• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Triangle project - 90x45x45 (182 liter)

eMZé

Kertész bálvány
Először is jöjjenek a szokásos technikai részletek:

Akvárium: 90x45x45 182 liter (opti white)
Szekrény: ADA stílusú tömörfa 90x80x45 egyedi barna színben
CO2: 5kg szabványos palack + Papillon reduktor/buborék számláló + Aqua Medic mágnesszelep + 2db ADA visszafolyásgátló + ADA diffuzór 40mm
Világítás: ATI 4x39 Watt T5 2-2 cső külön-külön időkapcsolóval vezérelve (egyenlőre csak 2 cső lesz használva)
Szűrés. ADA ES-1200
töltet: 8 liter nagyszemű Bio Rio + 2x100 ml Seachem Purigen
ADA üveg ki és befolyókkal
Tápozás: ez még kérdéses, valószínűleg Tropica
Algaírtó: Twinstar Nano
Talaj: kb. 18 kg ADA La Plata dekorhomok
Táptalaj: Nincs
Dekor: Red Moor (sok) Seiryu kő
Növény: többféle Buce, Anubias petite, minden ami kötözhető, pici és lassan nő szóba jöhet
Élőlények: Amanok biztosan, minden más még kérdéses

Előzmények:
Ezt a scapet még a nyáron kitaláltam, de akkor pont alig volt Red Moor a GA-ban ezért akkor Manten kőből építettem egy teljesen kudarcra ítélt akváriumot. Ezt inkább hagyjuk.
Szóval közel fél évem volt rajta, hogy agyaljak rajta, hogyan is akarom kivitelezni a berendezést. Megjegyzem eddig teljesen elégedett vagyok.
Az ötletet peHa:68 egy korábbi akváriuma adta, de mindenképpen szerettem volna tovább fejleszteni.
@ozzy mester nyomdokain haladva egyértelmű volt, hogy kizárólag a háromszög koncepció jöhet szóba. Továbbá mindenképp szerettem volna, ha legalább 7 ág kilógna a vízből és az sem lenne baj, ha ezt hosszan tennék.

Még a nyáron az iwagumi contest alkalmával vettem egy erdőnyi fát, amit most megpróbáltam bepréselni az akváriumba. Sikerült is mindet, de teljesen tele is lett az akvárium. Lett belőle egy áthatolhatatlan és teljesen egysíkú dzsungel. Az asszony monda is, hogy szörnyű és igaza is volt. Ezután elkezdtem forgatni és egyre passzentosabban bepréselni a fákat az üvegbe.

Úgy 1,5 óra után itt tartottam:

23474445386_74fd63c9b0_c.jpg1 by Zoltán Szelei Kis, on Flickr

Aztán még jöttek a finomítások 2 napon keresztül.

22873419173_70f552bf4a_c.jpg2 by Zoltán Szelei Kis, on Flickr

Majd jött 10 kg homok meg némi Seiryu kő.

23125271859_2d42f8d562_c.jpg2015-12-03_01-49-59 by Zoltán Szelei Kis, on Flickr

Ma este bekerült még 8 kg homok.

23132612009_c299bcc20e_c.jpg4 by Zoltán Szelei Kis, on Flickr

Most úgy áll a project, hogy kell még ragasztani pár ágat, de ma sehol sem kaptam FBS ragasztót. Aztán törni kell némi Seiryu követ és tele kell pakolni az erdő alját.

Utána jöhet a feltöltés, ami nem lesz egyszerű, mivel egyrészt nem tudok súlyozni, mert kicsi a hely, másrészt leragasztani sem tudtam az ágakat, mert semmi sem fér be (a növényeket azért be bírom majd tenni). Szóval feltöltés minimum 2 hét (max egy hónap) alatt apránként fog történni. Mondjuk minden nap egy centivel növelve a vízszintet.
 

Attachments

  • 26605398052_208e6dafa5_c.jpg
    26605398052_208e6dafa5_c.jpg
    113.3 KB · Megtekintések: 5
Utoljára módosított:
Na kérem,ez érdekes projekt lesz!Örülök,hogy új scapet dobtál össze!Kiväncsian várom a dokumentációt!Hajra Zoli!
 
Gratulálunk Zoli, ez már most is eszméletlen jól néz ki!(y) Érdemes volt ennyit várnod, most homlokon csókolt a Múzsa! Kíváncsian várjuk a folytatást.
 
Érdekes és izgalmas ,hogy nem is használsz agyagos talajt ,de nekem már most rohadtul tetszik.Nagyon szép lesz;)
 
Jó kis ágas-bogas aki lesz belőle ;)! Egy ötlet fák rögzítéshez, és így nem kellene megvárni az egy hónapos feltöltést: nem tudom, mennyi seiryu követ pakoltál alulra de ha kicsit leszívsz a homokból, vékony kébelkötözővel hozzá tudod rögzíteni a fákat a kövekhez. Áztatással elég instabil lesz a felépítmény, ha nem rögzíted semmihez a fákat. Amiért már most nem irigyellek, az a dekorhomok tisztán tartása lesz. Az amazónia szemektől nem kell majd tartanod, de az ürülék és az alga (ne legyen!) meg fog majd látszani rajta...
De szép lesz majd, ha bezöldülnek a fák a növényektől, jó lesz a kontraszt a világos homokkal!
 
Nagyon jól néz ki! Szuper lesz!
Viszon a rögzítést meg kell oldanod valahogy, mert ez a lassan feltöltős dolog szerintem nem fog működni!
Ha egy fát félig merítesz alá sosem fog lenntmaradni szerintem, mert a rostjain keresztül vezeti a vizet, ahol meg kilóg ott elpárologtatja.
Ha egy kicsit lóg ki nem gond, de ha a tömege nagyobb része nincs víz alatt akkor esze ágában sincs lenntmaradni.
Igaz én a nagy fáimmal jártam így, de gondolom a vékonyabbaknál is így van! Az egyik fa ága kilógott áztatáskor, nem is maradt lennt. Nem kis gondot okozva a régi akimnál!
Ebben a scapeben, jól elhelyezett kiegészítő kövekkel azėrt meg tudod oldani szerintem.
 
Bár már benne van a homok, de egy ötletet adnék: én a fákat soha nem súlyozom (az első berendezést leszámítva!), hanem tapadókorongokkal vékony horgászzsinórral lekötözöm a fenékhez, aztán megy rá a talaj. Ezt a fatömeget úgysem fogod kivenni későbbi sikálásra, így fixen be lehet rögzíteni, és jobb, mint a ragasztás, mert egy szikével bármikor következmények nélkül oldható.

Egyébként állat lesz a scape! :)
 
Köszönöm az építő jellegű hozzászólásokat!
Nagyon örülök, hogy nektek is tetszik az új elrendezés.

Feltöltés kérdése.
Igen, sok lesz az az egy hónap. Mivel kevés kő van alatta, és a kezem sem fér be az ágak alá, ezért a kötözős módszer kilőve. A tapadó korongos szintén. A homokot sem akarom kivenni, sőt nem is tudnám, csak a fákkal együtt.

Stabilitás.
Ma reggel megrángattam a fákat. Annyira egymás mellett vannak, meg össze is akasztottam őket, sőt kábel kötözőt is használtam, hogy nem nagyon tud elmozdulni. Van pár kisebb kiegészítő (jobb oldalon), amiket nem tudok rögzíteni, de ők majd lent maradnak akkor, ha már átáztak. Ebből nem lesz baj, mert nem tudnak alá emelni a nagy monstrumnak.

Tisztán tartás.
Szerencsére az előtérhez azért egészen jól hozzá lehet férni, így leszívással és átmosás utáni visszatöltéssel tisztán lehet majd tartani a homokot. A belsőbb részeken viszont teljesen lehetetlen a hozzáférés, de ha megnőnek a növények, akkor az a rész nem is fog látszani.

Megvizsgáltam a súlyozás lehetőségét. Kisebb kövek kellenek majd (tehát törnöm kell), de menni fog. Egy ágat láttam ami teljesen függőleges, így rárakni nem lehet, de kötözéssel megoldom valahogy. Egy baj van, hogy az összes súlyozási pozícióba növény kellene kerüljön, tehát az ültetés (kötözés) most nem fog menni. Na nem baj, bízom benne, hogy a vékony ágak gyorsabban átáznak, mint a vastagok és így 2-3 hét után mehet a növényesítés.
 
Hallod Zoli,ez nagyon állat lett,emelem kalapom!(y):)
Egy észrevétel:én bátorítanálak,hogy mégis próbálj meg egy biztonsági ragasztást valahogy kivitelezni,ha mást nem,csak kisebb pontokat tegyél a ragasztóval.
Én már jártam úgy,hogy elengedtek a kötözők annyira 1-2 hónap után,hogy szét csúsztak a red moorok.Illetve takarítás,nyírás közben sem rossz ám a plusz biztosíték,hogy ragasztva vagyon a fa!
 
Köszi;)


Megnézem hova férek be és nyomok ragacsot.
Lehet,én vagyok mesüge (még nem láttam),de nem csinálnak FBS-t olyan verzióban,amit a ragasztó pisztolyba lehet rakni?Úgy egyszerűbb lenne a helyzet!
 
Lehet,én vagyok mesüge (még nem láttam),de nem csinálnak FBS-t olyan verzióban,amit a ragasztó pisztolyba lehet rakni?Úgy egyszerűbb lenne a helyzet!
Olyat még nem láttam, de hasonló anyagok léteznek kinyomópisztolyos változatban.
 
Ma törtem egy kevés követ és bedobáltam a tuskók tövébe. Próbáltam természetes képet alkotni, de úgy érzem ez most nem sikerült 100 %-ig. A növények úgy is takarni fogják egy jó részét, így remélem ezen nem múlik majd semmi.
Még a súlyozás van hátra, aztán jöhet a feltöltés.
De előtte jöjjön egy fotó.

23567606065_ec37bed0ff_c.jpgReady for planting by Zoltán Szelei Kis, on Flickr
 
Nézegettem ezt a fotót és arra jutottam, hogy a kevesebb néha több elv alapján el kell belőle venni néhány követ az előtérből. Úgy érzem jobb lett, de erről most nincs erőm fotót lőni.
 
Zoli nem vagy elkésve a kövekkel,mert ugy is a növényesítés után fogod látni hol is dominálnak a kövek
 
Ismét hozod a szintet, Zoli :notworthy: (y) Az ilyen scape-eknek köszönhetően kezdem megszeretni ezt a nature vonalat is. Kíváncsian várom a növényesítést.

el kell belőle venni néhány követ az előtérből
Sok sikert, keresd az FKF-et egy ilyenért :D
zubehoer_toplock_07_greifer_17.jpg
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére