyenge pont.
HC-n - no meg gondolom, némi mohán - kívül nem is tervezel más növényt? Nem lesz ez neked túl unalmas Zoli? ;)
Ez esetben lenne egy javaslatom a címre: Pasture of Gods
 
Eleged lett a dzsungel nyesésből? :D
Nekem kicsit fura a koncepció,nem teljesen értem,de lehet,hogy majd dúsabb növényzettel megértem majd!(y)
 
eMZé! Én biztos nem piszkálnék bele... Csak a kövek, a zöld pázsit és a vígan úszó halacsok, meglesz neki a fílingje, szerintem.
 
Na igen, a nagy kő. Szerelem első látásra.
Átpakoltam az összes létező követ a GA-ban vagy ötször, de struktúrában és stílusban csak hasonlókat találtam, azaz ezeket. Moha nincs csak HC, egyenlőre nem is lesz, mert meg akarom nézni hogy mutat ennyire minimálban. Később lehet szó Blyxáról, tenellusról, aciról vagy stauról.

Viktornak nagyon jó a szeme, mert már nekem is feltűnt, hogy kétszer akkora távolságból jobban mutat. Minő véletlen, pont ott szoktam fetrengeni a kanapén:D

Az eddigi munkáim közül ugyan nem ez a legjobb, hiszen nem is ezt akartam, csak pont nem volt megfelelő Red Moore. Viszont a feleségem hazaérve a hardscapet meglátva ezt mondta: Nem rossz! Nekem ennyi elég is, mert tőle ez már nagy dícséret.
Fél év múlva meg megcsinálom amit eredetileg akartam, addigra úgy is jön még pár dekor szállítmány.
 
Eltelt 2 hét az indítás óta. A HC-n teljesen elhanyagolható mennyiségű alga van, a kövekről ez már nem mondható el. Nyugi, már kapják a Carbos kezelést. A 10 doboz HC kevés volt az indításhoz, simán be tudtam volna még 5 dobozzal ültetni. Ennek megfelelően lassan is sűrűsödik, illetve ki akartam próbálni mi történik, ha csak ADA Step 1 és Bright K tápokat használok. Jelentem nem jött be. Kell még egy kis foszfát is a jó bulihoz;) Na meg a kevesebb algához.

Ma kint ettük a jó kis behűtött dinnyét az asszonnyal az erkélyen. Ránéztem az akváriumra és bevillantak @viktorlantos szavai. Azaz, hogy ennek az akváriumnak jól állna a távolról fotózás. Több se kellett előkaptam az ezer éves Minolta 75-300 obimat ás felcsaptam a gépre. A fotó kb. 5 méterről 110 mm beállítással és magasról lett lőve. Tényleg ez áll a legjobban neki. Persze az obi nem hozza a megszokott élességet, de a lényeg látszik rajta.
Megjegyezném, hogy ez a beállítás a mai verseny némelyik akváriumának is előnyösebb lett volna, viszont gyakorlatilag kivitelezhetetlen.

Stones have a lot of algee by Zoltán Szelei Kis, on Flickr

Vágtam egyet a képből csak, hogy lássam hogyan is nézne ki leeresztett vízzel - majd egyszer a verseny fotóhoz.

Cutted photo - try to find the best settings by Zoltán Szelei Kis, on Flickr
 
Eltelt 2 hét az indítás óta. A HC-n teljesen elhanyagolható mennyiségű alga van, a kövekről ez már nem mondható el. Nyugi, már kapják a Carbos kezelést. A 10 doboz HC kevés volt az indításhoz, simán be tudtam volna még 5 dobozzal ültetni. Ennek megfelelően lassan is sűrűsödik, illetve ki akartam próbálni mi történik, ha csak ADA Step 1 és Bright K tápokat használok. Jelentem nem jött be. Kell még egy kis foszfát is a jó bulihoz;) Na meg a kevesebb algához.

Ma kint ettük a jó kis behűtött dinnyét az asszonnyal az erkélyen. Ránéztem az akváriumra és bevillantak @viktorlantos szavai. Azaz, hogy ennek az akváriumnak jól állna a távolról fotózás. Több se kellett előkaptam az ezer éves Minolta 75-300 obimat ás felcsaptam a gépre. A fotó kb. 5 méterről 110 mm beállítással és magasról lett lőve. Tényleg ez áll a legjobban neki. Persze az obi nem hozza a megszokott élességet, de a lényeg látszik rajta.
Megjegyezném, hogy ez a beállítás a mai verseny némelyik akváriumának is előnyösebb lett volna, viszont gyakorlatilag kivitelezhetetlen.

Stones have a lot of algee by Zoltán Szelei Kis, on Flickr

Vágtam egyet a képből csak, hogy lássam hogyan is nézne ki leeresztett vízzel - majd egyszer a verseny fotóhoz.

Cutted photo - try to find the best settings by Zoltán Szelei Kis, on Flickr
En azert elfogadnam ezt a "lassan" surusodo HC-t... Az enyemmel meg koszono viszonyban sincs! Mi a titkod? :D
 
Esténként az akvárium elé ülünk és meséket olvasunk fel:D

Nincs titok: napi 8 óra világítás az első pillanattól/5 liter táptalaj/napi tápozás/beállt szűrő/Twinstar/megfelelő visszasózás(csak Gh)
Ennyi a lényeg, nincs itt semmiféle varázslat:)
A taptalajon kivul minden megvan. Lehet, h megprobalok par taprudat leszurni hatha jobb lesz.
 
Megint eltelt egy hónap. Tegnap megejtettem a 3. vízcserét. Igen, jól látod csak a harmadikat. 1,5 hétig magára volt hagyva az akvárium, ennek megfelelően egy majdnem vízfelszínig érő fonalalga csomó fogadott. Kikaptam, aztán kapott egy nyírást a HC. Ez volt a második nyírás mindössze. Ez köszönhető az ADA tápozásnak, másrészt a kimaradozó tápozásnak. Ilyen félvállról még nem vettem soha akvárium indítást, de eddig nem jelentkezett semmi probléma szerencsére.

A nyaralásra megleptem magamat egy már régóta kiszemelt objektívvel, egy Sigma 10-20 mm f3,5 -el. Nagyon jó objektív, aki megteheti, annak csak ajánlani tudom. Akvárium fotózásra nem igazán alkalmas, bár bizonyos scape-eknél lehet mégis.
Na nézzük mit tud:
10 mm:

10 mm by Zoltán Szelei Kis, on Flickr

20 mm:

20 mm by Zoltán Szelei Kis, on Flickr
 
Back
Oldal tetejére