• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Non El natural > karanten > el natural

bobbytables81

Nézelődő
Sziasztok!

Kb masfel eve csoppentem bele a tortenetbe. Anyam vett 2 neonhalat az akkor 3 es fel eves lanyomnak. Melle vettunk egy gomb akvariumot. Mar akkor is mondtam anyamnak a boltban, hogy ne vegye meg azt az "akvat", mert nem szabad abban halat tartani.
O jot akart + nem ert hozza, ugyhogy megvette a kicsinek.

Meg az nap megkaptam keresztfiamtol az akkorra megunt 60 literes akvariumat, szoval a 2 neon csak par orat kenyszerult eltolteni a gombakvaban.
Gyorsan berendeztem nekik a 60-ast, este beszeltem unokatesommal akinek van egy 400-as halas akvaja.

Mutatott egy felvideki webshopot es Biro Joci YT csatornajat amit el is kezdtem nezegetni aznap es nagyon megtetszett az akvakerteszet.
Eldontottem, hogy ebbe az iranyba indulok el es osszehozok egy szep akvariumot.

Rengeteget kutattam, tanultam, beszereztem az alap cuccokat. Kis ido mulva lecsereltem az akva belso szurojet egy Eheim Experience 250-re, kuzdottem az algakkal.
Nagyreszt sikerult legyurnom oket. Kesobb megjelent az uvegben a kek-zold alga, ami megizzasztott. A kollegam tudna errol meselni, minden nap errol temaztam neki, hogy mit olvastam rola, hogyan probalom legyozni, persze kiderult, hogy sikertelenul.
Ujabb infok, ujabb probalkozasok, ujabb kudarcok. Sokaig kitartottam de mar annak a hatarara kerultem, hogy feladom, gyozott a BGA. Ekkor kiprobaltam valamit amivel sikerult legyozni a zoldet, hatalmas siker volt :)

Ez utan mar jatszottam a gondolattal, hogy nagyobb akvat epitek, de tartottam is tole, hogy sok lesz. A 60 literes is megizzasztott. Orom volt, amikor megoldodtak a gondjaim, addigra tapasztaltabba is valtam, de nem voltam biztos abban, hogy belevaghatok egy 220 literesbe. Vegul is ugy alakult, hogy belevagtam. Addigra a keresztfiamat teljesen elvarazsolta, amit a regi 60-asaban latott, beleszeretett az akvakerteszetbe es visszakerte az uveget. Visszakapta tavaj nyaron, azota is megszallottan torodik vele. Sokmindent megtanitottam neki, pedig en is kezdo vagyok.

Szoval kicsit kevesebb, mint egy eve szetbontottuk a falat a lakasunkban, kialakitottuk ugy, hogy elhelyezhessunk benne egy 220-as akvat. Megrendeltem az akva legyartasat, 1 honap mulva mar a "kezemben" volt. Beraktam a helyere es elhelyeztem benne a belevalot.
Minden nagyon jo volt, johettek a garnelak. Akadtak gondok, ilyen-olyan alga, de utanaolvastam, tanultam es egesz jol alakult minden.

Kozben a kezembe akadt Diana Walstad konyve, elolvastam az angol kiadast 1x, utana meg egyszer. Nincs bajom a jelenlegi modszerrel, a tapot a Tf-tol rendelem, CO2 van, viszont erdekelt DW modszere.
Abba nem szerettem volna belevagni, hogy a 220-as melle egy uj akvat rendezzek be csak az uj modszer kiprobalasa miatt, nem szeretem, ha az eddigi lelkes idotoltes kenyszeritett hazimunkava valtozzon.

Most viszont a karanten miatt az a helyzet alakult ki, hogy lassan elfogy a FT macro-m, amit Szlovakiaban elo akvakerteszkent Magyarorszagrol rendeltem egy komaromi bolt cimere, ahol atvehettem, de ez mostantol nem opcio.
Szerencsetlensegemre a co2 palact is vasarnap urult ki, hetfon azonnal vittem volna toltetni de vasarna este bejelentettek, hogy csak az elelmiszerboltok es gyogyszertarak lesznek nyitva.

Nem panaszkodom emiatt. Vissza kell szoritani a virus terjedeset, csak sajnos epp kifogytam a cuccokbol, tehat valoszinulet tonkremegy az akva.
Ha igy lesz, akkor sem adom fel, de az ujrainditas szamomra azt jelenti majd, hogy Diana modszere alapjan inditom el az uj akvat. Lehet, hogy nem lesz ilyen szep, de kivancsi vagyok ra, meddig lehet elmenni azzal a modszerrel.

Remelem mas nem jart hozzam hasonloan es mindenki feltankolt tapokkal. Sok bubit kivanok!
 
Back
Oldal tetejére