• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Triangle project - 90x45x45 (182 liter)

Jól eltűntem.
Nézzük csak mi történt:
1,5 hónap használat után kiment az egyik Eheim cső(n) Pedig nagyon szép fénye volt:(
Tápozás - néha
Fény - kevés
Vízcsere - 2 vagy 3 hetente
Rotala a hátsó sorba
Halak fogynak
Karbantartás - alig

Na nem egy verseny állapot, ennek már elengedtem a kezét:

35501739334_05cfe478b5_c.jpgDSC09929 by Zoltán Szelei Kis, on Flickr
 
Jól eltűntem.
Nézzük csak mi történt:
1,5 hónap használat után kiment az egyik Eheim cső(n) Pedig nagyon szép fénye volt:(
Tápozás - néha
Fény - kevés
Vízcsere - 2 vagy 3 hetente
Rotala a hátsó sorba
Halak fogynak
Karbantartás - alig

Na nem egy verseny állapot, ennek már elengedtem a kezét:

View attachment 38390DSC09929 by Zoltán Szelei Kis, on Flickr
azért a buce-k láthatóan még mindig jól érzik magukat benne ...
 
azért a buce-k láthatóan még mindig jól érzik magukat benne ...
Na nem mindegyik. Vannak foltos levelek és levél dobálás is. Hiába, tápanyag nélkül még nekik sem megy.

Milyen komoly így a rotala:D. Azért egész könnyű lenne újra rendet rakni, vagy már másikra koncentrálsz?
Nyár végéig biztos nem lesz rá időm. Se rendbe rakni, se újjáépíteni.
Egyébként az újjáépítés is esélyes, de mindenképpen valami nagypapás, kicsi karbantartás igényű berendezés lesz.
 
Nekem nem lenne szivem elbontani. Inkabb megegy akvarium:)
Lattam eloben. Lenyugozo.

Tapatalkkal küldve az én SM-G920F eszközömről
Még képen is lenyűgöző. Letisztult. Egyre jobban bele vagyok szerelmesedve ebbe a növénykébe. :love: Annak a rotalának pedig csodaszép színe van ott a víz tetején.
 
Az én szememben most kezdi a legszebb formáját hozni. Rotala nagyon jo ötlet volt, nélküle egy kicsit üresnek éreztem a hátteret. Kellemes szint visz az összképbe.
A Buce erdőhöz meg gratula, nagyon jol összeérett az egész [emoji106][emoji6]!


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Ha ez a kép vízcsere előtti, akkor egész jól elketyeg a rendszer :)
(A rotala színe azért árulkodó, mivel világítod. Így túlnőve is jól mutat).
Tudom, hogy már meguntad, de kívülállóként én is azt mondom, érdemes megtartani, pláne ha az alacsony karbantartás továbbra is cél.
 
Ha ez a kép vízcsere előtti, akkor egész jól elketyeg a rendszer :)
(A rotala színe azért árulkodó, mivel világítod. Így túlnőve is jól mutat).
Tudom, hogy már meguntad, de kívülállóként én is azt mondom, érdemes megtartani, pláne ha az alacsony karbantartás továbbra is cél.
Három hete nem volt vízcsere, de tápozás is csak 2 napi adag ment bele. Így felhalmozódott méreganyagokról aligha beszélhetünk, pláne hogy 8 liter BioRioval egy ADA szűrő ketyeg alatta. Inkább az homokos oldalfalakon látható fekete nemtudommi aggaszt.
A rotala háttér egyébként szarul néz ki. Kevés neki a fény(félfény - 6500K Eheim/Sylania - Eheim növényes- 9000K JBL) és a hely. A függőleges részen nagyon gyatra, de a vízre felfeküdve jól érzi magát. Csak az még a baj, hogy kinőve a vízből meg elszárad. Klíma+szellőztető rendszer átka.
Talán még megpróbálok valami fűfélét hátra - Montevidensis???
 
Gyönyörű! Szólj, ha ne adj Isten bontás lenne, komoly pénzért megvenném így. De inkább tartsd meg.
 
Game over!!
Az akvárium tegnap este bontásra került.
Közel három hónapig nem volt vízcsere és tápozás sem nagyon. A növények egy része egy kicsit megfakult, de a sötétebb levelűek kifejezetten jól néznek ki, illetve ilyen szép és algamentes Anibiasokat még sosem láttam.
Ha jár erre még esetleg egy admin, akkor dobja már be legyen szíves a befejezettlen akváriumok klubbjába;)

26322822299_790c9f07d6_c.jpgLast pictures by Zoltán Szelei Kis, on Flickr
 
Back
Oldal tetejére