• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Taiwan Riki

Lehet csal a fotó de nekem az első csíkja inkább mélybíbornak tűnik... Egyébként gyönyörű.

Nekem volt egy bébibumm nyár elején, azóta néma csend. :)
 
Szerencsere most nagyon beindultak, igaz a CRS-es akva is, valoszinu jo a vizhomerseklet felenk. Tegnapn is talaltam par 2-3 millimetres aprosagot a taiwanosban is, szerencsere van koztuk mossura is, mert azokbol egy sajna lefordult kb egy honapja. Most vannak a picurok, a kepen lathato kb 1cm-es generacio es meg 3 generacio az 1centis es a felnott meret kozott. De van meg hova szaporodniuk a CRS-ekbol kiindulva mert azok mar rengetegen vannak egy 10%-al kisebb akvaban.

Sent from my WAS-LX1A using Tapatalk
 
Neked is iszonyat lassan fejlődnek a picik?

Én már arra gondolok hogy aluletetek, de nem merek több kaját beszórni... mintha hetekig nem is nőnének egyáltalán.
 
Neked is iszonyat lassan fejlődnek a picik?

Én már arra gondolok hogy aluletetek, de nem merek több kaját beszórni... mintha hetekig nem is nőnének egyáltalán.
Nem sot nagyon gyorsan hetente duplazodnak meret ugyileg kb masfel cm-es meretig aztan persze belassulnak, en most kb 1cm es darabot adok naponta a dennerle tapokbol minden nap masikat.

Sent from my WAS-LX1A using Tapatalk
 
Ha nem jók a vízparaméterek tétlenek, bújkálnak, étvágytalanok. Ha minden rendben van esznek mint a moly és keresik is a kalyát, ilyenkor szépen fejlődnek.
Nálam a vízminőséget megoldotta, hogy iszonyatosan megritkítottam a növényzetet, hogy tudjon rendesen cirkulálni a víz az akva és a szűrő között és alkalmaztam az alábbi módszert:
 
Annyi biológiai szűrőanyag van az akva alatt, hogy kizárt hogy a nitrit van a vízben... mondjuk a növényzet meg a dekor egyre durvább méreteket ölt, de az 50-est két külső szűri, áramlással sem lehet gond...
Igazából 1 centi fölött lassul be nálam is a kicsik fejlődése.
Én naponta adom a biofilm port, és két-három naponta granulátumot, egy keveset. 50-es akva, szóval sok biofilm-felület van benne...

Szobanövényt nem ültetnék a vízbe, elszívná az összes tápot a többi növény elől. :(
 
Annyi biológiai szűrőanyag van az akva alatt, hogy kizárt hogy a nitrit van a vízben... mondjuk a növényzet meg a dekor egyre durvább méreteket ölt, de az 50-est két külső szűri, áramlással sem lehet gond...
Igazából 1 centi fölött lassul be nálam is a kicsik fejlődése.
Én naponta adom a biofilm port, és két-három naponta granulátumot, egy keveset. 50-es akva, szóval sok biofilm-felület van benne...

Szobanövényt nem ültetnék a vízbe, elszívná az összes tápot a többi növény elől. :(
En amiota nem vagy csak minden 2-3 vizcserenel tapozok azota szaporodnak mint a nyulak. Es erdekes modon a stemek is iszonyat nonek. Viszont az uszonovenyek ami pont a nitrat kiszedesere vannak bent csak stagnalnak vagy inkabb fogyatkoznak. De tudom nalam mas a helyzet itt nincs co2.

Sent from my WAS-LX1A using Tapatalk
 
Szépek!
Nálam is tök jól vannak de a bébibummok elkerülnek. Nem tudom miért, rejtély.
 
Szépek!
Nálam is tök jól vannak de a bébibummok elkerülnek. Nem tudom miért, rejtély.
En meg mindig azt mondom, hogy a tapozas a gond. Bar majd a tapasztaltabbak megmondjak a tutit. A multkori eszmecsere utan adtam en is makrot, csak mert miert ne. Ket dolog tortent. 1 lefordult 2 mossura es 2 kingkong egy het alatt. Valamint a nyomokban lathato ecset alga ujra elboritotta a fel akvat. Szerencsere szabin voltam 5 napig napi 5%-os vizcsere megallitotta az elhullast. Szoval reszemrol vegleg befejeztem a tapozast a taiwanos akvaba. Co2 sosem volt az akvaba megis teljesen rendben van a ph. Nagyjabol ezek a kulonbsegek az akvaink kozott. Reszemrol tovabbra is lesem minden postodat es varom mikor durranak vegre be a taiwanok nalad is!!!

Sent from my WAS-LX1A using Tapatalk
 
Kipróbálom a tanácsodat, mától leálltam minden táppal és excellel a garnis akvákban. Félek algabummm lesz de akkor tolok egy BOt max. :)
 
Kipróbálom a tanácsodat, mától leálltam minden táppal és excellel a garnis akvákban. Félek algabummm lesz de akkor tolok egy BOt max. :)
Nalam a301 led van 50% alatt egy kattal zold alga szinte nincs sokaig volt ecset, ami a makro adagolasa elott szinte eltunt de most ujra van jocskan. Stemeket 2 hetente ritkitom kb. minden masodik szalat kitepek. A szuresunk ugyan az a szuroanyag is. Talan a talaj mintha kulonbozne.

Sent from my WAS-LX1A using Tapatalk
 
Nekem mondjuk stem nem nagyon van. Világítás nekem is vissza van csapva rendesen. :)
 
Back
Oldal tetejére