• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Triangle project - 90x45x45 (182 liter)

Múlt pénteken bővült a csapat. Végül nem Sawbwa lett, mert kiderült nagyon nehezen tartható halak. Így egy régi vágyam teljesítettem, jött egy csapat Petitella. Az egész család imádja őket. Olyan szépen úsznak együtt. Bár a neonok rossz hatással vannak rájuk.
Most néztem meg reggel a videót,le vagyok döbbenve,olyan megnyugtató hangulatot áraszt hogy kétszer is rá kellett kattintanom.
(y)(y)
 
HAC-ra felkészítés megtörtént.
A szokásos alapos tisztogatáson kívül átrendeztem elég rendesen az előteret. Kapott pár követ és ágakat. Nem mindenhol sikerült a legtermészetesebbre, de ennyire volt időm. Így is benne van 4 óra munka. Felraktam egy új hátteret, mert a régi szürke már sokszor elázott. Ez a kék átmenetes a feleségemnek és nekem is sokkal jobban tetszik. Kár, hogy csak akkor érvényesül, ha 15 centire elhúzom az akváriumot a faltól. Segédfénynek az ADA 451 lámpát használtuk. Egy szem oto mindig útban volt, így ő a fotózás idejére kikerült.
Összességében elégedett vagyok a látvánnyal, bár lehetne jobb is............

Ha jól emlékszem tavaly is én kezdet a sort, legyen ez most is így:

View attachment 23272HAC2016 by Zoltán Szelei Kis, on Flickr

. Ez a kék átmenetes a feleségemnek és nekem is sokkal jobban tetszik.
Nekem is tetszene!Hol szerezhető be?Egy 120x45 akira vadászok ilyet!Ez mar majdnem Ada hátterű aki!
Amúgy gratula!Szép kis akit dobtál össze!Kíváncsi vagyok a Hac-on miként értékelik!
 
Nekem is tetszene!Hol szerezhető be?Egy 120x45 akira vadászok ilyet!
Saját gyártmány. Én szerkesztettem, bár nem értek hozzá és én is nyomtattam ki.


Amúgy gratula!Szép kis akit dobtál össze!Kíváncsi vagyok a Hac-on miként értékelik!
Köszönöm szépen!
Végignéztem a HAC képeket és valahogy az az érzésem, hogy nem férek bele a TOP10-be. Nem követem a trendeket. Ez egy régi vágású akvárium, ha lehet ilyet mondani.
 
Két hete, hogy még nagyobb legyen a sokaság beköltözött 7 Werneri kalászhal. Most hétvégén csináltam egy már-már szokásos szinte teljesen leengedős Carbos spriccelős alga kezelést. Ezúttal valószínűleg kicsit több Carboval mint kellett volna. Ennek eredményeként a Petitellák sorban egymás után feldobták a pacskert. Sajnos mind a 16:(:cry::confused::banghead:
Látszólag csak ők, de másnap találtam a befolyóra felcsavarodva 2 neon razbórát. Ilyen még sosem történt velem, eléggé oda is vágta a vasárnapomat:blackeye:
Tanulság: ha leengedem a vizet és túlságosan sűrűn permetezem a Carbos löttyöt, akkor nem párolog el mind. Hanem szépen lefolyik a bent maradt vízbe és így túlságosan magas lesz a koncentráció.

Ma újra bővült a csapat:
32683898841_a74b747a1e_c.jpgDSC09027 (1) by Zoltán Szelei Kis, on Flickr
 
Két hete, hogy még nagyobb legyen a sokaság beköltözött 7 Werneri kalászhal. Most hétvégén csináltam egy már-már szokásos szinte teljesen leengedős Carbos spriccelős alga kezelést. Ezúttal valószínűleg kicsit több Carboval mint kellett volna. Ennek eredményeként a Petitellák sorban egymás után feldobták a pacskert. Sajnos mind a 16:(:cry::confused::banghead:
Látszólag csak ők, de másnap találtam a befolyóra felcsavarodva 2 neon razbórát. Ilyen még sosem történt velem, eléggé oda is vágta a vasárnapomat:blackeye:
Tanulság: ha leengedem a vizet és túlságosan sűrűn permetezem a Carbos löttyöt, akkor nem párolog el mind. Hanem szépen lefolyik a bent maradt vízbe és így túlságosan magas lesz a koncentráció.

Ma újra bővült a csapat:
View attachment 25762DSC09027 (1) by Zoltán Szelei Kis, on Flickr
Vörösorrú gyémántrazbóra már régóta tervbe van egy csapat beszerzése.(y)
Csak sajna ritkaságnak számít errefelé.:(
Halaidat meg sajnálom.:(
 
valószínűleg kicsit több Carboval mint kellett volna. Ennek eredményeként a Petitellák sorban egymás után feldobták a pacskert. Sajnos mind a 16:(:cry::confused::banghead:
En is jártam mar így!Csak en az Amandakkal!Egyre figyelj,ők nem döglöttek meg,csak elkábultak!En annak idején ecseteltem az iwagumi akimat,sorra kezdtek eldőlni a halaim!Uh az elsőt meg kivettem,de inkább gyorsan elkezdtem felengedni a vizet!Gondoltam majd utána össze szedem az elhullt halakat!Es kb 10perc után eszre veszem,hogy magukhoz térnek a halak!Uh b--meg.Utána egy se dobta fel az uszonyát!
 
En is jártam mar így!Csak en az Amandakkal!Egyre figyelj,ők nem döglöttek meg,csak elkábultak!En annak idején ecseteltem az iwagumi akimat,sorra kezdtek eldőlni a halaim!Uh az elsőt meg kivettem,de inkább gyorsan elkezdtem felengedni a vizet!Gondoltam majd utána össze szedem az elhullt halakat!Es kb 10perc után eszre veszem,hogy magukhoz térnek a halak!Uh b--meg.Utána egy se dobta fel az uszonyát!
Ezek sajnos 1 óra múlva is feküdtek.
 
Te Zoli, jól láttam a videón, hogy a bokor alatt két helyen is taiwanok matatnak?
Az akvára nem írok semmit, etalon ugyanis és csak ismételném a többieket.
A halaidért viszont tényleg kár, de a wernerik gyönyörűek. Egyszer én is rá kell szánjam magam.
 
Két hete, hogy még nagyobb legyen a sokaság beköltözött 7 Werneri kalászhal. Most hétvégén csináltam egy már-már szokásos szinte teljesen leengedős Carbos spriccelős alga kezelést. Ezúttal valószínűleg kicsit több Carboval mint kellett volna. Ennek eredményeként a Petitellák sorban egymás után feldobták a pacskert. Sajnos mind a 16:(:cry::confused::banghead:
Látszólag csak ők, de másnap találtam a befolyóra felcsavarodva 2 neon razbórát. Ilyen még sosem történt velem, eléggé oda is vágta a vasárnapomat:blackeye:
Tanulság: ha leengedem a vizet és túlságosan sűrűn permetezem a Carbos löttyöt, akkor nem párolog el mind. Hanem szépen lefolyik a bent maradt vízbe és így túlságosan magas lesz a koncentráció.

Ma újra bővült a csapat:
View attachment 25762DSC09027 (1) by Zoltán Szelei Kis, on Flickr

Sajnálom, amit a petitellákkal történt, szép kis csapat volt ...:( De ahogy látom, mégiscsak megpróbálod a sawbwa-kat. Érdekes, hogy azt mondták neked, hogy nehezen tartható halak, nálam amíg voltak semmi gond nem volt velük, elhullás sem volt. Kinézetre a hímek szebbek, a kép alapján nálad is ők vannak többen. Honnan sikerült beszerezni őket?
 
Te Zoli, jól láttam a videón, hogy a bokor alatt két helyen is taiwanok matatnak?
Látni jól láttad, hogy garnélák kapirgálnak arrafelé, de nem taiwan, hanem CRS. Még a kicsi akvárium előző bontásakor kerültek be, mert nem tudtam hova tenni őket és taiwanokkal sem akartam keverni őket.


Az akvára nem írok semmit, etalon ugyanis és csak ismételném a többieket.
Ez azért nem verseny akvárium, csak egy jobb fajta hobbi verzió, nagyon kicsi energia ráfordítással üzemeltetve. Ez látszik is a HAC2016 eredményén:(
Visszafelé fejlődők na.........ez van. De ekkora energiabedobással, amit ebbe az akváriuma beleraktam még ez is kész csoda.
Annak viszont örülők, hogy tetszik. A sok tetszik gomb nyomkodásból és a viszonylag kevés hozzászólásból arra következtetek, hogy sokatoknak tetszik és nem igazán tudjátok mit kéne változtatni rajta. Megmondom őszintén nekem sincs. Ha változtatnék rajta, akkor talán Montevidensist vagy Viviparát tennék be hátra, bár ők nem tudom mennyire lennének el homokban táptalaj nélkül. Ha bárkinek bármilyen ötlete van, hogyan lehetne jobbá tenni, kérem ne tartsa magában.


a wernerik gyönyörűek. Egyszer én is rá kell szánjam magam.
Kicsit féltem tőlük, de feleslegesen. Nagyon nyugis halak, imádjuk őket.


Kinézetre a hímek szebbek, a kép alapján nálad is ők vannak többen. Honnan sikerült beszerezni őket?
10 hím és 1 nőstény. 1 nőstény maradt a boltban, így senki se rohanjon. Az AD-ból vannak.
 
Nem igazán voltam megelégedve a növények színeivel. Pontosabban a világítás miatt látszódó színekkel. Mióta láttam a GA-ban az új RGB Solart, azóta piszkálta a csőrömet a dolog. Valamit tenni kéne a jobb színvisszaadásért, de mit?
1 hete vettem egy db JBL 9000 Kelvines csövet, ami 98-as CRI-t állít magáról. Persze ezen jót röhögtem, méghogy 98 %-os szín visszaadás egy kékes csőtől.
Berakva megváltozott minden. A korábbi zavaró sárgásság elmúlt, a vörös/barnás színek elkezdtek élni, az akváriumra ránézve olyan érzésem volt, mintha valaki 200%-ra csavarta volna az élességet. A zöld színek viszont valahogy nem voltak teljesen jók.
Ma hoztam a GA-ból 2 db Eheim 6500 Kelvines csövet. Phúúú, hát tudnak valamit a németek. Nem mondom, hogy ADA RGB Solar lett, de lényegesen jobb, mint volt. Fényképekkel nem tudom alátámasztani a dolgot, hiszen úgy is mindig korrigálom a képeket feltöltés előtt, de inkább lássuk a lámpát, az úgy is magáért beszél:
32521737834_ebe946c5ed_c.jpgNew Eheim T5 tubes by Zoltán Szelei Kis, on Flickr

Balról jobbra:
Eheim 6500 Kelvin, Sylvania 6500 Kelvin, Eheim 6500 Kelvin, JBL 9000 Kelvin
Na ennyit arról, hogy 6500 Kelvin:D
 
Nem igazán voltam megelégedve a növények színeivel. Pontosabban a világítás miatt látszódó színekkel. Mióta láttam a GA-ban az új RGB Solart, azóta piszkálta a csőrömet a dolog. Valamit tenni kéne a jobb színvisszaadásért, de mit?
1 hete vettem egy db JBL 9000 Kelvines csövet, ami 98-as CRI-t állít magáról. Persze ezen jót röhögtem, méghogy 98 %-os szín visszaadás egy kékes csőtől.
Berakva megváltozott minden. A korábbi zavaró sárgásság elmúlt, a vörös/barnás színek elkezdtek élni, az akváriumra ránézve olyan érzésem volt, mintha valaki 200%-ra csavarta volna az élességet. A zöld színek viszont valahogy nem voltak teljesen jók.
Ma hoztam a GA-ból 2 db Eheim 6500 Kelvines csövet. Phúúú, hát tudnak valamit a németek. Nem mondom, hogy ADA RGB Solar lett, de lényegesen jobb, mint volt. Fényképekkel nem tudom alátámasztani a dolgot, hiszen úgy is mindig korrigálom a képeket feltöltés előtt, de inkább lássuk a lámpát, az úgy is magáért beszél:
View attachment 27677New Eheim T5 tubes by Zoltán Szelei Kis, on Flickr

Balról jobbra:
Eheim 6500 Kelvin, Sylvania 6500 Kelvin, Eheim 6500 Kelvin, JBL 9000 Kelvin
Na ennyit arról, hogy 6500 Kelvin:D
Szóval akkor az Eheim csöve kenterbe veri a Sylvaniat?????
Kíváncsi lennék egy Osram mellett is mit mutat;)
 
Szóval akkor az Eheim csöve kenterbe veri a Sylvaniat?????
Kíváncsi lennék egy Osram mellett is mit mutat;)
Én eddig GE, Osram, Sylvania csöveket próbáltam. Mindegyik 6500 Kelvin színhőmérsékletű volt papíron. Ezek elvileg nagyon enyhén kékes, de leginkább fehér fényt kellene adjanak, de a szín visszaadás egy másik kérdés. A gyakorlatban egyik sem ad tökéletes szín visszaadást, mivel mindegyik cső 8 sávos. A 9 sávos csövek a legjobbak szín visszaadás szempontjából, azoknál sokkal egyenletesebb a fény összetétele a teljes RGB spektrumban. Az Eheim talán 9 sávos. @viktorlantos Viktor, van erről valami infótok?
 
Nem tudom, a rangsorban hol van, de anno amikor a HAGEN csövekkel szórakoztam (igaz, ott csak a halak színét láttam, mert max 1-2 tő anubias volt a medencékben) az Aqua Glo és a Power Glo csövekkel olyan színei voltak a halaimnak, hogy csak ámultam-bámultam.
Az is igaz, hogy eléggé zsebbe nyúlósak voltak...
Ráadásul az még T8 korszak volt...
 
Back
Oldal tetejére