• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Iwagumi próbálkozás egy lelkes kezdőtől...

Viszont én tudok jó áron ioncserélt vizet melóból.

Akkor amiket írtatok fentebb az alábbiakat kellene tennem:

Heti 10 liter ioncserélt víz cserélve, amit akkor vissza kell sóznom. Láttam GA-ba kh/gh+-t 250g kiszerelésben, akkor szerzek azt is hétvégére egy tds mérővel együtt.

A CO2-ből tudom, hogy szereznem kellene egy komolyabb szettet, azt majd ha más nem használtan szerzek.

A másik kérdés még amire még szeretnék választ kérni, hogy ma érkezik a Chihiros Doctor, azt inkább hagyjam ki és invesztáljam az árát akkor tesztekre és társaira vagy maradjon és ugyan úgy lesz majd teszt is? Nyilván a pénz tárcám függvénye, csak kérdés, hogy javít e rajtam most a doctor vagy nem.
A doktorhoz is kell TDS mérő, meg a táblázatát meg kell nézni milyen vízkeménységig használható. A tied elég kemény, nem biztos, hogy tudod alkalmazni.
 
Viszont én tudok jó áron ioncserélt vizet melóból.

Akkor amiket írtatok fentebb az alábbiakat kellene tennem:

Heti 10 liter ioncserélt víz cserélve, amit akkor vissza kell sóznom. Láttam GA-ba kh/gh+-t 250g kiszerelésben, akkor szerzek azt is hétvégére egy tds mérővel együtt.

A CO2-ből tudom, hogy szereznem kellene egy komolyabb szettet, azt majd ha más nem használtan szerzek.

A másik kérdés még amire még szeretnék választ kérni, hogy ma érkezik a Chihiros Doctor, azt inkább hagyjam ki és invesztáljam az árát akkor tesztekre és társaira vagy maradjon és ugyan úgy lesz majd teszt is? Nyilván a pénz tárcám függvénye, csak kérdés, hogy javít e rajtam most a doctor vagy nem.
Ha nagyon szeretnél, ugyan nem Chihi hanem Twinstarom van. Még muzsikál a reaktor, de idővel cserélni kell. 16-ért vihető. ;)
 
Ha nagyon szeretnél, ugyan nem Chihi hanem Twinstarom van. Még muzsikál a reaktor, de idővel cserélni kell. 16-ért vihető. ;)
Nem feltétlenül akarok, az opálosság miatt gondoltam, UV-t nem tudok beszerelni. De így olvasgatva a tanácsokat, lehet nincs is rá szükségem. Elbizonytalanodtam. :unsure: Ahogy olvasgattam, hasznosabb helyre is el tudom költeni ahogy fentebb olvasgattam. :D
 
@Haradim le a kalappal, hogy elsőre ilyen klassz Zen stílusú akvát összeraktál.

Engedj meg néhány észrevételt:
- Az esőztető fúvónyílásait felfelé irányítsad, hogy a vizfelszínt fodrozza, ezáltal jobb és hatékonyabb lesz a CO2 eloszlatás is,
- Ne vegyél teszteket, mert azt szinte mindannyian csak a kezdetekben, amíg be nem áll az akva, használjuk. Szívesen kölcsönadom az enyémeket.
- A JBL proScan nem megbízható, ezért szoktunk (JBL) cseppteszteket használni.
- Helyedben teljesen átállnék RO vízre.
- A visszasózást attól függően kell használni, hogy milyen garnélákat szeretnél tartani. A GH+ Caridinák esetében, GH/Kh + pedig Neokaridinák esetében javasolt (szigorúan garnélázás szemszögéből nézve). Én mindkét fajnál a GH+-t használom a legnagyobb megelégedéssel, jó szívvel ajánlom.

Ha élnél a kölcsön-tesztekkel, akkor írj rám priviben, és kisakkozzuk a részleteket. :)
Köszönöm a dicséretet és a tanácsokat!
A vizet akkor váltom úgy döntöttem sokatok javaslatára. Utána olvasok a használtának. Ezzel kapcsolatban biztos fogok még itt kérdezni.

A tesztekkel kapcsolatban meg átrágom a dolgokat.

Fél nap alatt annyi segítettek, hogy nem győzöm majd otthon rendezni a dolgaimat és gondolatokat.

Amint sikerült, leírom hogy miket tervezek következő lépésnek.
 
Köszönöm a dicséretet és a tanácsokat!
A vizet akkor váltom úgy döntöttem sokatok javaslatára. Utána olvasok a használtának. Ezzel kapcsolatban biztos fogok még itt kérdezni.

A tesztekkel kapcsolatban meg átrágom a dolgokat.

Fél nap alatt annyi segítettek, hogy nem győzöm majd otthon rendezni a dolgaimat és gondolatokat.

Amint sikerült, leírom hogy miket tervezek következő lépésnek.
Gyorsan fuss. :D Ro víz megvan, jön mindjárt a többi. :D Nekem is már ott ketyeg a külső szűrő, lilly pipe, holnap jön a dupla csap, felkészül majd a ro víz meg a CO2... :D
 
Köszönöm a dicséretet és a tanácsokat!
A vizet akkor váltom úgy döntöttem sokatok javaslatára. Utána olvasok a használtának. Ezzel kapcsolatban biztos fogok még itt kérdezni.

A tesztekkel kapcsolatban meg átrágom a dolgokat.

Fél nap alatt annyi segítettek, hogy nem győzöm majd otthon rendezni a dolgaimat és gondolatokat.

Amint sikerült, leírom hogy miket tervezek következő lépésnek.
Ne csak kérdezz, hanem olvass is. Rengeteg tudás és tapasztalat gyűlt össze a Fórumon.
 
Na eltűntem kicsit, besűrűsödött a meló....

Olvasgattam a kevés szabadidőmben (pedig több helyen is írták, hogy ennek a hobbinak az egyik nagy része a tudás elsajátítása és a millió olvasás...) és rájöttem, hogy baromi nagy fejszébe vágtam tényleg a fejem ezzel az akvárium elképzeléssel... Naivan gondoltam, hogy fogom azt a (mint utólag kiderült kevés) tudásom ami van meg egy kis zsebpénz aztán had szóljon, jó lesz... Hát atyaég, ez kőkemény kémia és nagyon összetett... (ráadásul kémiát még középsuliban megutáltatták velem, na mindegy). Ettől még megpróbálom nem feladni (megint :D).

Egyszerű vidéki parasztgyerekként szeretem a leegyszerűsített dolgokat és próbálom úgy is csinálni. Az, hogy a csak a csap vizet befejezem az biztos. Na ahogy olvasgattam a topikokat több verziót is olvastam és itt kuszálódtak össze a dolgok. Leírom, hogy én hogy fogtam fel és kérlek írjátok meg, hogy ugorjak neki még 1x az értelmezésnek vagy jó amit írtam. :D

Tehát 2 opcióm lehetne:
1. vagy tesztek segítségével kikísérletezek egy csapvíz+ozmó (vagy ioncserélt) víz arányt és azzal cserélem a vizet a továbbiakban
2. vagy csak simán ozmó víz és azt visszasózom a megfelelő értékre és csak azzal cserélek

Olvastam, hogy az ioncserélt víz lutri, valakinek bevált, valakinek nem, így azt lehet nem erőltetném. Így is van annyi változó a ködös vizem miatt, hogy nem akarok még 1 hibaforrást bele (még ha nem is lenne köze a kiváltó okhoz).

Teszteket az egyik kollégámon keresztül kapok (akvázni akart, de aztán mégse, így nekem adja a tesztjeit). Ad egy Aquafaunás TDS tesztert és JBL foszfát, vas, nitrát, ph és klór tesztet. Bár a klórra így akkor nem lesz szükségem ha csak a 2. opciót választanám. De azért köszönöm a felajánlást @mmccannon :D

Így akkor a víz hosszú és rögös úton, de idővel rendbe kerülne. És ha beállt a víz, akkor jöhet a CO2 és a fény is. Ezek megint kicsit pénztárcába nyúlós lesz, de felfedeztem, hogy itt a csoportba árulnak olcsóbban használt szetteket is, szóval még az is segítségemre lesz.

A Chihiros Doctort visszamondtam, azzal is egyszerűsítek egyelőre a dolgon. Ahogy olvasgattam anélkül is meg kellene oldódnia a problémámnak.

Jövőhéten szabadságon leszek, megpróbálom ezt a KH GH és egyéb csúnya betűkombinációkat helyretenni a fejembe, ahogy Ti is mondtátok, ha 1x beáll, utána zsigerből fog menni. (remélem :D)

És a végére a fekete leves, befotóztam, hogy jelenleg hogy is néz ki az a bizonyos ködösség. Holnap jön a vízcsere és egy lehelettel szebb lesz. Azt nem tudom, hogy a nagy vizes-átállásos-buli előtt toljak-e neki még egy pár napos blackoutot, vagy "felesleges"? (legutóbbinál kicsomagolás után tiszta volt egy szűk hétig a víz):

 
Na eltűntem kicsit, besűrűsödött a meló....

Olvasgattam a kevés szabadidőmben (pedig több helyen is írták, hogy ennek a hobbinak az egyik nagy része a tudás elsajátítása és a millió olvasás...) és rájöttem, hogy baromi nagy fejszébe vágtam tényleg a fejem ezzel az akvárium elképzeléssel... Naivan gondoltam, hogy fogom azt a (mint utólag kiderült kevés) tudásom ami van meg egy kis zsebpénz aztán had szóljon, jó lesz... Hát atyaég, ez kőkemény kémia és nagyon összetett... (ráadásul kémiát még középsuliban megutáltatták velem, na mindegy). Ettől még megpróbálom nem feladni (megint :D).

Egyszerű vidéki parasztgyerekként szeretem a leegyszerűsített dolgokat és próbálom úgy is csinálni. Az, hogy a csak a csap vizet befejezem az biztos. Na ahogy olvasgattam a topikokat több verziót is olvastam és itt kuszálódtak össze a dolgok. Leírom, hogy én hogy fogtam fel és kérlek írjátok meg, hogy ugorjak neki még 1x az értelmezésnek vagy jó amit írtam. :D

Tehát 2 opcióm lehetne:
1. vagy tesztek segítségével kikísérletezek egy csapvíz+ozmó (vagy ioncserélt) víz arányt és azzal cserélem a vizet a továbbiakban
2. vagy csak simán ozmó víz és azt visszasózom a megfelelő értékre és csak azzal cserélek

Olvastam, hogy az ioncserélt víz lutri, valakinek bevált, valakinek nem, így azt lehet nem erőltetném. Így is van annyi változó a ködös vizem miatt, hogy nem akarok még 1 hibaforrást bele (még ha nem is lenne köze a kiváltó okhoz).

Teszteket az egyik kollégámon keresztül kapok (akvázni akart, de aztán mégse, így nekem adja a tesztjeit). Ad egy Aquafaunás TDS tesztert és JBL foszfát, vas, nitrát, ph és klór tesztet. Bár a klórra így akkor nem lesz szükségem ha csak a 2. opciót választanám. De azért köszönöm a felajánlást @mmccannon :D

Így akkor a víz hosszú és rögös úton, de idővel rendbe kerülne. És ha beállt a víz, akkor jöhet a CO2 és a fény is. Ezek megint kicsit pénztárcába nyúlós lesz, de felfedeztem, hogy itt a csoportba árulnak olcsóbban használt szetteket is, szóval még az is segítségemre lesz.

A Chihiros Doctort visszamondtam, azzal is egyszerűsítek egyelőre a dolgon. Ahogy olvasgattam anélkül is meg kellene oldódnia a problémámnak.

Jövőhéten szabadságon leszek, megpróbálom ezt a KH GH és egyéb csúnya betűkombinációkat helyretenni a fejembe, ahogy Ti is mondtátok, ha 1x beáll, utána zsigerből fog menni. (remélem :D)

És a végére a fekete leves, befotóztam, hogy jelenleg hogy is néz ki az a bizonyos ködösség. Holnap jön a vízcsere és egy lehelettel szebb lesz. Azt nem tudom, hogy a nagy vizes-átállásos-buli előtt toljak-e neki még egy pár napos blackoutot, vagy "felesleges"? (legutóbbinál kicsomagolás után tiszta volt egy szűk hétig a víz):

Szerintem szívd le a 90%ot és 120TDSre visszasózott vízzel töltsd fel.

Azzal nagy bakot nem lőhetsz.

Zöld por algád is van vagy csak a növenyek miatt tűnik zöldnek a víz?
 
Na ez az. :D

Nem jöttem még rá, hogy mi az istentől "ködös" a víz. :D
Én úgy látom az egész víz az algától opálos. réges régen amikor még nem komolyan növényeztem sokszor volt ilyenem :D ( De ha tévedek valaki majd kijavít :) )
Ez tök jó mert csak az algával kell megküzdened. Javaslom mérj egyet a cseptesztekkel, jókat kapsz, abból látni fogjuk mi a baj a tápozással.

Ahogy Ákos mondja a vízcserével sokat nem veszíthetsz, sőt. bár az élőlények miatt talán jobb nem egyszerre 90%-ot.
A többit (CO2, fény) addig én békén hagynám, ne változzon egyszerre sok minden (ezt szokta @mmccannon is mondani :) ).
Majd kiderül, hogy elegek-e ide. eddig még senki nem írta, hogy tuti nem jók.
 
Én úgy látom az egész víz az algától opálos. réges régen amikor még nem komolyan növényeztem sokszor volt ilyenem :D ( De ha tévedek valaki majd kijavít :) )
Ez tök jó mert csak az algával kell megküzdened. Javaslom mérj egyet a cseptesztekkel, jókat kapsz, abból látni fogjuk mi a baj a tápozással.

Ahogy Ákos mondja a vízcserével sokat nem veszíthetsz, sőt. bár az élőlények miatt talán jobb nem egyszerre 90%-ot.
A többit (CO2, fény) addig én békén hagynám, ne változzon egyszerre sok minden (ezt szokta @mmccannon is mondani :) ).
Majd kiderül, hogy elegek-e ide. eddig még senki nem írta, hogy tuti nem jók.

A tesztekkel holnap vagy legkésőbb hétfőn jelentkezek, annak függvénye, hogy mikor jutok hozzá.

Örülök, hogy a vízzel kapcsolatosan összeszöszmötölt nagyjából helytállóak. :D @mmccannon javasolta korábban is, azért sem szeretném, egyszerre egy dolgot akarok változtatni, mert ha nem, tuti h nagyobb katyvaszt okozok. :D

A visszasózzással kapcsolatban még vannak zavaros dolgok, de igyekszek azt is rendezni magamban. Esetleg tudnátok nekem ajánlani, hogy melyik termékkel csináljam (akár pontos linkekkel, mindegy, hogy GA, Aquafauna vagy bármelyik Bp-t bolt szóba jöhet). Mert láttam, hogy itt sem egyszerű, van itt csak GH+ meg GH/KH+ meg por/folyadék, stb. :D
 
En GA GH/KH+-t használok az RO víz mellé :) mar tudom zsigerből, hogy a 60 literes hordóhoz 3 kanál meg egy kicsi kell :D

Nagyon jó, első blikkre én is azzal szemeztem, de féltem, hogy attól az még nem feltétlen jó is ha nekem tetszik. :D

Még egy kérdésem így felmerült így hirtelen: ha veszek RO vizet a boltba, akkor
- meddig áll el a RO víz? Laikusként azt mondanám, hogy sokáig, de ez is be tud poshadni, mint az pihentetett csapvíz? Mert ha igen, akkor feleslegesen akkor nem raktározok be sokat. :D
- már besózott állapotban tároljam vagy csak víz csere előtt sózzam közvetlenül?

Ezekre így konkrétan nem találtam választ más topikba, vagy nem jó helyen keresgéltem, vagy csak szimplán már elolvadt az agyam a sok kémiai vegyjeltől közben... o_O
 
Na eltűntem kicsit, besűrűsödött a meló....

Olvasgattam a kevés szabadidőmben (pedig több helyen is írták, hogy ennek a hobbinak az egyik nagy része a tudás elsajátítása és a millió olvasás...) és rájöttem, hogy baromi nagy fejszébe vágtam tényleg a fejem ezzel az akvárium elképzeléssel... Naivan gondoltam, hogy fogom azt a (mint utólag kiderült kevés) tudásom ami van meg egy kis zsebpénz aztán had szóljon, jó lesz... Hát atyaég, ez kőkemény kémia és nagyon összetett... (ráadásul kémiát még középsuliban megutáltatták velem, na mindegy). Ettől még megpróbálom nem feladni (megint :D).

Egyszerű vidéki parasztgyerekként szeretem a leegyszerűsített dolgokat és próbálom úgy is csinálni. Az, hogy a csak a csap vizet befejezem az biztos. Na ahogy olvasgattam a topikokat több verziót is olvastam és itt kuszálódtak össze a dolgok. Leírom, hogy én hogy fogtam fel és kérlek írjátok meg, hogy ugorjak neki még 1x az értelmezésnek vagy jó amit írtam. :D

Tehát 2 opcióm lehetne:
1. vagy tesztek segítségével kikísérletezek egy csapvíz+ozmó (vagy ioncserélt) víz arányt és azzal cserélem a vizet a továbbiakban
2. vagy csak simán ozmó víz és azt visszasózom a megfelelő értékre és csak azzal cserélek

Olvastam, hogy az ioncserélt víz lutri, valakinek bevált, valakinek nem, így azt lehet nem erőltetném. Így is van annyi változó a ködös vizem miatt, hogy nem akarok még 1 hibaforrást bele (még ha nem is lenne köze a kiváltó okhoz).

Teszteket az egyik kollégámon keresztül kapok (akvázni akart, de aztán mégse, így nekem adja a tesztjeit). Ad egy Aquafaunás TDS tesztert és JBL foszfát, vas, nitrát, ph és klór tesztet. Bár a klórra így akkor nem lesz szükségem ha csak a 2. opciót választanám. De azért köszönöm a felajánlást @mmccannon :D

Így akkor a víz hosszú és rögös úton, de idővel rendbe kerülne. És ha beállt a víz, akkor jöhet a CO2 és a fény is. Ezek megint kicsit pénztárcába nyúlós lesz, de felfedeztem, hogy itt a csoportba árulnak olcsóbban használt szetteket is, szóval még az is segítségemre lesz.

A Chihiros Doctort visszamondtam, azzal is egyszerűsítek egyelőre a dolgon. Ahogy olvasgattam anélkül is meg kellene oldódnia a problémámnak.

Jövőhéten szabadságon leszek, megpróbálom ezt a KH GH és egyéb csúnya betűkombinációkat helyretenni a fejembe, ahogy Ti is mondtátok, ha 1x beáll, utána zsigerből fog menni. (remélem :D)

És a végére a fekete leves, befotóztam, hogy jelenleg hogy is néz ki az a bizonyos ködösség. Holnap jön a vízcsere és egy lehelettel szebb lesz. Azt nem tudom, hogy a nagy vizes-átállásos-buli előtt toljak-e neki még egy pár napos blackoutot, vagy "felesleges"? (legutóbbinál kicsomagolás után tiszta volt egy szűk hétig a víz):

Én ioncserélt vízzel kezdtem a 180l akvát, gond nélkül. Az a lutri ha csapvízzel vegyíted. Ugyan ez igaz a ro val is. Vagy ezt vagy azt de kettő együtt inkább ne... 😉
 
Back
Oldal tetejére