• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Key's Forest

2 2075nek csak elegnek kell lenni a rendes forgatashoz
Szerintem még sok is.
Ami gond lehet, hogy a KH-t emelsz, pedig inkább GH-t kellene. Persze szigorúan az RO vizét, hiszen a csapvízben fogalmad sincs mi van még.
Ami biztos, hogy elmúlt fél éves az akváriumod. Sok sűrűn beültetett akvárium innentől kezdve nehezen tartható algamentesen, hiszen millió helyen lerakódott már a mulm és nem nem igazán férsz hozzá, hogy kiporszívózd.

Ha nem akarsz most újra indítani, akkor a következőket javaslom:
Cserélj heti 2x vagy 3x vizet (RO), közben alaposan porszívózd az aljzatot. Sózz vissza 130TDS-re, de GH növelővel.
Az aljzatban lévő cyanonak, leállított szűrő mellett adj fecskendővel négyszeresére hígított Carbot.
A kövekre is nyomj hígított Carbot (csak a napi adagot/a szűrőt 20 percél többre ne állítsd le)
Azt a szűrőt, amelyiknek bal hátul van a befolyója fojt le a felére, a másikat ne, vagy csak egy kicsit.
 
Szerintem még sok is.
Ami gond lehet, hogy a KH-t emelsz, pedig inkább GH-t kellene. Persze szigorúan az RO vizét, hiszen a csapvízben fogalmad sincs mi van még.
Ami biztos, hogy elmúlt fél éves az akváriumod. Sok sűrűn beültetett akvárium innentől kezdve nehezen tartható algamentesen, hiszen millió helyen lerakódott már a mulm és nem nem igazán férsz hozzá, hogy kiporszívózd.

Ha nem akarsz most újra indítani, akkor a következőket javaslom:
Cserélj heti 2x vagy 3x vizet (RO), közben alaposan porszívózd az aljzatot. Sózz vissza 130TDS-re, de GH növelővel.
Az aljzatban lévő cyanonak, leállított szűrő mellett adj fecskendővel négyszeresére hígított Carbot.
A kövekre is nyomj hígított Carbot (csak a napi adagot/a szűrőt 20 percél többre ne állítsd le)
Azt a szűrőt, amelyiknek bal hátul van a befolyója fojt le a felére, a másikat ne, vagy csak egy kicsit.
A kh-t is muszaly emelnem mert nelkule 0-2 kozott ingazik, most, h 4a kh azt is "vertizzadva" ertem el. De persze igazad van a GH-t illetoen. Igazabol azon gondolkodtam, h az unnepek utan kiszedem gyakorlatilag az osszes novenyt, levagdosom az elhalt sargas reszeket es csak a zold hajtasokat teszem vissza. Sok kedvem nincs hozza, viszont ugy alaposan ki tudom porszivozni, meg eltunne a sok sargas Blyxa mert ekkora tomegben az akvariumban keptelen vagyok egyesevel lecsipegetni. Ez a surubb vizcsere bevallhat, kiprobalom. En phyton gittel es seachem flourish excellel kezeltem, ami hatott is szepen vorosodtek tole, de egy het mulva ugyanaz az eredmeny. Szoval az ok akkor sok mulm es a co2 vel valo matatas. Amugy en is gyanakodtam a mulmra, de ammonia, nitrit es tarsai nem merhetoek, szoval elmeletileg nem az. Meg porszivozni szoktam rendszeresen. Koszonom a segitseget! :)
 
A lágyvíz önmagában nem okoz algásodást persze. Viszont a nagy áramlás tehető felelőssé az ecsetalga megjelenésének, főleg hogy viszonylag már öreg az akváriumod. Nem kell akkora flow, és vízcserénél próbáld meg kicsit kiporszívózni a nagy dszungelben leülepedett koszt.
Felere le van veve mind ketto, mar ket hete. Porszivozni meg szoktam. De ugylatszik nem eleg alaposan. Beallitom a kemenyseget es rendelek megint amanokat hatha.
 
Üdv! ha megengeded én is hozzá szólnék, bár nem vagyok egy nagy szaki :)
Az tuti hogy mindkét vízkeménységi értéked alacsony. első körben ahogy mindenki mondta és te is úgy véled emelni kell.
Nekem viszon szemet szúrt 2 érték ami nagyon alacsony, sőt nullát mértél. Mégpedig a nitrát és foszfát szintre gondolok. Ha némiképp emelnéd ezeket az értékeket is talán több tápot vennének fel a növényeid, ebből kifolyólag viszont az alga vissza szorulna, legjobb esetben minimálisra csökkenne. Csak ötlet, de érdemes megfontolni. Növényes tankban ez a két érték nem igazán jó ha zéró :)
 
Üdv! ha megengeded én is hozzá szólnék, bár nem vagyok egy nagy szaki :)
Az tuti hogy mindkét vízkeménységi értéked alacsony. első körben ahogy mindenki mondta és te is úgy véled emelni kell.
Nekem viszon szemet szúrt 2 érték ami nagyon alacsony, sőt nullát mértél. Mégpedig a nitrát és foszfát szintre gondolok. Ha némiképp emelnéd ezeket az értékeket is talán több tápot vennének fel a növényeid, ebből kifolyólag viszont az alga vissza szorulna, legjobb esetben minimálisra csökkenne. Csak ötlet, de érdemes megfontolni. Növényes tankban ez a két érték nem igazán jó ha zéró :)
A felvetesed jogos! A nitrat erteket en sem ertettem, hogyan ilyen alcsony. Megprobalom emelni a gyari ajanlast. A foszfat viszont direkt ilyen alacsony, legalabbis a cimke arrol tajekoztat, h ha algasodast eszlelek ne nagyon adagoljam.
 
Megtortent tegnap a takaritas, vizcsere. Ami kovet ki birtam szedni beaztattam superge-be. A jobb oldali Blyxa mezot kiritkitottam. Alapos mulm leszivas. Szurok takaritasa stb. Stb. De a legdurvabb, en nem tudom, h ez normalis-e, de ugye azott a supergebe a diffuzor is szep tiszta is lett, de meg takaritottam az akvariumot ugy kb. 4-5 ora, annyi ido alatt ismet be algasodott! What??? Azt hogy csinalta? És nem csak kosz amit le birsz legyezni, hanem rendes alga aztathattam ujra. Meg az uvegen is szepen lekapartam pengevel, mire vegeztem a feltoltessel kis barsony reteg elkezdett noni. A kovek amik aztak, tiszta feher lett az ecset le is kefeltem, de ugye maradt par csimbok, erre azok is visszazoldultek. Mindez par ora alatt. Ilyen letezik? :D
 
Sziasztok! Leirom ide is, h meglegyen itt is. Jelentem en is keszitettem egy kulso reactort. Igaz, h vettem nem reg egy ADA 50mm diffit, de nem vagyok vele megelegedve a sokadik maratasra is nagy bubikat tolt. Meg miota valtottam aquamedicrol azota sok bajom van az algaval. Az alapokat a DIY topikban megtalaltam, de nemi valtozast iktattam be. Maga a haz egy viztisztito egyik buraja. Annak a legtelenitojen bevezettem a Co2 csovet, de ez nem volt tol egyszeru mert kissebb a lyuk átmérője mint a co cso. De vegul at birtam rangatni. Mint Katiban a gyerek, de a biztonsag kedveert mind a ket felet epoxyval beragasztottam. A cso vegere en rakotoztem a szunyoghalot, gondolvan h igy nem fogja le annyira a szurot. Meg ennek a kimeneti nyilasa is nagyobb mint az Aquamedic szoval az tuti beszippantana. Igazabol a tobbi megeggyezik az ott leirtakkal. Ja es a legjobb, h ez csak $35 kerult meg az Aquamedic $140. Most uzemeltem be, beold szepen es eddig nem csobog. Viszont a szurot jobban fogja mint az Am.
 
sziasztok!
Eltelt egy het a DIY reactor beszerelese ota, a beoldas pazar az algam a felere csokkent, viszont helyette megjelent a zoldviz effect. Az erdekes, h csak akkor jon elo mikor beindul a co2. Eloszor arra gyanakodtam, h beold valamit a reactorbol a co2, mert inkabb tejfeher vizem volt. Mara tudatosult, h ez inkabb zold. Gondolom mikor megbojgattam a talajt beoldodott Mr. ammonia. Szoval rendeltem is ez e-obolbol egy 13watt-os UV-c szurot. Persze egy het mire megjon... tok jo itt a vilag vegen elni...o_O
 
Szerintem még sok is.
Ami gond lehet, hogy a KH-t emelsz, pedig inkább GH-t kellene. Persze szigorúan az RO vizét, hiszen a csapvízben fogalmad sincs mi van még.
Ami biztos, hogy elmúlt fél éves az akváriumod. Sok sűrűn beültetett akvárium innentől kezdve nehezen tartható algamentesen, hiszen millió helyen lerakódott már a mulm és nem nem igazán férsz hozzá, hogy kiporszívózd.

Ha nem akarsz most újra indítani, akkor a következőket javaslom:
Cserélj heti 2x vagy 3x vizet (RO), közben alaposan porszívózd az aljzatot. Sózz vissza 130TDS-re, de GH növelővel.
Az aljzatban lévő cyanonak, leállított szűrő mellett adj fecskendővel négyszeresére hígított Carbot.
A kövekre is nyomj hígított Carbot (csak a napi adagot/a szűrőt 20 percél többre ne állítsd le)
Azt a szűrőt, amelyiknek bal hátul van a befolyója fojt le a felére, a másikat ne, vagy csak egy kicsit.
Miota megcsinaltam a surubb cserekkel egybekotott Blyxa ritkitast azota elszabadult a pokol... Nem latok at a vizemen, tejfeher a viz az uvegen zoldpor meg egy kis zold viz effect. Ma elkezdtem a sotetkurat mert az uv szuru meg nem jott meg. HA ez nem valik be elbontom. Kicsit besokalltam.
 
Sziasztok! A sotetkura bevallt a zold porra meg az ecsetre, de a vizem tovabbra is opalos maradt. De megerkezett 3napja az UV. Ezt en kotelezove tennem minden akvarium melle :D just in case... Ma ki is vettem a rendszerbol. Kristalytiszta lett a vizem, ennyire tiszta reg volt a technika. Majd lovok par kepet, mert tortent nemi valtozas noveny teren is. A teljes rotala hatso resz kikerult, egeszsegesek voltak, de nekem nem tetszettek ebben a szettben. Helyere ismet Diandra kerult, megprobalom ismet, hatha most jobban alakul. Kerult egy marék HC es mc is bele. Gyakorlatilag most ugy nez ki mintha 2-3 hetes lenne az aki, mert a sotetkuratol szepen felnyurgult mindenki. Megprobalok kihozni belole meg amit lehet, de utana szerintem elbontasra kerul.
 
sziasztok! Ismet kerdesem lenne. Szoval en RO vizet hasznalok es azt sozom vissza, de ha belovom 120-150 ppm-re a TDSt akkor max 2-3 Kht es Ght merek, ha viszont belovom 6os Ghra es 5Khra akkor mar 260 a TDS. Most akkor nekem melyik lenne a jobb? Neztem a RO membranjat meg nincs elkoszolodva 7-10 koruli vizet csinal. Valaszokat koszonom! :)
 
Szerintem ezt nem kell komolyan venni.En pl a mostani scapemnel már nem mertem semmit.Pedig korábban havonta mertem mindent.A rutinomra hagyatkozom,persze ha valami algäsodas,vagy valami probléma lesz,akkor azért előveszem a szettet.
 
sziasztok! Ismet kerdesem lenne. Szoval en RO vizet hasznalok es azt sozom vissza, de ha belovom 120-150 ppm-re a TDSt akkor max 2-3 Kht es Ght merek, ha viszont belovom 6os Ghra es 5Khra akkor mar 260 a TDS. Most akkor nekem melyik lenne a jobb? Neztem a RO membranjat meg nincs elkoszolodva 7-10 koruli vizet csinal. Valaszokat koszonom! :)
Mivel sózol vissza?
A legtöbben olyan port használunk, ami csak a Gh-t emeli, a Kh-t nem.
A 120-150 közötti TDS ilyen esetben teljesen jó. A 0 Kh nem probléma aktív talaj esetén.
 
Szerintem ezt nem kell komolyan venni.En pl a mostani scapemnel már nem mertem semmit.Pedig korábban havonta mertem mindent.A rutinomra hagyatkozom,persze ha valami algäsodas,vagy valami probléma lesz,akkor azért előveszem a szettet.
Nekem meg sajna nincs ekkora rutinom.
 
Mivel sózol vissza?
A legtöbben olyan port használunk, ami csak a Gh-t emeli, a Kh-t nem.
A 120-150 közötti TDS ilyen esetben teljesen jó. A 0 Kh nem probléma aktív talaj esetén.
Ez az egyik: Salty Shrimp Re-Mineral KH+ A masik meg ez: Salty Shrimp Bee Shrimp GH+ , de csak azert ketto mert epp nem talaltam ezt: Salty Shrimp Mineral GH/KH+
Ez nekem uj a 0Kh mert a shrimpjeim nem igazan dijazzak a 0t. Ezert probalom az 5ot beloni. Vagy most mi van??? :D
 
Ez az egyik: Salty Shrimp Re-Mineral KH+ A masik meg ez: Salty Shrimp Bee Shrimp GH+ , de csak azert ketto mert epp nem talaltam ezt: Salty Shrimp Mineral GH/KH+
Ez nekem uj a 0Kh mert a shrimpjeim nem igazan dijazzak a 0t. Ezert probalom az 5ot beloni. Vagy most mi van??? :D
A rákoknak teljesen jó a 0 Kh. Nekik spec ásványi anyagok kellenek a vedléshez.
Pl. ez: http://www.greenaqua.hu/hu/mironekuton-asvanyi-por-uvegben-150g.html
Én évek óta csak Gh+ -t használok, mindenféle gond nélkül.
 
Back
Oldal tetejére