• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Indian Summer

Vízcsere volt, előtte mértem. Nitrát 10 ppm, foszfát 1,2 ppm, kálium 8 ppm, vas 0,4 ppm, PH 6,6. Érdemben nam változtak az értékek, a PH viszont nem igazán értem, mitől mászik felfelé, jó lenne, ha nem folytatná! (n)
A füveket ismét írtam, @Micro , remélem, most jobban tetszik a végeredmény! :) Sikerült valamivel rövidebbre nyírnom, bár az elhajló szálak kicsit hosszbbra sikeredtek. Nem könnyű ez a feladat, ha 150 kis vadállat azt gondolja, hogy etetés van, é a fele az olló körül lebzsel, a másik fele meg a kezemet csipegeti..
Képek:

219.JPG

219a.JPG 219b.JPG

219c.JPG Ja, és megérkezett az egyik szülinapi lámpám, persze nem az RGB, csak az A 451-es, de gyorsan fel is csaptam az akva fölé. Sokkal jobb lett a fényeloszlás. Mindkét lámpa 50%-on megy most.
 
Nagyon szépek a növények, a garnélák, a halak és a színek!
Patent kis akváriumot raktál össze, gratulálok.

Köszönöm szépen Csilla!
A növényeknél a Macrandra red minibe egy hangyányit több pirosat képzelnék el vegyítve a világosabba. Múltkor gyönyörű pirosak voltak a Vadvilágban, lebeszéltem magam róla, amikor sikerült "rábeszélnem" magam, hogy az oda márpedig kell, akkor meg nem volt, na de nem tettem le róla.
 
A naplózás valahogy nem az erősségem o_O mindig elfelejtek valamit..
A képeken is látszik, a skimmert áttettem most ide, a hártya a felszínről nem akar magától elmúlni.
A világítási időt levettem 6 órára, nem szeretnék alga bummot a második lámpa miatt.
 
Terjed az ecset. Persze nem kellett volna megvárnom, hogy idáig fajuljon a helyzet, de jobb később, mint mégkésőbb, beköltözött egy öttagú csúszómász különítmény 4 süni és egy rohamsisak személyében. Nagyon viccesek, remélem hatékonyak is lesznek. A sünik mind különböző színű és mintázatú egyedek. Egyenlőre még inkább csak gubbasztanak. A tigriseknek persze rögtön oda kellett menni, megnézni mifélék az új arcok.
A Macrandra red minit, ami nálam pár szál kivételével inkább zöld mini, megnyírtam erősen, vettem egy zseléset (cserepes piros nem volt), ami ránézésre inkább a piros verzió fogja hozni - legalább is remélem - betűzködtem a levágott szálak közé. A lenyírt részek a Crimsont gazdagítják.
A fa törzséhez és a gyökerek közé került egy újabb Buce - a fajtanevét persze elfelejtettem, mire hazaértem - szép nagy tő, 4 felé osztva.

221.JPG

221a.JPG 221b.JPG

221c.JPG 221e.JPG
 
Megérkezett a várva várt RGB! :love: Össze is raktuk a hugommal. Az akva oldalára való ráültetés elég kókány egyenlőre, ugyanis nem gondoltam arra, hogy ennek a lámpának a lába nem olyan, mint a sima A szériásnak, ami simán elfér a tolótetőtől, hanem a fém lábas verzió, ami viszont nem fér. Valahogy felraktuk, de így meg a felső tetőt nem tudom hátra tolni, pont kb. 2 mm híján. Mondjuk annyit épp le is tudok csiszoltatni belőle. A plexi talpból a belső feléből is le kell vágatnom, hogy normálisan fol lehessen tenni.
A fénye viszont tetszik nagyon! (y) Elöl fent hagyom a sima A szériásat, hátra került a RGB. Mindkettő 50%-ra dimmelve. Kíváncsi vagyok a növények mit szólnak hozzá!
Ezek a csigák nagyon ütődöttek, a sünöket már többször találtam hanyatt fekve. Vissza tudnak egyáltalán fordulni maguktól?

:pics:

221f.JPG A pet palack befolyón ott tükröződik a szép új színes fény.
 
Az egyik sünt már vagy háromszor állítottam talpra, nem izgatna annyira, ha a tigrisek nem "csikiznék" a csiga pocakját. Nem tudom, hogy tudnak-e kárt tenni bennük. Azért nem esne jól, ha kiennék a sünikét a házából.
Egyenlőre nem széledtek szét, azt a küvet sikamikálják, ahova leérkeztek. Elég látványos a pontalgán végzett melójuk.
A rohamsisak csigura kimondottan felhívta az eladó a figyelmem, hogy olyan béna, hogy nem tud talpra fordulni, ha hanyatt esik le. Remélem a sünök ügyesebbek.
 
Az egyik sünt már vagy háromszor állítottam talpra, nem izgatna annyira, ha a tigrisek nem "csikiznék" a csiga pocakját. Nem tudom, hogy tudnak-e kárt tenni bennük. Azért nem esne jól, ha kiennék a sünikét a házából.
Egyenlőre nem széledtek szét, azt a küvet sikamikálják, ahova leérkeztek. Elég látványos a pontalgán végzett melójuk.
A rohamsisak csigura kimondottan felhívta az eladó a figyelmem, hogy olyan béna, hogy nem tud talpra fordulni, ha hanyatt esik le. Remélem a sünök ügyesebbek.
Az én garnijaim a haldokló csigát se piszkálták. Bár ki tudja, hogy tigrisekben mennyire van vadász ösztön. :whistle: Szerintem csak a nyálkát kóstolgatják. Nagy bajt csak nem okozhatnak. :) Lehet, hogy nem kéne őket piszkálni, ki tudja mennyire ijedősek, lehet, hogy azért nem mernek arrébb mászni, mert mindig fogdosva vannak.
Nem gondoltam volna, hogy csiga lehet annyira béna, hogy ne tudjon megfordulni... A tylo topikban van egy kép, ahol a csiguszok hanyatt fekve majszolják a zöldségeket. Hát valami tünemények. :D Ráadásul most akciós áron lehetne hozzájuk jutni a húsvét alkalmából (ez itt a reklám helye, a GA-ban most csak 1290!).(y)
 
Tegnap vízcsere, előtte méricskélés. Nitrát 15 ppm, doszfát 0,8 ppm, kálium 15 ppm, vas 0,4 ppm, PH 6,0. A PH ingadozását nem igazán értem, de nem bánom, hogy visszament. A tápokból visszább vettem picinyt Mic-Mac 0,8-0,8, a plusz foszfát maradt 2 ml.
Az RGB hatására a világítási idő második felében gyönyörűséges bubikat eregettek a növények! :joyful:
Egy garnuszt azt hiszem elvesztettem, a vedlés nem akart összejönni neki. A páncél pár mm-re szét volt nyílva, de nem bírt kiugrani.
A süniket már nem féltem, hogy kárt tesz benne a garnéla, láttam egy kis csapóajtót, amit a csigu magára húz, amikor bebújuik a házába, és szép lassan kinyit, mielőtt a puha részét kidugná. Valószínű, hogy meg is tudna fordulni magától, de amikor a project felénél jár, mindig arra téved egy kíváncsi garnéla, megkapirgálja a csigut, erre az persz megijed és visszaskerázik. Ilyen tempóban előbb hal éhen a sün, minthogy hasra tudna fordulni.. Szóval jobban járok, ha átfordítom őket asszem.

222.JPG 222a.JPG

Itt pedig nemsokára születés lesz, ha minden igaz, a nyuszi egy fészekalja tigrincset fog hozni. :love::love:

222b.JPG 222c.JPG

És egy kékülős és egy szép barna a végére.

222d.JPG 222e.JPG
 
Első kísérletre nagyon bíztató helyezés!

Köszönöm Csilla!
Örülök, hogy ott lehettem a versenyen. A növények nyírását, növekedési ritmusát még csak most tanulom, időközben az algákkal is küzdök, de a következő versenyeken is szeretnék majd ott lenni.
 
A nagy hasú garnéla mami elszórta az apróságokat, már csak 2 pete van benne. Persze az újszülötteket nem látom sehol, van mondjuk hol elbújni nekik. Az anyuka sem volt fotogén kedvében, párszor megmutatta magát, de nem tudtam lefotózni a majdnem üres hasát, pedig egész délelőtt lestem.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére