• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Key's Forest

extrudalt

Főkertész
Sziasztok!
Csanyi Zoltannak hivnak es szamomra is elerkezett vegre az ido, hosszu honapok gyujtogetese es keresgelese utan elindul vegre az elso novenyes tankom! A kezdetek nem voltak egyszeruk... en az U.S.A. ban elek es itt nem igazan vannak ezert a stilusert oda, de akkor is szembe megyek az arral :D
De halisten megtalaltam az en emberem Steven Lo es Aqua Forest Aqurium szemelyeben! Igy vegul egy ADA 90-P akvarium es a hozza tartozo dolgok boldog tulaja lettem par napja.Mondanom sem kell azota az akvariumot bujtam, otleteltem, h milyen legyen a berendezes... de vegul megszuletett! :)

Technikai adatok:
Uveg: ADA 90-P (90x45x45)
Vilagitas: Ati Sunpower 36" 4x39W+ gyari Ada allvany
Szures: 2 Eheim 2075+ uveg ki es befolyok
Toltet: 2L Ada bio rio, 4L substart pro, 4kg Matrix, 2x100gr Seachem Purigen, perlon vatta es a gyari szivacsok
az elejen az also szuro rekeszben benne hagyom a gyari mechanikus szurot majd oda is bio rio kerul
Futes: Na az ide nem kell :D
Hutes: Megy a legkondi, bar lehet meg veszek fole egy ventit
Szekreny: Archaea cabinet fekete szinben, ez meg elerheto aron volt, a gyari ADA szekreny nagyon horror lett volna mar. Az egeszet kibeleltem hangszigetelo szivaccsal, nem szeretem a zajokat ejszaka :D
Talaj: A talaj ala kerult a kis Wellnes csomagbol (PenacW, PenacP, Tourmaline BC, Clear Super, Bacter 100)
3zsak Amazonia, 2zsak Amazonia Powder, plus egy kis La Plata Sand
Dekor: Ocean parton talatam drift wood-ot, nem tudom milyen fajta lehet, de azott par hetet, h biztos ne oldodjon ki belole so, plusz kb. 15kg Black Lava ko
Tap: Micro, Macro az eobolbol rendeltem majd meglatom milyen lesz, remelem nem csalodas
CO2: 20lb palack Aqua Medic reaktorral oldom majd be
Novenyek:
Anubias barteri var. nana 'Petite'
Blyxa japonica
Didiplis diandra
Hemianthus callitrichoides ''Cuba''
Riccia fluitans
Microsorum pteropus
Microsorum pteropus 'Windeløw'
Microsorumok kozul igazabol a 'needle leef ' verziot akartam volna, de azt nem tudtam beszerezni. Ugyhogy kiprobalom ezt a kettot, es meglatom melyik marad.
A novenyek penteken erkeznek, ugyhogy meg sajnos novenyes kepet meg nem tudok mutatni, addig is remelem tetszeni fognak ezek a kepek! Kritikakat szivesen fogadok sot elvarok, hisz ez az elso igazi novenyesem!
Koszonom, h a Magyar csapat koze tartozhatok! :)

A kezdet
First look by zoltan csanyi, on Flickr

Alkotok :D
First look by zoltan csanyi, on Flickr

Kezd osszeallni a kep
First look by zoltan csanyi, on Flickr

Ez lett belole
First look by zoltan csanyi, on Flickr

A technikaval
PicsArt_1435034140850 by zoltan csanyi, on Flickr
 
Utoljára módosított:
Jól néz ki nagyon és a technika is jónak tűnik. Lehet hogy a fény egy kicsit kevéske lesz, de erre nem vennék mérget.
Illetve a táp az ami még számomra ismeretlen. Mikor töltöd fel?
 
Koszonom szepen! :) Igazabol ugy szamoltam en is, h eppen a hataron van a fenyem, de Atieknal ebben a meretben csak 6x39Wos az meg mar szerintem felesleges lett volna.
Egyelore megprobalom ezt a tap kombot, ha ugy latom nem jon be akkor marad az ADA, de elmeletileg ez nagyon hasonlit Viktorek Micro, Macro csomagjara, Carbot meg nem gondoltam adagolni... vagy az fontos lenne?
Penteken lesz a feltoltes amikor megjonnek a novenyek.
 
Üdv.Koräbban nekem is volt 90-es akim(mär 120-as van),akkor nekem 4x39w-os Ati Sunpower-em volt hozzä,ideälis volt!A 3x39w talän egy kicsit keves lesz!A szüresed viszont brutälis!Nekem egy 2071+2075-öm volt alatta(igaz a 2075 is eleg lett volna!)Na de 2ilyen bika szürö!Jo kezdet,a fäid meg;(y).
 
Jol tudod a 39 esek kozott a 4x39 a legkissebb, de ez boven eleg lesz nekem igy is kozeleben jarok az 1W/Literhez :)
 
Nagyon ütős kezdés(y)
Ha kritikát kértél, akkor kapsz is;)
A középső homokos rész nagyon középpontos, kicsit természetellenes. Valamelyik oldalra eltolva sokkal természetesebb hatása lenne. Nézegettem sokat a képet és azt mondanám, hogy a bal oldalt kiszednék egy kicsit a talajból (4-5 centi) és megnyújtanám a homokos részt. Ha kész megnézném újra. Lehet a jobb oldalt meg elvennék 2-3 centit a homokból és oda is talajt töltenék. Persze a köveket is mozgatni kellene, de mivel még úgy sincs beültetve és idő is van, én mindenképp megcsinálnám a helyedben. Az átalakítással lenne teljesen tökéletes a scape.
 
Igen ez bennem is felmerult, de akkor mar ketten vagyunk! :D munka utan meg is ejtem, de nem lesz baj ha kerul a porokbol a homok ala is? Ugyertem ott is kezd noni növény ahol nem akarom.
 
Igen ez bennem is felmerult, de akkor mar ketten vagyunk! :D munka utan meg is ejtem, de nem lesz baj ha kerul a porokbol a homok ala is? Ugyertem ott is kezd noni növény ahol nem akarom.

Az amúgy is fog, a por nem befolyásolja :) Viszont arra figyelj hogy legyen megfelelő mennyiségű talaj/homok a porokon, különben opálosságot okozhatnak, főleg a Penac P és Penac W
 
A porok inkább az akvárium bológiai egyensúlyát hivatottak minnél előbb létrehozni. Kissebb mértékben a növényekre is hatással vannak, de bárhol lehetnek, hiszen a víz úgy is mindent átjár.
 
Üdv! Jó kezdés, erős a technika ebből nagy baj nem lehet :) Ami a hardscapet illeti nekem a bal oldali fa nem adja. El tudnám képzelni egyedül a naggyal akár egy háromszög elrendezésben. Persze ez csak személyes vélemény. Könnyebb így külső szemlélőként kritikát fogamalzni, ugyans amikor építek akkor nagyon ügyetlen szoktam lenni, de neked már most jobban sikerült az első(y) Gratulálok a dekorokhoz jómagam is folyton az óceánpartot járom hátha lelek ilyesmi fákat, de mivel itt nincs óceán... :D a Balatonban meg csak nád van... Hajrá!
 
Üdv! Jó kezdés, erős a technika ebből nagy baj nem lehet :) Ami a hardscapet illeti nekem a bal oldali fa nem adja. El tudnám képzelni egyedül a naggyal akár egy háromszög elrendezésben. Persze ez csak személyes vélemény. Könnyebb így külső szemlélőként kritikát fogamalzni, ugyans amikor építek akkor nagyon ügyetlen szoktam lenni, de neked már most jobban sikerült az első(y) Gratulálok a dekorokhoz jómagam is folyton az óceánpartot járom hátha lelek ilyesmi fákat, de mivel itt nincs óceán... :D a Balatonban meg csak nád van... Hajrá!
Azzal en sem vagyok kibekulve, de azota sem lattam meg csak hasonlot sem... Akarhogy forgattam olyan "butan" allt :D de majd a novenyekkel megprobalok kompenzálni.
 
Azzal en sem vagyok kibekulve, de azota sem lattam meg csak hasonlot sem... Akarhogy forgattam olyan "butan" allt :D de majd a novenyekkel megprobalok kompenzálni.
Sot igy is van egy kis szin elteres a ketto kozott, remelem az nem uti majd ki a szemem... :D
 
A balos fa alatt az a nagy lyuk nem tetszik.
Próbáld beforgatni úgy, ahogy a legelső képen van (a csupasz akvában), ott szerintem egész jól néz ki.
Zöldekkel mást fog mutatni, az biztos.
Az ék alakú ösvényed meg szerintem is túl steril, túl szabályos, túl szimmetrikus, azzal valamit tényleg kellene csinálni.
A fákat viszont irigylem, azok nagyon szépek és látszik, hogy a tengerben jó sokat áztak. Nagyon bejön a felületük durva erezettsége(y)
 
Nagyon ütős kezdés(y)
Ha kritikát kértél, akkor kapsz is;)
A középső homokos rész nagyon középpontos, kicsit természetellenes. Valamelyik oldalra eltolva sokkal természetesebb hatása lenne. Nézegettem sokat a képet és azt mondanám, hogy a bal oldalt kiszednék egy kicsit a talajból (4-5 centi) és megnyújtanám a homokos részt. Ha kész megnézném újra. Lehet a jobb oldalt meg elvennék 2-3 centit a homokból és oda is talajt töltenék. Persze a köveket is mozgatni kellene, de mivel még úgy sincs beültetve és idő is van, én mindenképp megcsinálnám a helyedben. Az átalakítással lenne teljesen tökéletes a scape.
Megejtettem amit javasoltal es hatarozottan jobb lett az osszkep... remelem a novenyekkel birom meg hangsulyozni a format! :)
 
A balos fa alatt az a nagy lyuk nem tetszik.
Próbáld beforgatni úgy, ahogy a legelső képen van (a csupasz akvában), ott szerintem egész jól néz ki.
Zöldekkel mást fog mutatni, az biztos.
Az ék alakú ösvényed meg szerintem is túl steril, túl szabályos, túl szimmetrikus, azzal valamit tényleg kellene csinálni.
A fákat viszont irigylem, azok nagyon szépek és látszik, hogy a tengerben jó sokat áztak. Nagyon bejön a felületük durva erezettsége(y)

megtortent :) kivancsi leszek mit mutat majd novenyekkel
 
Back
Oldal tetejére