• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Iwagumi próbálkozás egy lelkes kezdőtől...

Még mindig OFF: Nem Facebookozom. Elvi okai vannak. Emiatt a csoport miatt gondolkodtam azon, hogy talán mégis kellene. Így viszont nem látom értelmét
Anno feltettem a kérdést (szépen, részletekkel, előzetes utánolvasás után), hogy mit tudnék tenni, hogy ne algásodjon az akváriumom. Volt egy segítőkész ember, de kaptam (moderátortól!) olyat, hogy az akvárium nem dobozos szoftver, hogy csak úgy legyen rá megoldás, meg hogy GA vásárlás a cucc (tényleg onnan vette az előző tulaj, meg én is jó sok mindent azóta), s mit mondanak rá a supportjuk? Az úgy annyira rossz élmény volt, hogy azóta bele-bele nézegetek, de semmit sem írtam oda.

Amúgy a TF támogatójuk, ezért lehet ott pl. standard az Aqua Week. Szerintem ez alapból nem rossz dolog, mert elég részletesen bemutatják mindet, s a TF-et ismerve (2001 és 2005 között hozzájuk jártam Debrecenben) biztosan nem adnának olyat, ami rossz. Mondjuk a Chihirosnál elég jó, hogy app van, s nem egy piskótát kell nyomogatni. :)
 
Mondjuk a Chihirosnál elég jó, hogy app van, s nem egy piskótát kell nyomogatni. :)
Számból vetted ki a szót! Annyira így van, hogyha véletlen hozzájutok egy kisebb chihiros lámpához, aminek jó a vezérlője, tuti csinálok belőle egy nagyobb DIY lámpát. Tetszik, hogy a C2 rgb-n egy csatlakozót kell csak összedugni oszt már megy is az appal. Onnantól már csak egy jelerősítő, erősebb táp, meg némi drót, ledszalagok... Jól gondolom @elektrorudi ?
 
Na dettó ugyan ez, GA cuccok miatt keresztre feszítenek, stb... Volt egy csóka aki rendesen rám írt , hogy ne említsem a GA-t mert akkor nem kapok segítséget... low tech közösség ellenére azért a kemény mag fotózza sorra befelé a co2-s aksikat... na mindegy, hagyjuk is, nem akarom őket bántani meg magam felidegesíteni 😁

Viszont a Chihiros c361hez nem láttam, hogy lenne app. Vagy én néztem félre valamit? 😯
 
Anno feltettem a kérdést (szépen, részletekkel, előzetes utánolvasás után), hogy mit tudnék tenni, hogy ne algásodjon az akváriumom. Volt egy segítőkész ember, de kaptam (moderátortól!) olyat, hogy az akvárium nem dobozos szoftver, hogy csak úgy legyen rá megoldás, meg hogy GA vásárlás a cucc (tényleg onnan vette az előző tulaj, meg én is jó sok mindent azóta), s mit mondanak rá a supportjuk? Az úgy annyira rossz élmény volt, hogy azóta bele-bele nézegetek, de semmit sem írtam oda.
Nem jó, ha egy szakmai jellegű csoport szektásodik, és támadja azokat, akik más véleményen vannak. Tényleg komolyan gondolkodtam azon, hogy kimondottan emiatt a csoport miatt csinálok FB profilt. Jó, hogy nem tettem, mert így elkerültem egy rossz élményt :)
Olvasgattam a TF fórumát is, de nem találtam ott túl sok hasznos információt.

Amúgy a TF támogatójuk, ezért lehet ott pl. standard az Aqua Week. Szerintem ez alapból nem rossz dolog, mert elég részletesen bemutatják mindet, s a TF-et ismerve (2001 és 2005 között hozzájuk jártam Debrecenben) biztosan nem adnának olyat, ami rossz. Mondjuk a Chihirosnál elég jó, hogy app van, s nem egy piskótát kell nyomogatni. :)
De jó, hogy mondod. Abban az időben én is elég gyakran jártam Debrecenben. Sokszor benéztem a Piac utcai boltba. Annak idején maga volt a csoda. Évekkel a konkurencia előtt jártak. Most nem tudom, mi a helyzet, nem voltam ott vagy 10 éve :)
 
Számból vetted ki a szót! Annyira így van, hogyha véletlen hozzájutok egy kisebb chihiros lámpához, aminek jó a vezérlője, tuti csinálok belőle egy nagyobb DIY lámpát. Tetszik, hogy a C2 rgb-n egy csatlakozót kell csak összedugni oszt már megy is az appal. Onnantól már csak egy jelerősítő, erősebb táp, meg némi drót, ledszalagok... Jól gondolom @elektrorudi ?
Sajnos nem ismerem a chihiros lámpákat. A korrekt válaszhoz látni kellene egyet (vezérlőt és lámpát is), de nagy valószínűséggel igazad lehet.
Viszont azt is eltudom képzelni, hogy nem feszültséggenerátort használnak, hanem áramgenerátort, és akkor pedig nem annyira egyszerű, ahogy leírtad. Persze az is megoldható, de előbb rá kellene nézni.
 
Ha lefixálódik a lámpa kérdés jövőhéten nagyjából összeállítom fejben (vagy rajzban xd) hogy néz majd ki a scape és indítom a kövi naplót! :D Ahogy olvasgattam a naplókat (főleg akikét itt segítettek nekem :p ) szokás már akkor is indítani, mielőtt víz kerülne bele. :D
 
Ha lefixálódik a lámpa kérdés jövőhéten nagyjából összeállítom fejben (vagy rajzban xd) hogy néz majd ki a scape és indítom a kövi naplót! :D Ahogy olvasgattam a naplókat (főleg akikét itt segítettek nekem :p ) szokás már akkor is indítani, mielőtt víz kerülne bele. :D
Helyzet? 🙂Kövi napló?... Jövő hét? 🤔 Remélem nem csúsztam le az indításról.😃 Igazán megidézhetnél az első posztnál. ✌️
 
Helyzet? 🙂Kövi napló?... Jövő hét? 🤔 Remélem nem csúsztam le az indításról.😃 Igazán megidézhetnél az első posztnál. ✌️
Nincs elfelejtve, csak egy eléggé nagy probléma ütötte fel a fejét a magánéletben, de már látszik a fény az alagút végén. Egyelőre megvan az új lámpa, skicceltem egy tervet is, hamarosan jelentkezem. Egyelőre még csámcsogok a fórumon össze vissza mindent, jelenleg a szűrőre vadászom. :D Mondjuk nem minden áron, csak bármi jobb lenne mint ez ami van...
 
Back
Oldal tetejére